reklama
 
ohodnotit

Přejezd Kassandra

The Cassandra Crossing

Další název:
Přejezd Cassandra
Rok:
1976
Délka:
124 minut

Obsah filmu Přejezd Kassandra

 
Koupit film na Blu-ray a DVD
již od 29 Kč
 
Do mezinárodního rychlíku pronikne pasažér nakažený mimořádně agresivní formou smrtelného viru. Ten může mít tragický dopad nejen na soupravu vlaku, ale v případě úniku i na celý svět. Americká vláda se kvůli hrozícímu nebezpečí spojí jak se specializovanými vědci, tak i se slavným lékařem, který cestuje přímo ve vlaku. Jenže je to pouze virus, co byl určený k likvidaci?...

Autor: Lenas
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
reklama

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

FLA
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.3.2016
Vidět film tak před 25 lety, asi by mě oslovil   více, ale i tak je to slušný katastrofický   thriller, který má dobré herce, napětí a   slušnou zápletku.
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.1.2015
Film se zajímavým námětem, atmosférou i   zpracováním. Nelze si však nevšimnou hloupých   nesmyslů a chvílemi to spíš vypadá jako   nudná přehlídka herců. Takže z mé strany   trochu rozporuplný pocit a i když osobně nedám   filmu vysoké hodnocení, rozhodně bych ho ke   shlédnutí doporučil.
Erkul
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.12.2013
Jako celek lze film hodnotit pozitivně, včetně   zřejmě hlavní myšlenky, co vše si může   americká vojenská administrativa v evropských   podmínkách dovolit, včetně předstírané   úcty k lidským životům.
mildaaxe
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.8.2010
Tři muži vniknou do mezinárodního   zdravotnického centra (či něčeho podobného) v   Ženevě s cílem vyhodit to tam do povětří.   Jenže při konfrontaci s ochrankou dojde k   průstřelu nádoby s izolovanou bakteriální   infekcí. Jeden muž je mrtev na místě, druhý   umírá během několika málo hodin v nemocnici,   ale třetímu se podaří uniknout a dostat se do   mezinárodního rychlíku na trase Ženeva –   Stockholm. Infekce je velmi nakažlivá a tak se   americká vláda rozhodne jednat. Pod vedením   plukovníka MacKenziho a za vydatné asistence   několika cestujících z vlaku – slavného   lékaře Chamberlaina, jeho bývalé ženy,   průvodčího a starého Hermana se povede   teroristu objevit, než však dojde k jeho   transportu vrtulníkem pryč, muž   umírá…Vrtulník tudíž odváží pouze   jednoho nakaženého baseta. Plukovník má plán   vymyšlen dopředu – v Basileji se vlak odkloní   od běžné trasy a bude pokračovat přes   Norimberk, kde se provedou některá nutná   opatření,do polského Janova. Všechno to má   ale ještě jeden háček – před cílem cesty   čeká na rychlík jakási prověrka osudem – je   jím přejezd Kassandra – železniční most,   který se nepoužívá už od roku 1948 a místní   čekají že každou chvíli spadne…
Nemám   příliš v oblibě katastrofický filmy,   většinou mají úžasný (nebo alespoň   slušný) vizuál a hrozně plytkej příběh,   mizerný dialogy, vlastenecký kecy a spoustu   patosu kolem. Maximálně je tak ještě   zachraňuje hvězdný herecký obsazení. Možná   jsem trochu předpojatej, ale prostě to vidím   takhle. Přesto mě tahle postarší věc   neskutečně zaujala. O obsazení nemá moc cenu   psát – jména jako Richard Harris, Sophia   Loren, Ava Gardner nebo Martin Sheen mluví sami   za sebe. Překvapilo mě, že jsem se bavil hned   od prvních minut a od prvních záběrů na   nemocného si film začal budovat velmi dobrou   atmosféru, která se stupňuje ve vlaku při   pátrání po druhém, kdy nám kamera ukazuje kde   a okolo koho se dotyčný pohybuje a já si jenom   řikal – aha, tak ten/ta sou mrtvý…Atmosféra   stoupá s přibývajícími nemocnými a tak   nějak vrcholí v Norimberku při nástupu   bílých zakuklenců do vlaku, potom se to trochu   láme a další nárůst nepokračuje, naopak v   tomhle směru filmu dochází trochu dech, ovšem   objeví se trochu akce, se kterou jsem opravdu   nepočítal, ale naštěstí dobře zapadá do   celý situace psychicky napjatých cestujících   vydaných napospas vojákům, kteří   nepřemýšlí, pouze plní rozkazy. Ono vůbec   příběh je velmi podstatný důvod proč mě to   tak zaujalo a naštěstí jsem se nedočkal   žádnýho masakru stovek lidí, čehož jsem se   docela obával – naopak, ač je vize tohohle   příběhu mírně apokalyptická, zemře opravdu   málo lidí, asi tolik co v mírnějším akčním   filmu což je netypický, ale taky jednoznačně   klad. Maličkej problém mám akurát s asi pěti   minutama při nájezdu na most – zklamalo DVD,   takže nevim jak to pořádně proběhlo, ale   opravdu pochybuju že by to byla taková bída,   která by mě donutila filmu snížit   hodnocení…Akorát bych přivítal na konci   přidaných ještě tak pět minut s   pokračováním celýho toho dění, páč po   Kassandře film vlastně končí, scéna přepne   do velícího ústředí a já se tudíž těšil   alespoň na plukovníkovu sebevraždu, leč   nedočkal jsem se ani demise…Ale to sou opravdu   jenom nepříliš podstatný detaily na jinak   téměř dokonalém filmu…
jarda53
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 9.4.2010
americano nebo italiáno ?
Film se mě líbil,ale kdyby tam nebyla Lorenová,   tak to bylo ještě lepší. Když si vzpomenu jak   na konci umírají cestující a druzí nasazují   životy druhým, vyleze z vagónu Lorenová,která   se rozhlíží,sundává sluneční brýle,   nepoznává, jestli je v Las Vegas nebo v Saint   Tropez,v obleku,jako by šla hrát ruletu a nebo   Black Jack.
satyr
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.4.2010
Velice pěkně natočený snímek na svou dobu.   Hvězdné obsazaní Sophia Loren,Richard   Harris,Martin Sheen dává filmu strhující   náboj v boji o přežití ve vlaku se smrtícím   virem.
Hortensie
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 29.8.2009
Tento film patří k těm snímkům, které ve   Vás ve svém průběhu vyvolají různé vlny   postojů. Přejezd Kassandra je považován za   jeden z výborných počinů v oblasti   katastrofického filmu. Přiznám se, že k jeho   sledování jsem se odhodlávala poměrně dlouho.   Hlavním důvodem byla přítomnost Sophie Loren,   kterou jako herečku příliš nevyhledávám,   tedy i filmy s ní. Když jsem se konečně   odhodlala, zprvu žádné velké nadšení.   Akční úplný začátek (útěk nakaženého   jedince) a pak dlouho nic...milostná tlachání   dvakrát rozvedených manželů Chamberlainových   až příliš rozvleklá a nudná. Stejně tak   afektovaná madame Dresslerová a její   "zajíček". Pokud bych hodnotila film   jen podle jeho první třetiny, bylo by to na s   bídou na 70 procent se zavřenýma očima.   Posléze se však konalo stále větší   překvapení. Přítomnost viru ve vlaku je   odhalena dr. Chamberlainovi, pasažéři jsou   vystaveni tvrdé realitě - zapečetění vlaku a   naprostému odříznutí od světa pod hrozbou   smrti. Ve výsledku neustále se přibližující   přejezd přes dávno nepoužívaný železniční   most Kassandra, který zřejmě přítomnost   drážního tělesa staticky nevydrží...ta   úplně poslední třetina filmu je fantastická!   Napětím a udržením koncentrace diváka   srovnatelné s fenomenálním katastrofickým   snímkem Skleněné peklo. Vlak nemilosrdně   odpočítává další kilometry, pekelný   přejezd se blíží...za každé stéblo naděje   na záchranu cestujících se vyplatí bojovat i   před samopaly hlídkového komanda v   dezinfekčních kombinézách...po neúspěšném   proniknutí do strojovny vlaku a pokusu o jeho   zastavení se jako jediná šance jeví odpojit   část vagónů, aby na železničním mostě   nevznikla tak obrovská zátěž. Šokující a   dech beroucí konec, lítost a vztek na vedení   zdravotnického výzkumného střediska v   Ženevě, které nechalo celou věc dojít tak   daleko a obětovali životy nevinných pasažérů   i přesto, že virus moru se nakonec podaří   zvládnout.

Dávám 9 bodů, za tu druhou   půlku filmu a zejména její poslední fázi,   protože tam katastrofický film skutečně   splňuje svůj účel. V kontextu dalších   událostí mi pak přestala vadit i Sophie Loren   se svým příšerným bezchybným účesem,   schovívavě odpouštím filmařům i některé   efekty, které vypadají přespříliš trikově   (Navarro na stěně vlaku), dávám body za   šokující konec, fascinující stavbu   železničního mostu představujícího přejezd   Kassandra, dávám body i za to, že nakažený   pes přežije a uzdraví se - přesto to zdaleka   není kýčovitý happyend. Posudťe sami...
green-tea
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.7.2009
Vcelku napínavý film o vlaku plném nevinných   lidí, kteří jsou bez milosti odsouzeni k smrti   a jeho cestě Evropou. Z filmařského hlediska   vcelku slušný kousek, z toho   "nádražáckého" ale naprostý   nesmysl.
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.7.2009
Je to velmi dobře natočeno  
a slušně obsazeno ale zbytečně   dlouhé a roztahané jinak mně se to líbilo
rec
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.7.2008
Čistě katastrofický film o smrtící epidemii,   za jejímž řešením stojí vysoká politika.   Jak jinak:-) Film s přímo tísnivou   klaustrofobickou atmosférou. Dobré herecké   obsazení, pěkná Goldsmithova hudba,   nezapomenutelné scény stejně tak jako pohled   na evidentně zničený a vyřazený most. Film   nepostrádal ve svém žánru ani vtip, což bylo   docela veliké plus, no, prostě i po těch letech   i přes některé studiové efekty a nesmyslnosti   (Robby Navarro na vagónu vlaku a lezoucí podél   vagónů vlaku, to by museli být vyloženě   blbí, aby ho skrz okenice někdo nezpozoroval,   a nakonec se tak i stalo ale nicméně jemu   stejně už o nic nešlo) se jednalo o pěknou   napínavou podívanou s trochu otevřeným koncem,   ale co každému jen po jeho chuti.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih30149minih30149Zulu (1964) 
Zulu n
minih46336minih46336Ošklivka Katka (2008) [TV seriál] 
Ošklivka Katka n
minih32755minih32755Zlatokopové z Arkansasu (1964) 
Die Goldsucher von Arkansas n
minih18238minih18238Ryba na suchu (1942) 
Ryba na suchu n
minih9778minih9778Jsi falešný hráč (1986) 
Jsi falešný hráč n
minih14362minih14362Noc klavíristy (1976) 
Noc klavíristy n
minih67773minih67773Show Bennyho Hilla (1969) [TV seriál] 
The Benny Hill Show n
minih21047minih21047Timur a jeho parta (1940) 
Timur i jego komanda n
minih13192minih13192Muž z Hongkongu (1965) 
Les Tribulations d'un chinois en Chine n
minih72252minih72252Bez dechu (2011) 
Abduction n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

81.8 %
9   - argenson
8   - cicis
7   - Erkul
6   - jarda53
9   - clara.bow
7   - green-tea
9   - Hortensie
8   - Veronika42
8   - hvezdyn
8   - Justik66
8   - Frolíček
6   - FLA
9   - Edward52
7   - Agostino
10 - BinLADIN
6   - Chrustyn
8   - Bara.40
8   - RM
9   - moldovan
9   - emons

Přejezd Kassandra (1976)Přejezd Kassandra (1976)Přejezd Kassandra (1976)Přejezd Kassandra (1976)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146276
Osobností: 621307
Fotografií: 550457
Plakátů: 262181
Obsahů a biografií: 134131

Poslední komentáře

Opožděná vražda (2015) [TV epizo...

Opožděná vražda
Zajímavé téma -   Zavražděný starý pán na   vesnici kde se za komančů,   ale i po válce děla spousta   nepěkných věcí. Do toho   skupina toxíků, špatné   rodinné věci a je   podezřelých jak naseto:-)

Autor: FLA | Hodnocení: 7 / 10

Sanitka 2: Díl čtvrtý (2013) [TV...

Sanitka 2: Díl čtvrtý
Solidní díl, tentokráte se   moc neřešila milenecká   vzplanutí a podobné věci,   ale bylo dost zásahů atd.   Jinak dobří herci a občas i   humor, sleduji napodruhé a   nejsem rozhodně zklamán.

Autor: FLA | Hodnocení: 7 / 10

Psanci a andělé (2016)

Psanci a andělé
Zajímavý western. Parta   lupičů utíká před   spravedlností a dočasný   úkryt na noc najdou na farmě   u hranic. Zde se odehraje   Tarantinem více >

Autor: red.mann | Hodnocení: 5 / 10

Nebezpečná záměna (2016) [TV fil...

Nebezpečná záměna
Podprůměrná kriminálka,   kde akce je hodně málo.   Neustálé dohadování po   telefonu s únoscem, do toho   spory s bývalým manželem,   jeho více >

Autor: curil | Hodnocení: 2 / 10

Hamburger Hill (1987)

Hamburger Hill
Válečná řežba to je, ale   vzhledem k roku natočení   1987, je to slabší a hlavně   ne tak úplně dle skutečné   předlohy. Připomíná mně   to více >

Autor: red.mann | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.071/0.026