Obsah filmu Pošta pro tebe
Televizní pořad Pošta pro tebe lze označit jako velmi mírnou reality show. Jedná se o projekt určený pro všechny generace. Hlavní poslání pořadu tkví v umožnění navazování kontaktu s těmi, kteří již před časem zmizeli z našeho života a my toužíme se s nimi znovu setkat. Před televizními kamerami se tak odehrávají nejrůznější příběhy, které napsal sám život. Mnohé z nich vhánějí divákovi slzy do očí. Po několika desítkách let se zde např. setkávají členové rodin či přátelé, které rozdělila již druhá světová válka. Taková setkání jsou obzvlášť dojemná. Mnohdy hledají adoptované děti své biologické rodiče nebo naopak – rodiče pátrají po svých...
Televizní pořad Pošta pro tebe lze označit jako velmi mírnou reality show. Jedná se o projekt určený pro všechny generace. Hlavní poslání pořadu tkví v umožnění navazování kontaktu s těmi, kteří již před časem zmizeli z našeho života a my toužíme se s nimi znovu setkat. Před televizními kamerami se tak odehrávají nejrůznější příběhy, které napsal sám život. Mnohé z nich vhánějí divákovi slzy do očí. Po několika desítkách let se zde např. setkávají členové rodin či přátelé, které rozdělila již druhá světová válka. Taková setkání jsou obzvlášť dojemná. Mnohdy hledají adoptované děti své biologické rodiče nebo naopak – rodiče pátrají po svých dětech, které byly před lety z nejrůznějších příčin dány k adopci. Výjimkou však nejsou ani poděkování. Již několikrát byl divák svědkem poděkování, které věnoval zachráněný člověk svému „anděli strážnému“, jemuž vděčil za záchranu života. Děkují však také děti rodičům, pěstounům či vychovatelům z dětského domova za péči a trpělivost, děkují lidé, kteří se ocitli v hmotné nouzi, těm, od nichž jim byla nabídnuta pomocná ruka.
Za dobu existence tohoto pořadu na obrazovce České televize se zde vystřídaly dvě dámy v moderátorské pozici. Tou první byla herečka Barbara Kodetová, jež začala uvádět premiérové díly pořadu v květnu 1995. Po několika měsících ji vystřídala dosavadní moderátorka Ester Janečková. Sympatickým kolegou moderátorky pořadu je pošťák Ondřej v podání herce Martina Kavana. Právě on na základě divácké žádosti o zprostředkování kontaktu s hledanými osobami objíždí (nejen) Českou republiku a předává jim pozvání na natáčení pořadu.
Natáčení Pošty pro tebe probíhá vždy celý víkend. Hosté, kteří si své blízké zvou, jsou označováni jako hosté „A“. Hledané a kontaktované osoby nesou označení hosté „B“. Obě skupiny jsou při natáčení na Kavčích horách pečlivě oddělovány od sebe, každá skupina přichází ze zcela jiné strany. Hosté „A“ tedy netuší, zda hledaná osoba jejich pozvání přijala, naopak hosté „B“ do poslední chvíle zase nemají tušení, kdo si jejich přítomnost ve studiu žádá. Velká většina setkání je velmi příjemná pro obě zúčastněné strany, bohužel čas od času dochází i k nepříjemným chvilkám. Pozvaný host projeví zklamání nad tím, kdo jej do pořadu pozval, a odmítne se s ním setkat. V takovém případě zůstává dělící stěna neodstraněna. Před televizní kamerou se odehrála v takové situaci i vypjatá hádka mezi matkou a dcerou. V takové chvíli rozhoduje pohotovost a profesionalita moderátorky pořadu, která na podobné situace musí okamžitě reagovat. Naštěstí však není tento jev častý, spíše ojedinělý.
Pošta pro tebe je plná emocí, dojemných momentů a často i slz radosti. Je krásným a citem prostoupeným pořadem na našich obrazovkách. < Zobrazit méně
Autor: Hortensie, zobrazit všechny obsahy (1)
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.5.2022
Vykonstruovaná trapárna...Jako vždy naČT.Zbytečně promrhaný čas u obrazovky.Za penízky tam půjde každý fňukat.
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 3.7.2021
ČERVÍK!
Za mě absolutní kýč a vypočítavost na diváka. Hraní si s emocemi zúčastněných, kteří po letech znova jitří už své zacelené rány. Hlavně by mě zajímalo, co od toho setkání vlastně očekávají. Maminko, proč si mě před 20x lety odložila do dětského domova?....
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 18.1.2017
S pořady zabývající se citovým vydíráním diváků se na TV obrazovkách po roce 2000 roztrhl pytel. Nechápu lidi, co tam dobrovolně lezou, leda snad z důvodu exhibicionismu. Když si budu chtít s někým něco vyříkat, učiním tak v soukromí a nepolezu s tím do televize, kde mě sledují miliony natěšených důchodkyň se štosem kapesníků na slzy. Připadal bych si tam jak propírán bulvárem. A ti, kteří někoho hledají se mohou obrátit na matriku příslušného města, Červený kříž nebo jinou instituci, vždy se dá všechno řešit potají a v soukromí a není zapotřebí s tím otravovat celý národ. Nepatrnou chvíli jsem uvažoval o alespoň dvou hvězdičkách za asi nejznámější díl "Proklínám tebe a tvoje děti!", ale vzhledem k tomu, že takovéto excesy dozajista nebyly ve scénáři od ní upouštím. Je to laciná a prvoplánová hra na city, která si nic než to nejnižší hodnocení nezaslouží.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.6.2016
Pěkný
Pořad je to pěkný, ale už by se konečně ti, co oblékají Ester Janečkovou měli probrat, ty hadry, co jí dávají, vypadá jak z roku raz dva......
Reklama
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 9.1.2014
Je to komerčně slzopudné, neskutečně trapné, dojemné i k zblití - ostatně jako život sám. Vyvolávání duchů a dráždění hada minulosti bosou nohou, to vše nikoli decentně lékařsky, v soukromí na lehátku u cvokaře, ale vulgárně amatérsky a nestydatě veřejně, před televizními kamerami. Psychoterapie pro účinkující, live-tragedy pro voajérské publikum ve studiu, estrádní show pro požírače brambůrků u televizních obrazovek. Většinou jen člověk nevěřícně kroutí hlavou: „Jak to, že lidi nevidí věci zřejmé a proč stále znovu a znovu dělají v životě tak zbytečné, leč fatální chyby?“ ... Chřup! (brambůrek). Proč tedy dávám pět hvězd místo jedné? Ohodnotit Poštu jednou hvězdou prý znamená (říkal náš soused psychoterapeut), že člověk sám má nějakého pěkně vypečeného kostlivce ve skříni. Já jich mám plnou skříň, že ani dveře nejdou dovřít, ale přece to nepřiznám!
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 7.1.2014
Neúmyslně vtipné momenty si s oblibou opakovaně pouštím na Youtube. A chápu, že Ester Janečková v mezičase počtvrtý otěhotněla. Páč od tohodle normální člověk nutně potřebuje pauzy.
Hodnocení:
Přidáno: 25.4.2012
Jsem názoru,že nápad je dobrej!Proč ne?Zřídit způsob jak nalézt někoho z naší minulosti,koho dnes třeba neznáme nebo někoho od koho jsme byli odděleni či koho jsme nikdy nepoznali.Už míň se mi snáší,když s takovéhoto skvělého nápadu jak rozehřát lidské srdce,udělají SHOW!Nalákat lidi a vzbudit v nich dojem...to na mne působí pravým opakem.
Jak už jsem říkal...nápad dobrej!Ale co se mi hnusí nejvíc je ta zahranost!Já to těm lidem prostě nevěřím!Ty jejich dojáky jsou jen divadýlko,dokazující to i důkaz vypadlého textu u mnohých tamějších ,,herců,,!Vždyť je na první pohled jasné,že to všechno je jen hrané!A s realitou to nemá co dělat!V daných situacích by NIKDY NIKDO nezareagoval kolikrát tak jak reagují ONI!Dokážu si představit jak bych reagoval sám nebo jak by reagoval dotyčný člověk v situacích které jsou zde řešeny.Ale nic se neshoduje s mnohými reakcemi a výsledky které zde byly k vidění!
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 6.4.2012
Doják
Chvályhodný počin, pomoci někomu nalézt někoho i po mnoha letech, ale způsob provedení připomíná spíše "realityšou" komerčních televizí. Srdceryvná a dojemná setkání vyžadující řádnou dávku exhibicionismu obnažovat se takhle před národem. Aneb: Každý z nás chová ve svém srdci hřbitov těch, které jsme milovali, ale uchovává jej v tichosti.
Reklama
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 27.2.2012
Tak Poštu nemám rád, viděl jsem pár zastavení a snad vzpomínám na jeden, kdy nějaká paní proklela svou dceru. Prostě a jednoduše tyhle výlevy jsou nevhodný a směšný, je to vyděračství na divákovi, který má snad brečet nad pohnutými osudy. Blbost,každý máme něco a hledat příbuzné,
blízké po dvaceti i více letech a prostřednictvím televize je kalkulace a slabošství. Nevěřím tomu.
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 26.1.2012
Hra s city
Na to se dá nahlížet různě. Taky bych rád dohledal jistou osobu, ale do TV bych kvůli tomu nešel. Navíc když tam někdo přijde a odmítne druhého vidět nebo je prostě výsledek negativní, musí to být sakra nářez pro psychiku. Někdy to zas může být přesný opak. Jenže já se nerad dojímám, to už musí být, abych měl náladu; a už jen ta znělka - přeslazený kýč.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film