Únorové novinky

Komentáře uživatele Mackaku

Mackaku

Mackaku zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 89
1984 (Nineteen Eighty-Four)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.12.2019
Tehdy sci-fi dnes realita
Někdo může namítat, že ve   filmu není podáno vše, jako   v knize, ale asi nešlo   vměstnat knihu jinak do dvou   hodin.
Spíše mne   zajímá, proč k tam nosnému   tématu byly natočeny filmy   vletech 1954 a 56, ale   naposledy právě v roce 1984.   Někdo vyzývá k natočení   remaku, odpověď je   jasná:
Remake žijem !
A co když je to pravda? (Just Like Heaven)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.3.2021
Trochu odvar Ducha z r.1990
Ale proč ne, když to diváci   žádají. Jenom Reese museli   přidat punc vzdělanosti   oproti Demi, jinak by její   herecký projev byl docela   plytký.A jak říkal Chaplin,   "Není umění být   mladý, když je nám   27". I tak vidím její   další působení.
Anthony Bourdain: Neznámé končiny (Anthony Bourdain: Parts Unknown)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 10.8.2021
Jíme proto, abychom žili
nikoliv žijeme proto, abychom   jedli. Už toho žraní je   trochu moc. Přece je na   světe mnohem víc krás, než   pohled do talíře.
AZ-kvíz
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.4.2012
I když se neokouká, je ve špatném vysílacím čase
Dřív jsem si nenechal ujít   téměř žádný díl, ale co   se ČT rozhodla, že zřejmě   pro jeho dost vysokou   sledovanost, je v dost   atraktivním čase a z   podvečera jej přesunula na   pozdní odpoledne. Nevím, co   tím získala, ale jako divák   již nemám šanci, tak se   potkáme jednou za čtvrt   roku.
Výhry, které   nemohou zkorumpovat, ani po 15   letech nebyly zrevalvovány   (zřejmě aby brněnské   studio moc neplýtvalo),   takže soutěžící může   motivovat jen vlastní hravost   a porovnání si vědomostí   ve studiu, na rozdíl od   domácího křesla. Sám jsem   si to jednou vyzkoušel, ale   doma jsem si jen rozšířil   knihovnu asi o půl metru.
Bez návodu (No se Aceptan Devoluciones)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.12.2019
Spíš ze života, než komedie
Snad první mexický film,   který jsem shlédl (asi   proto, že jsem se nedíval na   produkci) a jsem rád, že   mexická tvorba může   předčit americké   křečovité dojáky. Dokonce   mám pocit ze remake F/GB o   tři roky později uchopil   stejné téma, ale v rámci   povinné korektnosti jej   trochu dobarvil dočerna.
Bouřlivé víno
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.6.2014
Agitka - odpuštěno
Když jsem film viděl ve své   době, tak se mi ani zbla   nelíbil, přes skvělé   herecké obsazení. Po   zkušenostech s nástupem   kapitalismu se ale některé   mnou nepochopitelné rysy   objevily. Prostě, když na   krotký východ vtrhne divoký   západ...
Delší   stopáž je ale na škodu.
Cesty domů
 
Přidáno: 25.8.2014
Co s načatým večerem
Člověk si po celodenním   shonu prochází nabídku   našich televizí, aby shlédl   něco odpočinkového a ejhle,   v hlavním vysílacím čase   všude jen samý seriál.   Nazval bych to "léčba   seriálem", ale mám   pocit, že tvůrci nemají   sebereflexi, jinak by už   dávno zdrhli.
Co by kdyby
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 27.3.2012
Kdyby historie nezná
Škoda, že nemohu dát nulu,   ale něco tak děsivého si   ani v největší fantasii   nemůže člověk představit.   Autor uvažuje v laciných   schematických souvislostech   (vůbec nepřipouští   motýlí efekt). Stává se   tak ubožejší ve svém   myšlení jako   spoluúčinkující Pavel   Kohout v padesátých   letech.
Kdy si   konečně někdo u nás   uvědomí, že největší   naší nedostatečností byla   vždy jen horlivost optimistů   jít za svojí chimérou přes   mrtvoly (Kohouta po 60 letech   nahradili Mádl s Issovou).
Jen mne mrzí, že svoji   účast v této sračce   neodmítl pan Suchý.
Daleká země (The Far Country)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.1.2012
Ke škodě televizí v ČR
Tento film byl uveden u nás   pouze jednou někdy v roce   1998 televizí Prima (tehdy   spíš Premiéra). To   znamená, že byl zpracován a   nadabován. Přesto uniká   pozornosti televizních   "nákupčích",   kteří raději skupují   seriálové sračky   pochybných proveniencí, o   domácí tvorbě nemluvě. Mne   nejdříve zaujal obsazením   M. Yorkem (mám i slabost pro   Sigrid Thornton), poté   krásnou australskou   přírodou a posléze   námětem, který by nám měl   být blízký (plzeňský   rodák, navíc film je   podkreslován Dvořákovou   Novosvětskou). Poskytuje   lepší chápání   souvislostí z naší temné   historie. K tomu fandím   australské kinematografii   jako protiváze neustále   vnucované americké.
Dlouhý, Široký a Krátkozraký
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 4.1.2015
Přehrávané
Když pominu, že celé DJC je   ukradeno Semaforu (Člověk z   půdy), ostatně i Rowlingová   dokázala rozpracovat cizí   námět ke komerčnímu   úspěchu, tak mi to připadne   velice plytké. Ano, v mládí   jsem se také bavil nad   Besídkou zvláštní školy   Š & G časem mi   připadala stále   lacinější.
Podobný   mám pocit zde, že se autor   chytil jednoho tématu, jako   neustále převařovaný jeden   čaj.
Když si k tomu   přidám slavný výrok autora   "Až se jednou nasereme,   tak vám nakopeme   prdel..." což do   dnešních dnů úspěšně   naplňuje pokračovatel této   trapné dvojice. Nic proti   ostatním představitelům,   dělají co umí.
Dluh (The Debt)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 13.1.2020
Poměrně plytký špionážní thriler
Děj se táhne, jakoby   scénárista vařil z medu,   předvídatelné zápletky.   Koukal jsem se jen kvůli   Jessice Chastain, jinak tam   nic koukatelného nebylo.
A protože ....
Komentovat není co, když   není co sledovat z celé   plejády televizní nabídky   hlavního vysílacího času,   hovnotit nemohu.
Drtivá porážka (Wipeout)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.4.2012
Děti to zaujalo, tak asi je to dobrý.
Soutěžící si sice asi   neodpočali, ale pro mne to   byl relax právě od dětí.   Když se vyblbnout, tak aspoň   bezpečně.
Dukla - krev a mýtus (1/2) : Osudný obzor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.9.2019
Na současné poměry velmi kvalitní dokument
Musím přiznat, že neznám   dnes jiného dokumentaristu   (žel k jeho osudu ani do   budoucna), který by s takovou   vyvážeností přistoupil k   tématu Dukly bez politického   balastu před i   polistopadového. K tématu   jsem měl osobní přístup,   protože 19. září 44   právě tam padl můj   dědeček do zajetí (stejně   jako v první světové)   naštěstí přežil, na   rozdíl od svého syna, který   padl o dva měsíce později.   Pro informaci doplňuji, že   byl na německé straně jen   kvůli tomu, že se narodil ve   Vídni. Krutějšímu osudu   unikl snad jen proto, že byl   Moravan jak poleno.
Dokonalý příklad hrůznosti válek
Tentokrát v provedení   našeho tvůrce, tím je mi to   téma bližší. Rád sleduji   podobné dokumenty, žel na   FDb nejsou dostupné k   hodnocení, pouze oklikou   přes zahraniční mutace nebo   v tomto případě v osobě   režiséra Hviždě. Zajímá   mne zejména, jaké   ideologické zabarvení   dávají tématům cizí   tvůrci, z nichž vypadají   nezaujatě jen snímky   francouzské a japonské.
Fidel
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Fidel = Kuba
Na americký dokument o Kubě   dost dobrý.Čekal jsem víc   angažovaný obvykle   protisocialistický sentiment
Gordon Ramsay: Kokain
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.4.2020
Přidaná hodnota světoznámého kuchaře
Nad rámec svých dovedností   pomáhá rozkrývat Gordon   Ramsay síť i pohnutky lidí,   kteří propadli tomuto   svinstvu.
Habermannův mlýn
 
Přidáno: 18.8.2014
Vysídlení ne vyhnání
S rozpaky jsem shlédl tento   film, protože jsem na toto   téma citlivý. Moji matku i s   jejími rodiči vyreklamoval z   odsunu z Pohořelic otec,   který se nedlouho před tím   vrátil z lágrů (nejdřív   Osvětim, pak Buchenwald).   Osobně si myslím, že lépe   byla rozpracována tato   témata v Kachyňově Vlaku   dětství a naděje nebo   Dudkově seriálu podle Dietla   Synové a dcery Jakuba   Skláře. Oba z roku 1985, kdy   byla tvorba již oproštěna   od politického balastu a   tendenčnosti, a do ní se   stále znovu vracíme, ovšem   s opačným znaménkem.
Vždy se musím ptát, kde   je počátek takového   pokřivení povah. Ve   stávajícím režimu jej   vidím v ostudné Havlově   omluvě Němcům, protože   obratem označil všechny   obyvatele naší kotliny za   viníky. Že po každém   převratu se najdou typy   Pospíchalů, Bošků, ale   dnes různých Štětinů,   Kocábů, Bursíků a j.   zaštítěných   Schwarzenbergem, není pochyb.   Vždyť našim   nejmarkantnějším povahovým   rysem je HORLIVOST a   hrdinství ex post.
Když jsem ale u těch   počátků: nebylo chybou   Karla IV. že pozval do   našeho pustého pohraničí   občany německé národnosti,   protože je pozvedli a   obyvatelstvo zpestřili. Jako   největší chybu vidím v   Masarykově rozhodnutí   vytvoření národa   Českoslovanského, zejména   když pošilhával po   švýcarské demokracii. Kdyby   od začátku se nesnažil   hrát na přesilovku českou,   nemusel urazit Slováky,   Němce, Moravany, Slezany,   Rusíny. Rozhodně by v   takové demokracii podobné   jako ve Švýcarsku nemuseli   Němci vyhlížet Hitlera jako   svého spasitele (a že si to   pak pěkně vychutnávali,   není pochyb). Sice dějiny   píšou vítězové, ale dnes   není jasné, kdo tu válku   vyhrál. Se stejnou   horlivostí jsme dnes Německu   odpustili vše a všechnu   nenávist obrátili na   východ.
Nemohu tento   film ohodnotit, nebyl bych   nestranný.
Protože   jsem se narodil tři roky po   válce, tak jsem se matky po   Havlové devótní omluvě   Němcům zeptal: Ty by ses   omlouvala? Odpověděla mi   posledním slovem z Krylovy   Písně neznámého vojína:   “Nasrat“
Hlavní zprávy
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 1.11.2019
Normální
Mám rád zprávy stručné a   krátké a ne předžvýkané,   které mi sugerují, jak je   mám chápat. V dnešní   době, kdy si mohu najít   konkrétní událost na netu a   porovnat si ji z několika   zdrojů.
Hvězdná brána (Stargate SG-1)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.6.2019
Zpočátku dobrý
Tento seriál se mi líbil   (podle různých dílů) do   té doby, kdy hrál Richard   Dean Anderson, časem jsem   měl pocit, že se jedná o   znovu převařovaný čaj. Asi   měl ten pocit i Dean, tak od   tam odešel. Díly ztrácely   kontinuitu a tím i   přitažlivost.
Instinkty Jaromíra Soukupa
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 1.11.2019
Debata
Rozhovory s osobnostmi, na   které v jiných televizích   nezbylo místo, takže není   důvod lamentovat. Jen je pro   mne náročné ohodnotit   všechny Soukupovy pořady,   neb se v nich ztrácím. Proto   prosím, dejte možnost   okomentovat raději pořady na   Zoomu.
Interview Jaromíra Soukupa
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.10.2019
V záplavě interview ostatních tv vyvažuje
Tato televize poskytuje   hosty, které by ČT   nepřekousla. Proto oceňuji   odvahu dát slovo Viktoru   Orbánovi, M.Le Pen anebo   nočním vlkům, proto   hodnotím kladně.
James May: Král montérů (James May: The Reassembler)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.10.2017
Práce mne přímo fascinuje
..celé hodiny se na ni   dokáži dívat. Fascinuje mne   ale všestrannost Jamese Maye.   Z vášnivého hudebníka   (flétna, piáno), sběratele   starých automobilů, majitele   pilotní licence, redaktora,   objevitele a teď tohle. Tak   ať ti to jde pěkně od ruky,   abych v tom nebyl sám..
Jánošík I, II
 
Přidáno: 12.3.2012
Natáčení v Bratislavě
Otevřel jsem si tento film v   souvislosti s požárem hradu   Krásna Hôrka tento týden   jen proto, abych si   připomněl, že jsme byli na   školním výletě v   Bratislavě právě v době,   kdy se tam tento film   natáčel a vybavuji si, že   tehdy byl bratislavský hrad   vlastně ještě ruina. Jak se   časy mění, doufejme, že to   bude k lepšímu a Hôrku už   podobný osud nikdy nepotká.
Jasně a stručně
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 31.10.2019
Stručně
Protože mi portál FDb   neumožňuje komentovat   pořady na Zoomu, musím se   realizovat tady. Soukup se   snaží dostat do Guinesovy   knihy nejvyšším   zastoupením v jedné televizi   a překonává tak i Kalouska   v ČT.
Jurský park (Jurassic Park)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 11.8.2014
Je to dost americké?
Po jedné straně stromu padá   auto (na druhé straně je   bezpečno), ale pro záchranu   napětí je nezbytné se   pohybovat ve směru   nebezpečí. Samozřejmě to   do padne vždy dobře (pravda   a láska...)
Tak mne   napadlo, že by mistr   Špilberk, odborník na   každý žánr mohl uděla   kompilaci, třeba Šindlerův   seznam mohl napasovat na   Jurský park, aby znásobil   napětí.
Kalendárium
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 29.5.2019
Tento profil byl dobrý v době svého vzniku
Dnes už je prakticky   nadbytečný, když máme   více možností si udělat   výběr podle svého. Zejména   na ČT, která nám servíruje   obsah, abychom byli správně   uvědomělí. Přestal jsem se   na něj dívat, když jednou   Saskia angažovaně   kritizovala, jak jsme dříve   absorbovali ruská slovíčka.   Kolchoz, chozrasčot a když   si nemohla vzpomenout další,   přidala perestrojku. Dnes mne   dostali influenceři v jistém   médiu. Měl jsem ji rád   dříve v armádním   magazínu, ale takto si   vylepšovat profil, když se   od minulosti odstřihne, to   neuznávám.
Krajinou domova
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 29.9.2017
Pálava
Mám rád tyto dokumenty a   tento je pravdě originálně   zpracovaný s úžasnými   záběry. Zaujal mne zejména   proto, že nabízí pohled na   krajinu, kterou vidím při   práci ve svém vinohradu.   Vadil mi ale komentář k   vzniku novomlýnské nádrže.   Autor na jedné straně   obdivuje jihočeské rybníky,   ale protože   "Mušov" vznikl za   minulého režimu, nebyl to   počin J. Krčína. Dnes,   když se stává voda stále   větší vzácností bychom   měli být rádi, že ji   "něco" zadrželo.   Lužního lesa tam zůstalo   ještě dost, ale kdyby   režisér ve své   angažovanosti přelétl s   dronem i 2 km na sever od   Hustopečí a natočil tam   pole solárních panelů,   nevím, jak by to obhajoval.   Proto kvůli komentáři jeden   bod obírám.
Lara Croft - Tomb Raider
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 1.5.2012
Nudně předvídatelné
Utahané až dlouhé.   Nezachránila to ani sexy   Angelina (i když její   botoxové rty tu sexualitu   také přehrávají.)
Láska, soudruhu! (Mieletön elokuu)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 10.5.2014
Další z braků polistopadové tvorby
Je mi smutno z toho, kolikrát   se dá provařovat   vylouhovaný čaj ideologie.   Tím spíš, že už jsem   pamětník a právě v době,   o které pojednává film,jsem   v Helsinkách zažíval   příjemné okamžiky. Ale z   této konfrontace jsem byl   zhnusen. Když si k tomu   vybavím, že za toho   nenáviděného režimu   vznikaly i kvalitní filmy,   což se o dnešní době   říct nedá. Podotýkám, že   jsem tam v oné době nebyl za   žádnou bezpečností   agenturu, ani se jí   nezpovídal, ale na stáži   hotelových škol, kde jsme   měli čím přispět jejich   úrovni.

TV Program

ČT1 - Dobré ráno (1998) [TV pořad]

01:55 - 04:25

104 minut již uběhlo
46 minut zbývá do konce

ČT2 - Pravá tvář bílých tygrů

03:35 - 04:00

4 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

NOVA - Ulice (2005) [TV seriál]

03:05 - 03:50

34 minut již uběhlo
11 minut zbývá do konce

Prima - Policie Hamburk (2007) [TV ser...

02:55 - 03:50

44 minut již uběhlo
11 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 189914
Osobností: 696822
Fotografií: 761839
Plakátů: 374888
Obsahů a biografií: 177449
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Rites Of Passage (2012)

Rites Of Passage
Možná, že jsem v tomhle   žánrovém koktejlu něco   špatně pochopil, nebo   nepochopil vůbec, ale   přišlo mi to jako hodně   divný film a měl více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Vůně cibule (1975)

Vůně cibule
Fajn komedie na odreagování,   bavila mne kdysi a baví i   teď. Samozřejmě s   původním dabingem. Cibulář   je skvělý a mám ho pořád   ráda.

Autor: Alix | Hodnocení: 8 / 10

Keoma (1976)

Keoma
Podle mne je to naprostá   slátanina, kde jsem marně   hledala nějakou logiku. Konec   byl sice předvídatelný, ale   opět, aspoň pro mne, úplně více >

Autor: Alix | Hodnocení: 3 / 10

Eternals (2021)

Horší film Marvel ještě neměl

Eternals
Nudný film u kterého se děj   se rozjede až na konci.   Celkově mi to přijde jako   drama-romantická reakce na   "SHAZAM!". Na to že mají   mít více >

Autor: Orin002 | Hodnocení: 5 / 10

Greyhound: Bitva o Atlantik (202...

PROCESOR!

Greyhound: Bitva o Atlantik
Napínavý-napínavý-napínav   ý ani na chvilku Vás to   nenechá vydechnout. Už si   myslíte, že jste dostali   nějakou ponorku a že bude   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 8 / 10