Komentáře uživatele Mackaku

Mackaku

Mackaku zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

 
< Předchozí    Další >
 
Řadit dle:  Názvu filmu  |  Od nejnovějších

Počet komentářů: 56
AZ-kvíz
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.4.2012
I když se neokouká, je ve špatném vysílacím čase
Dřív jsem si nenechal ujít   téměř žádný díl, ale co   se ČT rozhodla, že zřejmě   pro jeho dost vysokou   sledovanost, je v dost   atraktivním čase a z   podvečera jej přesunula na   pozdní odpoledne. Nevím, co   tím získala, ale jako divák   již nemám šanci, tak se   potkáme jednou za čtvrt   roku.
Výhry, které   nemohou zkorumpovat, ani po 15   letech nebyly zrevalvovány   (zřejmě aby brněnské   studio moc neplýtvalo),   takže soutěžící může   motivovat jen vlastní hravost   a porovnání si vědomostí   ve studiu, na rozdíl od   domácího křesla. Sám jsem   si to jednou vyzkoušel, ale   doma jsem si jen rozšířil   knihovnu asi o půl metru.
Bouřlivé víno
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.6.2014
Agitka - odpuštěno
Když jsem film viděl ve své   době, tak se mi ani zbla   nelíbil, přes skvělé   herecké obsazení. Po   zkušenostech s nástupem   kapitalismu se ale některé   mnou nepochopitelné rysy   objevily. Prostě, když na   krotký východ vtrhne divoký   západ...
Delší   stopáž je ale na škodu.
Cesty domů
 
Přidáno: 25.8.2014
Co s načatým večerem
Člověk si po celodenním   shonu prochází nabídku   našich televizí, aby shlédl   něco odpočinkového a ejhle,   v hlavním vysílacím čase   všude jen samý seriál.   Nazval bych to "léčba   seriálem", ale mám   pocit, že tvůrci nemají   sebereflexi, jinak by už   dávno zdrhli.
Co by kdyby
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 27.3.2012
Kdyby historie nezná
Škoda, že nemohu dát nulu,   ale něco tak děsivého si   ani v největší fantasii   nemůže člověk představit.   Autor uvažuje v laciných   schematických souvislostech   (vůbec nepřipouští   motýlí efekt). Stává se   tak ubožejší ve svém   myšlení jako   spoluúčinkující Pavel   Kohout v padesátých   letech.
Kdy si   konečně někdo u nás   uvědomí, že největší   naší nedostatečností byla   vždy jen horlivost optimistů   jít za svojí chimérou přes   mrtvoly (Kohouta po 60 letech   nahradili Mádl s Issovou).
Jen mne mrzí, že svoji   účast v této sračce   neodmítl pan Suchý.
Daleká země (The Far Country)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.1.2012
Ke škodě televizí v ČR
Tento film byl uveden u nás   pouze jednou někdy v roce   1998 televizí Prima (tehdy   spíš Premiéra). To   znamená, že byl zpracován a   nadabován. Přesto uniká   pozornosti televizních   "nákupčích",   kteří raději skupují   seriálové sračky   pochybných proveniencí, o   domácí tvorbě nemluvě. Mne   nejdříve zaujal obsazením   M. Yorkem (mám i slabost pro   Sigrid Thornton), poté   krásnou australskou   přírodou a posléze   námětem, který by nám měl   být blízký (plzeňský   rodák, navíc film je   podkreslován Dvořákovou   Novosvětskou). Poskytuje   lepší chápání   souvislostí z naší temné   historie. K tomu fandím   australské kinematografii   jako protiváze neustále   vnucované americké.
Dlouhý, Široký a Krátkozraký
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 4.1.2015
Přehrávané
Když pominu, že celé DJC je   ukradeno Semaforu (Člověk z   půdy), ostatně i Rowlingová   dokázala rozpracovat cizí   námět ke komerčnímu   úspěchu, tak mi to připadne   velice plytké. Ano, v mládí   jsem se také bavil nad   Besídkou zvláštní školy   Š & G časem mi   připadala stále   lacinější.
Podobný   mám pocit zde, že se autor   chytil jednoho tématu, jako   neustále převařovaný jeden   čaj.
Když si k tomu   přidám slavný výrok autora   "Až se jednou nasereme,   tak vám nakopeme   prdel..." což do   dnešních dnů úspěšně   naplňuje pokračovatel této   trapné dvojice. Nic proti   ostatním představitelům,   dělají co umí.
A protože ....
Komentovat není co, když   není co sledovat z celé   plejády televizní nabídky   hlavního vysílacího času,   hovnotit nemohu.
Drtivá porážka (Wipeout)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.4.2012
Děti to zaujalo, tak asi je to dobrý.
Soutěžící si sice asi   neodpočali, ale pro mne to   byl relax právě od dětí.   Když se vyblbnout, tak aspoň   bezpečně.
Habermannův mlýn
 
Přidáno: 18.8.2014
Vysídlení ne vyhnání
S rozpaky jsem shlédl tento   film, protože jsem na toto   téma citlivý. Moji matku i s   jejími rodiči vyreklamoval z   odsunu z Pohořelic otec,   který se nedlouho před tím   vrátil z lágrů (nejdřív   Osvětim, pak Buchenwald).   Osobně si myslím, že lépe   byla rozpracována tato   témata v Kachyňově Vlaku   dětství a naděje nebo   Dudkově seriálu podle Dietla   Synové a dcery Jakuba   Skláře. Oba z roku 1985, kdy   byla tvorba již oproštěna   od politického balastu a   tendenčnosti, a do ní se   stále znovu vracíme, ovšem   s opačným znaménkem.
Vždy se musím ptát, kde   je počátek takového   pokřivení povah. Ve   stávajícím režimu jej   vidím v ostudné Havlově   omluvě Němcům, protože   obratem označil všechny   obyvatele naší kotliny za   viníky. Že po každém   převratu se najdou typy   Pospíchalů, Bošků, ale   dnes různých Štětinů,   Kocábů, Bursíků a j.   zaštítěných   Schwarzenbergem, není pochyb.   Vždyť našim   nejmarkantnějším povahovým   rysem je HORLIVOST a   hrdinství ex post.
Když jsem ale u těch   počátků: nebylo chybou   Karla IV. že pozval do   našeho pustého pohraničí   občany německé národnosti,   protože je pozvedli a   obyvatelstvo zpestřili. Jako   největší chybu vidím v   Masarykově rozhodnutí   vytvoření národa   Českoslovanského, zejména   když pošilhával po   švýcarské demokracii. Kdyby   od začátku se nesnažil   hrát na přesilovku českou,   nemusel urazit Slováky,   Němce, Moravany, Slezany,   Rusíny. Rozhodně by v   takové demokracii podobné   jako ve Švýcarsku nemuseli   Němci vyhlížet Hitlera jako   svého spasitele (a že si to   pak pěkně vychutnávali,   není pochyb). Sice dějiny   píšou vítězové, ale dnes   není jasné, kdo tu válku   vyhrál. Se stejnou   horlivostí jsme dnes Německu   odpustili vše a všechnu   nenávist obrátili na   východ.
Nemohu tento   film ohodnotit, nebyl bych   nestranný.
Protože   jsem se narodil tři roky po   válce, tak jsem se matky po   Havlové devótní omluvě   Němcům zeptal: Ty by ses   omlouvala? Odpověděla mi   posledním slovem z Krylovy   Písně neznámého vojína:   “Nasrat“
Hvězdná brána (Stargate SG-1)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: dnes ve 0:30
Zpočátku dobrý
Tento seriál se mi líbil   (podle různých dílů) do   té doby, kdy hrál Richard   Dean Anderson, časem jsem   měl pocit, že se jedná o   znovu převařovaný čaj. Asi   měl ten pocit i Dean, tak od   tam odešel. Díly ztrácely   kontinuitu a tím i   přitažlivost.
James May: Král montérů (James May: The Reassembler)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.10.2017
Práce mne přímo fascinuje
..celé hodiny se na ni   dokáži dívat. Fascinuje mne   ale všestrannost Jamese Maye.   Z vášnivého hudebníka   (flétna, piáno), sběratele   starých automobilů, majitele   pilotní licence, redaktora,   objevitele a teď tohle. Tak   ať ti to jde pěkně od ruky,   abych v tom nebyl sám..
Jánošík I, II
 
Přidáno: 12.3.2012
Natáčení v Bratislavě
Otevřel jsem si tento film v   souvislosti s požárem hradu   Krásna Hôrka tento týden   jen proto, abych si   připomněl, že jsme byli na   školním výletě v   Bratislavě právě v době,   kdy se tam tento film   natáčel a vybavuji si, že   tehdy byl bratislavský hrad   vlastně ještě ruina. Jak se   časy mění, doufejme, že to   bude k lepšímu a Hôrku už   podobný osud nikdy nepotká.
Jurský park (Jurassic Park)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 11.8.2014
Je to dost americké?
Po jedné straně stromu padá   auto (na druhé straně je   bezpečno), ale pro záchranu   napětí je nezbytné se   pohybovat ve směru   nebezpečí. Samozřejmě to   do padne vždy dobře (pravda   a láska...)
Tak mne   napadlo, že by mistr   Špilberk, odborník na   každý žánr mohl uděla   kompilaci, třeba Šindlerův   seznam mohl napasovat na   Jurský park, aby znásobil   napětí.
Kalendárium
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 29.5.2019
Tento profil byl dobrý v době svého vzniku
Dnes už je prakticky   nadbytečný, když máme   více možností si udělat   výběr podle svého. Zejména   na ČT, která nám servíruje   obsah, abychom byli správně   uvědomělí. Přestal jsem se   na něj dívat, když jednou   Saskia angažovaně   kritizovala, jak jsme dříve   absorbovali ruská slovíčka.   Kolchoz, chozrasčot a když   si nemohla vzpomenout další,   přidala perestrojku. Dnes mne   dostali influenceři v jistém   médiu. Měl jsem ji rád   dříve v armádním   magazínu, ale takto si   vylepšovat profil, když se   od minulosti odstřihne, to   neuznávám.
Krajinou domova
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 29.9.2017
Pálava
Mám rád tyto dokumenty a   tento je pravdě originálně   zpracovaný s úžasnými   záběry. Zaujal mne zejména   proto, že nabízí pohled na   krajinu, kterou vidím při   práci ve svém vinohradu.   Vadil mi ale komentář k   vzniku novomlýnské nádrže.   Autor na jedné straně   obdivuje jihočeské rybníky,   ale protože   "Mušov" vznikl za   minulého režimu, nebyl to   počin J. Krčína. Dnes,   když se stává voda stále   větší vzácností bychom   měli být rádi, že ji   "něco" zadrželo.   Lužního lesa tam zůstalo   ještě dost, ale kdyby   režisér ve své   angažovanosti přelétl s   dronem i 2 km na sever od   Hustopečí a natočil tam   pole solárních panelů,   nevím, jak by to obhajoval.   Proto kvůli komentáři jeden   bod obírám.
Lara Croft - Tomb Raider
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 1.5.2012
Nudně předvídatelné
Utahané až dlouhé.   Nezachránila to ani sexy   Angelina (i když její   botoxové rty tu sexualitu   také přehrávají.)
Láska, soudruhu! (Mieletön elokuu)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 10.5.2014
Další z braků polistopadové tvorby
Je mi smutno z toho, kolikrát   se dá provařovat   vylouhovaný čaj ideologie.   Tím spíš, že už jsem   pamětník a právě v době,   o které pojednává film,jsem   v Helsinkách zažíval   příjemné okamžiky. Ale z   této konfrontace jsem byl   zhnusen. Když si k tomu   vybavím, že za toho   nenáviděného režimu   vznikaly i kvalitní filmy,   což se o dnešní době   říct nedá. Podotýkám, že   jsem tam v oné době nebyl za   žádnou bezpečností   agenturu, ani se jí   nezpovídal, ale na stáži   hotelových škol, kde jsme   měli čím přispět jejich   úrovni.
Lochnesský teror (Beyond Loch Ness)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.1.2013
Docela správná blbina
U konkurence to odstřelili   (snad jen proto, že je to   kanadský), ale já bych to   nechal žít. Přece jenom je   to Jurský park trochu jinak.
Mistrův syn (Drunken Master aka Zui quan)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 1.5.2012
Příjemné zpestření předmájového večera
Ale snad jen proto, že nebyla   momentálně žádná   konkurence toho večera. Ale   viděl jsem již lepší   Jackieho pecky.
Mrazík (Morozko)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.1.2012
Tak nám soudruzi napadli Mrazíka
Nikdy a nikde si tato pohádka   nehrála na kdovíjaký   skvost. Jenom u nás jí   pomohla doba a ironie (spolu   se skvělým dabingem). Jinak   to bylo vítězství nad   tupostí tehdejší doby.   Proto na tuto pohádku   nesahejte, tupost je totiž   věčná, stačí se podívat   na Donutilovu Sněhurku.   /dopsáno 31.12.18/
Ve   své době standardní ruská   pohádka, kterou by člověk   jednou shlédl a druhý den si   na ni nevzpomněl. Teprve s   českým dabingem získala   další rozměr. Bratia   Slováci prominou, ale poprvé   jsem ji viděl ve slovenské   verzi a o tu přidanou hodnotu   jsem přišel. Dokonce ani   jedna hláška z filmu se   nedá napsat, když si nikdo   pod ní nevybaví tu dikci.   (Snad jen: Když se dívám na   sebe, tak se musím   pochválit.) Navíc její   popularitu tehdy dotvořila   recese.
A tak jsme si   na něj zvykli. Závidíme   zasněženou zimní krajinu,   které se nám nedostává a   doceňujem ruský folklór s   děrevňami a laskavým   Mrazíkem jako   pohádkovější, než   komerčně profláknutého   Klause v elektrifikované   džungli.
Nuda v Brně
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 1.5.2012
Nuda
Ale nikoliv v Brně. Nevím, o   co se autor snažil, ale pokus   o černobílou kameru měl   snad imitovat art?
O Červené Karkulce (Rotkäppchen)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 18.2.2013
Rozhodně bych na to děti nelákal
Působí to spíše jako   komedie pro dospělé, nevím,   jak si to mohou děti   přebrat, ale autoři se   snažili modernistickým   pojetím proti standardním   pohádkám vyniknout. A to se   jim povedlo, žel negativně.   Škoda materiálu i času.
Panu učiteli s láskou (To Sir, With Love)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.11.2017
Pro mne, jako bývalého kantora snímek do TOP 10
Dojemný příběh   distinguovaného černocha,   který přečíslil kvalitou   celý profesorský sbor a   zpacifikoval bandu spratků   má jen navodit naši empatii   k příchozím. Potíž je v   tom, že na gumových člunech   se žádný takový typ   nevyskytuje, protože ti   vystudovaní použili dávno   jiné dopravní prostředky a   zamířili do předem   domluvených   destinací.Rozhodně je tento   filmový počin   účinnější, než   Donutilova Sněhurka, ale   propast spíš prohlubuje.
Paví pírko (Pávie pierko)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 7.4.2012
Příliš přefilosofováno
Čím jsme se přibližovali   víc té   "demokracii", tím   víc se snižovala úroveň   klasických pohádek až na   úroveň dnešních Událostí   ČT - ukecané.
Zbytečně tím utrpělo   vcelku dobré obsazení.
Pošta pro tebe
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 6.4.2012
Doják
Chvályhodný počin, pomoci   někomu nalézt někoho i po   mnoha letech, ale způsob   provedení připomíná   spíše   "realityšou"   komerčních televizí.   Srdceryvná a dojemná   setkání vyžadující   řádnou dávku exhibicionismu   obnažovat se takhle před   národem. Aneb: Každý z nás   chová ve svém srdci hřbitov   těch, které jsme milovali,   ale uchovává jej v tichosti.
Povstání strojů (A.I. Assault)
 
Přidáno: 13.4.2013
Mám rád takové filmy
podobně jako většinu   televizní tvorby na Nově,   vím, že můžu televizi   ignorovat a o nic   nepřicházím. Škoda času,   škoda materiálu, škoda   slov. A škoda i toho jednoho   bodu.
Pretty Woman
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 31.12.2018
Třicet let po Mrazíkovi se objevil další candák
Zpravidla kolem vánoc   bývají rozjitřené city   toužící po romantice, kam   zpravidla pohádky patří. A   pokud Mrazík byl ve své   době kultem (a ironickým   bojem s tupostí), tato   zhovadilost si na kult   nehraje. Dokázal to Gere na   festivalu v Karlových Varech,   když mu bylo sděleno, že   oba snímky u nás dotváří   atmosféru vánoc. Na adresu   Mrazíka prohlásil, že   nemáme dobrý vkus, aniž jej   viděl (a pochopil   tehdejšího ducha doby).   Takový odsudek si může   nechat pro nové   multikulturní pohádky,   protože tam teprve vítězí   tupost na celé čáře.
Prostřeno!
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 29.5.2019
Nápad zajímavý, provedení naopak
Zpočátku jsem pořad   sledoval, než se tam začali   objevovat exoti, co si   mysleli, jak ostatní odrbou.   Dokonce i diskuse na netu se   zvrhla. Naprosté režijní   selhání, které pro větší   sledovanost strpělo ty   nejhorší excesy.
Případ Pelikán (The Pelican Brief)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.5.2014
Thrillerová doba
Současnost přináší již   tak dost každodenních   dramat, takže mne dvakrát   stávající filmová tvorba   nepřitahuje a raději dávám   přednost nabídce dokumentů.   Ale protože FDb.cz hodnocení   těchto zrovna nepřeje   (ZOOM), tak se aspoň rád   podívám na známé herce,   když ještě nebyli tak   profláklí. A Julie se   důstojně vymanila z role   Popelky a spolu s Denzelem   vytvořili kvalitní a   přesvědčivý pár v   civilně pojatém, kvalitním   snímku.
Pupendo
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 28.2.2012
Jakýsi výluh Hřebejko-Bolkovin
Chlapi už by se měli   vzpamatovat a žít dneškem.   Snad ani nestojí za   komentář. Vystihla to i   Petra.Barb.
< Předchozí    Další >
 

TV Program

ČT1 - Dobré ráno (1993) [TV pořad]

02:40 - 05:10

62 minut již uběhlo
88 minut zbývá do konce

ČT2 - Ztracené adresy

03:35 - 03:55

7 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

NOVA - Co na to Češi (2016) [TV pořad...

03:15 - 03:55

27 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

Prima - Doktor z hor: Nové příběhy (20...

02:55 - 03:45

47 minut již uběhlo
3 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 156007
Osobností: 643973
Fotografií: 596484
Plakátů: 285836
Obsahů a biografií: 143149
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Vlaky ve válce (2015) [TV minisé...

Století páry

Vlaky ve válce
..tato asociace mne napadne   jako vždy, když se lidstvo   posune kupředu díky   nějakému vynálezu a má se   zato, že teď už bude líp,   dokud více >

Autor: Mackaku | Hodnocení: 8 / 10

Hvězdná brána (1997) [TV seriál]

Zpočátku dobrý

Hvězdná brána
Tento seriál se mi líbil   (podle různých dílů) do   té doby, kdy hrál Richard   Dean Anderson, časem jsem   měl pocit, že se jedná o   znovu více >

Autor: Mackaku | Hodnocení: 9 / 10

Sněžná past (2018)

Sněžná past
Zaměnit Aquamana za Jasona   Stathama a byla by to další   mlátička, kterou je Jason   pověstný. Ten měl ale asi   dovolenou, tak to vzal Momoa a více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

47 metrů (2017)

47 metrů
Tam, kde sa Shallows zhodili,   teda hlúpym záverom, tam sa   47 Meters Down vyzdvihne fajn   scenáristickým prekvapením.   Solídna žánrovka na   silných 6*!

Autor: POMOthy | Hodnocení: 6 / 10

X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Men: Dark Phoenix
║Rozpočet   $200miliónov║Tržby USA   $53,165,940║Tržby   Celosvetovo $205,548,940▐   Tržby za predaj Blu-ray v USA   ║ Tržby za predaj DVD v více >

Autor: T2 | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.066/0.031
Partneři:
MODEMI.cz - vyhledávač módy | hotel pro psy