ohodnotit

Ať žijí rytíři

Další název:
Než se táta vrátí; Little Knights Tale
Rok:
2009
Délka:
105 minut
Premiéra v ČR:
8.10.2009
„Pět dětí na tvrzi a zákeřný soused za branami. Vítejte v tak trochu jiném středověku!“

Obsah filmu Ať žijí rytíři

 
Tento napínavý film ze středověku je určen divákům, kteří mají rádi dobrodružství, romantiku, humor a to nejlépe všechno dohromady. Jeho děj začíná ve chvíli, kdy Martin z Vamberka musí na rozkaz krále odejet do války bojovat proti Saracénům a pověří ochranou své tvrze nejstaršího syna Petra. Ten se (nikoli bezdůvodně) netěší zrovna veliké popularitě u svých sourozenců a ti mu jeho novou roli rozhodně nehodlají ulehčit. Nikdo ale netuší, že si na jejich panství dělá zálusk zlotřilý soused Albrecht z Krvenos, pán sousedního hradu, který se neštítí ničeho, aby dosáhl svého. Kolem tvrze se brzy začnou dít podezřelé věci. Děti musí rychle...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Karel JanákKarel Janák  
hraje:
Pavel KřížPavel Kříž.....Albrecht z Krvenos [48]   
David PrachařDavid Prachař.....Martin z Vamberka [50]   
Danny MessárosDanny Messáros.....Petr   
Ivana KorolováIvana Korolová.....Tereza [21]   
Jan KomínekJan Komínek.....Vítek [15]   
Štěpán KrtičkaŠtěpán Krtička.....Michal [13]   
Andrea ŽádníkováAndrea Žádníková.....Kateřina   
Tereza VoříškováTereza Voříšková.....Jana [20]   
Matěj HádekMatěj Hádek.....Ruprecht [34]   
Martin PísaříkMartin Písařík.....Varvar [30]   
Michael BeranMichael Beran.....Ignác [29]   
Jan BattěkJan Battěk.....páže Adam [17]   
Predrag BjelacPredrag Bjelac.....Ahmed [47]   
Hynek ČermákHynek Čermák.....velitel Albrechtových zbrojnošů [36]   
Ota JirákOta Jirák.....Hynek [60]   
Otmar BrancuzskýOtmar Brancuzský.....žalářník [53]   
účinkuje:
 Gotika Gotika  
 Kadeti Kadeti  
 Rytíři Koruny české Rytíři Koruny české  
 Páni z Kolína Páni z Kolína  
 Rotyka Rotyka  
scénář:
Karel JanákKarel Janák  
námět:
Boris KrištofBoris Krištof  
hudba:
Miroslav ChyškaMiroslav Chyška.....a písně Ať žijí rytíři, Můžem, Sedmá pečeť [37]   
Ondřej Gregor BrzobohatýOndřej Gregor Brzobohatý  
kamera:
Martin PreissMartin Preiss  
střih:
Martin KirovMartin Kirov  
trailer
Oficiální stránka:
www.atzijirytiri.cz
 
 
Distributor v ČR:
Bontonfilm
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Formát:
širokoúhlý
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Zvuk:
Dolby Digital (SDDS/DTS)
 
 
Přístupno:
od 7 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Ať žijí rytíři >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

thejduk
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 18.9.2013
Film je opravdu pro děti, kde jim jde hlavně o   akci a ne o logiku děje. Ani hlavní role   dospělých (Kříž, Prachař) nepřekročili   svou úroveň. Seriál jsem neviděl, je otázkou,   jestli by změnil můj pohled na film.
Pitryx
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 22.7.2013
No, nejlepší asi byly ty děti. Pavel Kříž to   krapek přeháněl. Zábavný film na jeden večer   a snad někdy v budoucnu na ještě jedno   podívání. Nemělo to asi být tolik   orientováno pro děti. I muzika byly velmi   zajímavá. Celkově průměrné dílko v tom   lepším slova smyslu.2013072110052/10347s.ČT1
sebsen
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.1.2013
Seriál nemá důvod zakrývat svůj televizní   původ!!! Když se něco točí, co je v plánu   dát dočasně do kin, ale zároveň je seriál,   musí divák počítat s tím, že jde na   kompromis a ne klasickou filmovou podívanou.   Některé příspěvky tady uvedené naráží na   nepochopení projektu. Z hlediska děje - nic   urážlivého, ani super objevného, ale proč ne   - vcelku laskavý seriál a film pro děti, plný   dětských hrdinů a jejich snah zachránit   rodinnou čest a majetek. Proč ne? Tvorby pro   děti je v poslední době velmi málo.   Originálních pohádek a dobrodužných   příběhů jak šafránu. Je dobré to vidět a s   chtí si někdy pustím seriál popř. film znovu.
Marign
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 24.1.2011
pane boze...
ten kdo tohle vymyslel musel mit misto mozku z   ledu kostku fak jako...ani nevim, co k tomu   napsat...posledni kvalitni ceska pohadka byla s   čerty nejsou žerty a od te doby to jsou naproste   slataniny bez deje, hereckych vykonu, vtipu a   celkove vseho, co dela pohadku pohadkou... a at   ziji rytiri je naprosta kravina!!! a opravdu   lituji casu, ktery jsem promarnila sledovanim   tohoto "filmu"...
jarda53
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 26.8.2010
Jsou to úlety pane režisére, filmy asi točíte   do šuflete, hodně lidí na filmu jste možná   viděl u některého z kolegů, ale vás se to   netýká..
lucymat
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 13.8.2010
První díl se ještě snažil maskovat svůj   televizní původ, v dalších dílech se snaha   nadobro vytratila. Logika si v případě   rytířů vzala dovolenou a odjela hodně daleko.   Při zmínce scénáře mi automaticky vyskakuje:   slátanina. O uvěřitelnosti nemůže být ani   řeč. Herecké výkony odpovídají televiznímu   (pod)průměru a hudba? Titulní píseň   přeskakuju, protože takhle stupidní text by   nevymyslelo ani sedmiletý dítě.
Out-Of-Way
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 13.6.2010
Ideální hloupost pro malá děcka a infantilní   jedince. Rozhodně mi nevadí historické   nesmysly. Beru to jen jako pohádku, a proto   nevyžaduji dobovou hodnověrnost. Ovšem nemůžu   chválit herecké výkony na pokraji snesitelnosti   a někdy ještě horší. Scénář je dementní a   režisér evidentně zcela neschopný. Co více   dodat k této zbytečnosti.
Ondrej_pribehar
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.2.2010
Komentář k seriálu
Seriál Ať žijí rytíři je nepochybně jedním   z nejlepších Janákových děl; pozitivem zde   bylo, že se autor neuchýlil k obsazování   nepříliš známých herců, snad se mu tedy již   nepovede objevit dalšího J. Mádla.
V obsazení   příliš nehodnotím Pavla Kříže a Davida   Prachaře; jedná se o pro ně celkem běžné,   průměrné, role, zastavím se však u jejich   postav.
V Křížově případě se jednalo o pro   něj běžného záporáka; takové zhodnocení   zde postačí.
Zato Prachařova postava mi není   obzvlášť sympatická - je na mě příliš   hloupá a naivní, ovšem dlužno si uvědomit,   že inteligentnější postava by zřejmě   neumožnila takovouto zápletku.
Z hlavních   dětských rolí mi, jak tomu tak bývá, nejsou   děvčata příliš známa, zatímco ostatní jsem   přinejmenším někde viděl - Danny Messáros se   objevoval v Ulici, jeho hereckou kvalitu z těchto   vidění nemohu posoudit, ale zde se mi líbil.   Jana Komínka jsem si oblíbil v Horákových,   dále jsem jej vídal jen zřídka, no a zde si   rozhodně nemohu stěžovat; doufám, že se s   ním budeme nadále potkávat, i když v jeho   případě raději nic neodhaduji. No a Štěpán   Krtička opět ,,překvapil" svou   nepoznatelností a upevnil názor na jeho vysokou   hereckou kvalitu; jeho volbu pro čtení   komentáře lze jedině pochválit; jak to tak   bývá, dabéři jsou na tento typ úkolů moc   vhodní.

Stran dětských postav bych se   vyjádřil asi takto:
Petr je přesně po otci -   když něco ví a vyzná se v tom, bývá   výborný, ale jinak jej každý snadno   přechytračí.
Vítek je velmi sympatická   postava - silně inteligentní.
A když něco   nedokáže nebo nemůže vyřešit Vítek, je tady   Michal. Tito dva se dokonale se doplňují. Nebýt   jich, Petr by asi těžko kdy kam došel.
Tereza   znamená ženský prvek příběhu; prostě aby   dokonalosti nebylo málo; příjemná   dívčina...
Kateřina je přeci jen dost mladá,   abychom ji mohli charakterizovat a odhadovat, kam   se její život bude ubírat; nicméně je také   velmi chytrá a schopná.
Celkově mi tak   připadá, že pokud by děti ve svých   vlastnostech byly kombinací matky a otce, musela   Martinova žena být geniální a dokonalá a   Martinovi zajisté poskytovala důležitou oporu;   on je teď bez ní naprosto bezradný.

Jako   vedlejší dětské postavy pak příběh   doplňují Tereza Voříšková a Jan Battěk;   známá herečka a dabér. Bezpochyby i tyto   postavy příběh pěkně dotvářejí.
Nad   očekávání výborně byly obsazeny vedlejší   role; i mezi jejich herci si většina z nás   snadno najde nějakého ze svých   oblíbenců.

Příběh je celkově výborně   napsaný a přes velkou odlehčenost příjemný.   Vytknout je mu třeba alespoň jeden fakt: Jaksi   nechápu, proč se celou dobu mluví o králi a   nakonec přijede královna. Možná to mělo být   překvapení, ale celý příběh to snižuje,   neboť potom by si zřejmě všichni museli   myslet, že mají krále a ne královnu, což je   krajně nepravděpodobné; ještě by král mohl   zemřít či abdikovat během děje, ovšem   takovou událost by bylo radno divákům   zmínit.

Technické aspekty díla si nemohu   dovolit podrobně hodnotit, ovšem po této   stránce se mi seriál Ať žijí rytíři docela   líbil. Faktem však zůstává, že v některých   chvílích jsem sám postřehl zřetelné   nedodělky.

Každopádně se mi na tento   seriál koukalo nádherně, dobré na něm bylo   především výborné herecké obsazení, ale   nesporně také velmi dobrý příběh a celková   působivost. Za to dostává seriál a s ním   prozatím i film celých 9/10, a to naprosto   oprávněně.
Doufám, že úroveň tvorby Karla   Janáka se bude i nadále držet takto vysoko,   protože s uvážením jeho předchozích   výtvorů se zde beze vší pochybnosti jedná o   vynikající dílo.
green-tea
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.2.2010
"Rytíři" jsou hlavně filmíkem pro   děti a tak bysme je měli brát - děcka   nevyžadují nějakou historickou přesnost a   moderní čeština,která nás,dospělé,místy   vyloženě tahá za uši, jim děj spíše   přibližuje. Vidím to hned na několika   případech ze svého okolí... Takže: za sebe   bych dala tak 5-6 bodů,ale za svého osmiletého   synovečka,který se nemůže dočkat pátku a pak   mi celý děj s rozzářenýma očima vypráví   (nebo spíš minutu po minutě přehrává)   trošku přidám. :-))
Hortensie
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 5.2.2010
Není to tak špatné. Určitě nic závratného,   ale na vcelku průměrné dílko dostačující. Z   filmu (seriálu) sálá příjemná atmosféra,   moc pěkná je výprava, líbí se mi i Janákův   odlehčený rukopis, nesnaží se předložit   historický film, ten v tom nehledejme vůbec. Je   to jakýsi příběh s historickými kostýmy.   Baví mě přirozený projev Davida Prachaře i   představitelé dětských rolí. Také hudební   podbarvení není špatné. Pro milovníky paní   Dvorské bohužel její poslední role, takže   bodík i za její účast a vzpomínku na   vynikající herečku, která již není mezi   námi.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih59432minih59432Poly na cestách (1961) [TV seriál] 
Poly n
minih142217minih142217Jak se zbavit nevěsty (2016) 
Jak se zbavit nevěsty n
minih123587minih123587Purpurový vrch (2015) 
Crimson Peak n
minih81103minih81103Smrtonosná past: Opět v akci (2013) 
A Good Day to Die Hard n
minih25467minih25467Jackie Brownová (1997) 
Jackie Brown n
minih42387minih42387Drážďany (2006) [TV film] 
Dresden n
minih39180minih39180Megalodon (2002) [Video] 
Megalodon n
minih12001minih12001Manželství na úvěr (1936) 
Manželství na úvěr n
minih49713minih49713Síla odvahy (2008) 
Female Agents n
minih73268minih73268Vůdce daroval Židům město (1944) 
Theresienstadt n

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Ať žijí rytíři! (2010) [TV seriál]

 Ať žijí rytíři! (2010) [TV seriál]
Ať žijí rytíři! n
 
Žánr: historický / dobrodružný / komedie
Země: Česká republika


(jiná verze filmu)

Hodnocení filmu

59.7 % (107)
4   - curil
1   - jarda53
6   - Pitryx
6   - clara.bow
7   - green-tea
6   - Hortensie
7   - řepešínský
6   - Veronika42
7   - Frolíček
5   - Agostino
5   - georginaa
6   - thejduk
1   - lucymat
7   - Krtek
3   - Snura
10 - New
6   - AGAMEMNON
6   - REKBRIT
7   - satyr
7   - MildaX
Štěpán Krtička Jan Battěk Jan Komínek David Prachař Andrea Žádníková Tereza VoříškováPavel KřížDanny Messáros Tereza VoříškováAť žijí rytíři (2009)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 159563
Osobností: 652445
Fotografií: 611645
Plakátů: 293212
Obsahů a biografií: 146631

Poslední komentáře

Šťastný smolař (2012) [TV film]

Nádherný pohádkový film

Šťastný smolař
Jedna z mých   nejoblíbenějších   porevolučních pohádek. A   že jich moc nebylo. Herci   jsou skvělí a výjimečně i   scénář a námět za něco více >

Autor: Antoni | Hodnocení: 10 / 10

Špinavé ulice (1973)

Špinavé ulice
Bohužiaľ, jedná sa iba o   naťahovanú konverzačku bez   zaujímavých postáv, ktorá   ukazuje ako to chodí v úzkej   partii drobných talianskych   podvodníčkov. Nič, čo by   som chcel vidieť druhýkrát.

Autor: Manučao | Hodnocení: 5 / 10

Mravnostní policie: sekta z Marr...

Mravnostní policie: sekta z Marrakéche
Slabší průměr francouzské   kriminálky o obchodu s   bílým masem. Příběh není   příliš napínavý, chybí   akční scény; postrádám i   trochu více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

John Chisum (1970)

John Chisum
Za dusotu kopyt a svištění   olova se John Chisum (John   Wayne) snaží udělat svět   spravedlnější. I přes   velký odpor nakonec   vítězí.

Autor: wena | Hodnocení: 9 / 10

Pomsta (2015/2)

Pomsta
Jenom rvačky a plno svalů   člověka nepobaví. Děj   takový nemastný vše   postaveno jen na jednom ,Ty   jsi mě ublížil tak za to   zaplatíš. více >

Autor: wena | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.04/0.024