Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb
ohodnotit

Obsah filmu Columbo

 
Tento detektivní seriál vypráví příběhy geniálního detektiva losangeleského oddělení vražd (LAPD), poručíka Columba. Mnoho zločinců jej podcení, protože ve svém tradičním plášti a neskutečné rachotině, kterou používá jako dopravní prostředek, vypadá spíš jako nekompetentní nula a zkrachovalec. Pod tímto zevnějškem se ale skrývá brilantní mozek, kterému neunikne jediný detail. Zajímavé ovšem je, že přes všechny jeho úspěchy nebyl nikdy povýšen. Jednou z perliček také je, že poručík poměrně často mluví o své ženě, ale divák ji v žádném díle neměl možnost vidět. Velmi kvalitní příběhy tohoto detektiva zaujaly miliony diváků po celém světě a...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Vincent McEveetyVincent McEveety (7 dílů) 
James FrawleyJames Frawley (6 dílů) 
Patrick McGoohanPatrick McGoohan (5 dílů) 
Bernard L. KowalskiBernard L. Kowalski (4 díly) 
Harvey HartHarvey Hart (4 díly) 
Alan J. LeviAlan J. Levi (3 díly) 
hraje:
Peter FalkPeter Falk.....Poručík Columbo   (69 dílů)  
John FinneganJohn Finnegan.....seržant   (11 dílů)  
Bruce KirbyBruce Kirby.....laboratorní obsluha   (8 dílů)  
Norman StevansNorman Stevans.....host na večírku   (7 dílů)  
Vito ScottiVito Scotti.....Vito   (6 dílů)  
Shera DaneseShera Danese.....Eve Plummer   (6 dílů)  
Steven GilbornSteven Gilborn.....George   (4 díly)  
Val AveryVal Avery.....Harry Barnes   (4 díly)  
Robert CulpRobert Culp.....Paul Hanlon   (4 díly)  
Fred DraperFred Draper.....Dr. Murchison   (4 díly)  
Patrick McGoohanPatrick McGoohan.....Oscar Finch   (4 díly)  
Robert DonnerRobert Donner.....Zeke   (3 díly)  
Timothy CareyTimothy Carey.....Bert   (3 díly)  
Arlene MartelArlene Martel.....Gloria Westová   (3 díly)  
Cliff CarnellCliff Carnell.....muž v civilním oblečení   (3 díly)  
Jack CassidyJack Cassidy.....Ken Franklin   (3 díly)  
scénář:
William LinkWilliam Link (61 dílů) 
Richard LevinsonRichard Levinson (59 dílů) 
Steven BochcoSteven Bochco (7 dílů) 
Jackson GillisJackson Gillis (7 dílů) 
Peter S. FischerPeter S. Fischer (3 díly) 
Patrick McGoohanPatrick McGoohan (2 díly) 
námět:
Jackson GillisJackson Gillis (4 díly) 
Peter S. FischerPeter S. Fischer (3 díly) 
Larry CohenLarry Cohen (3 díly) 
Ed McBainEd McBain (2 díly) 
William Read WoodfieldWilliam Read Woodfield (2 díly) 
Jeffrey BloomJeffrey Bloom (2 díly) 
hudba:
Dick DeBenedictisDick DeBenedictis (23 dílů) 
Patrick WilliamsPatrick Williams (9 dílů) 
Bernardo SegallBernardo Segall (8 dílů) 
Billy GoldenbergBilly Goldenberg (7 dílů) 
Gil MelleGil Melle (3 díly) 
Steve DorffSteve Dorff (2 díly) 
kamera:
Harry L. WolfHarry L. Wolf (11 dílů) 
George KoblasaGeorge Koblasa (10 dílů) 
William CronjagerWilliam Cronjager (10 dílů) 
Robert SeamanRobert Seaman (6 dílů) 
Jack PriestleyJack Priestley (5 dílů) 
Russell MettyRussell Metty (5 dílů) 
střih:
Bill ParkerBill Parker (10 dílů) 
Ronald LaVineRonald LaVine (8 dílů) 
Buddy SmallBuddy Small (4 díly) 
Robert L. KimbleRobert L. Kimble (4 díly) 
Larry LesterLarry Lester (4 díly) 
Jay ScherberthJay Scherberth (4 díly) 
dvd obal  Nahrát trailer k filmu
Typ:
[TV seriál]
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
anglická
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Columbo >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

kiklopec
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.7.2019
Columbo
V každém dílu je zábavné sledovat jak Columbo   přechytračí každého chytráka. Peter Falk   hraje skvěle. Seriálu nechybí humor.
100000052556420
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.10.2016
Seriál
Columbo je dobrý seriál a on sám je docela   zajímavý.Kouří doutníky,je oděn do   zmuchlaného baloňáku,má starý vůz značky   Peugeot,nemá křestní jméno a jeho manželku v   seriálu neuvidíte.Navíc je geniální.Tento   starý seriál stále pobaví.I po letech.Peter   Falk je zkrátka legendární.Hrál chytrého   poručíka původem z Itálie hezkou řádku   let...Ve svých filmech žije Peter Falk dál.
satyr
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.3.2016
Dobrý seriál i když vyšetřovací metody jsou   v podání Colomba svérázné v závěru   zapadají do mozajky a vedou k úspěšnému   vyřešení případu.
Federer
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.8.2014
Columbo je legenda. Moji oblíbení detektivové   jsou sice Sherlock Holmes a Hercule Poirot, ale   vždy se rád podívám na poručíka Columba, jak   vyjde ze dveří aby se po pár sekundách vrátil   a řekl:,,Ještě na něco jsem se chtěl   zeptat..."
payo1555
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.7.2012
Ještě k Peteru Falkovi, jeho Columbo je   suprový. Člověk zvídavý a při tom není   zlý, využívá svůj důmysl k vyšetření   případů. Mně se líbí i jeho shrbená   postava, umolousaný balonˇák a jak popotahuje   doutník. Myslím, že ostatní postavy i herci   musí musí být zákonitě krásní a vymydlení,   aby Columbo vynikl.Dost dobrý.
mancika.n
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.4.2012
Peter Falk alias Columbo vo svojom pokrčenom   baloniaku a cigarou pre mňa najlepší   detektívny seriál . Asi nie je časť , ktorá   by ma nezaujala .
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.12.2011
Známý detektiv kterého netřeba představovat.   původně ze sebe vždycky dělá blbce aby   vrahovi pak vytřel zrak. zajímavé také je   že vraha znáte už na začátku a apk   sledujete jak si s tím Columbo poradí
green-tea
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.2.2011
Peter Falk jako ošuntělý, ale bystrozraký   poručík Colombo? Ano, ano - dobrá trefa. V   seriálu se pochopitelně střídají lepší   díly s těmi slabšími, přesto se ale celková   úroveň drží poměrně vysoko. Jen tu paní   Columbovou ne a ne poznat...
Ondrej_pribehar
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.11.2009
Kdo je nejlepší detektiv vůbec nevím, brát v   úvahu jen literální postavy, je jím pro mě   Hercule Poirot, ale rozhodně ne nabubřelý   Sherlock Holmes, jak se aspoň za mého mládí   vtloukalo dětem do hlav - to je mi taky   vzor...
Obecně je dle mě na jedné úrovni s   Poirotem právě poručík Columbo, ale oba jsou   sví, oba jsou jiní a oba si zaslouží svůj   komentář.
Jenže na obou jsou krásné stejné   věci, kromě toho, že jsou oba geniální   detektivové, také závěry jejich případů,   pojímané pěkně psychologicky. Na řešení   jdou vlastně oba jinak a oba naprosto odlišně   vystupují.
Nicméně samotné případy a jejich   řešení nejsou na Columbovi to   nejzajímavější; celý ,,seriál" je   protkán záhadami, které nenechají nezaujatým   žádného věrného diváka. Jednou z takových   záhad vyvolávajících debaty diváků je třeba   už Columbovo jméno - časem skoro uvěříte,   že mu i jeho žena říká ,,Poručíku";   přitom jeho postoj ke jménům se také ukazuje,   například svého psa zve prostě Psem. Pokud   jsme mluvili o paní Columbové, nemůžeme   nezmínit, že právě ona je záhadou snad   nejzáhadovatější - u některých případů   člověk ani neví, zda větší podíl na   vyřešení nemá právě ona, je jakousi   geniální záhadnou postavou v pozadí a je   věčnou otázkou všechny díly bezpečně   neviděvších, zda se paní Columbová někdy   někde ukázala; v jednom díle se objevuje její   ruka (dokonce jsem se doslechl, že tuto ruku   poskytl do filmu nějaký muž), ale mohli jsme   vidět víc nebo ne?
Sám Columbo působí   zanedbaně, roztržitě, z pohledu mnohých   podezřelých až hloupě; kdekdo si o něm myslí   cosi nízkého, když odcházeje ještě musí   položit ,,jednu otázku". I to mu ale hraje   do karet, mnohý vrah totiž podceniv Columba   získá falešnou jistotu, jiný se jím zase   snaží manipulovat, ale... Když se blíží   konec a vrahové se stále utvrzují ve své   jistotě jsouce špokojeni s vyšetřovatelem   majícím je odhalit, předloží Columbo   usvědčující důkaz mnohdy použiv oblíbené   techniky podezřelého proti němu   samotnému.

Přitom v každém případu se   ukáže nějaký rys Columbovy povahy nebo se   třeba hovoří o něčem ohledně jeho ženy; ze   scén mimo hlavní zápletku mám rád tu v   restauraci, s koblihou:
Columbo si takhle sedne v   lepší hospodě pojídaje koblihu a přichází k   němu servírka díc, že konzumovat přinesené   jídlo v daném podniku není dovoleno. Columbo   tedy poslušně koblihu odevzdá, načež se jej   slečna zeptá, zda by si něco dal a on odpoví   asi toto: ,,A víte, že bych si dal   koblihu?"

Stran případů opět nevím,   zda vyberu nejlepší, jistě jeden z   nejlepších, taky už je to chvíli, co seriál   běžel. Jedná se o díl, kdy se Columbo   dostává mezi oficielně potvrzené geniální   mozky v jejich sdružení. Tento případ také   ukazuje relativnost inteligence. K pochopení   ještě uvedu, že ze začátku dostal Columbo od   nafoukané hlavní postavy složitou hádanku, k   níž se několikrát ptal po nápovědě, a tím   zvyšoval pachatelovo sebevědomí:
Do   skládačky naaranžovaného výstřelu, jenž   zazněl až nějakou dobu po vraždě Columbovi   chybí jeden článek, znaje vrahovu povahu před   ním popisuje, jak to dotyčný neznámý udělal   (aniž by dal najevo, že vůbec někoho   podezírá), řekne totální kravinu, což   ,,geniálního" vraha přivede skoro k   šílenství a vyprovokuje ho k demonstraci   provedení, aniž by jej napadlo, že se právě   přiznává...
No a než Columbo odejde, ještě   mimochodem předloží řešení hádanky; no je   to vzorový díl, mám pocit, že ji vyřešila   paní Columbová.

V popisování podobných   příhod a řešení i překvapených výrazů   odhalených by se dalo pokračovat do   nekonečna.
Celým seriálem prostupuje postava   Columba v podání Petera Falka a Petra Haničince   či Dalimila Klapky; tito herci dodávají cyklu   to poslední, co potřebuje k dokonalosti.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih9308minih9308Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) [TV film] 
Jak vytrhnout velrybě stoličku n
minih59847minih59847Česko hledá superstar (2004) [TV pořad] 
n
minih71359minih71359Muž z oceli (2013) 
Man of Steel n
minih6027minih6027Den otců (1997) 
Father's Day n
minih15857minih15857Píseň o stromu a růži (1978) 
Píseň o stromu a růži n
minih106981minih106981Bez úniku (2014) 
Swelter n
minih113694minih113694Železná srdce (2014) 
Fury n
minih6066minih6066Denní světlo (1996) 
Daylight n
minih4469minih4469Bonnie a Clyde po italsku (1982) 
Bonnie e Clyde all'italiana n
minih48070minih48070Princ Slunce (1990) 
Tai yang zhi zi n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

80 % (240)
8   - argenson
8   - curil
8   - jarda53
9   - cicis
8   - green-tea
9   - veverka-zr
7   - Edward52
8   - M.A.G.
9   - jmenuji.se
8   - PROCESOR
10 - Duri86
10 - 261972
8   - beneva
5   - Kuvik
8   - PORTER
8   - Bara.40
6   - Serpentina
6   - Misantrop
9   - miklus
7   - roox
Columbo (1971) [TV seriál]Columbo (1971) [TV seriál]Columbo (1971) [TV seriál]
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 173375
Osobností: 671449
Fotografií: 690282
Plakátů: 329258
Obsahů a biografií: 158785

Poslední komentáře

Minimalizace dopadu návratu (201...

Minimalizace dopadu návratu
Howard se konečně vrací z   pobytu na vesmírné stanici.   Nečeká ho však takové   přivítání, jaké si   představoval. Většina nemá   čas, nebo více >

Autor: FLA | Hodnocení: 9 / 10

Poznatek o Higgsově bosonu (2012...

Poznatek o Higgsově bosonu
Sheldon si najme sympatickou   asistentku a Amy začíná   žárlit, ale když dorazí   Amy s Penny zkontrolovat   situaci, tak cukruje   Leonard:-) více >

Autor: FLA | Hodnocení: 9 / 10

Frigo elektrotechnikem (1922)

Frigo elektrotechnikem
Většinu grotesek Bustera   Keatona jsem viděl před   drahnou dobou let v kině   "Čas", což byla přehlídka   krátkých filmů v   dopoledních více >

Autor: curil | Hodnocení: 10 / 10

Borneo: Za lovci lebek (1999) [T...

Borneo: Za lovci lebek
Dnes už podobné dokumenty   neberu jako dříve. Ať už   jde o Borneo, anebo ostrovy   Indonésie, či návštěvy   kmenů v amazonském pralese   nebo více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Pravidla moštárny (1999)

Pravidla moštárny
Děj přímo v moštárně,   při česání jablek, nic   moc. V sirotčinci už se   přece jen něco děje, kluci   svojí najivitu hrajou dobře.   Takže hodnocení mírně nad   průměrem.

Autor: New | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení