ohodnotit

Obsah filmu Columbo

 
Tento detektivní seriál vypráví příběhy geniálního detektiva losangeleského oddělení vražd (LAPD), poručíka Columba. Mnoho zločinců jej podcení, protože ve svém tradičním plášti a neskutečné rachotině, kterou používá jako dopravní prostředek, vypadá spíš jako nekompetentní nula a zkrachovalec. Pod tímto zevnějškem se ale skrývá brilantní mozek, kterému neunikne jediný detail. Zajímavé ovšem je, že přes všechny jeho úspěchy nebyl nikdy povýšen. Jednou z perliček také je, že poručík poměrně často mluví o své ženě, ale divák ji v žádném díle neměl možnost vidět. Velmi kvalitní příběhy tohoto detektiva zaujaly miliony diváků po celém světě a...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Vincent McEveetyVincent McEveety (7 dílů) 
James FrawleyJames Frawley (6 dílů) 
Patrick McGoohanPatrick McGoohan (5 dílů) 
Bernard L. KowalskiBernard L. Kowalski (4 díly) 
Harvey HartHarvey Hart (4 díly) 
Alan J. LeviAlan J. Levi (3 díly) 
hraje:
Peter FalkPeter Falk.....Poručík Columbo   (69 dílů)  
John FinneganJohn Finnegan.....seržant   (11 dílů)  
Bruce KirbyBruce Kirby.....laboratorní obsluha   (8 dílů)  
Norman StevansNorman Stevans.....host na večírku   (7 dílů)  
Vito ScottiVito Scotti.....Vito   (6 dílů)  
Shera DaneseShera Danese.....Eve Plummer   (6 dílů)  
Steven GilbornSteven Gilborn.....George   (4 díly)  
Val AveryVal Avery.....Harry Barnes   (4 díly)  
Robert CulpRobert Culp.....Paul Hanlon   (4 díly)  
Fred DraperFred Draper.....Dr. Murchison   (4 díly)  
Patrick McGoohanPatrick McGoohan.....Oscar Finch   (4 díly)  
Robert DonnerRobert Donner.....Zeke   (3 díly)  
Timothy CareyTimothy Carey.....Bert   (3 díly)  
Arlene MartelArlene Martel.....Gloria Westová   (3 díly)  
Cliff CarnellCliff Carnell.....muž v civilním oblečení   (3 díly)  
Jack CassidyJack Cassidy.....Ken Franklin   (3 díly)  
scénář:
William LinkWilliam Link (61 dílů) 
Richard LevinsonRichard Levinson (59 dílů) 
Steven BochcoSteven Bochco (7 dílů) 
Jackson GillisJackson Gillis (7 dílů) 
Peter S. FischerPeter S. Fischer (3 díly) 
Patrick McGoohanPatrick McGoohan (2 díly) 
námět:
Jackson GillisJackson Gillis (4 díly) 
Peter S. FischerPeter S. Fischer (3 díly) 
Larry CohenLarry Cohen (3 díly) 
Ed McBainEd McBain (2 díly) 
William Read WoodfieldWilliam Read Woodfield (2 díly) 
Jeffrey BloomJeffrey Bloom (2 díly) 
hudba:
Dick DeBenedictisDick DeBenedictis (23 dílů) 
Patrick WilliamsPatrick Williams (9 dílů) 
Bernardo SegallBernardo Segall (8 dílů) 
Billy GoldenbergBilly Goldenberg (7 dílů) 
Gil MelleGil Melle (3 díly) 
Steve DorffSteve Dorff (2 díly) 
kamera:
Harry L. WolfHarry L. Wolf (11 dílů) 
George KoblasaGeorge Koblasa (10 dílů) 
William CronjagerWilliam Cronjager (10 dílů) 
Robert SeamanRobert Seaman (6 dílů) 
Jack PriestleyJack Priestley (5 dílů) 
Russell MettyRussell Metty (5 dílů) 
střih:
Bill ParkerBill Parker (10 dílů) 
Ronald LaVineRonald LaVine (8 dílů) 
Buddy SmallBuddy Small (4 díly) 
Robert L. KimbleRobert L. Kimble (4 díly) 
Larry LesterLarry Lester (4 díly) 
Jay ScherberthJay Scherberth (4 díly) 
dvd obal  Nahrát trailer k filmu
Typ:
[TV seriál]
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
anglická
 
 
Distribuční verze:
česky, dabováno
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Columbo >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

kiklopec
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.7.2019
Columbo
V každém dílu je zábavné sledovat jak Columbo   přechytračí každého chytráka. Peter Falk   hraje skvěle. Seriálu nechybí humor.
100000052556420
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.10.2016
Seriál
Columbo je dobrý seriál a on sám je docela   zajímavý.Kouří doutníky,je oděn do   zmuchlaného baloňáku,má starý vůz značky   Peugeot,nemá křestní jméno a jeho manželku v   seriálu neuvidíte.Navíc je geniální.Tento   starý seriál stále pobaví.I po letech.Peter   Falk je zkrátka legendární.Hrál chytrého   poručíka původem z Itálie hezkou řádku   let...Ve svých filmech žije Peter Falk dál.
satyr
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.3.2016
Dobrý seriál i když vyšetřovací metody jsou   v podání Colomba svérázné v závěru   zapadají do mozajky a vedou k úspěšnému   vyřešení případu.
Federer
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.8.2014
Columbo je legenda. Moji oblíbení detektivové   jsou sice Sherlock Holmes a Hercule Poirot, ale   vždy se rád podívám na poručíka Columba, jak   vyjde ze dveří aby se po pár sekundách vrátil   a řekl:,,Ještě na něco jsem se chtěl   zeptat..."
payo1555
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.7.2012
Ještě k Peteru Falkovi, jeho Columbo je   suprový. Člověk zvídavý a při tom není   zlý, využívá svůj důmysl k vyšetření   případů. Mně se líbí i jeho shrbená   postava, umolousaný balonˇák a jak popotahuje   doutník. Myslím, že ostatní postavy i herci   musí musí být zákonitě krásní a vymydlení,   aby Columbo vynikl.Dost dobrý.
mancika.n
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.4.2012
Peter Falk alias Columbo vo svojom pokrčenom   baloniaku a cigarou pre mňa najlepší   detektívny seriál . Asi nie je časť , ktorá   by ma nezaujala .
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.12.2011
Známý detektiv kterého netřeba představovat.   původně ze sebe vždycky dělá blbce aby   vrahovi pak vytřel zrak. zajímavé také je   že vraha znáte už na začátku a apk   sledujete jak si s tím Columbo poradí
green-tea
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.2.2011
Peter Falk jako ošuntělý, ale bystrozraký   poručík Colombo? Ano, ano - dobrá trefa. V   seriálu se pochopitelně střídají lepší   díly s těmi slabšími, přesto se ale celková   úroveň drží poměrně vysoko. Jen tu paní   Columbovou ne a ne poznat...
Ondrej_pribehar
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.11.2009
Kdo je nejlepší detektiv vůbec nevím, brát v   úvahu jen literální postavy, je jím pro mě   Hercule Poirot, ale rozhodně ne nabubřelý   Sherlock Holmes, jak se aspoň za mého mládí   vtloukalo dětem do hlav - to je mi taky   vzor...
Obecně je dle mě na jedné úrovni s   Poirotem právě poručík Columbo, ale oba jsou   sví, oba jsou jiní a oba si zaslouží svůj   komentář.
Jenže na obou jsou krásné stejné   věci, kromě toho, že jsou oba geniální   detektivové, také závěry jejich případů,   pojímané pěkně psychologicky. Na řešení   jdou vlastně oba jinak a oba naprosto odlišně   vystupují.
Nicméně samotné případy a jejich   řešení nejsou na Columbovi to   nejzajímavější; celý ,,seriál" je   protkán záhadami, které nenechají nezaujatým   žádného věrného diváka. Jednou z takových   záhad vyvolávajících debaty diváků je třeba   už Columbovo jméno - časem skoro uvěříte,   že mu i jeho žena říká ,,Poručíku";   přitom jeho postoj ke jménům se také ukazuje,   například svého psa zve prostě Psem. Pokud   jsme mluvili o paní Columbové, nemůžeme   nezmínit, že právě ona je záhadou snad   nejzáhadovatější - u některých případů   člověk ani neví, zda větší podíl na   vyřešení nemá právě ona, je jakousi   geniální záhadnou postavou v pozadí a je   věčnou otázkou všechny díly bezpečně   neviděvších, zda se paní Columbová někdy   někde ukázala; v jednom díle se objevuje její   ruka (dokonce jsem se doslechl, že tuto ruku   poskytl do filmu nějaký muž), ale mohli jsme   vidět víc nebo ne?
Sám Columbo působí   zanedbaně, roztržitě, z pohledu mnohých   podezřelých až hloupě; kdekdo si o něm myslí   cosi nízkého, když odcházeje ještě musí   položit ,,jednu otázku". I to mu ale hraje   do karet, mnohý vrah totiž podceniv Columba   získá falešnou jistotu, jiný se jím zase   snaží manipulovat, ale... Když se blíží   konec a vrahové se stále utvrzují ve své   jistotě jsouce špokojeni s vyšetřovatelem   majícím je odhalit, předloží Columbo   usvědčující důkaz mnohdy použiv oblíbené   techniky podezřelého proti němu   samotnému.

Přitom v každém případu se   ukáže nějaký rys Columbovy povahy nebo se   třeba hovoří o něčem ohledně jeho ženy; ze   scén mimo hlavní zápletku mám rád tu v   restauraci, s koblihou:
Columbo si takhle sedne v   lepší hospodě pojídaje koblihu a přichází k   němu servírka díc, že konzumovat přinesené   jídlo v daném podniku není dovoleno. Columbo   tedy poslušně koblihu odevzdá, načež se jej   slečna zeptá, zda by si něco dal a on odpoví   asi toto: ,,A víte, že bych si dal   koblihu?"

Stran případů opět nevím,   zda vyberu nejlepší, jistě jeden z   nejlepších, taky už je to chvíli, co seriál   běžel. Jedná se o díl, kdy se Columbo   dostává mezi oficielně potvrzené geniální   mozky v jejich sdružení. Tento případ také   ukazuje relativnost inteligence. K pochopení   ještě uvedu, že ze začátku dostal Columbo od   nafoukané hlavní postavy složitou hádanku, k   níž se několikrát ptal po nápovědě, a tím   zvyšoval pachatelovo sebevědomí:
Do   skládačky naaranžovaného výstřelu, jenž   zazněl až nějakou dobu po vraždě Columbovi   chybí jeden článek, znaje vrahovu povahu před   ním popisuje, jak to dotyčný neznámý udělal   (aniž by dal najevo, že vůbec někoho   podezírá), řekne totální kravinu, což   ,,geniálního" vraha přivede skoro k   šílenství a vyprovokuje ho k demonstraci   provedení, aniž by jej napadlo, že se právě   přiznává...
No a než Columbo odejde, ještě   mimochodem předloží řešení hádanky; no je   to vzorový díl, mám pocit, že ji vyřešila   paní Columbová.

V popisování podobných   příhod a řešení i překvapených výrazů   odhalených by se dalo pokračovat do   nekonečna.
Celým seriálem prostupuje postava   Columba v podání Petera Falka a Petra Haničince   či Dalimila Klapky; tito herci dodávají cyklu   to poslední, co potřebuje k dokonalosti.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih65205minih65205Čertova nevěsta (2011) 
Čertova nevěsta n
minih2728minih2728Akumulátor 1 (1993) 
Akumulátor 1 n
minih154902minih154902Dopisy z fronty (2017) 
Les Gardiennes n
minih39418minih39418Million Dollar Baby (2004) 
Million Dollar Baby n
minih13490minih13490Nachové plachty (1961) 
Алые паруса n
minih40712minih40712Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005) [Video] 
Band Camp n
minih5610minih5610Četa (1986) 
Platoon n
minih9935minih9935S nasazením života (1968) [TV seriál] 
Stawka większa niż życie n
minih53482minih53482Křesadlo (1968) [TV inscenace] 
Křesadlo n
minih19737minih19737Strach nad městem (1975) 
Peur Sur La Ville n


Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

79.9 % (250)
8   - klasifikát
8   - argenson
8   - curil
8   - jarda53
9   - cicis
8   - green-tea
9   - veverka-zr
8   - PROCESOR
7   - Edward52
8   - beneva
8   - M.A.G.
9   - jmenuji.se
10 - Duri86
10 - 261972
8   - PORTER
5   - Kuvik
8   - Bara.40
6   - Serpentina
9   - miklus
7   - Mackaku
Columbo (1971) [TV seriál]Columbo (1971) [TV seriál]Columbo (1971) [TV seriál]
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 188361
Osobností: 694110
Fotografií: 749635
Plakátů: 369382
Obsahů a biografií: 174772

Poslední komentáře

Tár (2022)

Tár
Úžasné povídání o hudbě   a dirigování. Skvělý   pohled do světa dirigentů a   symfonických orchestrů.   Rozporuplná studie ženy,   která egoisticky prosazuje   své nadání a životní   ambice.

Autor: petrusmev | Hodnocení: 7 / 10

Stříbrná žíla (1983) [TV seriál]

Stříbrná žíla
Tak tohle je opravdu těžký   kalibr, který by svou   "kvalitou" mohl směle   soupeřit s naším   současným seriálovým   odpadem!!! Nevím, co na více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Život pro samouky (2023)

Život pro samouky
Další z českých   komediích, které vyloženě   neurazí, ale ani nenadchnou a   mě osobně se bude plést s   dalšími. Happy end za   každou cenu, je dalším   mínusem...

Autor: Máša13 | Hodnocení: 5 / 10

Casper (1995)

Casper
Celkem fajn komedie s   roztomilým duchem. Jen   škoda, že napsána podle   hesla: je to pro děti, takže   to nemusí mít logiku a být   reálné...

Autor: Máša13 | Hodnocení: 6 / 10

Případ Dominici (1973)

Případ Dominici
Průměrná podíváná o   vraždě anglické rodiny   která kempovala u silnice   nedaleko domu J.Gabina   kterého zatkli pro   podezření a ten si pak více >

Autor: PORTER | Hodnocení: 4 / 10