reklama
 
ohodnotit

JFK

Žánr:
Rok:
1991
Délka:
185 minut
Premiéra v ČR:
24.4.1992
„Strhující politický thriller o pozadí atentátu na prezidenta Kennedyho. V hlavní roli Kevin Costner.“

Komentáře k filmu JFK

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 18
hledaseniki
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.11.2010
JFK
Přesto, že politické   thrillery nemám moc ráda,   tenhle 3hodinový film jsem si   nemohla nechat ujít už   hlavně kvůli JFK. Film je   založený na faktech na   skutečných záběrech a   úžasných hereckých   výkonech. Tenhle film je   škoda popisovat ten se musí   vidět. Je pravda, že 3   hodinky se ani nezdají jako   3h a u filmu se rozhodně   nenudíte.
M.A.G.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 8.4.2013
Když se řekne Oliver Stone,   tak očekávám kvalitní   film.Tady se moje   očekávání naplnilo.
Vůbec mi nevadilo, že to   trvalo tři hoďky.To   pátrání po tom, jak to   skutečně bylo s vraždou JFK   bylo napínavé a bavilo mě   to.Faktem je, že to dodnes   nikdo pořádně nerozlouskl,   proto mě hodně zajímalo,   jak si s tím tvůrci   poradí.Byl jsem maximálně   spokojen.
Také   herecké obsazení je u tohoto   filmu velkým lákadlem.
Petra.Barbie
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 6.6.2008
Smrt prezidenta Kennedyho v novém možném světle...
...resp. v podobě tohoto   thrilleru s výborným Kevinem   Costnerem v roli   vyšetřovatele. Uznávám,   že film je hodně náročný   a je nutné jej sledovat   opravdu pozorně. Musí se u   něho přemýšlet, jelikož   jsou zde dost složité   politické záležitosti a je   třeba je pochopit. Na první   shlédnutí, kdy film   figuroval napůl jako kulisa u   jiné činnosti, jsem z něho   neměla absolutně nic, bylo   nutné se soustředit jen a   jen na jeho děj. Hodně mu na   atraktivnosti přidává i   fakt, že jde o řešení   skutečné události z   amerických (a nepříliš   dávných) dějin. Smrt   prezidenta Kennedyho   nepřestane lákat mnohé   zájemce o historii a   události, u nichž se často   staví i na spekulacích.   Domnívám se, že J. F. K. je   vkusně a nestranně   natočený film, vhodný pro   každého, kdo se zajímá o   americkou politologii.
Agostino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.6.2010
Veľmi kvalitný a hodnotný   film. Ale jeho samotné   sledovanie je príliš   zdĺhavé a únavné. O čom   svedčí aj celková dĺžka   tohto filmu 185 min. Herecké   obsadenie je tu na špičkovej   úrovni, čo potvrdili aj   samotný herci svojimi   presvedčivými výkonmi v   daných rolách.
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.10.2009
Skvělé politické drama jo   Oliver Stone ten umí   šlápnout na kuří   oko.Ten to film je skvělá   práce celého štábu od   herců až po poslední   klapku.jednak je to moc dobře   natočeno a obsazení je na   skvělé úrovni,film místy   pojat jako dokument ale to nic   nebere na jeho skvělé   kvalitě.
enejčel
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 2.8.2014
Režisér Oliver Stone nám   tentokrát přináší   příběh odehrávající se   po atentátu na Kennedyh. V   hlavní roli Kevin Costner.   Určitě je to lákavé téma   s dobře obsazenými herci,   ale děj o délce tří hodin   zaostává za scénářem a   příliš postav ve filmu vše   jen zamotala. Celý film se   vlastně nic nedě, nuda od   začátku do konce. Snímek s   lehkou předvídavostí a   zdlouhavými nezajímavými   dialogy rozhodně nezaujme.   Konec jedině stojí za   zmíňku, ale jinak bych film   rozhodně nehodnotil nějak   vysoko.
Chrustyn
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.10.2007
Kvalitní thriller o tom jak   to tenkrát možná bylo.   Filmu vévodí skvělé   obsazení, hudba a   samozřejmě skvělá režie.   I přes svojí délku film   nenudí jen je potřeba   větší pozornosti kvůli   velkému množství postav.
Karius
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.7.2013
Hodně dlouho jsem neviděl,   tak emotivní snímek.   Ačkoliv nejsem američan,   nejasnosti kolem vraždy JFK,   mě vždy zajímaly a zde bylo   jasně zrekonstruováno, že   to nebyla práce jednotlivce.   Pokud jsou důkazy ve filmu   pravidvé, tak není vůbec   pochyb o tom, že každý   normálně racionálně   uvažující člověk, musí s   teorií Jima Garrisona   souhlasit. Jako ve většině   případů vynikající výkon   Kevina Costnera, labilní Joe   Pesci taky potěšil a   největším tahounem filmu   určitě sám   režisér...výborně pane   Stone---> nemám za co   ubrat 100%
rankinfitch
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.6.2010
Mistrovsky a zároveň silně   kontroverzně pojaté   politické drama o vraždě   jednoho z   nejpopulárnějších   politiků v historii USA.
Cash89
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.6.2008
Kontroverzní, reálné,   úspěšné, pobuřující,   fascinující a úžasné,   tímto se asi řídí   režisér Oliver   Stone…Protože neznám film   který by neměl   „minimálně“ všechny   tyto vyjádření na   kontě…JFK je politický   triller který se zaobírá   snad největší záhadou 20   století, je tu patrné že   Stone nechodil okolo horké   kaše ale šel rovnou k   závěru který určitě (   hlavně Američanům ) ježí   hrůzou vlasy…Další   velkým plusem bylo hvězdné   obsazení, nebyl tam herec   který za sebou nebo před   sebou neměl minimálně jednu   velkou roli…Přiznávám se   že mě překvapil Kevin   Costner, kterého mám prostě   zaškatulkovaného jako Robina   Hooda …Tento film nás   překvapí svojí délkou 189   minut je opravdu hodně, ale   při takovémhle příběhu   kdy se prostě musíte   dozvědět co nejvíc je to   snad i málo…Zajímalo by   mě jak dlouho tento film   vznikal, protože toto téma   vyžaduje spoustu času   četby, a podle toho vypadal i   scénář, v JFK není místo   kde by se byť jen 2 minuty   nic neříkalo, zde se   neustále mluví, a je to   zajímavé poslouchání…   Ať už je Stoneova vize   pravdivá, či nikoliv,   podává to tak   přesvědčivou a reálnou   formou, že v době kdy je   pravda uložena pouze v   archivech CIA nám nezbývá   než mu věřit…A já tomu   věřím!
Pardal
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.9.2008
Zajímavej psychothriller na   zamyšlení, nad pravdivostí   se ale zaobírat nebudu   protože znám Stona a jeho   protiamerický postoje...   Jinak kvalitní herecký   výkony, plejáda známejch   tváří a hlavně 210 minut   bez nudy, což se moc často   nepovede...
radegaster
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.7.2015
Pravda jako fikce ?
Oliver Stone ve formě a se   skvělými herci v rukávě.   JFK je filmem odsuzujícím   Ameriku a její postupy při   atentátu na jejího   prezidenta Johna Fitzgeralda   Kennedyho. Nikdo pořádně   neví jak to všechno bylo a   Oliver Stone pravděpodobně   vzal tu nejrealističtější   a přitom zajímavou variantu   do které obsadil úžasné   herce do všech důležitých   rolí. Klíčovým se stal   Kevin Costner, který   vystupuje charismaticky a   ničeho se nebojí. Ostatní   jako Kevin Bacon, Tommy L.   Jones, Gary Oldman, Ron Rifkin   a třeba ještě Vincent   D´Onofrio. Neskutečně   dlouhý film, který se v   druhé polovině snad věnuje   už pouze soudnímu dramatu,   kdy jeden muž tvrdí celé   americe, že není možné to   co tvrdí ostatní. Je to   těžký boj člověka za   spravedlnost proti všem,   kteří se snaží utajit co   potřebují. Jedna ryba proti   proudu neobrátí proud
nash
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.3.2005
Tak to je síla!!! Naprosto   strhující drama o pozadí   atentátu na prezidenta   Kennedyho, který se odehrál   v Dallasu 22.listopadu 1963.   Oliver Stone se tímto filmem   opět postavil na tenký led,   ale zvládl to skvěle. Fakt   mě mrazilo v zádech, když   jsem zjistil, co všechno je v   našem světě možné.   Jasně, vím že to je jenom   jedna z teorií, ale všechno   to do sebe tak děsivě   zapadá, že mám pocit: tak   nějak se to mohlo stát. K   atraktivnímu tématu si   přidejte skvělý herecký   tým: Kevin Costner, Tommy Lee   Jones, Kevin Bacon, Sissy   Spacek, Joe Pesci atd.
sakro
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.12.2010
plejáda hereckých osobností
Film jsem viděl již rok po   jeho vzniku. Tehdy mě   nesmírně zaujal, neboť jsme   se všichni učili žít s   nově nabytou demokracií,   svobodou slova i   přesvědčení. A najednou   jsem sledoval něco, co nám   ten náš tehdejší vzor, tu   starou a vychvalovanou   demokracii na nejvyšší   úrovni trochu dost   šramotilo. Od té doby už   jsme pokročili. Mnozí jsme   se naučili demokracii   respektovat a užívat a   mnozí se ji naučili   výborně využívat a   zneužívat. Také jsme se od   té doby hodně dozvěděli o   politických intrikách a o   zákulisí americké   diplomacie. Film JFK jsem měl   celou tu dobu v podvědomí.   Dá se říci, že je to jeden   z těch nezapomenutelných   filmů. Když jsem na něj   nedávno narazil, řekl jsem   si, že jej musím vidět   znovu, jestli na mě bude   působit tak jako kdysi, nebo   jestli to bude jen staré,   vyčpělé a už nikoho   nezajímající téma.   Stopáž mě chvíli   odrazovala, měl jsem obavy,   že když film vlastně znám,   nebude mě bavit. Naštěstí   je pravdou pravý opak.   Zjistil jsem, že mám   skutečně hodně scén   poměrně přesně vryto do   paměti, takže jsem se o to   více mohl soustředit na   fakta a detaily. Oliveru   Stoneovi se prostě podařilo   natočit bezkonkurenční   politický thriller na zcela   faktickém podkladu se   spoustou skvělých herců a   skvělých hereckých   výkonů. Na zajímavosti mu   přidává i fakt, že se   chvílemi dokáže tvářit   jako historický dokument.   Jednoznačně přiznávám,   že mě zaujal měrou   minimálně stejnou, jako   před bezmála dvaceti lety. V   soudní síni je stále s   Costnera cítit ta absolutní   bezmoc před justicí   ovládanou špagátky z   dalekého zákulisí. A pak   že vykonstruované soudní   procesy byly specialitou   států pod vedením rudého   bratra. Ne. Jen někde a   někdy probíhají pod   záštitou demokracie a   nezávislých soudů. Film   jednoznačně doporučuji a   myslím si, že je   stravitelný pro velmi   široký okruh diváků.
Pilar1
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.11.2015
Opravdu spiknutí?
Zajímavý film,který   samozřejmě nemůže odhalit   skutečné pozadí   atentátu.
Velmi   zajímavý byl "film o   filmu", který TV   uváděla hned poté.Uvedené   teorie zde byly rozebrány s   pokusem o zdůvodnění.Dozví   se někdo za 65 let pravdu?
Salám
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.8.2011
:)
Dlouho metrážní snímek,   ale nenudil jsem se ani   chvíli. Zajímavá   podívaná, vyborné herecké   obsazení, kvalitní filmové   výkony, dobrý děj. O   autentičnosti ani zda je toto   téma již klišé, diskuzi   vésti nehodlám. Strhující   drama, kve kterém se dá   další průběh jen těžko   odhadovat
Bogy
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 17.10.2007
Snaha o osvětlení tragedie   nepřinesla nic nového.Snad   jen komerční úspěch.Kolik   dokumentů již na toto téma   bylo natočeno,myslím že ani   tentokrát tvůrci neměli   šanci.Možná jim o to ani   nešlo?
pivnidoga
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.10.2007
Co k tomuhle dodat....USA vzor   vsech demokratickych zemi   stoji podle O. Stonea za   vrazdou jedne ze svych   nejvetsich osobnosti. Mozna   trochu jednostrane, ale ja   tomu verim.Sem zvedav na rok   2029.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih26667minih26667Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) [TV inscenace] 
n
minih22586minih22586Vítr v kapse (1983) 
Vítr v kapse n
minih35829minih35829Letuška 1. třídy (2003) 
View From the Top n
minih16960minih16960Princezna se zlatou hvězdou (1959) 
Princezna se zlatou hvězdou n
minih97380minih97380Assassin's Creed (2016) 
Assassin's Creed n
minih42897minih42897Spláchnutej (2006) 
Flushed Away n
minih43424minih43424Zlo přichází z hlubin (2005) 
Bajo aguas tranquilas n
minih46636minih46636Kadetka Kelly (2002) [TV film] 
Cadet Kelly n
minih17630minih17630Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949) 
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář n
minih133571minih133571Grizzly zabiják (2015) 
Into the Grizzly Maze n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

83.2 % (166)
8   - cicis
7   - Erkul
8   - jarda53
8   - clara.bow
9   - hvezdyn
10 - hledasenik
9   - pataamat
9   - M.A.G.
8   - Petra.Barb
8   - Agostino
8   - Lienocka22
6   - videofil
8   - LenC2
10 - BinLADIN
5   - enejčel
8   - Chrustyn
8   - PROCESOR
8   - Bara.40
10 - Karius
10 - rankinfitc

TV Program

ČT1 - Horákovi (2006) [TV seriál]

12:30 - 13:25

34 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

ČT2 - Šílený svět studené války

12:50 - 13:45

14 minut již uběhlo
41 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě 2 (2...

12:50 - 14:05

14 minut již uběhlo
61 minut zbývá do konce

Prima - Jake a Tlusťoch (1987) [TV ser...

12:30 - 13:30

34 minut již uběhlo
26 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 151228
Osobností: 635210
Fotografií: 575734
Plakátů: 273831
Obsahů a biografií: 139033

Poslední komentáře

Neznámý voják (2017)

Slabší kousek ze severu

Neznámý voják
Nudná a lacině natočená   verze událostí z let   1939-44.Tento až komorní   snímek se utápí v   rozbředlosti děje i   postav.Bojové scény jsou více >

Autor: radegaster | Hodnocení: 3 / 10

Skyline (2010)

Skaj lejno

Skyline
Při prvních 20 minutách   jsem měl spíš pocit, že se   dívám na osudy partičky   přátel ve stylu 90210. Pak   přišel na řadu až moc   umělý boj více >

Autor: radegaster | Hodnocení: 1 / 10

The Ritual (2017)

Nudný amaterismus

The Ritual
Odrostlí puberťáci na   výletě za dobrodružstvím   které si v Albionu   neužijí.Zpracování   přesně pro tuhle věkovovou   kategorii od 11 do 31 let pro   maminčiny mazánky.Hvězda za   severskou přírodu.

Autor: radegaster | Hodnocení: 1 / 10

Oblast 51 (2015)

Žumpa

Oblast 51
Trpitelé stihomamem si   natočili instruktážní   snímek ze kterého vskutku   mrazí ,svou brutální   nekvalitou a dehonestací   vcelku více >

Autor: radegaster | Hodnocení: 1 / 10

Detektor (2002) [TV cyklus]

Pokrytec Grygar

Detektor
Docela solidní počin České   televize v oblasti zábavné   tvorby.Samozřejmě vydávat   tohle za nějaký věrohodný   dokumentární seriál je asi   více >

Autor: radegaster | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.138/0.087