Obsah filmu Dvě věci pro život
Příběh z prostředí dělnické ubytovny. Mladý muž se rozhodl poznat opravdový život a vypraví se na brigádu do ostravských dolů. Na dělnické ubytovně pak poznává nejrůznější typy lidí, poznává následováníhodné příklady i varovná selhání. Do příběhu jsou vkládána všelijaká moudra, která si hlavní hrdina se zájmem vyposlechne - třeba výrok, k němuž odkazuje samotný název. Jeden z rázovitých spolupracovníků totiž mladému muži sdělí, že chlap potřebuje k životu dvě věci - pořádnou práci a pořádnou ženskou. A když jedno s toho nemá, je jako jednonohej...
Zdroj: Film Europe Media
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 22.2.2020
Ta postava Vaška, to bylo dílo. Většího vola jsem dlouho neviděl. Celkově se mi však film líbil. Jednak prostředí havířiny, ale i tak, celkově. Nemusím ho vidět podruhé, ale prostě byl dobrý. A je mi fuk, jestli to byla nebo nebyla agitka.
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 14.7.2015
Slabý průměr, opravdu to nemá daleko k agitce. Někdy je to až k pousmání, socialistická realita. Přivést si ženu na ubytovnu, problém, i když se jedná o manželku. Na druhou stranu život po šichtě, dá se říci osobní volno, protože lze těžko nazývat nějakým životem dřinu havířů odtržených od nejbližších, je v těch čtyřkách a náhodných známostech nebo naopak známostech po penězích lačných. A to má ještě Venca kliku. Film je obsazen ostravskými herci, slovenskými, a osvědčenými figurkami z barrandovského hereckého rejstříku - Krampol, Vlach, Augusta, Líbíček, Havel atd. Ale ta Jarka Brousková byla ve svých dvaceti letech pěkná kočka oproti tomu svému bratrovi. Co mě rozesmálo? Když při nehodě v dole zařve předák na Vaška: "Vypadni, než ti natrhnu pusu!" To mně vzal z huby.
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 25.3.2011
Film bych za agitku nepovažoval. Nicméně je to nevýrazný snímek obdobně jaki dnešní nekonečné seriály. Dělnická prostředí dnešním tvůrcům smrdí. To raději nemocnice, gynekologie, právnické firmy, pojišťovny či podnikatele ve sklářském průmyslu.
Vlastně je to celé o tom, jak jedno mladé manželství netrvá ani dva roky. Každý z páru si najde někoho jiného. Zajímavé je i herecké obsazení a člověk si uvědomí, že i ten Potměšil byl mladej kluk.
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 7.3.2011
Sympatické zjištění, že samaritánská Táňa Fischerová umí zahrát i uchlastanou děvku. Ovšem jinak se tahle hornická agitka trochu míjí účelem, protože podtónově z ní vysvítá, že horníci se ve volném čase věnovali hlavně alkoholu a děvčatům typu Táni Fischerové - viz výše. To vše podkreslené divně apokalyptickou hudbou Luboše Fišera.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film