Cerven
ohodnotit

Obsah filmu Ztracená revue

 
Hudební a taneční revue o klaunovi (J. Vršťala) a dívce z plakátu (J. Brejchová) se odehrává v pražských ulicích, tichých zákoutích Starého Města, Malé Strany a Hradčan s pověstnými motivy gotických chrličů Svatovítské katedrály na Pražském hradě, ale i na klávesnici mechanického psacího stroje a na dramaturgických poradách tehdejší Československé televize, na nichž hlavní slovo má Miloš Kopecký. Zábavný pořad v rytmu tehdy módního charlestonu, který oplývá množstvím režijních nápadů, byl v roce 1962 oceněn na mezinárodním televizním festivalu v Montreux Stříbrnou růží a Cenou kritiky a zároveň na televizní přehlídce v Alexandrii získal...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
Typ filmu: Krátký

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

klasifikátor
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 10.4.2022
Naši televizní tvůrci, kteří zahltili   současnou televizní produkci pásovou výrobou   podprůměrné a zcela bezduché seriálové   makulatury, by se nad sebou měli dlouze zamyslet   při pohledu na invenci a kreativitu svých   předchůdců, kteří pracovali v předpotopních   podmínkách, s metrákovými, minimálně   pohyblivými kamerovými monstry. Měli však to,   co dnes výrazně absentuje - osobitost,   tvůrčího ducha a spoustu nápadů.
curil
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.12.2020
Průlomová krátkometrážní hudební komedie a   to nejen v Česku. A kdo jiný se mohl pod   takovým počinem podepsat než Zdeněk   Podskalský. Ve své době známé písničky   interpretované populárními zpěváky (pouze   krátké ukázky melodií) vyplňují děj okolo   rozkolísaného klauna v podání Jiřího   Vršťaly (předzvěst populárního klauna   Ferdinanda, zejména v NDR, kde soudruzi   nepáchají chyby). Dávno jsem při své   premiéře chytal písničky Semaforu v podání   Suchého, Matušky, Štědrého a dalších;   těžko zapomenout na vtipné scénky v podání   oblíbených komiků (Bryg, Neděla, Kopecký,   Kostelka a dalších), kteří se mihli v   malinkých doprovodných rolích. Filmeček jsem   viděl už nejméně dvacetkrát a vždy si   udělám tu půlhodinku na příjemné   pokoukání.
topipig
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 27.5.2019
Zdeňka Podskalského mám moc rád a většinu   jeho filmů miluji. Ale zábavné hudební   komedie, ještě k tomu ve stylu grotesky mě   nikdy nesedly. To samé platí i o Ztracené   revue, kde se zpívá a tančí v rytmu   charlestonu. Svižnou hudbu složil Evžen Illín   a nahrál orchestr Karla Vlacha a Karla   Krautgartnera.


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama