Komentáře uživatele topipig

topipig

topipig zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

 
< Předchozí    Další >
 
Řadit dle:  Názvu filmu  |  Od nejnovějších

Počet komentářů: 94
A nebojíš se, princezničko?
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 31.3.2019
Československá televizní   tvorba pro děti v   sedmdesátých a osmdesátých   létech měla ve zvyku   přepracovávat pohádkové   příběhy od německých nebo   francouzských autorů a   nejinak je to u této   báchorky, která byla   zfilmovaná na motivy   spisovatele Charlese   Perraulta, známá jako Oslí   kůže.
Anička s lískovými oříšky
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 19.4.2019
Slušnej bizár. Jak ovčí   maska Aničky, tak draci,   kteří by se hodili do ultra   béčkových hororů.   Největší bizár ze všech   je ovšem Jan Čenský a jeho   otřesné herectví.   Hvezdičku navíc za Janu   Brejchovou v roli macechy.
Baron Prášil
 
Přidáno: 26.12.2017
Od malička byl tenhle   Burianův film pro mě   nedostižným a tak to i   zůstane!! Vlasta lakuje,   lakuje a není k zastavení.   Geniální zápletky,   nehorázný scénky, hláška   za hláškou a nejlepší   herecké obsazení. Ty figury   a figurky - každá má svoje   kouzlo a hraje na plný plyn   (hrabě Kocharowski, Ema,   Ronald, hostinský, lesník   Patočka, atd, atd...).   Vždycky, (už snad po   tisícekráté) se nehorázně   bavím a tenhle film bude pro   mě navždy na první   příčce ve filmografii   našeho nejlepšího komika -   Vlasty Buriana. " Tady   máš pro jistotu jeden notes,   je čistej a   nepopsanej..." KULT!!!
Blok 99 (Brawl in Cell Block 99)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.12.2017
No tohle byla zase jízda!!!   S. Craig Zahler mě už dostal   filmem Bone tomahawk a tímto   snímkem jsem si ho totálně   oblíbil a budu se těšit na   každý jeho nový kousek.   Vince Vaughn je ranař od   pohledu a ve věznici se   opravdu s nikým nemaže!   Lebky praskají, kosti se   lámou a děj frčí a frčí,   nuda se nekoná, scény jsou   napínavé a Bradlymu (Vince   Vaughn) fandíte jak o život   a když si podává   jednotlivé gaunery, tak   řvete radostí! Tenhle styl   (nejen) vězeňského dramatu   je mi hodně sympatický, i   když příběh je víceméně   nereálný, ale na to sere   pes, tohle je druh filmu, kde   to musí šlapat od začátku   do konce a Brawl in cell block   99 tak funguje na plné   čáře! Klidně mohl být i o   hodinu delší! Pro mě pecka   jak sviň!
Borsalino a spol. (Borsalino & Co.)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.10.2018
Pokračování filmu Borsalino   začíná Capellovým   pohřbem. Siffredi tak zůstal   na vše sám. Má však své   kumpány a brzy Capellovu smrt   pomstí. To se ovšem nelíbí   Volponemu, jehož bratra mu   Siffredi vyhodil z vlaku a tak   začíná válka gangů....O   poznání brutálnější a   temnější než první díl s   dávkou nastupujícího   německého nacionalismu,   neboť se příběh odvíjí   mezi léty 1934-1937. Spousta   mrtvol, přestřelek a   finální likvidace Volponeho   se může směle zařadit do   elity gangsterských dramat.   Potěšil i původní český   dabing, Ladislav Mrkvička vs   Alain Delon.
Božská Ema
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.12.2018
Životopisný film o Emě   Destinové vypráví její   životní etapu, kdy po   návratu z Ameriky do rodné   vlasti roku 1916 je   internována C. a K. úřady   na svém zámku ve Stráži   nad Nežárkou. Dostala zákaz   veřejně vystupovat a   nesměla vycestovat za   hranice. Docela se divím, že   soudruzi film hned neuklidili   do trezoru, situace v   tehdejším Československu   byla nápadně podobná. Když   ho tedy nezamkli do trezoru,   tak ho aspoň stáhli z kin a   omezili jeho promítání po   okrajových městech. Jiří   Krejčík filmování pojal   velkolepě a tak některé   scény, když Ema zpívá po   krajích českých za   doprovodu mohutného komparzu,   působí efektivně. Podzimní   toulky lesem dodávají   melancholický ráz. Obsazení   Emy Destinové slovenskou   herečkou Božidarou   Turzonovovou bylo více než   povedené. Ostatní role taky   klasa, ale to už jsme u   Krejčíka zvyklí. Jediné,   co mě opravdu dost vadilo,   bylo předabování Juraje   Kukury Radkem Brzobohatým.   Jak promluvil, okamžitě jsem   si vybavil Brzobohatého. To   docela nechápu, vždyť   Kukura umí česky perfektně.   Celkový dojem zdůrazňuje   kamera Miroslava Ondříčka.
Brontosaurus
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.4.2018
Věra Šimková Plívová byla   expert na dětské filmy a   Brontosaurus její status jen   potvrzuje. Ekologický podtext   platil tenkrát a je   aktuální stále a pořád   bude. Dětské herce (nebo   neherce) si paní režisérka   vždy dokázala dobře   ohlídat a proto v každém   jejím filmu hrají zcela   přirozeně. Já mám její   filmy moc rád, protože jsou   vždy o něčem a tyto filmy   bych pouštěl nynějším   děckám, aby pochopili, že   nejlépe strávený čas je   venku a v lesích, než aby   pořád dřepěli u   počítačů nebo tabletů.   Já v té době vyrůstal a   jsem rád, že jsem si   prožíval podobné situace,   jako dětští hrdinové   Plívových filmů.   Brontosaurus je film o   přírodě, o zvířatech a   také o dětských láskách.   Krásnou hudbu složil Petr   Hapka a písně s pěknými   texty Zdeňka Rytíře   nazpívala Lenka Filipová.   Zajímavostí jistě je, že   hlavní dětský hrdina   Tomáš Šereda (Tomáš   Šimek) je režisérčin syn.
Buldoci a třešně
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.12.2017
Výborná parodie na italské   mafiánské filmy, kterou   Juraj Herz pojal po svém.   Aneb jak český človíček   dokáže zatočit a oblafnout   i mafiány. Je to sranda a je   potřeba brát tento film s   nadhledem. Obsazení je   geniální, co postava nebo   malinká rolička - to   skvělý herec/herečka.   Největší pekelník je   mafiánský boss Morellano v   podání Rudly Hrušínského   a jeho pokusy s koťátkama   mě odrovnaly, prostě mazec   ad absurdum. Také Franta   Filipovský v roli   stařičkého bosse   upoutaného na invalidní   vozík je parádní, nebo   samotný Juraj Herz v roli   falešného šejka. Také   hudba Petra Hapky je bomba a   jeden hudební motiv je   pěkně zlověstný. Je to   druh filmu, u kterého stačí   vypnout mozek a nechat se   unášet bláznivými   scénami, které následují v   rychlém sledu jedna za   druhou. Já jsem se bavil   bohovsky a takhle nízké   hodnocení si film rozhodně   nezaslouží.
C. a k. polní maršálek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.12.2018
"Připijme našemu   milému poručíkovi Eberlovi   na štěstí a zdraví! Na   shledanou pod stolem!"   "Není nad to, když je   strava domácí...a z které   hospody to berete? "   "Abtreten, ty   ksichte!" "Váš   muž má být dávno tady a ne   někde vyřezávat   pimprlata!!" Nesmrtelná   klasika!!!
Cesta zpátky
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.3.2019
Václav Krška byla velká   osobnost československého   filmu, jeho umělecký cit pro   lyriku nebo drama byl   nezaměnitelný. Cesta zpátky   vypráví příběh o mladých   chlapcích, kteří okrádají   milence na lavičkách a   jednoho dne se rozhodnou   vyloupit pokladnu kina, při   čemž zemře jeden člověk,   který se jim postaví. Krška   pak rozehrává perfektní   drama, kde strach a   odpovědnost hrají hlavní   roli. V postavách mlaďochů   se představí Josef Vinklář   (záporák, jak má být), Eda   Cupák a Oldřich Slavík, v   roli Tonky Jana Dítětová.
Černí baroni
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 31.3.2019
Tohle prostě nejde nesrovnat   s filmem, ale ani s knižní   předlohou. Televizní Černí   baroni se tak hrozně   pitvoří a přehrávají, že   trapnost převyšuje vše   ostatní. Herci jsou   vyloženě debilní, které   svoje postavy hrají za   každou cenu vtipným dojmem,   přitom ale svoje role až   imbecilně karikují. Vrcholem   je vojín Kefalín v podání   Radka Holuba, jehož   přehnanej výkon hrající si   na Švejka je jeden z   nejhorších, kterém jsem kdy   vůbec mohl vidět. Za celou   dobu jedenácti dílů si na   postavy nezvyknete a to je   víc než špatně. Na koho   jsem si jakžtakž zvykl byl   major Haluška, kterého   ztvárnil Andrej Hryc, jinak   všechno mizérie. Miroslav   Švandrlík svoje postavy tak   krásně napsal a Juraj Herz   mu z nich udělal obludné   kreatury. O to víc mě to   mrzí, neboť Juraje jako   režiséra jsem měl hodně   rád, je ale pravda, že po   filmu Pasáž už nic moc   kvalitního nenatočil. Když   si budu chtít Černý barony   filmově připomenout, tak   rozhodně sáhnu po   stejnojmenném snímku Zdenka   Sirového z roku 1992, který   svou atmosférou dokonale   vykresluje dobu 50. let, i   protagonisty, kteří za   ministra Čepičky válčili.
Černokněžník
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.2.2019
Mutare omnia! Krásně temný   konec pohádky, která má   strašidelnou atmosféru   jednak kvůli   černokněžníkovi Jiřímu   Bartoškovi, ale také kvůli   temným interiérům jeho   hradu v Černých lesích. Moc   se mi líbila i neokoukaná   hezká tvář princezny   Daniely Krhutové a hudba Jana   Koláře.
Černovláska
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 5.5.2019
Minimalistická studiová   pohádka s nejlacinějšími   efekty, která si nezadá s   dramaturgií jako od Cimrmanů   z filmu Jára Cimrman   ležící, spící. To může   fungovat jen u tohoto génia,   jinak to působí jak z   nějaké telenovely. "To   nemůže být jeho žena, je   to jeho sestra." :D   Navíc i na ploše necelé   půlhodiny je to chaotické   až až.
Dark Night of the Scarecrow
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.12.2017
Takže postava Bubba nebyla   jen v kultovním Romerově The   day of the dead, ale i v tomto   kousku, kde Bubbo není   zombie, ale retardovaný   dospělý chlapík na   mentální úrovni asi   osmiletého dítěte (Larry   Drake, známý z postavy   psychopatického Doktora   Gigglese) a kterého   čtveřice vesnických chlapů   rozstřílejí, když se   omylně domnívají, že Bubbo   zabil malou holčičku. Mezi   výborně zahranou čtveřicí   vidláků se objeví i můj   oblíbenec Claude Earl Jones,   známý hlavně jako detektiv   z nesmrtelného Yuznova kousku   Nevěsta Re-animátora. Tenhle   mysteriózní horor z   počátku osmdesátých lét   má svoji typicky buranskou   atmosférou se vším, co k   tomuto druhu filmů patří.   Ať už jsou to domy, ve   kterých obyvatelé žijí,   drtiče zemědělských   plodin, nebo sila na úschovu   obilí a kukuřice. Ke všemu   dominuje znepokojivá hudba,   která celým příběhem   prostupuje. Přeci jen by se   ale u takovéto   vyvražďovačky, kde do   samotného konce nevíte, kdo   morduje čtveřici Bubbových   vrahů, slušelo více trochu   toho gore, ale tady se staví   hlavně hodně na atmosféře   a ta je prostě dokonalá! A   to i díky výborné kameře,   která tu atmosféru pekelně   buduje. A ještě musím   poděkovat lidem, kteří   takovéto zapadlé kousky   restaurují a dělají z nich   unikátní koukatelné verze,   jako je i případ tohoto   televizního filmu. To je   radost vidět ty všechny   vyčištěné záběry a   slyšet zrestaurované zvuky.   Na konci filmu je v titulcích   zmíněna i tvůrčí skupina,   která snímek zrestaurovala a   je tam i dodatek, že tohle   čištění filmů dělají   pro fanoušky po celém   světě. Paráda a jen tak   dále!!
Der Todesking
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.3.2019
"That which kills me,   will remain my secret."   Underground z tohoto díla   vyzařuje na sto honů,   přičemž nepostrádá   citlivou artovost. Klasika   Buttgereit, jeho filmy mají   svoji tvář a on je dělá   sice nízkorozpočtově, ale   zato od srdce! Král smrti je   mozaikou osudů lidí, kteří   se rozhodnou spáchat   sebevraždu, jednotlivě   propletenou do sedmi dnů.   Mezi příběhy se rozkládá   mrtvola a hraje úchvatná   hudba, která onu filmu   vytváří duši. Škoda   přeškoda, že Jorg stagnuje   a už nic netočí. "This   is the king of death...he   makes people want to   die."
Děsivé dědictví (Hereditary)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.10.2018
Téměř dokonalý satanismus.   Takový druh ZLA mám moc rád   a když je atmosféra od   prvního záběru podaná tak,   že okamžitě zapůsobí a   vtáhne do děje, tak je ihned   jasné, že tento film bude   poctivá filmařina. A taky   že jo! Ty všemožné zvuky,   ať už v domě nebo v lese,   nápaditá kamera, záběry,   které vyloženě čarují za   pomoci krásných barev a   vizuálu, hudba tlačící   pořádně na pilu a ve   vypjatých scénách   skřípající a znepokojivě   gradující - to vše je   záruka pro pořádný a   kvalitní filmový zážitek a   zároveň adept na nejlepší   horor roku 2018! K tomu   dokonalý zvuk v DTS HD   MASTERu a čelist padá dolů.   Moc se mě líbili i miniatury   a modely, které vytvářela   Annie, zejména potom jedna   zásadní scéna. Herecké   výkony netřeba komentovat,   to je prostě paráda!! A já   tak můžu zvolat : "Hail   Paimon! Hail Paimon! Hail   Paimon! Hail!"
Dívka v modrém
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.12.2017
Překrásný stylizovaný, až   noirový vizuál, temná   noční atmosféra LA,   charismatický Řidič Ryan   Gosling a pár zapamatování   hodných brutálních scén. A   k tomu téměř neustále tepe   dynamický soundtrack! Tenhle   film je velkej špek!!!
Dva bratři
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.3.2019
Okamžitě rozpoznatelný Petr   Weigel. Naprosto stejný styl   jako u Radúze a Mahuleny.   Stejná dramatičnost,   výtvarné pojetí,   překrásné kostýmy a   interiéry i exteriéry   zámku. Výborné propojení   obrazu s orchestrací   Brahmsovy symfonie. Velká   paráda! JANA BREJCHOVÁ.   Nejkrásnější žena   československého filmu. Vím   to už dlouho, ale tady je   její tvář, tělo a   vystupování symbolem   ženství. Opravdová   nádhera! Ostatní herci   rozhodně nejsou zanedbatelní   a ve svých rolích dokonale   přesvědčiví. Děkuji Petru   Weiglovi za jeho filmy a jeho   originální umělecké   cítění.
Dým bramborové natě
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.2.2019
"My jsme vlastně   kolegové. Ať děláte, co   děláte, stejně všichni   vaši pacienti skončí u   mě." Václav Lohniský   jako hrobník má fakt   nezapomenutelné hlášky.   Tento film Františka   Vláčila je tak nádherně   protkám podzimní   melancholickou náladou, že   si ho pravidelné každý rok   na podzim musím pustit.   Špičkový příběh ze   života natočen citlivým   umem a uměleckým cítěním,   jakého byl schopen jen mistr   František Vláčil. Navíc si   do hlavní role doktora   Meluzína, utíkajícího z   Prahy na venkov, kde hledá   ztracený klid a vzpomínky,   prosadil Rudolfa   Hrušínského, který byl tou   dobou u bolševiků na černé   listině a měl zákaz   jakékoliv umělecké   činnosti. Vláčil   prohlásil, že bez něho film   točit nebude a tehdejší   vedení mu nakonec ustoupilo a   Hrušínský se díky němu   mohl opět po pěti letech   vrátit k tvůrčí práci.   Vláčilův dvorní hudební   skladatel Zdeněk Liška   složil motivy převážně z   houslových partů, jejichž   melodie tesknivě a smutně   doprovázejí deštěm a   dýmem bramborové natě   nasáklou krajinu. Tento film   je umělecký výtvor   nesmírné kvality, ostatně   jako převážná většina   Vláčilových snímků a   mému srdci je hodně   blízký.
Golet v údolí
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.12.2017
Je velká škoda, že Zeno   Dostál natočil jen tak málo   filmů, mezi které patří   Golet v údolí k těm   nejlepším. Poetické   vyprávění o lidech, kteří   žiji ve své židovské   osadě někde na Podkarpatské   Rusi po První světové   válce a o jejích zvycích   má půvabnou atmosféru,   které krásně ladí hudba   Luboše Fišera a lahodí   vypravěčský hlasový projev   Lubora Tokoše. Předlohu   Ivana Olbrachta zpracovala   Jana Dudková, Josef Kemr si   střihl svoji poslední   filmovou roli a Markéta   Hrubešová opět ukázala   svoje ukázková ňadra a   krásnou postavu.
Hlavy
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 9.5.2019
Surrealistické ztvárnění   myšlenky, že každý   člověk nosí v hlavě něco   jiného. Hudba, nebo spíš   zvuky má na svědomí Zdeněk   Liška.
Hlídač
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.4.2019
Jirka Hrzán v netradičně   záporné roli   zakomplexovaného a trochu   retardovaného hlídače   vězňů v kriminále. Na   vězně je měkký a hodný a   svůj vztek si vybíjí na   svém psovi, kterého každé   ráno, když se vrátí z   noční, bere na procházky a   na odlehlém místě ho   mlátí kusem dřeva. Situace   se obrátí, když mu   manželka vezme roha s   uprchlým trestancem....Děj   filmu není situován do   určité doby, vypadá to, že   by se mohl odehrávat v   třicátých létech minulého   století, režisér Ivan Renč   tak asi udělal schválně,   neboť snímek vyznívá   aktuálně v jakékoliv   časovém pásmu. Snové   sekvence hlavního hrdiny   Vildomce probíhají v majáku   u moře, kde se on cítí   osamocen a přitom rád.   Doprovází hudba Luboše   Fišera. Zvláštní film už   jen kvůli Hrzánovi, který   svůj rozpolcený charakter   hraje geniálně a je   obrovská škoda, že za svůj   kratičký život nedostal   takových příležitostí   více. Další zajímavou roli   uprchlého vězně si zahrál   hudební skladatel Karel   Mareš. Hlídače bych   zařadil mezi poslední   snímky už definitivně   doznívající Nové vlny.
Hráči
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 9.5.2019
Dva hráči tenisu mezi sebou   postupně bojují   všemožnými prostředky a   vše se zvrhá do   experimentálního prostoru.   Hudební složka je dílem   Jiřího Stivína.
Chytrá princezna
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 16.2.2019
Aneb jak si chytrá princezna   vzala totálního hňupa,   kterej nedokázal alespoň   trochu samostatně uvažovat a   musel mu radit jeho   kamarádíček i v těch   nejjednodušších věcech.   Vladislav Beneš byl v té   roli trefný, jeho kámoš   Bořek (Ivan Richter) taky,   zejména, když citoval   různá přísloví. Princezna   Andrlové sedla, stejně tak i   ďábel Františkovi Němci.   Král Radovan Lukavský jako   sběratel brnění si žil tak   trochu ve svém světě a rád   hrál šachy s komořím   Josefem Vinklářem a komplet   sestavu doplňovala Blanka   Bohdanová jako dvorní dáma.   Studiové kulisy patří k   těmto pohádkám jako prdel   na hrnec.
I tre volti della paura
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.10.2018
Mario Bava je je v hororovém   žánru velmistr. Příkladem   budiž tento opus, složený   ze tří povídek podle   námětů L.N.Tolstoje,   A.P.Čechova a G.de   Maupassanta. Výsledkem je   dokonalé souznění textu s   nádherným uhrančivým   barevným vizuálem a také   hudbou. V úvodu nám pár   slov řekne nestor hrůzy   Boris Karloff. V první   povídce "Telefon"   vyhrožuje smrtí neznámý   muž krásné   "Angelice" Michele   Mercier. Kdyby tam tak měla   svého "Žofrého",   který by ji ochránil! Na   začátek dobrý rozjezd,   který film pěkně připraví   na pořádný děs! Druhý   příběh se jmenuje   "Wurdulak" a je o   upírech, kteří vysávají   krev z obětí, které nejvíc   ve svém normálním životě   milovali. Exceluje Boris   Karloff v roli starého dědy,   jeho nasvícená bledá tvář   a pohledy, nahánějí mráz   po celém těle. Gotická   atmosféra číhá v každém   záběru. Třetí povídka   nese název "Kapka   vody" a vypráví o   jedné pečovatelce, která   uloupí prsten mrtvé   hraběnce, která se zabývala   spiritismem a její duch to   nehodlá akceptovat. Horor se   vším všudy v té   nejopravdovější podobě!!   Pro metalovou společnost   určitě jedna zajímavost, na   kterou jsem přišel až   teprve nedávno. Už od roku   1991 mě straší obal   "Luck of the corpse"   americké death metalové   bandy" Deceased" .   Ten vytřeštěný hrozivý   výraz mrtvoly na obalu není   nikdo jiný, než hraběnka z   této povídky! Na závěr se   s námi rozloučí opět Boris   Karloff a co předvedou   tvůrci na úplný konec   ukazuje, že i v takovém   žánru oplývají zdravým   nadhledem a humorem. Parádní   prácička a klobouček dolů.   Snímek by se mohl klidně   směle zařadit po boku   "Hammerovek", svou   atmosférou se dokonale   vyrovná a nebýt   "Telefonu", tak je   to vyloženě gotický flick.   Existují dvě verze, které   mají jinší seřazení   povídek, delší záběry a   jiné uvádění Borisem   Karloffem, čert aby se v tom   vyznal, já mám verzi   evropskou (ostřejší obraz),   druhá je americká   (rozšířené záběry).   Každopádně perfektní   strašidelnej zážitek! Nejen   tedy kapela   "Deceased" se   nechala tímto hororem   inspirovat, podle jeho názvu   vznikla i světoznámá   hudební legenda v čele s   frontmanem Ozzy Osbournem.
Jakub
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.2.2019
Filip Renč (Jakub) je   jedenáctiletý spratek od   pohledu a taky se tak chová   (hraje úplně přirozeně).   Jednoho dne si pro něho do   dětského domova přijede   tatínek, který byl prý 6   let v Africe za prací. A tak   začnou spolu bydlet v novém   nezařízeném bytě a   začínají k sobě opět   hledat cestu. Jakub začne   chodit do školy, kde   spolužákům vypráví svoje   vymyšlené příběhy o   tatíkových cestách po   Africe. Pravda je ale jinde a   je na Jakubovi, jak se k tomu   všemu postaví. Když jsem   film viděl jako děcko,   utkvěla mě v hlavě scéna,   když otec (výbornej Ladislav   Mrkvička) spí, na plotně   začne pískat konvice s   horkou vodou a on se najednou   vzbudí a rychle se postaví,   jakoby byl u raportu. Jakub to   považuje za legrační a   divák začíná   tušit...Velmi se mě líbila   i role Ladislava Boháče v   roli starého žida, který   bydlí ve stejném domě.   Výraznou a barvami hýřící   kameru nasnímal zkušený   Miroslav Ondříček a pěknou   hudbu složil Štěpán   Lucký. O režii se postaral   Ota Koval s Jaroslavou   Vošmikovou. Takové filmy   mají stále co říct, ovšem   v dnešní době se už   netočí. Vlastně ani nemá   kdo a s kým.
Josef Lada, malíř český
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.12.2017
Krásný medailónek o našem   geniálním a originálním   malíři Josefovi Ladovi,   rozdělený do několika   kapitol, ve kterých mluví   různí historikové, nebo   lidé, kteří Ladu znali   osobně. Hlasy komentářů,   které dokument provázejí   propůjčili Radovan   Lukavský, Michal Pavlata a   Jana Štěpánková.
Kainovo znamení (Život za podpis)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 22.12.2018
Je hodně důležité, kdo   látku Vladimíra Kornera   dokáže kvalitně a   věrohodně převést na   filmové plátno. Nejvíc se   to zdařilo Františku   Vláčilovi (Adelheid, Pověst   o stříbrné jedli a Údolí   včel), Jiřímu Svobodovi   (Zánik samoty Berhof) a Karlu   Kachyňovi (Cukrová bouda).   Dobře zabodovaly i filmy   Miloslava Luthera (Svědek   umírajícího času, Chodník   cez Dunaj a Anděl   milosrdenství). Vyloženě   špatně dopadly snímky   Milana Cieslara (Krev   zmizelého). Kainovo znamení   bych řadil k těm horším   zpracováním. Chybí   potřebná invence a   výraznější dějová   stránka. Takhle film působí   zmateně a špatně. Příliš   mnoho postav, těžko se v   ději orientuje. A to je   právě chyba režiséra,   který si jinak s tak   kvalitní látkou nedokáže   poradit. Výsledkem pak jsou   těžkopádné herecké   výkony, slabé dialogy a   nepřehledné scény a   střihy. Vrcholem je hrozná   hudba, která neumí využít   a uchopit atmosféru situace a   jakékoliv vypjaté scény.   Předabování polských   herců je také spíše ke   škodě. A hlavně, film   nepůsobí, že by se   odehrával v druhé polovině   devatenáctého století, ale   jako v době kolem První   světové války.
Kam slunce nechodí
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.2.2019
Ivo Novák natočil tuhle   televizní komedii podle   námětu Vladimíra Menšíka,   který si zahrál zároveň i   nadsamce a otce deseti dětí,   který má obšťastnit jednu   paničku (překrásná Marie   Drahokoupilová), aby mohla   mít dítě, když její   manžel je neplodný.   Dokonalá hříčka a   dokonalá herecká škola.   Tady všechno šlape na plný   pecky, není jediné hluché   místo a lišák Liška hudbou   válcuje. Kam slunce nechodí,   tam chodí lékař, a to   doslova! :D
Kam uhnout očima
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.3.2019
Já tyhle televizní filmy,   které dokáží pořád něco   říct, mám moc rád. A   užívám si všechny herce,   kteří charaktery svým   postavám bez problémů   dokázali vtisknout. To mě na   současném herectví tak   zoufale chybí. Taky chybí   režisérky typu Libuše   Koutné, která se na tyto   příběhy ze života nebo   pohádky pro děti   specializovala. Zajímavostí   je, že mezi dětskými herci   se mimo jiné mihla Lucie   Zendíčková a Monika   Kvasničková.
< Předchozí    Další >
 

TV Program

ČT1 - Vysílací čas vyhrazený pro kan...

16:45 - 17:10

3 minut již uběhlo
22 minut zbývá do konce

ČT2 - Hitlerovy děti (2000) [TV seri...

16:10 - 17:05

38 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Miami (2002) [TV se...

16:15 - 16:57

33 minut již uběhlo
9 minut zbývá do konce

Prima - Odpolední zprávy

16:35 - 16:50

13 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 155647
Osobností: 643238
Fotografií: 595672
Plakátů: 284627
Obsahů a biografií: 142766
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Les sebevrahů (2016)

Les sebevrahů
║Rozpočet   $10miliónov║Tržby USA   $26,594,261║Tržby   Celosvetovo $39,803,818▐   Tržby za predaj Blu-ray v USA   $620,474║ Tržby za predaj více >

Autor: T2 | Hodnocení: 2 / 10

Pátek třináctého (2009)

Pátek třináctého
║Rozpočet   $19miliónov║Tržby USA   $65,002,019║Tržby   Celosvetovo $90,646,114▐   Tržby za predaj DVD v USA   $8,189,694 //počet predaných více >

Autor: T2 | Hodnocení: 4 / 10

Pátek třináctého (1980)

Pátek třináctého
║Rozpočet $700,000║Tržby   USA $39,754,601║Tržby   Celosvetovo $59,754,601║   Nepekné Sklamanie! -čo   dohromady nič neponúkne,   príbeh je více >

Autor: T2 | Hodnocení: 2 / 10

Noční můra v Elm Street (1984)

Noční můra v Elm Street
Odhodlal som sa konečne som   si tento Cravenov počin   pozrieť a nakoniec nie je to   až také zlé ako som si   spočiatku myslel, triky a   více >

Autor: T2 | Hodnocení: 6 / 10

Noční můra v Elm Street (2010)

Noční můra v Elm Street
║Rozpočet   $35miliónov║Tržby USA   $63,075,011║Tržby   Celosvetovo $117,729,621▐   Tržby za predaj DVD v USA   $11,988,911 //počet   více >

Autor: T2 | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.059/0.026
Partneři:
MODEMI.cz - vyhledávač módy | hotel pro psy