Obsah filmu V hlavní roli Já
Neúspěšný herec Mark (Mark Doherty) nosí permanentně uštvaný výraz, jemuž dominují psí oči. Není divu. Na konkurzech bývá většinou do počtu a navíc během nich zažívá mrazivá ponížení uštědřovaná nespokojenými režiséry (pikantní cameo rolička režiséra Neila Jordana). Opřít se navíc nemůže ani o přítelkyni (Amy Huberman), toužící po přívlastku „bývalá“, bratra (David O´Doherty), paraplegika upoutaného na vozík, ani o nejlepšího kámoše (Dylan Moran), který je sice budoucí slavný režisér a scenárista, ale zatím utápí svůj údajný talent v alkoholu a hazardních hrách. Jako pověstný Damoklův meč nad ním navíc visí hrozba vystěhování z pronajatého...
Neúspěšný herec Mark (Mark Doherty) nosí permanentně uštvaný výraz, jemuž dominují psí oči. Není divu. Na konkurzech bývá většinou do počtu a navíc během nich zažívá mrazivá ponížení uštědřovaná nespokojenými režiséry (pikantní cameo rolička režiséra Neila Jordana). Opřít se navíc nemůže ani o přítelkyni (Amy Huberman), toužící po přívlastku „bývalá“, bratra (David O´Doherty), paraplegika upoutaného na vozík, ani o nejlepšího kámoše (Dylan Moran), který je sice budoucí slavný režisér a scenárista, ale zatím utápí svůj údajný talent v alkoholu a hazardních hrách. Jako pověstný Damoklův meč nad ním navíc visí hrozba vystěhování z pronajatého bytu, protože panu domácímu (Keith Allen) dochází trpělivost kvůli nesplácenému nájmu.
Komedie V hlavní roli já patří k filmům, u kterých se královsky bavíte, nicméně v hloubi duše se za to stydíte, protože v ní opravdu nic není k smíchu. Představitel jedné z hlavních rolí Dylan Moran patří k nejúspěšnějším britským komikům současnosti díky lehce anarchistickému britskému sitcomu Black Books, který volně vychází z poetiky Monty Pythonů. Ostatně i oni mají ve svém repertoáru slavný skeč, jehož hrdinou je muž, kolem něhož se sérií bizarních nehod kupí mrtví, aniž by on sám třeba jen hnul prstem.
Distributor DVD < Zobrazit méně
zobrazit všechny obsahy (3)
Související odkaz
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 21.3.2021
Mám
rád absurdní "ostrovní" komedie a na tuto jsem se kvůli Dylanovi vyloženě těšil. Leč zklamání jak ze snímku, tak z herce. No nic, není každý den posvícení :-)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.3.2015
V hlavní roli Já
Film se rozjižděl opravdu pozvolna, že jsem se ze začátku obával, že bude nudný. Náhle však nastal zvrat v podobě třech nevyžádaných a bizarních smrtelných nehod a začínají se dít věci. Ačkoliv je děj filmu vskutku nadnesený, přesto to všechno jsem se skvěle černočerně bavil. Blbé nápady ústřední dvojice hlavních hrdinů posouvaly děj stále dál a dál. A moc se mi líbilo, jak celou situaci s důvtipem vyřešili.
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 21.4.2013
Irové by se při sledování telky v nějaké útulné pubce možná dobře bavili, já se však nechala nalákat na J. R. Meyerse a těžce narazila, asi nějaký nový druh humoru - černý tak, až není vidět.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.12.2011
Vynikající černá komedie.Velmi vtipné situace kdy nešťastnou náhodou umírají v bytě lidé,kteří tam buď byli nebo přišli,a pak se z "toho celého" stává absurdní scénář,který všem připadá hodné přitažený za vlasy.A přece se to stalo.
Reklama
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.7.2010
Black Books to sice není, přesto myslím, že se jedná o výborný film. Krapet pomalu se sice rozbíhá a konec mohl být určitě lepší, nicméně to co je mezi tím opravdu stojí za to.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.7.2010
Irish funny
Irsko vtělené do dvou postav, legrace, nic víc, nic míň. Dylana Morana znáte z BB, tož zde vám přijde standardně kvalitní. Stojí za to se podívat, nicméně neočekávejte mraky zombies z Shaun of the Dead.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.7.2010
"V tomhle bytě je šest lidí. Tři z nich umřeli nešťastnou náhodou" (a bude to ještě pokračovat).
Pomalejší začátek, ale pak najednou není pro mrtvoly kam plivnout – tento humor já ráda :-). Dobrý nápad využitelný na malém prostoru, není sice využitý naplno, přesto Markův byt plný mrtvol baví až do konce. K tomu roztomilý Dylan Moran, bez kterého by to nešlo.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 23.5.2010
Černá komedie o tom, že když už se má něco posrat, tak pořádně. Nejdřív jsem se trošku obával, jestli se vůbec začne něco dít, ale po půlhodince už to šlo ráz, jedna mrtvola za druhou. Nakonec se z toho vyklubala solidní černá komedie s výborným Dylanem Moranem a jeho stupidníma nápadama.
Reklama
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film