Rijen
ohodnotit

Oblomov

Neskolko dnej iz žizni I. I. Oblomova

Další název:
Несколько дней из жизни И.И. Обломова
Žánr:
Země:
Rok:
1979
Délka:
143 minut
„Životní role Olega Tabakova v originální filmové adaptaci románu I. A. Gončarova.“

Obsah filmu Oblomov

 
Slavný román I. A. Gončarova o citlivém, ale nepraktickém Oblomovovi a jeho příteli, pragmatickém, aktivním a úspěšném Štolcovi, je dnes stejně jako v polovině předminulého století příběhem o věčném souboji rozumu a citu, o hierarchii životních hodnot. Prubířským kamenem povah obou mužů i jejich společného přátelství se stane jejich společná láska k jedné dívce – Olze.
Stejnojmenná filmová adaptace, jíž se ujal jeden z nejznámějších ruských režisérů Nikita Michalkov, patří zároveň k jeho nejkrásnějším snímkům. Prostředí petrohradských paláců či zašlá sláva venkovského sídla Oblomovky v Rusku minulého století poskytly režisérovi i jeho...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

klasifikátor
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.12.2020
Krásná práce ruských gigantů Nikity   Michalkova a Olega Tabakova nepotřebuje žádný   podrobnější komentář. Gončarov by na tohle   filmové zpracování svého vrcholného díla   určitě nedal dopustit. K dokonalosti tomu chybí   opravdu jenom pár detailů.
lucymat
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.11.2012
Oblomova mohu zařadit do nejpovedenějších   Michalkovových filmů, které jsem zatím měla   čest zhlédnout. Oblomov vskutku místy   připomíná tvorbu Tarkovského, některé   záběry mi silně evokovaly Nostalgii, ale   pořád zůstává svůj. Výborné herecké   výkony a silná motivace pro přečtení   několikasetstránkové bichle. Přiznávám, že   Oblomov příjemně překvapil.
Bouvard
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.10.2006
Já si nemůžu pomoct, ale to je 10-tkový   film!
Michalkov si vzal zřejmě dobrý příklad   z Tarkovského a natočil film, který dokonalým   způsobem spojuje komedii s milostným dramatem.  
První část je komediální a osobně tvrdím,   že víc komediální být už nemohla.
Druhá   část svědčí u obrovské umělecké hodnotě,   skvostné snové sekvence filmu, hodně   připomínaly právě Tarkovského. Tradiční   prvek ruských filmů jsou scény v březovém   háji. Dialogy velmi poetické.
Nej scény: to   bych vypisoval záběr po záběru.


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama