Obsah filmu Mise
Hluboko v jihoamerické džungli se dva muži snaží přiblížit Boha zdejšímu domorodému kmeni. Jeden z nich je jezuitský misionář, druhý je bývalý obchodník s otroky, který se obrátil na víru. Po letech společného boje čelí mučivé volbě. Buď uposlechnou příkazu papeže a opustí misii, nebo zde zůstanou a budou bránit Indiány, kterých si váží.
Zdroj: SPI International
oficiální text distributora
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 28.10.2018
Svata Trojica:Irons-De Niro-Neeson...
Jeden z mala filmov,na ktorych svoj vek /1986/ nie je vidiet.Aj v r.2018 je vyborny hlavne vdaka skvelym hereckym vykonom dua Irons -De Niro.Nadherne prostredie vykreslila sama priroda a nebolo treba specialne efekty,bez ktorych sa sucasne filmy nezaobidu.Moralny odkaz zaujimavy.
Film jednoznacne doporucujem.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.2.2018
Kolonizace, přivádění domorodců ke křesťanské víře a politika lstivá, nelidská, mocná, a co víc, doslova smrtící. Je tématicky lepšího filmu než je tento? Temná historie lidstva v tom nejsyrovějším zpracování. Pevný citově založený scénář, nádherný soundtrack, nádherná kamera, herecký koncert Roberta De Nira a Jeremyho Ironse. Příběh neukazuje jen násilné šíření křesťanské víry, ale hlavně fakt, nakolik byl ceněn lidský život. Příběh je sice veden dějovou linkou kolem velmi vznětlivého obchodníka s otroky, ale události s domorodci s tím velmi souvisí a nikoho nemůže nechat chladným. Příběh o vykoupení, víře a strachu. Příběh o moci považující člověka z nižší vrstvy za zvíře bez nároku na svobodu a vlastní přesvědčení. Příběh, který na samém konci vyprávění šokuje bezohledností nadřazenosti mocných, ze které se lidstvo ne a ne poučit. Ano, takto pojatý příběh dokáže chytnout za srdce, ale když si večer pustíme hlavní zprávy, dozvíme se, že se tak děj stále.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.9.2017
PROCESOR!
Vizuálně perfektní. Robert De Niro táhne svůj "pytel" plný hříchu (za zabití bratra) na skálu, kde mu ho domorodci ušmiknou. Spoiler- tedy mu odpustí, protože ví, že je to ten, kdo je předtím lovil a prodával, jako otroky. Pocit naplnění z vykoupení je silný moment ve filmu. Příjezd šéfa z Evropy a řečnění plné patosu na náměstí o zachování či zničení misí. " I papouška naučíte zpívat" Závěrečný -nevyhnutelný masakr domorodců, mi trochu ubral na náladě.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.9.2015
Mezi indiany
Krásná Morriconeho hudba, úchvatná kamera a hlavně brilantní Jeremy Irons, to jsou hlavní tři důvody, proč tenhle film vidět. Jinak se jedná o vcelku naivní příběh o superidylickém světě amazonských Indiánů a jejich jezuitských přátel, kteří žijí šťastně v pevném objetí s Bohem v popředí s na hranici uvěřitelnosti hrajícím De Nirem. Proti nim stojí lumpové ze všech nejodpornější a vše vyvrcholí závěrečnou honěnou na lodičkách..
Reklama
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.9.2012
Nádherné a hluboké ... Krása přírody a přirozenost původních obyvatel jsou zde dány do kontrastu řádu katolické církve a evropských egoistických mocenských zájmů. Herecký koncert Roberta De Nira a Jeremy Ironse je radost sledovat a celé to podtrhuje jak jinak než geniální hudba mistra Ennia Morricone. Skvost.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.3.2012
Mise
Patří mezi 501 filmů, které musíte vidět.
Nominace na Oscara: Nejlepší výprava a dekorace, Nejlepší kostýmy, Nejlepší režie, Nejlepší střih, Nejlepší hudba, Nejlepší film. Oscar: Nejlepší kamera.
Mise se mi dost líbila. Rober De Niro je úžasný herec, má charisma a nejde než mu nefandit. Spádovost byla skvělá, pořád se něco dělo, a nemuselo jít ani o bojové scény. I ty povídací byly svižné a dynamické. To co dříve kolonizátoři prováděli, to je nepopsatelné zlo a je dobře, že se na něj aspoň stále odkazuje v literatuře a ve filmech. Španělé, stejně tak Portugalci, ale třeba i Britové, prostě někam přijeli a vnutili místnímu obyvatelstvu svoji kulturu, své náboženství, zemi vyrabovali a dokonce si přivlastnili i lidi. Naštěstí otec Gabriel a Mendoza nejsou až tak špatnými, jak se mohou chvílemi zdát a snaží se udělat vše proto, aby se na světě žilo lépe:) Nakonec se nám vyrojí jedna otázka, co je lepší, bránit svoje ideály i za cenu násilí, nebo zvolit pasivní odpor s tím, že nemá žádný účinek...
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.1.2012
"Ne, tohle jsme ze světa udělali my." Naprosto skvělý film, který ukrývá tolik pravdy a jediné, proti čemu jasně revoltuje je to, jaká zvěrstva jsou lidi schopni napáchat, když jim jde jen o vlastní zisk a začnou si myslet, že jsou někde výš než ostatní. Ironsův mírový pochod v závěru mi naprosto vzal dech, ale člověk musí sympatizovat i s odbojem Roberta de Nira, který se rozhodne zemřít "s rukama od krve".
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 10.12.2011
Opět jeden z příkladů filmu, kterému plně uznávám jeho kulturní a uměleckou hodnotu, jen se prostě MNĚ líbí jen na 5 bodů. V mých očích je průměrný, ale vím, že objektivně je výš.
Reklama
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.10.2011
Pěkný postarší snímek z prostředí pralesů kde kolonisté se zbavují domorodých kmenů. Důraz zaměřen na lidskou krutost v oponentuře s vírou a bohem - ani plná oddanost nenahradí nutnost boje a války.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 21.6.2011
Velkolepá (přírodní scenérie tady dělají hodně), srozumitelná, divácky vděčná podívaná. Za tím neskrývám nic hanlivého, protože The Mission navíc není vůbec hloupý film a nese i výrazné poselství. To trochu koriguje vžitou představu o jezuitském řádu jako o represivní, tmářské organizaci a ukazuje, že jeho činnost v jihoamerických koloniích mohla být leckdy přínosná a humanistické ideály kněží upřímné. Aspoň tedy v porovnání s těmi otrokářskými, protože i misionáři aniž si to připouštěli vnucováním svého náboženství a kultury domorodcům likvidovali tu jejich a přesekávali tak jejich kořeny. Film je taky nebo možná především hereckým představením De Nira a Ironse, jejichž postavy ztělesňují druhý zásadní konflikt příběhu: postavit se zlu i za použití násilí nebo pěkně po křesťansku nastavit druhou tvář? Nakonec oba přístupy selhávají, i když v pohledu umírajícího Mendozy na masakrované mešní shromáždění se možná skrývá jemné přitakání tomu gándhíovskému pohledu. The Mission je příklad snímku nad nímž filmový kritik možná trochu krčí nosem pro jeho úhlednou a efektní fazónu, ale nakonec proti němu neřekne ani popel, protože je to stejně zážitek.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film