Vánoce
ohodnotit

Komentáře k filmu Dobrodružství Poseidonu

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 24
SvoKar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 4.11.2011
Film je na svou dobu docela   dobrý, i triky slušné,   uvěřitelné (divák   "věří", že jim   hrozí nebezpečí; s PC triky   VÍ, že ne), jen už to je   "svým způsobem"   dávno překonané.
jarda53
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.7.2011
Výborný film má i   pokračování v dalším   filmu, který mu nekouká ani   po kotníky. Zde již nejde o   záchranu, ale o atomové   zbraně a opravdu je to   slátanina...
green-tea
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.8.2021
Jasná klasika, ale pozor -   nic pro klaustrofobiky! Ve   své době originální lodní   drama, dodnes patřící mezi   žánrovou špičku. Ze   skvěle vykreslené atmosféry   permanentního napětí a boje   o přežití běhá mráz po   zádech a napínavý děj se   silně emotivním nábojem   dává divákovi zapomenout na   jeho nerálnost. Film je   natolik dobře napsaný,   zrežírovaný i zahraný, že   mi nevadí vidět ho i   opakovaně.
hvezdyn
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.4.2007
Tento filemeček bude jistě   notoricky známý, neb jej   minimálně jedna z našich   televizních společnosti   alespoň jednou ročně   promítne. Patří do doby,   kdy na přelomu šedesátých   a sedmdesátých let   natáčely katastrofické   filmy. Film je ve své   podstatě fantastický. Iluza   převráceného parníku je   dokonalá. Občas je záhadou   co na tom parníku vybuchuje,   když jsou kotle umístěné   zcela úplně někde jinde,   než kde k výbuchům   dochází, ale i tak si   nebudeme celkový zážitek z   filmu kazit.
hledaseniki
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.7.2011
The Poseidon Adventure
Viděla jsem remake Poseidonu   a tak nakonec jsem se rozhodla   podívat se na původní film.   A rozhodně jsem nebyla   zklamaná, souhlasím, že   film drží diváka v   napětí, i přesto, že víme   jak to dopadne. Gene Hackman   byl v roli reverenda Franka   Scotta báječný a člověk   se do jeho postavy musí hned   zamilovat. Že triky nejsou to   pravé, to co dnes...nemůžu   říct, že by mi to ve filmu   vadilo, prostě to k němu   patří a nebylo to vůbec   špatné na tu dobu.
MARi0
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.6.2011
Dobrodružství Poseidonu
Patří mezi 501 filmů,   které musíte vidět.
Příběhem naprostá   slátanina, už jenom ta   představa, že se na   otevřeném moři objeví tak   velká vlna, další trhlinou   v realitě je pak   převrácený gigantický   parník. Ale tohle přeci   není skutečnost, tady jsem v   Hollywoodu, kde je všechno   možné, a podle toho také   musím Dobrodružství   Poseidonu hodnotit.
První co mě příjemně   překvapilo byl Gene Hackman.   Znám ho jen z novějších   snímků, kde hraje   povětšinou záporné   postavy, hlavně pak   právníky nebo ředitele   nejrůznějších velkých   korporací. Vidět ho zamlada,   už chápu proč je ženami   tolik milován.
Ale   nejdůležitější na The   Poseidon Adventure je to   napětí. Celou dobu jsem byl   v pozoru, úplně jako kdybych   byl na lodi mezi   přeživšími. Všem jsem   fandil, a když některý z   mých oblíbenců skonal, byl   jsem opravdu smutný (i když   v duchu jsem občas tipoval,   kdo přijde na řadu další).   Zde, v roce 1972, můžeme   vidět, že počítačové   efekty nejsou alfou omegou, a   že hlavní je nápad. A   nápad obrátit všechno   vzhůru nohama je opravdu   výborný a já mohu všem,   kteří ještě neviděli,   doporučit...
M.A.G.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.2.2013
Od malička se mi tento   katastrofický kousek   líbil.
Mám pocit, že   tady jsem zřejmě poprvé   zaregistroval nějakého Gene   Hackmana a oblíbil si   ho.Dodnes vzpomínám, jak mi   ho bylo na konci líto.Také   si myslím, že je to jeden z   jeho nej filmů.
A   stejné to asi bude i u Ernsta   Borgnine - tady se mi   zprotivil a od tohoto filmu je   mi krajně   nesympatický.Přesto ho   uznávám jako talentovaného   a velkého herce, což je sice   trochu paradox, ale dokážu s   tím žít :-).
Prasoid
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.6.2008
I když se mi tento film zase tolik nelibí,
alespoň na několik scén se   při jeho vysílání vždy   rád podívám. Zřejmě je na   moje poměry místy moc   zdlouhavý, zřejmě jen   utrpěl tím, že se ke mě   dostal v době kdy jsem byl z   podobných katastrofických   snímků již otráven. Jeho   kvality hlavně v hereckých   výkonech mu to ale neubírá.
Petra.Barbie
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.5.2008
Jeden ze dvou výborných katastrof. filmů 70. let..
...tím druhým je   samozřejmě Skleněné peklo.   I když v "Pekle"   jde o hořící mrakodrap a   zde o záchranu hrstky lidí,   kteří unikají de facto taky   z pekla - dnem vzhůru   otočené lodi - jsou oba   filmy naprosto mistrnným   způsobem natočené.   Zaměřím se na Poseidon - i   díky velice kvalitnímu   českému dabingu je divák   naprosto ponořen po celou   dobu do strhujícího děje a   prožívá nervový otřes,   kdy dojde ke ztrátě   dalšího z tak již maličké   skupinky lidí, jež se   rozhodne bojovat za záchranu   svého života...ti ostatní   prostě neuvěří, že se   loď otočila dnem vzhůru a   jediná naděje vede cestou   "dolů", ted nahoru   k otočenému dnu...Asi   nejlepší role Gena Hackmana   v roli kněze vedoucího   skupinku zachráněných,   jenž sám obětuje vlastní   život při otevírání   rozžhaveného ventilu u   poslední překážky jejich   cesty. Z dalších rolí je   vynikající např. E.   Bornigne, člověk výrazného   zjevu i hereckých kvalit.   Záchrana z lodi Poseidon je   dnes již legendou   katastrofických filmů...
Agostino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.12.2009
Filmy, odohrávajúce sa na   otvorenom mori patria medzi   môj obľúbený žáner.   Tento tiež nie je výnimkou.   Dej je dramatický, strhujúci   a obzvlášť aj napínavý.   Efekty sú na celkom výbornej   úrovni, čo na tu dobu bolo   celkom slušné. Ale zároveň   najzaujímavejšou vecou   celého tohto filmu je   kvalitné herecké obsadenie,   čo nie je vôbec na škodu   veci.
BinLADIN
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 8.2.2010
Ten to film je už dnes   legenda ale na svou dobu   skvěle natočeno i obsazení   je parádní.Drama na lodi   dnem na horu a boj o holí   život.
Chrustyn
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.11.2007
Jedna z klasik   katastrofického filmu s   výborným Genem Hackmanem   dobrými triky a spoustou   napětí. Velice dobrý film.
Barney94
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 10.10.2018
Největší klasika z éry   katastrofických filmů 70.   let. O pořádné drama a   napětí tam rozhodně není   nouze. Triky jsou na dobu   vzniku poměrně na úrovni.
red.mann
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.2.2022
Tak tohle byla klasika. V   sedmdesátých letech   naprostá pecka, hleděli jsme   na to v kině s otevřenou   pusu.
Omnibus
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.11.2012
Jeden z nejsilnějších   filmových zážitků mého   mládí. A viděl jsem ho   tenkrát na plátně ! I když   jsme se v našem vesnickém   kině (středisková obec :-)   ještě tenkrát museli   střídat v přikládání do   kamen... Například i o   tohle jsou dnešní mladí   při návštěvě multiplexu   ochuzeni. O tu kumulaci   požitků. Na plátně   vybuchuje lodní parní kotel,   když do ohniště pronikla   voda a já otvírám horní   dvířka do kamen, abych   přiložil pár lopatek uhlí,   dýchne na mě skutečný   žár a čmoud mi vhání slzy   do očí, já tvář staženou   děsem z prožívání na   tehdejší dobu špičkového   katastrofického filmu a   modlím se, aby mi erární   kamínka taky nebouchla do   ksichtu ... Kam se hrabou   dnešní 3D filmy :-). Pro   promítání kina sloužil   sál sokolovny – nebo   orlovny (už si nejsem jistý,   v obci byly oba sály) s   tvrdými dřevěnými   sklápěcími sedadly .   Pamatuju se, jak jsem při   boji o svůj život v   útrobách Poseidonu tak   křečovitě svíral   opěradlo, až jsem si zadřel   třísku jako kráva a zjistil   to až potom doma po návratu   z kina. A byl jsem zpocenej   jako myš - že bych ty kamna   přetopil ? Ještě že   nebouchly... :-)
JVSoolen
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.10.2007
Napinava katastroficka klasika   s uzasnym Genem Hackamanem,   ktery ac reverend, si z viry   zas tolik nedela.
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.8.2004
Standardní katastrofický   film, který ničím   nepřekvapí, ale ani   neurazí.
Jarda.ftr
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.7.2009
Starý kontra nový
Výborný katastrofický film,   který vás vtáhne do děje.   I bez počítačových triků   dokázali tehdejší tvůrci   vytvořit téměř bezchybnou   iluzi převrácení parníku   obří vlnou a boje o   záchranu životů   cestujících v jeho   útrobách.
Nová   moderní verze, která právě   proběhla televizí už není   filmem katastrofickým, ale   těžce katastrofálním. Zde   by se tvůrci raději měli   vrátit do školních lavic a   učit se od "starých   mistrů"
marci22
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.3.2009
Jeden z nejlepších filmů co   jsem měl možnost   shlédnout.Napínavý a   akční příběh a možnost   shlédnout osudy lidí,kteří   se vydali skrz převrácený   parník hledat cestu   ven.Nejlepší scéna je   určitě převrácení lodě a   poté zaplavení tanečního   sálu,kde pasažéři   oslavovali Nový rok.Jinak z   hereckého osazenstva mě   zaujala herečka Stella   Stevens hrající Lindu,která   svou roli zvládla velmi   dobře a některé věty co   pronesla stojí za zasmátí i   dnes.
Lasy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.11.2007
Dle mého názoru nejlepší   verze, heroické výkony,   zápletka, to vše mu   nahrává do karet, určitě   bych doporučoval zkouknout
Manučao
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.7.2020
Poctivá katastrofická   klasika s dobrým hereckým   obsadením, ktorá aj bez   veľkých efektov ukazuje, ako   sa niekedy dokázali točiť   kvalitné trilery. Tá   poctivosť je uveriteľná aj   po rokoch, a to aj bez   zbytočných romancí či   nabubrelých dialógov. Možno   z dnešného pohľadu napätia   nie je na takýto druh žánru   až toľko, ale to je daň,   ktorú ochotne zaplatím.
MaKy92z
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.2.2010
...Mojím názorom je, že   tento film bol spúšťacím   gombíkom, iných podobných   katastrofických filmov,   ktorá sa nakrúcajú až   dodnes. Spomeňme si   napríklad na filmy, ktoré sa   niesu aj veľmi podobné   názvy ako "Za   dobrodružstvom   Poseidonu" (1979),   "Dobrodružstvo   Poseidonu" (2005),   "Poseidon"(2006), to   sú asi tie najznámejšie,   ale je aj mnoho iných filmov.   Gene Hackman svoju rolu tu   zahral skvelé, popritom   svojimi výkonmi presvedčilo   aj mnoho ďalších hercov.   Filmové efekty a triky boli   dosť primerané, čo na tu   dobu bolo dosť vynikajúce.   Určité, že je dosť   zaujímavá záležitosť   bojovať o svoj holý život   na lodi, ktoré je obrátená   trupom smerom nahor, a   pomaličky sa začína   potápať. Ešte dobre, že u   hlavných hrdinov neprepukla   panika, a podarilo sa im   zachovať si chladné hlavu.
AshT
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.9.2009
Jasný totální klasika   neokopírovatelný starý   Poseidon.Lidi kteří   přežili se snaží dostat   ven s lodi.Tehdy eště film s   málo známím Gene Hackmanem.
ivospetr
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 16.1.2010
Tenhle film jsem viděl někdy   v polovině sedmdesátých let   ve venkovském kině jako kluk   a byl jsem jím naprosto   nadšený. Letos (2010) jsem   ho viděl po více než 30   letech podruhé a to nadšení   už není tak velké, ale   stále je to film, na který   se stojí za to podívat. V   době, kdy bez   počítačových úprav už   nedokáží natočit ani   reklamu na prací prášek, to   byl opravdu výborně   udělaný film a jeho triky   působí i dnes věrohodně.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih2530minih2530Adam a Eva (1940) 
n
minih16668minih16668Poslušně hlásím (1957) 
Poslušně hlásím n
minih17911minih17911Rocky 3 (1982) 
Rocky III n
minih41922minih41922Tajuplný ostrov (2005) [TV film] 
Mysterious Island n
minih45857minih45857Maska (1985) 
Mask n
minih56883minih56883Machři (2010) 
Grown Ups n
minih29730minih29730Útěk v řetězech (1958) 
The Defiant Ones n
minih128982minih128982Já, Mattoni (2016) [TV seriál] 
Já, Mattoni n
minih30160minih30160Oklamaný (1971) 
The Beguiled n
minih51511minih51511Pravěk útočí (2007) [TV seriál] 
Primeval n


Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Poseidon (2006)

 Poseidon (2006)
Poseidon n
 
Žánr: akční / dobrodružný / drama / thriller
Země: Spojené státy americké
Režie: Wolfgang Petersen

(remake)

Dobrodružství Poseidonu (2005) [TV film]

 Dobrodružství Poseidonu (2005) [TV film]
Dobrodružství Poseidonu n
The Poseidon Adventure
Žánr: dobrodružný / akční / drama / thriller / katastrofický
Země: Spojené státy americké
Režie: John Putch

(remake)

Hodnocení filmu

79.7 % (212)
10 - Petrkey
5   - SvoKar
8   - jarda53
8   - cicis
8   - Erkul
9   - clara.bow
8   - green-tea
9   - Angelika28
9   - Veronika42
7   - hvezdyn
9   - hledasenik
8   - MARi0
8   - pataamat
7   - PROCESOR
9   - M.A.G.
10 - ajaajena
6   - Prasoid
10 - Petra.Barb
8   - Agostino
10 - 261972

TV Program

ČT1 - Na krok od nebe (2011) [TV ser...

16:15 - 17:15

43 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

ČT2 - Rekordní tunely

16:55 - 17:50

3 minut již uběhlo
52 minut zbývá do konce

NOVA - Odpolední Počasí

16:57 - 17:00

1 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

16:50 - 17:55

8 minut již uběhlo
57 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 189096
Osobností: 695344
Fotografií: 756437
Plakátů: 372399
Obsahů a biografií: 176036

Poslední komentáře

Příběh Helen Morganové (1957)

Příběh Helen Morganové
Výkon Ann Blyth je nesmírně   dobrý a do své postavy   vnáší vrstvu temnoty, jakou   by jí nedokázala dát Doris   Day, která byla první volbou více >

Autor: Petrkey | Hodnocení: 9 / 10

Milda (2017)

Trocha iný svet

Milda
Tak muselo to padnúť,   pretože v dnešnom nastavení   moderného sveta nemôže   centrálne a plánované   hospodárstvo vydržať a ak   ešte padol více >

Autor: volam.sa.pistik | Hodnocení: 8 / 10

Tajemství (2000)

Tajemství
Žijí a žili tu mezi námi   různí prapodivní lidé a v   USA jich patrně je a bylo   více, než kdekoliv jinde.   Tohle je zajímavě natočený   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Jak se dělá smích (1980)

Jak se dělá smích
Střihové filmy u nás byly v   minulosti v dost velké   oblibě a také se docela   často točily. Mně osobně   tyhle "Best of" sestřihy   nijak více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Předčilo očekávání

ONEMANSHOW: The Movie
Shlédl jsem opravdu s   odstupem od premiéry. Za   pokladem jsem se nehonil. Dle   ostatních hodnocení jsem nic   moc neočekával. A tak mohu   více >

Autor: Lasy | Hodnocení: 10 / 10