Duben

Komentáře uživatele nick4

nick4

nick4 zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Jan Čadra

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 244
„Babičky dobíjejte přesně!“
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 3.10.2007
fantastická komedie o   umělých babičkách   ,pomocnicích v   domácnosti,předem   naprogramované, aby dělaly   vše pro dobro rodiny.Pak se   to trošku zvrtne.Velmi slabý   film.První české   terminátorky Jana Dítětová   a Libuše Havelková-že by   inspirace terminátorem,nebo   pro terminátora:-)
V   malé roli Jan Rosák.
100 + 1 princezna
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 1.1.2009
Veselá televizní pohádka z   produkce čt.Zajímavé   obsazení známých herců ve   vedlejších rolích, pokus o   secesní kostýmy.Nevím   které skupině dětí je   pohádka určena.
Nejlepší Michal Novotný   v roli prince Semráda.
105% alibi
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.7.2008
první detektivka ze serie   Tůma , Líbal a   alibi.Klasická detektivka s   hustým dýmem z   cigaret,všiměte si v tomto   filmu se snad v každé   scéně kouří,ale to bylo ve   filmech té doby zvykem tady   je to dost extrém.
Adéla ještě nevečeřela
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.8.2007
secesní Praha,začátek   století pro české filmaře   celkem často využívaná   doba,vynikající parodie na   brakové romány,Skvělé   herecké obsazení snad v   každé postavě a   postavičce,spousta gagů a i   použití prvků   grotesky.Deset jinak nelze
Advokát chudých
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.8.2008
drama se staropražskými   figurkami jako z Nerudových   povídek,ve skutečnosti podle   romaneta Jakuba Arbese.
Natáčeno za okupace   takže skrytý vlastenecký   podton o pracovitosti a   poctivosti drobných   lidí.Hlavní charakterní   role umělě zestárlého   Otomara Kolbeláře.Jak bylo   již níže uvedeno stojí   film vidět i díky drobné   roli Jindřicha Plachty.
Jen poněkud delší   hudební vložky velmi brzdí   tempo filmu a více jak sto   minut tohoto filmu ze zdá   hodně dlouhých.V době   premiéry jistě i délka   filmu v té době ne tak   zcela obvyklá,byla určité   pozitivum.
Aféry mé ženy
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.7.2008
málo známý povídkový film   s Libuší Švormovou a   Jiřím Valou v rolích   manželů ,kteří se   přimotají k detektivním   případům.Celkem slušný   film s celou plejádou herců   ve vedlejších rolích.První   a poslední povídka   jsounejlepší ta prostřední   trochu pokulhává.Podle   povídek Lukáąe Luhana.
Akce Bororo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.8.2007
nápaditý sci-fi film   natočený bez velkých   efektů a celkem úsporně   Jižní Amerika na   Dunaji,dokumentární záběry   Ria Apod.Půvabná Božidara   Turzonovová jako   mimozemštanka s půvabným   slovenským přízvukem,Jedna   z nejlepších rolí Zity   Kabátové v poválečném   filmu
Alena
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.1.2007
velice příjemná historická   kostýmní komedie s pekelnou   zápletkou.Téměř neznámá   Zoubková a Vejražka co by   pekelník.Ráž a Nesvadba v   jedné ze svých prvních   rolích. V okně se mihne i   Irena Kačírková, hned na   začátku.Zajímavá zápletka   a nečekané rozuzlení.
Alibi na vodě
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.7.2008
závěrečný díl trilogie o   alibi, tento díl je nejméně   ideologicky zabarven ,vždyť   je polovina 60-tých let.Tůma   s Líbalem už bez uniformy   grilují kuřátko a   popíjejí cinzano a čekají   na slečny.Dokonce   krátkáscénka se dvěma   homosexuály(Čejka a?)prostě   pokrok je vidět.Slušné   herecké výkony,škoda že se   režisérovi nepodařilo   natočit ještě minimálně   jeden díl ,mohlo to být   zajímavé.
Anděl blažené smrti
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 14.3.2012
Film natočený v   dokumentárním   stylu.Kriminálně   špionážní případ ze   60-tých let vyšetřující   ukrytí dokumentů z druhé   světové války.Natočit to   jako klasickou kriminálku   možná by to bylo mnohem   lepší.Velmi slabý a   nezáživný film.Hvězdy   pouze za zobrazení doby.
Anděl s ďáblem v těle
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 13.4.2009
ve své době lehce   skandální film o tom jak to   funguje v prvorepublikovém   bordelu.Řada skvělých   herců,velmi slabý děj   .Příliš mnoho tanečních   čísel připomíná to   takové taneční   televarieté.Zpívá a   tančí Jirka Korn a taneční   soubor hotelu Alahambra.
Anděl svádí ďábla
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 13.4.2009
Pokračování Anděla je   zbytečně zdlouhavé,   příběh velmi nereálný   ještě slabší jako první   díl.Je tady vidět jak   někteří herci za těch cca   5 let zestárli(Miloš   Kopecký).
Perličkou   je role Mariána Labudy jako   poslance(tady hraje poslance   asi poprvé,ale zdaleka ne   naposledy),který ač to bylo   natočeno za komunistů a   myšleno na prvorepublikové   poslance se svým chováním   a povídáním o tom co   vlastně poslanci   projednávali velmi   připomínají poslance   dnešní.
V jedné z   rolí povětrných slečen   jako německá domina budoucí   paní prezidentová.
Andula vyhrála
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.9.2008
dvojice Haas a Trégl   naposledy spolu v českém   filmu.V několika filmech   hrála tato dvojice spolu   .Haasova skoro poslední role   u nás.Výborná konverzační   komedie, kromě výše   zmiňovaných herců a Věry   Ferbasové je zde také   vynikající Šlémrová a   Neumann se svým skládacím   kajakem.
Babička
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.2.2009
film,který je téměř   věrným přepisem původní   knižní předlohy s   vynikající Terezii Brzkovou   pro kterou to byla asi   největší a nejkrásnější   filmovou rolí.Film, který v   době vzniku musel zahřát u   srdce každého   čecha.Filmový klenot,který   s přibývajícími lety je   stále lepší a je   příkladem pro to jak   natočit adaptaci knihy.
Báječní muži s klikou
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.10.2007
film z počátků   kinematografie u   nás,inspirováno skutečnými   postavami,změněny jména a   názvy,jinak vcelku zajímavý   a málo známý film. Hezky   sehráno hlavně trojice   Hrušínský,Menzel a   Menšík.
"Jak   jsme na tom se světlem pane   Frič?"
Barbora Hlavsová
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.2.2009
film natočený v období   protektorátu o nezdolnosti   člověka,moudrosti a   poznání,že pouze poctivá   práce má nějaký smysl.Za   protektorátu toto poselství   znělo asi trošku   výrazněji a dnes je tento   příběh už asi příliš   naivní a hlavně už asi   postrádá   platnost-bohužel.Skvělé   herecké výkony všech   hereckých představitelů   dávají i dnes tomuto filmu   velkou sledovanost a jsou   velkým kladem tohoto filmu.
Bastardi 2 (Bastardi II)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 1.4.2012
zmatené,chaotické v   podstatě   nepřehledné.Herecké   obsazení je velmi slušné   ,ale to je snad jediný klad   tohoto filmu.Tento díl je   daleko víc o dospělých a   tentokrát nejsou bastardi   děti,ale dospělí.
Bathory
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.2.2010
Po obrazové stránce nelze   celkem nic vytknout,Jakubisko   pojal legendu trošku po svém   a nějak se mi nelíbil   konec.Dva mniši- vynálezci   měli asi zjevně evokovat   Jméno růže a jejich   vynálezy jsou asi jen vtipem   scénaristů.Z hereckých   výkonů jasně vyčnívá   Anna Friel a Karel   Roden.Jakubisko jako vždycky   velmi zdlouhavý a se spoustou   snových scén,které mi   připadaly celkem beze smyslu.
Bezdětná
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 18.1.2010
první hlavní role Nataši   Golové,ale v tomto filmu moc   nehraje jenom kouká do kamery   a skoro nemluví.Vypadá tady   njako nějaká éterická   bytost,která se může   každou chvíli   rozpadnout.Ostatní herci taky   nějak extra nehrají.Drobná   role Karly Oličové.Film jen   pro opravdové fandy Nataši   Golové.
Bílá spona
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 3.6.2009
asi jeden z nejméně   povedených filmů Martina   Friče.Má to být jako   detektivka,ale je to celé   takové nemastné   neslané.Herecké obsazení je   vcelku dobré ,ale pouze ve   vedlejších rolích.Film jen   pro skalní příznivce   Martina Friče.
Bludná pouť
 
Přidáno: 8.8.2007
Film se začal natáčet   počátkem roku 1945,ale nikdy   nebyl dotočen.Je to jeden z   mála nikdy nedotočených   filmů. V nfa se dochovaly   nesestavené scény.Film   začala natáčet společnost   national film.
Bylo to v máji
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.11.2008
komedie o   zlepšovatelých,údernících   a svatbě,celé se to   odehrává v průběhu jednoho   roku od máje do   máje.Jaroslav Marvan jako   nerudný cholerik,tak jak ho   známe z většiny filmů té   doby.Je to samozdřejmě   agitka a ze sledování filmu   mohou bolet i ruce jak moc se   tu plní plán.Odmyslíme si   ,ale agitaci a   propagandu,objeví se celkem   slušná komedie s několika   vtipnými momenty a s herci   jak z období první republiky   tak i s herci novými a   mladými.Byla to prostě   součást doby a takové filmy   se prostě točili a musel je   točit i takový režisér   jako byl Martin Frič.Agitky   jsem viděl i podstatně   horší.
Cirkus Humberto
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 29.1.2007
výborný seriál,skvělé   herecké obsazení hlavně z   české strany, němci tak   dobře nehráliJen Hanzlíkovi   se nedalo věrit 20,ale u   seriálu postihujícím tak   velký časový úsek to ani   nejde.Pro toho kdo má rád   prostředí manéže lze   jedine doporučit.Jinak jsou   to příběhy obyčejných   pracovitých lidí od kulaté   práce.Výborná předloha a   výborné zpracování,jeden z   nejlepších koprodukčních   seriálů vůbec,nešetřilo   se ani na výpravě ani na   kostýmech.
Cirkus v cirkuse (Ať žije cirkus!)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 1.2.2007
film jako velké cirkusové   show,sovětští cirkusoví   umělci,hezká čísla,ale   nějak chybí nějaký   děj,dnes spíše ukázka toho   jak byl v SSSR cirkus na   vysoké úrovni.Sovák S   Janžurovou jsou tam jakoby   mimochodem.Tehdejší   přerdstava o rodinném filmu
Čapkovy povídky
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.2.2007
málo doceněný   film,výborné a civilní   výkony herců,zajímavé   propojení jednotlivých   povídek v jeden   celek.Poslední role Antonie   Nedošínské a opět s   Theodorem Pištěkem.
Čarodějův učeň
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.1.2007
Horrorová pohádka vhodná   spíše pro   dospělé,vynikající a   temná atmosféra,plošková   animace,příběh o tom ,že   láska zvítězí i nad těmi   nejmocnějšími kouzly.   Velká škoda,že ji televize   reprízuje tak málo.
Krabate!!!
Černá punčocha
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 1.2.2007
jedna z nejhorších   detektivek u nás   natočených,námět není   vůbec špatný ,nenápadný   krejčí jako sériový   sériový vrah je   zajímavý.Zpracování   přímo strašné,absolutně   špatná volba hlavního   představitele,trošku náběh   do psychologie postav. Stačí   vidět pouze jednou.V jedné z   rolí zavražděných,   hlasatelka Čst.
Čintamani a podvodník
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.8.2008
O první povídce už zde bylo   psáno ,já osobně mám   radši tu druhou s dvojicí   Sovák -Brodský,má přece   jen trochu rychlejší spád a   Marvan si zde střihne radu   jěště před   panoptikem.Rozkošně   infantilní Jiřina   Bohdalová.
V kolika   filmech asi hrála Libuše   Havelková ženu   kriminálního delikventa?
Ďáblova dílna (Die Fälscher)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.9.2008
film mě trochu zklamal,je to   víceméně komorní drama o   skupině lidí,uzavřených v   jednom prostoru a ještě   vlastně bojujících o   přežití.Bohužel jako   kulisa je koncentrační   tábor.Vězni -padělatelé   jsou na tom o dost lépe než   vězni ostatní,ale visí nad   nimi stejná hrozba smrti jako   na těch ostatních.
Daleká cesta
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.2.2007
velice silné dílo velký   protiválečný film,neprávem   opomíjený velice civilní   podání herců.Zajímavé   prolínání dokumentárních   záběrů s reálem .kam se   hrabe Schindlerův   seznam.Alfréd Radok uměl!

TV Program

ČT1 - Toulavá kamera (2003) [TV cykl...

10:05 - 10:35

18 minut již uběhlo
12 minut zbývá do konce

ČT2 - Zázraky lidského génia

10:00 - 10:50

23 minut již uběhlo
27 minut zbývá do konce

NOVA - Snídaně s Novou (1994) [TV poř...

07:55 - 10:25

148 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

Prima - Inkognito

09:50 - 11:00

33 minut již uběhlo
37 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190445
Osobností: 697670
Fotografií: 763597
Plakátů: 376148
Obsahů a biografií: 178138
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Kadeř královny Bereniké (1993) [...

Kadeř královny Bereniké
Autorské historické   inscenace Oldřicha Daňka   mám opravdu rád, protože   asi nikdo jiný u nás neuměl   (a dodnes neumí) citlivě   naroubovat více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Kouzelná romance (2007)

Kouzelná romance
Slátanina, která měla podle   mě celkem potenciál, který   ale bohužel nevyužila. Konec   byl asi napsán hodně horkou   jehličkou, protože byl dost více >

Autor: Máša13 | Hodnocení: 4 / 10

Jedeme na teambuilding (2023)

Jedeme na teambuilding
Hrozná ptákovina, která   určitě do zlatého fondu   české kinematografie   nevejde, ale překvapivě mě   to celkem bavilo. Škoda jen,   že námět více >

Autor: Máša13 | Hodnocení: 6 / 10

Lansky: Příběh mafie (2021)

Lansky: Příběh mafie
Pro mě zase jeden z   povedených životopisných   filmů, které patří mezi   mé oblíbené žánry. I   když tyhle události a osoby   prošly už více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Syn temnoty (2019)

Syn temnoty
Tyhle superhero záležitosti   nikdy nebyly zrovna moje   gusto, ale po technické a   trochu překvapivě i po   herecké stránce, to byla   docela více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10