Zari
ohodnotit

Zuřivý reportér

Další název:
The Zealous Reporter
Rok:
1987
Délka:
73 minut
Premiéra v ČR:
1.6.1988

Obsah filmu Zuřivý reportér

 
Zpěvák Josef Laufer se v letech 1987–1988 pod vedením režiséra Martina Hollého podvakrát vtělil do role novináře Egona Erwina Kische (1885–1948). V Zuřivém reportérovi (1987) a Lovci senzací (1988) filmový Kisch dokazuje, že svou přezdívku „der rasende reporter“ dostal právem. Touha vyzkoušet si všechno na vlastní kůži ho v Zuřivém reportérovi, natočeném v německé koprodukci, zavede do chudinské noclehárny. Tam od spolunocležníka vyslechne, jak přišel ke svému zvláštnímu tetování. Zvědavost však novináře zavede i na stopu telegramu, v němž německý císař Vilém naznačuje možnost propuknutí války. Svědčí o tom i legendární černá růže, která...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
  Nahrát trailer k filmu
Distributor v ČR:
Ústřední půjčovna filmů
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Zvuk:
mono
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Zuřivý reportér >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

martin.stusak.9
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.8.2022
Egon Erwin Kisch byl český reportér, píšící   ale německy. Pod přezdívkou Zuřivý reportér   je považován za zakladatele investigativní   žurnalistiky. Jeho tvorba je ale považována   spíše za literaturu než objektivní   popisování reálných událostí. Témata hledal   na periferii společnosti a pyšnil se neobvyklou   vytrvalostí. Většinu z toho, co posbíral,   shrnul, mimo jiné, v knize pod názvem   „Tržiště senzací´. čehož se v Německu   chytli filmaři a to už v roce 1963 a pod   stejnojmenným názvem vznikl televizní film.   Kisch dokázal s fakty tak věrohodně   manipulovat, že se mu prý údajně podařilo   ošálit i spoustu seriózních literárních   autorů. Zkrátka dokonale propojoval fakta s   vymyšlenými dějovými odbočkami za použití   lehkého humoru a dobře promyšlených point.   Vtom byl doslova mistr svého oboru. A tak není   divu, že si na něj televizní tvůrci v roce   1985 opět vzpomněli a z jeho tvorby udělali   přímo povídkový televizní seriál, ve kterém   jsou povídky propojeny právě postavou   novináře. Egon Erwin Kisch osobně, kterého si   zahrál Josef Laufer. Seriál sice natáčel   Barrandov, ale na německou zakázku, tudíž byl   určen pouze pro televizní trh západních zemí.   Českoslovenští diváci však ochuzeni nebyli.   Místo seriálu byl vytvořen filmový sestřih,   do kterého se vybraly jen určité příběhy.   Filmové sestřihy byly dohromady vytvořeny dva.   Tento nesoucí Kischovu přezdívku, čímž   uvidíme, proč zrovna takovou měl, a druhý byl   uveden již pod názvem dle knižní předlohy   „Lovci senzací´ Povídky jsou jemné,   humorné, a dokonce i poučné. Škoda, že   čeští diváci nikdy nedostali možnost vidět   přímo celý seriál. Jistě stojí za to.
Pitryx
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 7.12.2019
Zde už chyběl pan Suchařípa, který to v   druhém filmu tahal směrem nahoru. Laufer prostě   hrát neumí a navíc to s tím telegramem bylo   zamotané tak, že asi ani autoři nakonec   nevěděli rady jak z toho ven. Nesálo to za nic.   Dvacet za výpravu.


Hodnocení:n12345678910
Reklama

Podobné filmy

Lovec senzací (1988)

 Lovec senzací (1988)
Lovec senzací n
 
Žánr: komedie
Země: Československo
Režie: Martin Hollý

(pokračování)

Tržiště senzací (1985) [TV minisérie]

 Tržiště senzací (1985) [TV minisérie]
Tržiště senzací n
 
Země: Československo / NSR / Rakousko / Švýcarsko


(jiná verze filmu)

Reklama