reklama
 
ohodnotit

Zlatovláska [TV inscenace]

Žánr:
Rok:
1973
Délka:
74 minut
„Oblíbená hudební pohádka o tom, jak dobrosrdečný Jiřík porozuměl řeči zvířat a získal lásku krásné panny.“

Obsah filmu Zlatovláska

 
Koupit film na Blu-ray a DVD
již od 40 Kč
již od 179 Kč
 
Jednou přinesla kořenářka starému králi zvláštní rybu. „Kdo ji sní, porozumí řeči zvířat“, řekla. Kousek ryby, i přes přísný zákaz, snědl mladý králův sloužící Jiřík. Král ho za to potrestal a poslal ho do světa, aby mu přivedl nevěstu, krásnou Zlatovlásku. Klasickou pohádku K. J. Erbena zná v Čechách, na Moravě a ve Slezsku snad každé malé dítě. Tato pohádka patří k těm nejmilovanějším už od roku, kdy se na našich obrazovkách objevila poprvé. Písničky napsali Angelo Michajlov a Eduard Krečmar. Zlatovlásku si zahrála Jorga Kotrbová (zpívá Jitka Molavcová) a Jiříka Petr Štěpánek.

Zdroj: ČT

oficiální text distributora
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Vlasta JanečkováVlasta Janečková  
hraje:
Jorga KotrbováJorga Kotrbová.....Zlatovláska [26]   
Petr ŠtěpánekPetr Štěpánek.....Jiřík [24]   
Ladislav PešekLadislav Pešek.....král, otec Zlatovlásky [66]   
Jiří HolýJiří Holý.....starý král [50]   
Marie RosůlkováMarie Rosůlková.....babička s hadem [71]   
Josef VeldaJosef Velda.....rybář [42]   
Jan TřískaJan Tříska.....rybář [36]   
Josef BekJosef Bek.....generál [54]   
Marie MottlováMarie Mottlová.....komorná [55]   
Luba SkořepováLuba Skořepová.....komorná [49]   
Jiří HálekJiří Hálek.....sluha [42]   
Svatopluk SkládalSvatopluk Skládal  
Václav KotvaVáclav Kotva.....sluha [51]   
scénář:
Vlasta JanečkováVlasta Janečková  
námět:
Karel Jaromír ErbenKarel Jaromír Erben  
hudba:
Angelo MichajlovAngelo Michajlov  
Svatoslav RychlýSvatoslav Rychlý.....hudební režie   
kamera:
Josef HanušJosef Hanuš  
střih:
Josef ValušiakJosef Valušiak  
dvd obal trailer
Distributor v ČR:
Československá televize, Česká televize
 
 
Typ:
[TV inscenace]
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Zvuk:
mono
 
 
Přístupno:
pro všechny
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Zlatovláska >
reklama

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

collen
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 24.8.2016
Ve své době docela solidně natočená klasická   pohádka s chytlavými písničkami. Dá se na ni   podívat i po letech, ale netuším, nakolik   uspokojí současné dětské diváky.
jvrubel
Hodnocení:
Přidáno: 14.6.2015
Zlatovláska
Skvělé zpracování klasické české pohádky.   Vynikající hudba, velmi vysoká umělecká   úroveň. Výborné herecké výkony   nezapomenutelných postav českého filmu - p   Štěpánka, Peška, Holého, Beka, pí   Rosůlkové. Režie paní Vlasty Janečkové   vtiskla tomuto filmu tolik očekávaný pocit   krásna a vnitřní harmonie moc důležitý u   filmů pro děti a u pohádek obzvlášť.
Podle   mého názoru je to pravděpodobně nejlepší   pohádka, jaká kdy byla u nás natočena.
Nik.144
Hodnocení:
Přidáno: 4.7.2014
Zlatovláska
Miluji tuhle pohádku,má velice krásné   písničky,děj a štastný konec,klasická   pohádka pustím si jí někdy i na dvd,dokonce i   ty samotné písničky prostě Zlatovláska   dávám 75% stejně jako u Jasněnky a Princ a   Večernice.
thejduk
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.9.2013
Neprávem opomíjená klasická pohádka s dobrým   obsazením (P.Štěpánek, J.Kotrbová, J.Holý).   Určitě lepší než řada současných pohádek.
hvezdyn
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.11.2012
Zlatovláska. Krásná pohádka plná krásných   písniček. Jelikož působí spíše depresivně,   tak mám takový pocit, že ne moc často bývá   nasazována na vánoční obrazovky.

V jedné   zemi žije bohatý a zlý král. Členem jeho   personálu je i kuchař jménem Jiřík. Jelikož   ten Jiří jednoho dne zkonzumuje kousek něčeho,   co nemá konzumovat, začne ihned rozumět tomu,   co si zvířátka povídají. Příkaz krále,   nežrat to, neuposlechl a král mu na to přišel.   Jenže ve stejný moment se ten král dozvěděl   o babě, která má zlaté vlasy. Taky se ta   pohádka podle ní jmenuje.
A Jiřík dostane   příkaz vydat se na cestu a tu krásnou pannu   zpět přivést má, jinak bude o hlavu kratší.   Tady, už jako dítě, mne napadala otázka, proč   by se vlastně měl vůbec vracet. Vždyť by to   byla hloupost. Akorát mu šlo o kejhák. Jiřík   však nežil v realitě, ale v pohádce, a tak   šel. Cestou učinil tři dobré skutky. Od   mraveniště odhodil hořící větev, nakrmil   dvě malá ptáčátka a rozsoudil hádající se   rybáře o rybu tím, že jim za ni zaplatil. Tu   rybu pak pustil do vody. Všechna ta zvířátka   mu slíbila, že až bude potřebovat, že mu   pomohou. Byla to chytrá a informovaná   zvířátka, protože věděla, že jejich   záchrance se jmenuje Jiřík.

S rybáři   Jiřík udělal ještě jeden kšeft. Věděl, že   zlatovlasá panna žije na zámku uprostřed   jezera a potřeboval loď. A tak za tu loď   rybářům věnoval koně. Vůbec nepadlo ani   slovo o tom, že by toho koně měli vrátit. Zde   je totiž ten okamžik, kde skriptka filmu někde   udělala chybu. A nejednu.

Král prý dvanáct   dcer měl. A všechny přibližně ve stejným   věku. Musel mít asi více partnerek. Nyní to   už byly holky na vdávání. Jiřík mu   vysvětlil proč na zámek přicestoval a král mu   slíbil, že mu Zlatovlásku dá, když splní   tři úkoly.

Položme si nyní otázku, jak se   ty mravenci, kterým Jiřík pomohl, dostali přes   vodu na louku k tomu zámku. Tam totiž Jiřík   plní jeden ze svých úkolů. Musí najít   všechny perly do trávy rozsypané. Jiřík se   ani nepokusí pořádně hledat a už si začne   stěžovat a vzpomínat na mravence. A najednou se   tam ti mravenci objeví. Asi nějak překonali   vodní překážku a byli tam. Byl to nějaký   zvláštní zrzavý druh, který uměl plavat. Ono   mu ty perly nakonec všecky najdou. Přitom   Jiřík byl s hledáním na tom určitě lépe.   Měl přehled seshora na travnatou plochu lepší   výhled, než ty mravenci, kteří museli hledat   mezi jednotlivými stébly trávy. I v reálu,   když se hledá pohřešovaná osoba v terénu,   tak se využívá vrtulník.

Druhý úkolem   bylo ve vodě najít ztracený prsten. Zde k tomu   nemám výhrady.
A třetím úkolem bylo   přinést živou a mrtvou vodu. To zase obstarali   ptáci. A nebyli modří. Funkčnost přinesených   vod vyzkoušel na hmyzu a bylo. Zde jsem si   položil otázku, že mu ta voda neškodila, když   si ji lil na ruce.

Pak už zbývalo poznat tu   pravou mezi dvanácti princeznami. Zde Jiříkovi   pomohl hmyz. A čekala jej cesta zpět. Netěšil   se na ni. Zde se projevuje další chyba skriptu.   Jiřík se Zlatovláskou jedou na tom samým koni,   kterého předtím prodal těm rybářům. Jak jej   dostal zpátky? Asi rybářům zase dobře   zaplatili.

Zlý král už svoji nevěstu   netrpělivě očekává. Ona se ani nijak tomu   sňatku nebrání. Jiřík se na to nemůže   koukat a sám o svoji popravu požádá. Má   useknutou hlavu. Žádné naturalistické scény   při pohledu na jeho mrtvolu, jen taková   červená čára napříč přes krk. Zlatovláska   si s sebou přinesla obě vody. Napřed na   Jiříka použila tu mrtvou a pak živou. Po té   mrtvé vodě dle subjektivního hodnocení   šmírujícího krále Jiřík ještě více   zkrásněl. A po té živé vodě Jiřík obživl.  
Král, který při tomto aktu Zlatovlásku a   Jiříka pozoroval, si ne úplně uvědomil   správný metodický postup a při aplikaci   kapalin na svoji osobu zkapal.
A s úsměvem na   tváři nám plejáda českých herců zpívá   veselé písničky. Je to krásná pohádka.
Karius
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 8.11.2012
Nikdy nezapomenu,jak se můj kámoš ženil a o   půlnoci nám předváděl se svou nastávající   některé scénky a zpěv z týhle pohádky. Jako   malýmu se mi Jorga hodně líbila,dneska spíš   jen kroutim hlavou nad její hereckou prkenností   a Štěpánek na tom nebyl o moc líp. Nicméně   pan Holý a pan Pešek mi jejich díry ve   výkonech nahradili svými letitými zkušenostmi   a profesionalitou. Pěkná pohádka,ale jednou za   x let mi to stačí,máme lepší --->70%
z.pepa
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.10.2012
Moc hezká
Velmi milá, dnes už takto nenatočitelná   pohádka.
Paní Jorga je zde na FDB v této roli   celkem zavrhovaná, já jí hodnotím spíš   kladně, ano není to Libuška Šafránková, je   prostě jiná. Když se podívám jak v dnešních   pohádkách vypadají princezny, je paní Jorga   přímo skvostná, Jiřík je prostě Jiřík,   hezký, milý, lehce najivní.
Také si musím   postesknout nad tím do jak hlubokého bahna   upadla česká pohádka a pohádkové písničky   snad ještě hlouběji.
Anilvap6
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.11.2011
Tato pohádka je pohádka mého dětství. Byla to   moje nejoblíbenější pohádka, téměř každý   den jsem si ji pouštěla. Teď ji po dlouhé   době vidím znovu a líbí se mi ještě víc :)
261972
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 28.7.2011
Nezapomenutelná pohádka s dobrými hereckými   výkony. Příběh se povedl. Nejvíc se mi   líbili kostými a triky, které jsou sice už   zastaralé, ale na tu dobu byly dobré. Písničky   jsou dnes legendou a dodnes baví všechny děti i   rodiče
jarda53
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.6.2011
Režisérka Janečková a její dvorní princ Petr   Štěpánek, a s tohoto spojení vznikla téměř   kultivovaná pohádka..
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih59166minih59166Pamela - žiju si, jak chci (2008) [TV pořad] 
Pam: Girl on the Loose n
minih61773minih61773Temná hmota (2007) 
Dark Matter n
minih3196minih3196Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) [TV seriál] 
Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek n
minih44159minih44159Irina Palm (2007) 
Irina Palm n
minih6844minih6844Dračí srdce (1996) 
Dragonheart n
minih46760minih46760Bláznivé poslání (1982) 
Mi ni te gong dui n
minih29733minih29733Frajer Luke (1967) 
Cool Hand Luke n
minih5291minih5291Cook a Peary: Boj o severní pól (1983) [TV film] 
Cook & Peary: The Race to the Pole n
minih3698minih3698Bažina (2006) 
The Marsh n
minih27747minih27747Tarzan (1991) [TV seriál] 
Tarzán n

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Slíbená princezna (2016) [TV film]

 Slíbená princezna (2016) [TV film]
Slíbená princezna n
 
Žánr: pohádka
Země: Česká republika
Režie: Ivan Pokorný

(remake)

Hodnocení filmu

77.7 %
6   - SvoKar
7   - curil
7   - jarda53
8   - green-tea
7   - efCZa
9   - Angelika28
8   - hvezdyn
6   - Frolíček
8   - M.A.G.
9   - ajaajena
6   - Prasoid
9   - Petra.Barb
5   - Lienocka22
10 - georginaa
6   - LenC2
7   - 261972
8   - ignac1
6   - Bara.40
6   - Serpentina
6   - thejduk

Zlatovláska (1973) [TV inscenace]Zlatovláska (1973) [TV inscenace]
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 150148
Osobností: 632906
Fotografií: 573509
Plakátů: 272259
Obsahů a biografií: 138079

Poslední komentáře

Ženich na útěku (1999)

Ženich na útěku
Romantická komedie, která by   se dala považovat i jako   remake grotesky Bustera   Keatona ´Seven Chances´ z   roku 1925. Vše podstatné tu   více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Keep Watching (2016)

TOP film. 90%

Keep Watching
Kráska Bella opäť vo   výbornom filme! Herci   skvelý, atmosféra výborná,   nápad dobrý aj hudba. Skoro   nemám čo vytknúť. Koniec   poriadne více >

Autor: ExpertRaptor | Hodnocení: 9 / 10

Kruhy (2017)

TOP film. 90%

Kruhy
Po slabšej dvojke prišla   trochu lepšia trojka. Herci   fajn (najlepší bol Johnny   Galecki), atmosféra tiež aj   hudba a úplný koniec bol   trochu mrazivý. Kto vie   možno bude štvrtý diel.

Autor: ExpertRaptor | Hodnocení: 9 / 10

Severozápad (2013)

Severozápad
Drsné drama z Dánska.   Kriminální prostředí se   sociálním podtextem,   celkově často využívané v   současných skandinávských   thrillerech. více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Matilda (1996)

Matilda
Pěkný rodinný film o tak   trochu jiné dívence. Děj   není tolik náročný,   přesto pobaví. Tu   Trunchbullovou prostě musíte   nenávidět.

Autor: Barney94 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.064/0.023