Obsah filmu Kantor Ideál
Úsměvné historky nesmělého středoškolského profesora a prohnané septimánky.
Do dívčího gymnázia nastupuje nový profesor, nesmělý a nepraktický Karel Suchý. Od samého počátku se stává předmětem čtveračivého zájmu gymnazistek. Ve vymýšlení alotrií vede Věra Matysová, neteř bytné, u níž mladý profesor bydlí. Rozpustilá studentka se s celou třídou vsadí, že dostane od nového kantora hubičku…
Sentimentálního dívčího románku Ferdinanda Tomka, zapadlého básníka, který se zde skryl pod pseudonym Adéla Červená, se v roce 1932 ujali scenárista Václav Wasserman a režisér Martin Frič. Ten do hlavních rolí obsadil jedny z prvních hvězd zvukového...
Úsměvné historky nesmělého středoškolského profesora a prohnané septimánky.
Do dívčího gymnázia nastupuje nový profesor, nesmělý a nepraktický Karel Suchý. Od samého počátku se stává předmětem čtveračivého zájmu gymnazistek. Ve vymýšlení alotrií vede Věra Matysová, neteř bytné, u níž mladý profesor bydlí. Rozpustilá studentka se s celou třídou vsadí, že dostane od nového kantora hubičku…
Sentimentálního dívčího románku Ferdinanda Tomka, zapadlého básníka, který se zde skryl pod pseudonym Adéla Červená, se v roce 1932 ujali scenárista Václav Wasserman a režisér Martin Frič. Ten do hlavních rolí obsadil jedny z prvních hvězd zvukového filmu – Anny Ondrákovou a Karla Lamače – a natočil s nimi divácky velmi úspěšnou situační veselohru o svízelích mladého středoškolského profesora. I další role byly obsazeny oblíbenými tvářemi – Theodorem Pištěkem, Antonií Nedošinskou, Světlou Svozilovou a brněnským komikem Valentinem Šindlerem – „stréčkem Křópalem“. Ve filmu se mihne do té doby neznámá statistka Nataša Gollová. S úspěchem se setkaly i písničky Járy Beneše s texty Jaroslava Mottla a Karla Lamače.
Česká televize < Zobrazit méně
zobrazit všechny obsahy (6)
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.11.2015
Naivní komedie z počátků českého zvukového filmu. Obdivuji talent a nadšení všech přítomných herců.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 5.4.2014
Profesoru Suchému dělají jeho žákyně spoustu schválností, vyniká v tom dcera jeho bytné Věra. Všechno samozřejmě končí šťastně. Mnoho příležitostí jsme hvězdu A.Ondrákovou v českém filmu vidět neměli. Svou roli zahrál dobře i režisér K.Lamač.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 6.7.2012
Mám rád staré filmy a tento patří mezi ty dobré, hlavně rád poznávám lidi, kteří utvářeli naší kinematografii. Karel Lamač a Anny Ondráková, to byly dvě jména, která jsem si pořádně neuměl zhmotnit.Zápletka je fajn a má vtip, prostě devadesát let stará komedie a to je úžasné.Anny Ondráková hraje svojí Věru jako správné třeštidlo a krásného blond diblíka.A Karel Lamač svého staromládeneckého a popleteného profesora Suchého moc prima. U tohoto filmu se bavím.
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 5.7.2012
Při vší úctě k Anny Ondrákové, Karlu Lamačovi i první republice - tohle NE - jedním okem (u vaření) jsem skoukla veselou taškařici ze života rozverných septimánek, no raději jsem se měla (jako vždy) rozčilovat u Otázek Václava Moravce. Vždyť ve 30. letech se už točily daleko hodnotnější filmy a režisér Frič málokdy "šlápl" vedle, byť tady šlo o záměrně přehrávanou frašku. Prkenný Lamač, tady "lamač dívčích srdcí" byl pravda docela fešák a všestranný umělec, ale za kamerou mu to šlo určitě daleko líp. Srdíčkové úsměvy, vějíře dlouhých řas zpoza unylého pohledu a diblíkovské teatrální vykřikování replik mi zkrátka nesedí - byla jsem docela zvědavá právě díky vysokému hodnocení, ale jednou jako kulisa úplně stačí.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 12.2.2009
"Nebylo by mě zde, kdyby zde byloť dcery..."
Slyšet a vidět Karla Lamače v našem filmu je veliká vzácnost, buď to ještě neuměl a říkaly to za něj mezititulky, nebo režíroval v Německu, proto si těchto málo filmu vážím faleko více a zrovna v tomto případě se hutnost lamačovy komiky, kterou už nikdy nic nenapodobilo a nenapodobí díky její originálnosti a svébytnosti, múže vyrovnat ostatním králům komiků, a to jsme jich neměli zase tak moc :-)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.1.2009
komedie s Karlem Lamačem a Anny Ondrákovou.Film u kterého Lamač toho nesmělého, tentokrát profesora,hraje celkem uvěřitelně,v dalších filmech už se mu to tak nedařilo.
Nejlepší z celého filmu je ,ale určitě scéna divadelního představení.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.10.2008
Přikláním se k předchozímu komentáři...
...tato komedie s Anny Ondrákovou opravdu není nic světoborného, ale vezmu-li v úvahu rok jejího vzniku, svým způsobem je na svou dobu i docela až "moderně" laděná. Ano, Ondráková je septimánka už poněkud, ehmmmm, no...starší, ale vlastně to vůbec nevadí. I když jí v době natáčení bylo již 30 let, vůbec na to nevypadala a tak role teenagerky, jak bychom řekli dnes, jí docela sedla. Jak už bylo rovněž řečeno, Nataša Gollová zde pronesla svou první filmovou větičku a již tehdy měla svou pověstnou "loknu" a diblíkovský úsměv:-) Pokud si dobře vzpomínám, některé scény filmu se odehrávají na zámku, exteriéry zámecké budovy byly pořízeny na nádvoří zámku Dobříš. Nejoblíbenější scénou rozhodně zůstává ta, kdy Anny ve své roli zaskakuje v divadelním představení a jak známo - vůbec jí to nejde:-)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 19.2.2004
Třicetiletá septimánka
V roce 1932 byla Anny Ondráková velká hvězda.Tak se nezalekla nelehkého úkolu.A totiž natočit film Kantor ideál.Tento film není těžký po stránce obsahové nebo snad dokonce na pochopení.Ono je spíš těžké zahrát ve 30 letech zahrát studentku gymnázia.A proto jsou některé scény z našeho pohledu nevěrohodné a dosti zvláštní.
Žádné velké dílo to není,ale po stránce historické to má jednu zvláštnost.První roličku si tam zahrála Nataša Gollová.Řekla jednu větu.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film