Obsah filmu Coco Chanel
Malá dívka žije v sirotčinci se svou sestrou a marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Později jako kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojí před publikem podnapilých vojáků. Pak pracuje jako švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. V dalším období je z ní příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců, která nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“ – ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do...
Malá dívka žije v sirotčinci se svou sestrou a marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Později jako kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojí před publikem podnapilých vojáků. Pak pracuje jako švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. V dalším období je z ní příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců, která nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“ – ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je v kostce příběh Coco Chanel, ve své době moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen.
Zdroj: FTV Prima < Zobrazit méně
oficiální text distributora, zobrazit všechny obsahy (3)
Související odkazy
Coco Chanel: Krásky Francie
Audrey Tautou je jednou z nejvýraznějších francouzských hereček současnosti. A to je co říct, protože silných ženských postav francouzské kinematografii nikdy nechybělo. číst dál
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
režie:
hraje:
scénář:
námět:
| Edmonde Charles-Roux | ..... | motivy z knihy Coco Chanel (1974, Československý spisovatel, Praha 1993) [88] |
hudba:
kamera:
střih:
Distributor v ČR: |
SPI |
|
|
Barevný: |
Ano |
|
|
Jazykové verze: |
francouzská, anglická |
|
|
Distribuční verze: |
s titulky |
|
|
Zvuk: |
Dolby Digital (SDDS/DTS) |
|
|
Přístupno: |
od 12 let |
|
|
|
|
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Coco Chanel >
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.2.2012
Komplikované vztahy mezi hlavními postavami jsou zde zahrány s citem a zůstává po nich v divákovi příjemný pocit.
Tedy další v řadě flmů, kde Audrey Tautou dokazuje, že je schopna zahrát ve velmi různých polohách od romaticky komediální Amelie až po dramaticky realistické v Příliš dlouhých zásnubách. Neustále se utvrzuji v přesvědčení, že Francie má po Annie Girardototové plnohodnotnou pokračovatelku.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.2.2012
Poklidně natočené a zahrané
Životopisný film o Gabrielle Bonheur "Coco" Chanel rozhodně stojí za shlédnutí, zda se k filmu někdy později vrátíte či ne, to už záleží na jedinci.;-)Herečka Audrey Tautou je skutečné Coco velmi podobná, i když nepůsobí (tak) lehce prostopášně, jako ta její skutečná "předloha". Audrey je stejně elegantní, jenomže více křehčí, aspoň na pohled. I když jsem moc filmů s touto herečkou neviděla, tak je to pro mě určitě její nejlepší herecký výkon. K filmu a životopisu této velké módní návrhářky můžu jen říci toto - její soukromý život byl přesným protipólem jejího života profesního, totiž že u těchto slavných a úspěšných lidí s duší průkopníka platí dvojnásob to známé "něco za něco". Hodnotím slušnou známkou 8/10.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.3.2011
Audrey Tautou patří mezi jedny z těch pro mě lepších hereček, proto jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít ani Coco Chanel. Jen mi v něm něco málo bohužel chybělo. Audrey skvělá jako vždy, takže chybu bych rozhodně nehledala v ní.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.1.2011
Jaké to je býti první ženou, která vstoupila do světa mužů? Milá, drzá, nevinná, provokující, slušná, neslušná, svá, všech, stará, mladá, ženská, mužská, to vše byla Coco. Vypracovala se od píky. Její život značně ovlivnil feminismus a eleganci jí vlastní. Velmi objektivní příběh slavné návrhářky, o to víc dojemný, že příběh napsal sám život. V podání povahově neodolatelně shodné Audrey se nedalo čekat nic jiného, než že snímek bude atraktivním a elegantním, jak se pro Francouze hodí. Je jasné, že pro víc jak polovinu hodnotících "odborníků" zde to bude nuda, protože žijeme ve světě plném nároků (nejen) na film, na akci, ale když se nad tím pozastavíte - je to životopisný snímek, nemůžete zde hledat divoké střílečky, rychlá auta nebo vetřelce se slizem. Nudný život teda Coco neměla a Alessandro Nivola, žijící v USA, podal půvabný výkon jako Francouz.
Reklama
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.5.2010
Niekedy som neverila že sa to odohráva v odbobí prvej svetovej vojny. Gabriela Coco Chanel /volala sa ako ja Gabriela / vytvoria nadčasovú módu. Na konci sa mi módna prehliadka veľmi páčila. Tie sáka bez golierov a čierno-biela farba super. Nakoniec to nebol film o samotnej móde, ale o jeho predstaviteľke, ako k tomu prišla.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 6.7.2009
Životopisný film Coco Chanel mě příjemně překvapil.Film se zaměřuje především na období, kdy Coco Chanel opoušní svou dosavadní práci(opava spodniček v krejčovství) a hledá samu sebe. Děj se odehrává na francouzském venkově, kde poznává svého ochránce Étienna Balsana a Boye Capela muže, který ji tolik miloval. Jsme svědky prvních módních experimentů, které aplikuje na své osobě a kamarádce. Film je zakončen v období, kdy uvádí svou první kolekci svého začínajícího impéria Chanel. I když herečka Audrey Tautou není mou oblíbenkyní, musím uznat, že tato role jí sedla. Navíc, když přihlédnu na originální znění v okouzlující francoužštině a podobnost vzhledu Audrey Tautou a Coco Chanel, vychází mi z toho příjemný film, na který se jistě rád podívám znovu!
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film