Obsah filmu Co tomu říkáte, pane Werichu
Procházka J. Wericha s jeho komentářem začíná v zrcadlovém bludišti, pak na nábřeží u mostu z kamene - kultura a civilizace musí jit v ruku v ruce - baroko pro oko... Ukazuje místa, kam chodil, vzpomíná na jazz. Slávia a jiné kavárny, Umělecká beseda a vzpomínka na hospodu Na prádle. V gymnáziu vypráví školní historku (od té doby ví, že se nemá říkat pravda o třídním učiteli). Vyplňuje fiktivní dotazník. Bitva u Lipan.
Autor/Zdroj: /Letní filmová škola
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.9.2020
Tyhle desetiminutovky dvou brilantních glosátorů jsou opravdový požitek! Jan Werich je už dlouhá léta můj velký favorit a ve světě
kumštu uměl s češtinou zacházet jako nikdo jiný (jediný kdo se mu dokázal přiblížit byl snad Luděk Nekuda). Bohužel díky době svého vzniku neměl tento dokumentární skvost dlouhého trvání a když se dívám na některé dnešní "skvosty" je mi smutno!
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.8.2012
Mistr Werich je velmistr českého slova a jeho slovíčkaření miluju.Kdo by třebářs řekl o ruských vojácích (1968) že to jsou "Vstupci"?Nikdy nikdo nedokázal tak krásně používat a vymýšlet slova,která jsou veskrze česká a přece nezvyklá a nikým jiným nepoužívaná?Takže:Když už jsme,tak koukejme aby jsme byly a jsme tím čím jsme a né tím čím nejsme,jak tomu v mnoha případech je! Nááádhera.V tomto pořadu bylo slyšet i to,co slyšeti býti nemělo a to zcela veřejně.Díky pane Werichu!
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.7.2011
To nejlepší z televizní publicistiky, co bylo kdy natočeno. Není náhodou, že cyklus pochází z roku 1968, a jeho scénáristou a zároveň průvodcem je "prezidentův vězeň" Vladimír Škutina. Moudrá slova pana Wericha zazněla v mnoha televizních pořadech, ale tento kladu na první místo. Dívám se na každé opakování a netrpělivě čekám, až ČT vydá DVD.