Rijen
ohodnotit

Bitva u El Alameinu

La Battaglia di El Alamein

Další název:
Válka v poušti; Bitka o Alamein; Desert Tanks; The Battle of El Alamein
Země:
Rok:
1968
Délka:
96 minut

Obsah filmu Bitva u El Alameinu

 
Nejnovější filmové zpracování bitvy, která se řadí mezi nejvýznamnější vojenské události 2. světové války. Podzim roku 1942, bitva u El Alameinu. Zdecimovaná italská armáda v jižním sektoru fronty očekává posily. Jako dobrovolník sem přichází také mladý student filozofie Serra, který má ze školy idealistickou představu o válce. Sní o hrdinství vykonaném pro vlast. Postupně však ztrácí iluze a pochopí, že jde o politickou a mocenskou hru, v níž lidský život nic neznamená.

Zdroj: FILMAG

oficiální text distributora
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

martin.stusak.9
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.11.2013
Italové byli na straně fašismu, to je   historický fakt. A tak je pro italské filmaře   velice těžké natočit válečný film.   Pošramocená pověst se prostě napravit nedá.   Přesto se toho faktu nijak zarputile nebrání a   pokoušejí se do takových příběhů vtěsnat   přeci jen trochu té lidskosti. Tento snímek   pojednává o italské jednotce v severní Africe,   která je pochopitelně podřízená německému   generálu Rommelovi, a která bojuje proti   britské armádě a tankům snažící se zpomalit   jejich postup. Vojáci mají strach, nemoce,   žízeň a hlavně nechuť bojovat a zabíjet.   Snímek je plný bojů, které jsou choreograficky   i pyrotechnicky velice dobře ztvárněné.   Tanková bitva je vrcholem celého díla.   Scénář je propracovaný a jedinkrát se   neodchýlí od tématu. Hrdinství vojáků je   nezpochybnitelné z jakékoliv strany barikády.   Oni jen poslouchali rozkazy a tak i s nesouhlasem   dělali pouze to, co jim bylo nařízeno. Svojí   nezpochybnitelnou kvalitou se tento film může   bez problému řadit mezi velkofilmy ukazující   absurditu války. A historická fakta v tom   nehledejme. Jde jen o příběh, jakých mohou   být tucty.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.11.2011
Dobrodružstvo na Sahare
Taliansky vojnový film. Uff. Ono tieto filmy z   ich produkcie ťažko nazvať vojnovými, skôr   ide o dobrodružné snímky. Je tam plno   nelogickostí (tie tanky zlikvidovali jedna   radosť, kiež by to fakt tak ľahko šlo),   pátosu, prehrávania (tie výrazy niektorých   veliteľov stoja za to), klišé (ja som to   nechcel, to ten kaprál), až príliš odolnosti a   náhody pri jednotlivých akciách. Ono tu sú   talianski vojaci vykreslení ako hrdinovia, ale   podľa spomienok aktérov druhej svetovej vojny to   bolo skôr naopak. No niektoré zábery sa dali.   Kto má rád oddychový dobrodružný film, tak sa   mu to možno i zapáči (nepremýšľať, len   kukať a oddychovať)
Erkul
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 26.4.2011
Něco na způsob spagetti westernů, snaha   veliká, výsledek až trapný. Tohle se Italům   vymklo zcela. Patří mezi filmy, které si   začínající sběratelé DVD koupí, ale pak   jsou při troše zkušenosti z historie a znalosti   válčných filmů zklamáni.
pataamat
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.3.2009
posledná bitva na africkom kontinente je velmi   dobre vykreslená len neviem pochopit ako sa to   dalo s tigramy takto pohnojit
Reklama
moldovan
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.8.2008
Další z řady italských válečných filmů,   které mají hodně daleko k obdobným snímkům   americkým či ruským. Nesoulad s historickými   fakty a nadměrná glorifikace italské armády,   která by bez pomoci Rommelových vojsk jen   stěží čelila vojskům Spojenců.
cicis
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 18.4.2008
Bitva u El Alameinu
Taliansky film vykresľujúci svojich vojakov v   II.svetovej vojne v bojoch v severnej Afrike po   boku nemeckej Afrikakorps ako snáď   najhrdinskejšiu armádu , čo sa prieči   historickým skutočnostiam.
Faye
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 25.1.2008
Kdo si rád v dětství hrával na pískovišti,   ten bude v sedmém nebi, ale k válečnému   dramatu mám (já osobně) zásadní   připomínku. Film sice nepatří k těm   nejmladším, ale i přes úctu k stáří a   druhé světové válce ... mně to přišlo   místy dost legrační. Omlouvám se ...

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih43633minih43633Disturbia (2007) 
Disturbia n
minih30432minih30432Exodus (1960) 
Exodus n
minih124835minih124835Pod zemí (2014) [2k digital] 
As Above, So Below n
minih23234minih23234Vždycky zvítězit (1980) 
Any Which Way You Can n
minih150387minih150387Nekonečná cesta (2017) 
Ikitie n
minih39470minih39470Péčko pro začátečníky (2003) 
After School Special n
minih152972minih152972S láskou Vincent (2017) 
Loving Vincent n
minih52432minih52432Zbouchni mě (2008) 
Miss Conception n
minih34934minih34934Pravá blondýnka 2 (2003) 
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde n
minih55604minih55604Largo (2001) [TV seriál] 
Largo Winch n


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Bitva u El Alameinu (1968)Bitva u El Alameinu (1968)Bitva u El Alameinu (1968)Bitva u El Alameinu (1968)
Reklama