Cerven
ohodnotit

Anton Špelec, ostrostřelec

Další název:
Anton Špelec; Sharp-Shooter
Žánr:
Rok:
1932
Délka:
73 minut
Premiéra v ČR:
16.12.1932
„Toho když to popadne, poručí si liguére, pak to špatně dopadne“

Obsah filmu Anton Špelec, ostrostřelec
 
Anton Špelec, výrobce hudebních nástrojů, je vášnivý ostrostřelec, který se již nemůže dočkat blížící se slavnosti, kdy mají být místní ostrostřelci vyznamenáni medailemi od samotného císaře. Páni generálové se však spletou a jedna medaile jim chybí. Právě ta Špelcova. Zklamaný hrdina zapíjí žal v hostinci a svému zklamání dá průchod nejen písní, ale také urážkou císaře pána. A tak ho místo medaile čeká vězení. Jenže to si Anton nemůže dovolit, protože právě pracuje na důležité zakázce, a tak pošle do vězení svého zaměstnance Kukačku a sám zůstane doma, aby potajmu práci dokončil. Jenže ani Kukačkovi se do basy nechce, a tak za sebe pošle...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
dvd obal trailer
Distributor v ČR:
Meissner, NFA - Národní filmový archiv
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Zvuk:
mono
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Anton Špelec, ostrostřelec >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

Pitryx
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.12.2022
Asi nejslavnější film Vlasty Buriana, i když   podle mého náhledu nejlepší není. Ačkoli   kdybych měl vybrat tři nej, tak by tam jistě   tento snímeček patřil. Není moc filmů, které   jsem od pana Friče jako režiséra neviděl, a   proto si myslím mohu dovolit hodnotit, že toto   je jeden z jeho mistrovských kousků.
martin.stusak.9
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.2.2021
"No tak, Toníku, tak buď přece rozumnej,   no tak holt dostaneš tu mejdajli napřesrok,   no." Další uniformovaná role Vlasty   Buriana a do dnešní doby naprostá filmová   pecka, po vojensku řečeno, s kulometnou salvou   nejrůznějších hlášek a to od začátku až   do konce. Očekávat vyznamenání, které nakonec   vlivem nedostatku medailí uděleno nebylo, by   vykolejilo snad každého. Obzvlášť Antonína   Špelce s tváří Vlasty Buriana, který se s   tím popral s vůlí a charakterem sobě vlastní.   Jaroslav Marvan samozřejmě opět výborně   přihrával a tak kdo z diváků si chce   pošramotit bránici, u tohoto snímku má   možnost? Co se týče vtípků o císaři   pánovi, velkým konkurentem není nikdo jiný   než samotný Jára Cimrman, ale co si budeme   povídat, na Toníka Špelce prostě nemá.   Výrazným projevem je vizuální zastavení času   hrůzou po vznesení urážky císaře. Lépe   vyjádřit dobu už nešlo. Ono vůbec se dá   říci, že v tomto snímku jsou nejlepší   scénky z útrob restaurace, hospody či nálevny,   jaké kdy byly natočeny. A to je v českém filmu   konkurence ohromná a to nejen z tvorby Vlasty   Buriana. Tradičně samozřejmě nechybí ani   písnička pro tento film, která prostě nesměla   chybět. Film z roku 1932 a vůbec nestárne.   Svým způsobem jsou mnohé hlášky nadčasové,   což znamená, že hodně řeknou nebo alespoň   naznačí i dnes. "Když má bejt pořádek,   tak se račte postarat, abych měl medaili. Račte   prominout při vašem vzdělání." K tomu   už nelze nic víc dodat. Komedie, parodie i   zesměšňování, či jak se dnes říká satira,   mající stále svou zábavnou hodnotu a to i   historickou výpověď své doby. A Vlasta Burian   opět potvrdil, že na to prostě měl.
mironic
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.12.2016
Krásné! Ještě 15 let před vznikem tohoto   filmu by za větu "Císař Pán je v*l"   dostal pan Burian, nebo kdokoli jiný, mnohem   tvrdší trest.
martin1410
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.4.2016
Nejlepší komik
Anton špelec ostrotřelec,toho když to popadne   poručisi liguree a pak to špatně do padne....:)   nejlepší komik,
Liguree,liguree a cisař pan je   vul....Ja něco,řeknu a mě se chce něco řict.   :)
Reklama
payo1555
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.6.2015
Zase vyhrává má zaujatost a slabost pro Vlastu   Buriana a uslyším-li "liguére" už se   musím smát. Skvělá komedie a parodie na   mocnářství. Burianovi sluší uniforma a s   kamarádem Kačabou- Jaroslav Marvan se   dostávají do zapeklitých, ale humorných   situací. Výborní jsou Kukačka Jindřicha   Plachty a věčně nenajedený Theodor Pištěk.   Tento film je trvalka a baví pořád.
thejduk
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.2.2014
Jede z nezapomenutelných filmů Vl.Buriana, kdy   je Burian odsouzen za urážku císaře pána k   vězení a jeho náhradník v něm zemře a on   musí představovat svého bratra. Patří mezi to   nejlepší z hercovy tvorby.
jarda53
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.6.2012
Tento film patří k tomu lepšímu, co Burián   natočil a baví diváky již 80. let a má stále   nové diváky. Krásné scény s Plachtou, který   hraje p.Kukačku nebo s Pištěkem, když mu   Špelcová podstrojovala. A že byl Burián   skvělý zpěvák, to dokázal nejednou...
pgplum
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.1.2011
Jedna z nejlepších komedií Vlasty Buriána   ...
Rozhodně nesouhlasím s tvrzením že by   snad film neměl spád protože jde o přepis   divadelní hry. Podle mě to bylo spíš ku   prospěchu a v celém filmu nebylo prakticky ani   jediné hluché místo ...
Vedle Buriána   zazářili i další herci v menších a často   pro ně dost netypických rolích - třeba   Jindřich Plachta se tu objevil snad v jediné   roli "padoucha" za celou svojí kariéru   ...
Reklama
mildaaxe
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 8.8.2010
Anton Špelec je povoláním výrobce hudebních   nástrojů, ale jeho životní láskou je (kromě   manželky) příslušnost k ostrostřelcům   domobrany. Při poslední jejich slavnosti se   těší na medaili, kterou by měl jako   zasloužilý člen získat. Nakonec se na něj   nedostane a tak jde zklamný Anton do hospody,   spláchnout svůj neúspěch velkým množstvím   „liguére“. Trošku to však přežene a po   urážce samotného císaře je odsouzen ke třem   měsícům nepodmíněně. Anton i jeho žena se   bojí, že tři měsíce jeho nepřítomnosti by   podnik porazilo a tak vyšlou jednoho ze   zaměstnanců, aby to za úplatu odseděl za   mistra…
Další docela fajn dílko s   nezapomenutelnym Vlastou Burianem, platí asi   totéž co o Hadimrškovi – příjemně pobaví,   pár scén a hlodů je super, obzvláště ten   konec:-)
Burian předvádí opět super výkon   – tenhle chlápek hraje celym svým tělem, a je   to dokonalý:-)Líbil se mi též nenažranej   Alois a „příjemná“ tetička.
řepešínský
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 5.2.2010
česká filmová komedie Anton Špelec,   ostrostřelec značně těží z úspěšné   divadelní situační komedie A. E. Longena Už   mě vezou, kterou se režisér M. Frič pokusil   adaptovat pro stříbrné plátno a v tomto faktu   jasně ční největší kámen úrazu. film Anton   Špelec, ostrostřelec zcela postrádá rytmus i   spád a místo dynamiky je spíše jen neforemným   sledem volně za sebou jdoucích jevištních   scén opírajících se o přízemní, jednoduše   přihlouplé až vyčpělé fórky interpretované   v. burianem. pravdou může být, že za bezmála   osm desítek let od vzniku tohoto snímku se   kinematografie rasantně změnila a   nejdůležitější je fakt stálé oblíbenosti   tohoto dílka u diváků, proto lze film Anton   Špelec, ostrostřelec především díky   zajímavé a nadčasové předloze i pro pěvecký   výkon V. Buriana, zařadit mezi filmy ve zlaté   střední cestě světových dějin.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih115750minih115750Špión (2015) 
Spy n
minih175710minih175710Mory Vratislavi (2018) 
Plagi Breslau n
minih40857minih40857Vlkodav z kmene Šedých psů (2006) 
Volkodav iz roda Serych Psov n
minih6723minih6723Don Juan aneb co kdyby byl Don Juan ženou (1972) 
Don Juan ou Si Don Juan était une femme... n
minih55664minih55664Na dvoře vévodském (1979) [TV inscenace] 
Na dvoře vévodském n
minih42436minih42436Manželské etudy po 20 letech (2006) [Video] 
Manželské etudy po 20 letech n
minih47511minih47511Smrtící nenávist 3 (2009) [Video] 
The Grudge 3 n
minih3203minih3203Arachnofobie (1990) 
Arachnophobia n
minih51414minih51414Carver (2008) [Video] 
Carver n
minih159633minih159633Úhoři mají nabito (2018) 
Úhoři mají nabito n


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)zdroj: Barrandov Studio a.sVlasta BurianAnton Špelec, ostrostřelec (1932)
Reklama