Obsah filmu Cimrman v říši hudby
Původní partitura byla v žalostném stavu: noty nedbale znamenány, linky porušené, papír samá šmouha. Věnoval jsem rekonstrukci tu největší péči: šmouhy jsem vygumoval, linky podle pravítka obtáhl, bříška čtvrťových not začernil, k osminkám a šestnáctkám přidělal ocásky. Myslím, že dnešní podoba díla obstojí i před nejpřísnějšími měřítky.
oficiální text distributora
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 30.12.2009
Jak je vidět a také slyšet, i největší génius všech dob dokáže vytvořit něco velmi hloupého a nezajímavého. Cimrmanologové se také nijak nevyznamenali a jejich seminář není vtipný, ale dost často velice trapný a zasmál jsem se, bohužel, jen jednou. Naštěstí je to jediný případ, kdy mne DJC zklamalo, a ani Cimrmana za toto dílo nemůžu pochválit.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.5.2009
Dosti prznění Cimrmanova odkazu!!!
Vážený předpisníku/-nice (vytvořeno podle 'předřečník') Tinku/-o!
Neprzněte nám laskavě Cimrmanův vzácný odkaz! Nenechte se pomýlit pomatenými tendencemi pseudocimrmanologických nedouků ani dezinterpetacemi agentů nejmenovaných velmocí s imperiálními choutkami, kteří děj inkriminované Cimrmanovy operety umísťují do Afriky.
Cimrman si sice dovedl pohrávat s historickými i místopisnými fakty neméně virtuózně jako jeho kolega William Shakespeare, který umístil Čechy na mořské pobřeží (byli oba géniové, a tudíž vnímali, že podstatnější je hledisko vyšší pravda lidské, než přízemní pohled popisný), ale Cimrman i tentokrát přesně věděl, co dělá a proč to dělá. Africe také vyhradil Mistr prostor v jiných opusech, a když tentokrát napsal operetu (včetně oné skvostné miniatury o plukovníku Colonelovi v bílých šortkách) "Úspěch českého inženýra v Indii," odehrával se její děj v Indii. - A Indie, věřte tomu nebo ne, opravdu, ale opravdu neleží v Africe!
Může se Vám to nelíbit, můžete proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžete dělat.
;)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.8.2008
U cimrmanů nejde dát pod deset:) Tato inscenace je spíše více o rozmluvě "vědců" (cimrmanologů) doplněná o scénky. Přeneseme se do Afriky a písněmi vzdáme hold například pivu:) No a nejlepší scéna? Jednoznačně Svěrákův "baletní" tanec v čele s písní plukovník Collonel:-D DOKONALÉ!!!!