Počet zajímavostí k filmům: 333
Film se kromě různých lokací v Praze (mimo jiné i Národní divadlo a letiště) natáčel i na zámku Liblice.
Scény z válkou zničené a rozbombardované Vídně se natáčely v Liberci. K tomuto účelu bylo například navezeno téměř 700 tun sutin na Náměstí Edvarda Beneše a tvůrci přivezli z Lince i historickou rakouskou sanitku.
Film se natáčel od konce listopadu 1990 do poloviny dubna 1991 v Kalifornii a slavnostní světová premiéra proběhla dne 19. listopadu 1991 v Beverly Hills. Během natáčení se studio Orion Pictures dostalo do kritických ekonomických potíží a film nakonec dofinancoval Paramount.
V tomto filmu došlo i k velké změně rodinných vztahů Addamsových. Fester (Christopher Lloyd) v seriálu ze 60. let nebyl bratrem Gómeze a nejmenoval se Addams, ale Frump a byl strýčkem Morticie (Anjelica Huston).
Film měl původně natáčet americký režisér Bob Rafelson (1933-2022) a některé filmové postavy měly svůj předobraz ve skutečných osobách jako například generál Lu Soong (Burt Kwouk), který vznikl podle skutečného generála Vang Pak (1929-2011).
Až do nejuzšího výběru na roli Foxe Muldera se dostal s Davidem Duchovnym i svalovec Kevin Sorbo.
Film se natáčel v Praze na Starém Městě, Hradčanech a v Národním technickém muzeu, na přehradě Orlík, v okolí zámku Zvíkov a zahrál si také Žďákovský most.
Film měl světovou premiéru 1.5.1987.
Natáčelo se mimo jiné v Jihoafrické republice a na ostrově Mauritius v Indickém oceánu.
Natáčelo se také na hradě Křivoklát, jehož velké dolní nádvoří ve filmu posloužilo jako tržiště.
Náměstí s tržištěm a obchody bylo celé vytvořeno jako dekorace na hradě v Ledči nad Sázavou a bylo nejdražší položkou celého filmu
Jméno Arabela si Václav Vorlíček vybral z románu Charlese Dickense "Kronika
Pickwickova klubu".
Havran jako přeměňovací podoba čaroděje Rumburaka ve skutečnosti nebyl havran ale krkavec.
Intetiéry představující Pražský hrad (kde se nesmí natáčet) se točily na zámku v
Dobříši. Celkem se natáčelo na cca 230 lokacích.
Natáčení filmu bylo nezvykle drsné a Schwarzenegger i S.Bergman je odnesli několika menšími zraněními. Arnolda například při jedné scéně skutečně naháněla smečka vzteklých psů.
Jedná se o nejvýdělečnější film roku 1989 a zároveň také o první film v historii světové kinematografie jehož tržby během prvních deseti dnů přesáhly 100 000 000 dolarů.
Film se natáčel od půlky října 1988 do půlky ledna 1989 většinou v Anglii a slavnostní světová premiéra proběhla dne 19.6.1989 v californském Westwoodu.
Seriál se natáčel ve skutečném městečku Bezdružice, které má okolo 1000 obyvatel a leží v západních Čechách blízko Tachova a Stříbra.
Na Blu-ray vyšel film 23.4.2019 u Sony Pictures.
Film měl světovou premiéru stylově 8.11.2019 na Den válečných veteránů.
Film se měl původně natáčet v "originálním" prostředí na Sahaře, ale tvůrci se nakonec z bezpečnostních důvodů rozhodli pro pouštní oblast v Austrálii. Řada členů štábu a někteří herci (Courtney Eaton, Abbey Lee aj.) se přitom sešli už rok předtím, při natáčení filmu MAD MAX FURY ROAD (Šílený Max: Zběsilá cesta 2015).
Natáčelo se 26.5.-6.6. a potom 2.9.-16.10.2019 v Rumburku, Varnsdorfu, Šluknově a Krásné Lípě.
V tomto filmu byla úplně zničena více než stovka automobilů, což byl ve své době filmařský rekord.
Do role krále byl původně zamýšlen František Smolík. Jan Werich ji dostal po velkém úspěchu filmu CÍSAŘŮV PEKAŘ - PEKAŘŮV CÍSAŘ (1951)
V Rychnově nad Kněžnou, rodišti autora literární předlohy tohoto seriálu Karla Poláčka lze nalézt sousoší pěti chlapců jako hold autorovi a jeho nejznámějšímu dílu.
Režisér filmu Sam Mendes je ve filmu k vidění v roličce jednoho z bodyguardů Johna Rooneyho (Paul Newman).
Film se natáčel v Kroměříži, Holešově, Náměšti nad Oslavou a Miloticích.
Pozorný divák mezi houfem dvorních dam může poznat i pozdější režisérku Věru Chytilovou.
V původním obsazení v němž začal natáčet Jiří Krejčík byl vedle Ireny Kačírkové (Sirael), také Karel Höger (magistr Kelley) nebo Saša Rašilov (Scotta).
Vznikla také jednodílná exportní verze tohoto filmu trvající 108 minut. Vzhledem k tomu, že film šel i do kapitalistických zemí (mimo jiné USA nebo Rakouska) byly vypuštěny především budovatelsky vyznívající písně.