Komentáře uživatele naineko

naineko

naineko zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

 
< Předchozí    Další >
 
Řadit dle:  Názvu filmu  |  Od nejnovějších

Počet komentářů: 49
Alita: Bojový Anděl (Alita: Battle Angel)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.2.2019
Za mě spokojenost.   Střídání tempa,   přehlednost scén (včetně   akčních), vývoj postav   všechno klaplo. Herecké   výkony fajn, dialogy dobré,   z počátku mi vadilo pár   scén, ale nebylo to nijak   okaté a drásající.   Pozvolný, skoro až utahaný,   závěr u mě určitě   zabodoval. Doufejmež v   pokračování.
Assassin (Nie yin niang)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.11.2017
Tak úplně nevím. Obrazově   vynikající a velmi velmi   osvežující. Boření   hranic/klišé perfektní.   Trochu drhly titulky, tak si   nejsem úplně jistý, jestli   děj měl byt jen naznačen   nebo se něco ztratilo v   překladu.
Blade Runner
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.10.2017
Final Cut
Dějově v podstatě velmi   jednoduché, ale s obrovským   přesahem. Noirově   kyberpunková atmosféra   dodnes zřejmě nepřekonána.   Významově trochu jinde než   původní Dickova povídka,   ale není to nutně na   škodu.
Viděl jsem asi   víc verzí, ale posledních   několikrát tu finální.
Blade Runner 2 (Blade Runner 2049)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.10.2017
Nebylo to špatné, to nemohu říci.
Řemeslně vynikající   práce. Je až k nevíře, že   dnešním Holywoodem něco   takového prošlo. Po všech   stránkách vymazlené a   hlavně nezahlcující scény,   pomalé vtahující tempo,   trefné hudební   pod/do-kreslení (i když mě   docela překvapilo, že za   tím stojí Zimmer - znělo to   spíše jako "duo"   Reznor Ross nebo soundrtack z   prvních dvou Falloutů).   Úžasná noirová a (alespoň   pro mně) kyperpunková   atmosféra (tohle ještě   opravdu není post-apo).
Někoho může lehce   zamrzet dvojková poplatnost   klanění se originálu (ne   úplně nepodobná SW7):   replikantka prostitutka,   hlasové ovládání   zařízení, geniální   dvorní návrhář, který   kvůli genetické vadě musí   zůstat na Zemi...

A nebýt zakončení bylo   by to za deset. Takhle jen   počítám, kde všude to   najednou přestalo dávat   smysl (a je toho fest).
Jednotlivé dokonalé   scény do sebe mávnutím   záverečného proutku   přestaly zapadat a začala z   ních číšet samoúčelnost.   Porce noirové náhody je   najednou tak veliká, že už   to zavání spíše deus ex   machina. Příběhu by   jednoznačně více slušelo   komornější pojetí. Klidně   i s nějakým tím efemerním   přesahem jako třeba v   Strange Days. Noirová   deziluze by pak byla   stoprocentní.
Pokud   tedy potřebujete dějově   konzistentí a neděravou   zápletku, tak jen za polovic   bodů.

Pro   plnější uchopení   některých věcí ve filmu   (blackout, poslušnost nových   replikantů) lze před filmem   shlédnout ještě kraťasy   (dostupné třeba na youtube)   BR 2036, BR 2048 a BR 2022.   Nicméně krom osvětlení   některých momentů   přidávají i další (místy   stěžejní a hlavně   nezodpovězené) otázky.
Columbus
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.10.2017
O architektuře s příběhem.   Film z naprosto vymazlenými   záběry. Příběh není zas   tak důležitý, ale   umožňuje nahlédnout do   života jednoho města.
kviff 52
Černobyl (Chernobyl)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.6.2019
Posledním dílem to docela   nesmyslně přitáhli za   vlasy, ale jinak víc než   dobré. Seriál na výbornou   reflektuje, o čem je   jaderná katastrofa a taky o   čem vlastně je totalitní   režim.
Deadpool
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 24.9.2017
Takhle ne.
Takhle fakt ne. Úvod   úchvatný - sranda, vtip,   boření hranic. Počátek   origin story boží... A pak   najednou pád o několik   příček dolů a nudná,   místy až nesouvislá,   klišovitá, nepříjemně   trapná a neskutečně   natvrdlá mainstreamová   břečka.
Deadpool 2
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 9.9.2018
Některé vtípky jsou fajn,   některé narážky jsou fajn,   osáhavaní hranic už   začíná být nudné. Těch   fajn věcí je strašně   málo, zbytek je trapný. Na   pozadí běží jen další   nemrlá marvelovská   omalovánka. Naposledy jsem se   takhle nudil u 50 odstínů.   Vážně.
Dredd
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.1.2019
Nad vodou to drží hudba a   zajimavé nápady. Postapo   atmosféra se trochu pere s   laciností částí výpravy.   Scény vymakané, scénař   není špatný, nicméně to   jaksi pokulhává.
Ex Machina
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 9.9.2018
Vizuálně vydařené, herecky   snesitelné, dějově   nenápadité a   neuvěřitelné. Ve výsledku   bohužel jen nafouktnuté nic.
Ghost in the Shell
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.7.2017
My name is Major Mira Killian...
zhruba v tomhle místě se to   podělalo. Tak moc jsem se   bál, že to amíci   podělají, až jsem tomu   pocitu podlehl. A trvalo   zbytek filmu se z toho   vylízat. I tak jsem z kina   odcházel rozpolcený.
"Původní" GITS   anime je klasika. Nicméně   ještě před tím byla manga.   A té (resp. těm) mají   rozhodně mnohem blíže   S.A.C. série. Vzhledem k   tomu, že ProductionI.G S.A.C.   (potažmo i Arise) prezentují   jako alternativní verze   příběhu, nemám potíž   vnímat i verzi hranou   odděleně. Stejně tak   nelpím na filozofickém   přesahu man-machine prvního   anime. (Krom toho Innocence mi   v tomhle směru přídje   ještě o něco lepší a   Arise posunem ke zkoumání   přerodu politické   společnosti ve společnost   korporátní to celé ještě   vylepšilo. A je asi na   místě připomenout, že v   japonštině se tohle všechno   nejmenuje Ghost in the Shell,   ale Kókaku kidótai, takže   řekněme něco ve smyslu   Zvláštní jednotka.)
Nicméně z kina jsem   odcházel rozpolcený. Nedalo   mi to a po dvou měsících   jsem shlédl camrip verzi.   Což dnes kvituji jako dobré   rozhodnutí. Vizual šel do   pozadí a mohl jsem víc   rozebírat, co se vlastně   děje a co se říká. Po   shlédnutí v BR kvalitě se   rozpolcenost zcela   vytratila.
Za mě   můžu říct, že Sandersovi   se věc podařila. Jsou tam   odkazy snad na všechny   předchozí GITS a spousty   kultovních scén (a jako   bonus snad i jeden vtípek   směrem k Star Wars),   přičemž je to samostatný   příběh, který zas řeší   něco trochu jiného nějak   jinak. Vykreslený svět je   "zdravě"   kyberpunkově drsný a   špinavý.
Myslím si,   že jak skalní fanoušci tak   GITS nepolíbení si tu   můžou najít to své.

Trochu jsem se   bál, že BR 2049 bude víc   GITS než GITS a... nestalo se   (e;
Godless
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.4.2018
Počátek je fajn. Pokud   někomu nevadí, že místy   pokulhává střih a sem tam   se zapomnělo na hlídání   detailů a že někdy je to   poněkud zdlouhavé (spíš to   připomíná takový dokument   ze života na divokém   západě), tak si k hodnocení   nějaký ten bodík může   přidat. Postavy ujdou,   příběh taky. Nicméně   koncovka je strašně dlouhé   a nafouknuté nic, kterým si   někdo plnil všechny své   dětské westernové sny.   Efektnost scén a záběrů   dostala přednost před   jakoukoliv logikou a   sebemenší snaha o reálnost   doatala tvrdě na frak. Kdyby   to skončilo na konci   předposledního dílu, tak by   se v podstatě nic nepokazilo.
Hotel Artemis
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.11.2018
Velmi příjemné   překvapení. Kdybych měl   fakt tu smůlu a nikdy   neviděl film starší než z   roku 2014, tak bych nejspíš   začal tím, že je to   vykrádačka Johna Wicka.   Samozřejmě Hotel Artemis má   s JW nějaké to společné   téma na pozadí. Nicméně v   popředí se jedná o něco   zcela jiného. Pokud čekáte   bezduchou, efektní   mlátičku, tak bohužel. Tady   je to komornější, mnohem   komornější. Spíš směrem   k psychologickému thrilleru.   Velmi vydařenému.
Chata v lesích (The Cabin in the Woods)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.1.2019
Tak tohle je neskutečně   vymazlená věcička. Odkaz   stíhá odkaz a oba si   pohrávají s klišé i   žánrem. A taky s divákem.   Scény jsou napsané a   naotčené a celek je   nastříhaný a hudebně   doplněný tak, aby všechno   pořád bylo podobné a   povědomé, ale při tom   úplně jinak. Nic pro skalní   a zaryté fanoušky horroru.   Pro fanoušky filmu must have.
Já, legenda (I Am Legend)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 22.12.2018
Jedinou výhodou filmu je, že   knižní předloha je ještě   slabší. Jinak herecké   výkony ujdou, kulisy super,   počáteční děj-neděj se   dal a pak lup! DEM (v   podstatě doslova) a něco   jako konec. Škoda.
Jak balit holky na mejdanech (How to Talk to Girls at Parties)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.7.2017
Mám rád Gaimana, mám rád punk.
Shlédnout tenhle film byla   životní nutnost.
Asi   bych mohl hledat a vypisovat   různé krpy, umělotiny a   nějaká ta "ale".   Jenže tohle je Gaiman - tedy   příběh a atmosféra. Obojí   funguje a to mi stačí.   Herecké výkony dobré,   zvraty a jiné wtf na   správných místech, mělo to   koule a ráz.
kviff52
John Wick
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.9.2019
Tohle bylo velmi příjemné   překvapení. Excelentně   zvládnutá akce, přijatelný   scénář, výborně (v rámci   akčních možností a   omezení) zahrané.
John Wick 2 (John Wick: Chapter Two)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 23.11.2018
Přitom jak byla jednička   zjevením, je tohle nesmyslná   slátanina. V hudbě může   být důležité ticho. V   příbězích tomu může být   taky tak. Docela se děsím   JW3.
John Wick 3 (John Wick: Chapter 3)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 15.9.2019
Tak jak byla jednička dobrá,   tak je trojka otřesná.   Setting čím dál tím víc   připomíná upírské   slátaniny (které ovšem u   těch upírů alespoň lze   pobrat). V podstatě vše jsou   jenom kulisy pro pěkné   záběry, případně   bojové/akční scény s   pěknými záběry. Už je   toho moc a prostě to nedrží   pohromadě. To, co fungovalo v   malém, v podstatě komorním,   měřítku (JW1), neustálo   nafouknutí v pokračováních   a rozpadlo se do   načančaných Expendables.
Kingsman: Tajná služba (Kingsman: The Secret Service)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 24.9.2017
Tohle bylo slabé.
Hodně slabé. Kamera a   akční scény se rychle   přejí a začínají nudit.   Klišovitost ze scén a   zápletek přímo kape.   Zastaralý morální/etický   rozměr v dnešní době   naprosto nepřijatelný.
Kong: Ostrov lebek (Kong: Skull Island)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 14.4.2019
Spíš groteska než vážně   míněný film. Bohužel   groteska nechtěná. Jedno   nesmyslné aranžmá stíhá   druhé, neustálé zvraty   (část vytvořená špatným   střihem), neuvěřitelná   rozhodnutí postav, srandovní   střídání dne a noci. Film   dýchá díky rákosce, které   jeden konec se sem tam dostane   nad zvlněnou hladinu -   vizuál.
Logan: Wolverine (Logan)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 24.9.2017
Uchvatný.
Bodíky dolů za až příliš   učebnicově komiksový (a do   zbytku filmu potažmo takřka   nezapadající) závěr.
Lucy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.11.2018
Příjemná, odpočinková   záležitost, kterou se nesmí   brát moc vážně. Besson   staví na kvalitních   záběrech, promyšlených   zvratech, využívá jedny   klišé a jiné zas neguje.   Přitom ještě stačí   odkazovat na jiné filmy   (třeba na Vesmírnou   Odysseu). Vše protkáno   nepovrchním humorem.
Manželé (Husbands)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 12.7.2019
Sled příliš dlouhých   scén, které snad v roce 1970   měly hloubku a punc   alternativy. Pár míst k   zasmání, ale možná to   funguje jen jako úleva od   úmorné nudy zbytku   stopáže.
Mrtví neumírají (The Dead Don't Die)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.7.2019
Skvěle ohláškovaný,   vypointovaný a zahraný   hříčkofilm plný odkazů na   kde co.
Pokud máte   rádi zombíky a horror   vůbec, tak zvažte. Tohle je   jednak dekonstrukce žánru,   jednak průvodce Jarmuschovou   tvorbou. Fakt to neměl být   plnotonážní zombie   splatter.
Muž jménem Ove (En man som heter Ove)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 27.7.2019
Film ještě o chlup horší   než kniha. Viditelná snaha   některé slabá/slepá místa   knihy vyřešit, ale   většinou k horšímu.   Nezvládnuté scény,   totální nevyužití   filmových prostředků,   zmrvený střih (chápu, že   švéďákum zrovna moc   nenasněžilo, ale jde to   nějak řešit - viz. třeba   Tři oříšky pro Popelku -   nebo alespoň pohlídat, ať   se ve stejných místech   otrocky nestřídají scény   sněží/sníh a bez sněhu),   dialogy nasázené ze vzduchu.   Až upjatě okatá úplatnost   čtenářům bestselleru. To,   že někdo píše populární   blog či sloupek neznamená,   že bude umět napsat kloudnou   knihu. Potažmo pak ani   nemusí vzniknout kvalitní   film. Výsledkem (knihy i   filmu) je prvoplánová   ždímačka na city bez   hlubšího významu,   explicitní slepenec prostého   kalkulu a generických   vyprávěčských technik.
Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.3.2019
Četl jsem knihu, takže mě   film dějově neměl čím   překvapit. Dlouho jsem to   odkládal. Nakonec z toho bylo   velmi milé překvapení.   Záběry, střih, gradace a   hlavně až neuvěřitelné   propojení obrazu se   hudbou/zvukem (Trent s   Atticusem odvedli úžasný   kus práce).
Neboj, daleko neuteče (Don't Worry, He Won't Get Far on Foot)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 7.7.2019
Naprosto zbytečný film
V podstatě jen a pouze   nekritická agitka anonymních   alkoholiků. Herecké výkony   fajn, nicméně je škoda, že   se něčemu takovému upsali.   Celkové vyznění snímku je   sentimentální pasta.
Noční život (Nočno življenje)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 11.6.2018
Tohle bylo moc moc špatné.   Šílený střih, nereálný   až dětinský náhled na   práci policie a justice,   nedomyšlené scény a noční   vlaky ve městě. Takový   pokus o Kateřinu Blumovou po   čtyřiceti letech.
Parazit (Gisaengchung)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 12.10.2019
Jeden z mála filmů, u   kterého jsem schopen říct,   že přinesl nemalé   zklamání. Nevím jestli je   to postcannes hypem,   natěšením/očekáváním   nebo laťkou dřívějších   režíserových filmů.
Rozhodně se jedná o   řemeslně a technicky dobře   zvládnutý film. Na druhou   stranu scénář v pár   místech pokulhává směrem k   prvoplánovosti a účelnosti   a jako rádobyžánrovy mix   funguje i nefunguje zároveň,   číší z něj   překombinovanost a   přeplácanost (možná   problém střihu). Jedinou   rozumnější nosnou vrstvou   je sociální kritika, která   je místy moc okatá, jindy   nevytěžená. Tuto   myšlenku/téma mnohem lépe   sám Bong Joon-ho vytěžil   třeba ve své prvotině   "Pes, který štěká,   nekouše" nebo Ki-duk Kim   v "Prázdném domě"   (u nás   "3-iron").
Ústřední rodina je   prezentovaná jako vychcánci   a podvodníčci, ale v   podstatě jde o prostou snahu   najít a udržet zaměstnání   - řeší to nesystémově a   nekošer, ale ve výsledku,   dělají to, co každy   zaměstnaný = pracují.
Humoru tam mohlo být   víc, nebo neměl být   žádný.
Zakončení   je řekněme překvapivé, ale   chybí mi u něj předchozí   zvyšování napětí (což se   třeba beze zbytku povedlo   Tarantinovi v "Tenkrát v   Hollywoodu"). A celkově   mi přijde takové nesměle   nostalgické (obdobně jako   třeba zprznění závěru v   předělávce   "Oldboye"). Katarze   se dostaví (pokud vůbec) po   odchodu z kina, někdy ve   chvíli, kdy divákovi na   chodníku dojde, že už to   konečně má za sebou.
Nicméně je možné, že   pokud divák režisérovi   přistoupi na jeho hru a   nechá se poslušně povodit   za ručičku (tj. nebude ani v   nejmenším přemýšlet o   rozporech, samoúčelnostech a   alternativách), tak si film   může užít.
Milovníci asijských   filmů od hodnocení můžou   klidně bodík dva ubrat.   Odpurcům asijských filmů se   buď bude líbit, nebo jej   využijí jako ilustraci   nesmyslnosti východního   myšlení. Nicméně tohle má   k jihokorejskému filmu   hrozně daleko.
Nejzábavnější vítěz   Cannes od Pulp Fiction? Tak to   je na tom kinematografie   hodně špatně. Nebo je v   oficiální distribuci jiná   verze, než jaká se   promítala na festivalu.
< Předchozí    Další >
 

TV Program

ČT1 - Hovory H ještě po dvaceti lete...

09:00 - 09:45

36 minut již uběhlo
9 minut zbývá do konce

ČT2 - Zázračná planeta: Serengeti

09:00 - 10:00

36 minut již uběhlo
24 minut zbývá do konce

NOVA - Ulice (2005) [TV seriál]

08:55 - 09:55

41 minut již uběhlo
19 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

09:25 - 10:25

11 minut již uběhlo
49 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 158089
Osobností: 649180
Fotografií: 605099
Plakátů: 289224
Obsahů a biografií: 145036
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Chlapec v pruhovaném pyžamu (200...

Slušný film

Chlapec v pruhovaném pyžamu
Pohled na holocaust z očima   dítěte. Otec SŠ man jako   velitel vyhlazovaciho tábora   odvádí "jen svou   práci" bez jakýchkoli   více >

Autor: cmelak598 | Hodnocení: 8 / 10

Štvanec (2003)

Štvanec
Nejdříve ho vše naučil aby   ho pak osobně odstranil.   Pomatenec z válečného   běsnění má i nadále   tajnou práci pro armádu. To   se ale nelíbí jeho učiteli   tak se rozhodne s ním   skoncovat.

Autor: wena | Hodnocení: 6 / 10

Doom Patrol (2019) [TV seriál]

Doom Patrol
Je to divné, úchylné,   bourající klišé, občas   vtipné, nic nevysvětlující   a taky návykové. Nikdy se mi   také nestalo, že bych   více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Ad Astra (2019)

Ad Astra
Filozofická, technicky velmi   zdařilá sci-fi, s minimem   akce, která, když už je,   tak stojí za to. Bohužel   forma zvítězila nad obsahem   více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 6 / 10

Samotář (1987)

Samotář
Opět Belmondo jako tvrdý   komisař kterému zabijou   parťáka a on se chce   pomstít,už né tak akční   ale stále zábavný a   profík,ve více >

Autor: PORTER | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.059/0.026
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz