Zari
ohodnotit

Útěk ze Sibiře

The Way Back

Další název:
Útek zo Sibíri (SK); Niepokonani; The Way back - Der lange Weg
Rok:
2010
Délka:
133 minut
Premiéra v ČR:
7.4.2011
„Jeden z nejsilnějších skutečných příběhů o lidské vůli a touze po svobodě. Útěk byl teprve začátek.“

Diskuze k filmu Útěk ze Sibiře

 Počet příspěvků v diskusi: 2
 Přidat příspěvek do diskuze

mnpisek
mnpisek zprava

Napsat uživateli zprávu

30.3.2017
Lez je lez i kdyz se hezky posloucha.
Rawiczuv „Jeden z nejsilnějších skutečných   příběhů o lidské vůli a touze po svobodě." je   vymysl.
Rawicz je takovy Karel May.
Byl rusy   opravdu zajat a pak byl v roce 1941 byl propusten pti   amnestii.
BBC o tom ma dukazy a lze si to najit na   jejich strankach.
Napr.   http://www.bbc.com/news/world-11900920
I ja bych byl   radsi, kdyby pribeh byl pravdivy.
Tak uz to byva.   Nastesti se polsky ???hrdina??? teto ostudy nedozil.
MARTINEZZ
MARTINEZZ zprava

Napsat uživateli zprávu

5.4.2011
Poklona odvaze lidem, kteří dokázali utéct teroru!
Tento film mne ohromil i dojal zároveň. Nejprve mne   zdeptala jeho syrovost a (snad) autentičnost, kterou je   možno cítit v první části filmu. Sovětský lágr, kde   se to hemží pochybnými individui stejně tak, jako   nevinnými oběťmi totalitní perzekuce, tak jsou, podle   mého názoru, skvěle znázorněny představy o tom, jak to   asi v oněch hrozných temných dobách vypadalo. Oproti   tomu pak kontrastují záběry z divoké přírody, která   je krásná a nemilosrdná zároveň. Příběhy o tom, jak   někdo pořád někam jde, jsou asi vždy oblíbené, ale u   tohoto snímku je zde ještě jeden rozměr, který   vyčnívá nad ostatní snímky podobného zaměření. Je   jím lidská vzájemná solidarita, ať už přímá a   nezdeformovaná anebo pokroucená, jako tomu bylo u postavy   Valka, kterého skvěle ztvárnil Colin Farrell. Nutno   ovšem podotknout, že jeho výkon nebyl jediný, který je   potřeba vypíchnout. Ed Harris zde opravdu exceloval a snad   mohu říci, že tvořil lidský pilíř celého příběhu.   Závěrem bych také zmínil i humor, který se tu a tam   objevil mezi krutými pasážemi a jež dodával lidský   rozměr k putování. Mám za to, že právě bez humoru by   takové strastiplné a totálně vyčerpávající cesty   nebyl člověk vůbec schopen podniknout. Můj obdiv patří   všem, kteří se na tomto filmu podíleli, byl to opravdu   skvělý zážitek. Díky. Mzz.
  Přidat příspěvek do diskuze


Hodnocení:n12345678910
Reklama

TV Program

ČT1 - Kde domov můj? (2016) [TV pořa...

18:25 - 18:55

8 minut již uběhlo
22 minut zbývá do konce

ČT2 - Výborná SHOW

17:55 - 18:40

38 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

NOVA - Ulice (2005) [TV seriál]

18:30 - 19:30

3 minut již uběhlo
57 minut zbývá do konce

Prima - Prostřeno! (2010) [TV pořad]

17:55 - 18:52

38 minut již uběhlo
19 minut zbývá do konce

Reklama
Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Yekaterina Drunova

Drunova Yekaterina

Naposled navštívené:
Yekaterina Drunova

Drunova Yekaterina