Cerven
ohodnotit

Peklo Manitoby

Die Hölle von Manitoba

Další název:
A Place Called Glory; Glory City; Place Called Glory City; Die Unbesiegbaren
Žánr:
Země:
Rok:
1965
Délka:
93 minut
Popis / Obsah / Info k filmu Peklo Manitoby
POZOR, SPOILER

Ve městě se chystají oslavy výročí jeho založení. Očekává se velká sláva, ale hlavně pistolnický souboj Deakes versus Brenner. V té době přijíždí neznámý mladík a sděluje starostovi, že Deakese oddělali. Pak prohlásí, že čtvrtého, tedy v den oslav, přijede on sám a že show bude.

Za městem táboří Clint Brenner a mladík se k němu přidává. Protože se neznají, spí oba s prstem na spoušti pistole. Druhý den ráno Clint přijíždí do města, kde je v saloonu jakýsi spor. Farmář Seth Grande vede spor s Jack Villainem o pastviny a lidi. Jeho dcera Jane je s jeho nepřítelem. Ona o něj moc nestojí, ale Jack ji ovládá. A ona se dozví, že si její otec najal pistolníka, protože sám zbraně nosit nechce.

Clint a mladík se ve stáji málem omylem postřílejí. Mladík se jde ubytovat, a když pak jí, přijdou na něj Jackovi muži. Domnívají se totiž, že je to on, koho Seth najal jako svého ochránce. Jenže mládenec s nimi vyběhne.

Clint je Jackem zlákán na partičku karet. Později se přidá i mladík a vyhraje. Peníze si nechá schovat a jdou s Clintem na panáka. Už cestou je po něm stříleno, ale Clint jej strhne k zemi. Za Clintem přijde na pokoj Jane. Je vidět, že se před osmi lety dobře znali. Žádá jej o ochranu pro svého otce. Dochází k dalšímu incidentu, ve kterém opět mladík zasahuje. Jackovi muži nevědí co dřív. Zbavit se Setha, nebo těch dvou? Jane navštíví i mladíka a žádá jej také o pomoc pro otce. Stejně jako Clinta. Ten se se Sethem setká osobně u řeky. Ale práci pro něj stejně jako mladík, kterému začali říkat Francouz, odmítá.

Jackovi lidé opět otravují Francouze, ale tomu pomůže Clint. Sám je potom těmi muži napaden ve svém pokoji. Clint jim ukáže, že to umí také pěstmi, nejen pistolí. Seth dostane nakládačku od Jackových mužů, a tak slíbí, že se vrátí, ale tentokrát už s bouchačkou. Tak se i druhý den stane. Oba sokové nastupují k souboji na pistole, ale Jack má po střechách a všude možně své lidi. Ty mu však Francouz a Clint postřílí. Jack vystřelí na Jane, ale vzápětí to schytá. Jane je však vážně poraněná. Naštěstí se z toho dostane. Ale ještě v posteli vyzná Clintovi lásku. Skálopevně věří, že zítra Clint souboj zvládne. Ten však z města odjíždí…

Nastal ten slavný den. K oslavám patří i onen střelecký souboj. Dokonce se sází na oba střelce. Ale vtom se rozšíří zpráva o Dicksově smrti. Starosta to jen potvrdí. Náhradník za něj jej jasný - a přichází, aby vyhrál. Oba muži tedy stanou proti sobě, aby stříleli na život a na smrt...


Autor: Pitryx

Popis / Obsah / Info k filmu Peklo Manitoby
Děj se točí kolem slavnosti v městečku Glory City, jejíž součástí tradičně musí být střelecký souboj. Osud proti sobě staví Clinta Brennera (Lex Barker) a Reese (Pierre Brice). Oba soupeři se však spřátelí a navíc je spojuje společný nepřítel, bandita Villain, se svými kumpány. Jejich závěrečný duel tak vyústí v nečekanou koncovku...


Autor: jarda53

Popis / Obsah / Info k filmu Peklo Manitoby
Clint Brenner (Lex Barker) prichádza do malého mesta a dostáva sa do konfliktu s miestnymi bosmi. Tí si najmú pištoľníka Reeseho (Pierre Brice). Ten im ho má odstrániť z cesty. Brenner však v ňom spoznáva chlapíka, s ktorým sa už po príchode do mesta spriatelil a preto sa ich priamy pištoľnícky súboj v závere filmu otočí proti bosom.

Opäť víťazí spravodlivosť a opätovaná láska Brennera k milovanej žene Jade Grande (Mariana Koch), ktorú medzitým vo filme banditi vážne podstrelia, sa skončí krásnym happyendom.


Autor: zoran

Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910
Reklama

TV Program

ČT1 - Hobby naší doby (2010) [TV poř...

04:45 - 05:15

13 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

ČT2 - Náš venkov (2000) [TV cyklus]

04:35 - 04:59

23 minut již uběhlo
1 minut zbývá do konce

NOVA - Novashopping

04:45 - 04:59

13 minut již uběhlo
1 minut zbývá do konce

Prima - Rozpal to, šéfe! (2014) [TV po...

04:55 - 05:55

3 minut již uběhlo
57 minut zbývá do konce

Reklama