Duben

PROFIL UŽIVATELE: arciking

arciking

arciking zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

 

Jsem dost divnej.

 

Mám dost divnej vkus, s ostatními se většinou neshodnu.

 

Opravdu si nemyslím, že lze o nějakém filmu jednoznačně říct, že je dobrý, nebo špatný....vždy se totiž jedná pouze o subjektivní hodnocení jedince, tedy vlastně obecně bezcenný názor. To, že se něco nelíbí jednomu člověku, ještě neznamená, že se jedná o špatné dílo. Že je tento člověk osobou takzvaně odbornou, věhlasným kritikem jemuž vlastní ego zastírá realitu, vzdělanou osobou, která už o umění něco ví, jedincem, který je přece schopen rozlišovat mezi muzickýmy výlevy a naprostými braky, to opravdu neznamená, že právě jeho názor je ten směrodatný. "Názory jsou jako díry v prdeli. Obojí má každý...."(Jaz Coleman)

 

Obecně podle mého názoru existují převážně dva druhy povětšinou kladně hodnocených snímků: 1) Nákladné a výpravné velkofilmy, nebo filmy s hvězdným hereckým obsazením, za nimiž stojí věhlasní režiséři a velká studia, a od nichž se očekávají honosné tržby a úspěchy. To jsou filmy povětšinou dosti kvalitní, ale často jim chybí nějaká ta třešnička na dortu, něco co by je posunulo ještě krapátko výš a oddělilo od množství sice dobře natočených, zato však tuctových, komerčních velkofilmů. 2) Druhou sortou jsou povětšinou nízkorozpočtové, alternativní, nebo jinak vybočující snímky. Kvalitní kousky zde jsou přehlušeny množstvím snímků, které musí být za každou cenu jiné, alternativní, povznášející....tak povznášející, až se povznesou někam úplně mimo chápání běžného člověka....jinými slovy úplně obyčejné sračky, které si však vždy najdou svojí fanouškovskou obec, zejména mezi snobskými alternativisty, u nichž se přiznání, že se mi líbí Rodinná pouta či Pobřežní hlídka, považuje za bezduchou vidláckou slabost. Prvkem, který tyto snímky velmi často spojuje, je námět zaobírající se nějakým kontroverzním tématem. Být jiný, odlišovat se, progrese, to je oč tu běží. Povětšinou však těžce na úkor kvality. Natočit zajímavý film o transsexuálním feťákovi, který žije v jednom domě se svojí babičkou a živí se chovem psů, které pak prodává na maso na místní jatka....do toho pár scén s drogovým oparem, alternativní hudbou(nejlépe zahranou na nějaký obsolutně nehudební nástroj, například kanape), a úspěch je zaručen. Kdy už konečně někdo natočí umělecký film, který v sobě bude zahrnovat značné množství toho pověstného artu, aniž by se u chýlil k těmto laciným tématům? Kdy už někdo představí film o dobře fungující rodině se dvěma dětmi a psem, bez nějakých kontroverzních perverzí, kde pouze vykreslí tu všudypřítomnou pohodu? Nejspíš se ještě načekáme......Ti, kterým takzvaná komerce smrdí, jsou často právě svým způsobem ti nejkomerčnější.

 

Nutno podotknout, že nejsem výrazným fandou ani jednoho z těchto dvou typů snímků. Dle mého názoru bývají nejlepší právě ta díla, která stojí na pomezí těchto dvou skupin a z každé si vezmou něco(přerozeně vždy to lepší).

 

Při hodnocení filmů se sice vždy snažím zachovat alespoň částečný nezaujatý nadhled, ale rozhodující slovo má vždy můj subjektivní pocit. Správný film, opravdová bomba, to je něco, co ve mně zanechá stopu, často doživotní. Často se stává, že v úplně nevýrazném či vyloženě nezajímavém filmu narazím na jednu jedinou scénu, či dokonce pouze záběr, ktarý mi přijde naprosto famózní. Zahrnout něco takového do celkového zhodnocení filmu je pak značně obtížné, a povětšinou toto nakonec vůbec neberu v úvahu. Což je škoda:-)

 

Musím také říci, že jsem na jednu stranu velkým fandou westernů(vím že jim nejspíš nadržuji), a z duše nenávidím kriminálky, protože mi přijdou všechny jako podle jednoho scénáře. A mě skutečně nebaví zírat hodinu na to, jak někdo pátrá(a nakonec se dopátrá) po tom, kdo je vrah. Nuda.

 

Závěrem se omlouvám všem, kterých jsem se dotknul při hodnocení jejich oblíbených snímků. Jsem holt extrémista, s extrémními názory. Ale nebuďte smutní a neciťte se dotčení - jsou to jen extrémní díry v prdeli.....

 

Fanklub (max. posledních 20 herců a tvůrců):

Nejoblíbenější herci:

Nejoblíbenější režiséři:

TV Program

ČT1 - AZ-kvíz (1997) [TV pořad]

00:50 - 01:20

2 minut již uběhlo
28 minut zbývá do konce

ČT2 - Hartheim: Nacistický zámek hrů...

00:25 - 01:15

27 minut již uběhlo
23 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Miami (2002) [TV se...

00:50 - 01:50

2 minut již uběhlo
58 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

00:45 - 01:35

7 minut již uběhlo
43 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190497
Osobností: 697745
Fotografií: 763784
Plakátů: 376357
Obsahů a biografií: 178200
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Teorie všeho (2014)

Teorie všeho
Hnus! Dělá se mi z toho   špatně. Leda tak k zeblití.   Další snímek, který nám   předhazuje něco co vůbec   vidět nemusíme.

Autor: kruhyyy | Hodnocení: 1 / 10

Tomorrow (1972)

Tomorrow
Citlivě napsaný scénář   podle skvělé literární   předlohy Williama Faulknera,   výborně vybrané exteriéry,   precizně vedená kamera a   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 9 / 10

Čaroděj ze země Oz (1939)

Čaroděj ze země Oz
Skoukl jsem ze zvědavosti,   protože je tento snímek   často zmiňován jako   legendární počin. No na   jednu stranu hrozná   ptákovina, na druhou mě to   celkem chytlo a bavilo:-)

Autor: Máša13 | Hodnocení: 7 / 10

Lucy (2014) [2k digital]

Lucy
Koukatelné akční sci-fi.   Člověk o tom nesmí moc   přemýšlet a pak je to   rychle plynoucí sci-fi   příběh.

Autor: red.mann | Hodnocení: 7 / 10

Patnácté léto (1994) [TV film]

Patnácté léto
Tak já mám asi zcela jiné   představy o humoru   všeobecně. A o komediích   také. Zde se hodinu a něco   koukáme na hádky a řev. To   je vše. více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 2 / 10