Zajímavosti u osobností uživatele Lynette

Lynette

Lynette zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Lynette

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet zajímavostí k osobnostem: 189
Josh Bernstein
Přidáno: 5.9.2011
Z otcovy strany je židovského původu, proto již od dětství hovoří píše a hovoří plynně hebrejsky.
Josh Bernstein
Přidáno: 5.9.2011
Od dospívání je odpůrcem ryze konzumního a materialisticky zaměřeného amerického životního stylu.
Josh Bernstein
Přidáno: 6.9.2011
Dává přednost od školních let zdravému stravování před nezdravým rychlým občerstvením - propaguje biopotraviny.
Josh Bernstein
Přidáno: 5.9.2011
Baví ho kovářství.
Josh Bernstein
Přidáno: 6.9.2011
Od dospívání je vášnivým ekologem - důsledně třídí odpad, šetří zdroje, zakoupil si staré 10-místné auto, které zrenovoval a které jezdí na rostlinný olej.
Josh Bernstein
Přidáno: 6.9.2011
Je odpůrcem adrenalinových sportů.
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
Je mezinárodní badatel, spisovatel, veřejný mluvčí, televizní moderátor, taktéž člen představenstva v Explorers Clubu, zmocněnec na Global Heritage Fund, prezident v Productions Desert Sage a prezidentem a výkonným ředitelem v BOSS /venkovní škola přežití/.
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
V minulosti byl hostitel a výkonný producent vlastního pořadu "Do neznáma s Joshem Bernsteinem " u Discovery Channel. Hostitel a spoluautor pořadu "Digging for the Truth " u History Channel. Zakladatel BOSS /venkovní škola přežití/. Vydavatel a šéfredaktor u The Outdoor Network . Ředitel marketingu a administrace u Boulder Outdoor Survival School, Inc. /BOSS/. Instruktor u Boulder Outdoor Survival School, Inc. /BOSS/.
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
Mezinárodní výzkumník, znalec divočiny, environmentální obhájce. Technický potápěč, profesionální fotograf, nadšený cestovatel -- byl kolem světa 20krát, většinou pro tv (History a Discovery Channel).
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
Josh ke své profesi říká:
,,Mám rád se učit, mám rád učení a mám rád se naučit co nejvíce o všem. Jsem šťastný, když dělám s kamerou nebo s posádkou za zády.“ Josh a jeho profese - televizní hostování, fotografování, technické potápění ( jeskyně a vraky), dovednosti divočiny, pravděpodobně něco fyzického a zábavného kromě bungee jumpingu.
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
Kouří kvalitní doutníky od r.1999, které ho naučila kouřit jeho bývalá přítelkyně jménem Nanette.
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
Během natáčení druhé série DIGGING FOR THE TRUTH /r.2006/ málem zemřel na anafylaktický šok v džungli po pokousání nebezpečným druhem mravenců. Josh vzpomíná: " Naběhlá tvář, oteklé ruce a nohy, intenzivní svědění, to bylo strašné"…. Přestali filmovat a Josh si píchnul sám adrenalinovou injekci ale prý to nepomohlo a tak musel vyhledat záchrannou službu. Bylo to v jeho životě poprvé kdy byl opravdu velmi blízko smrti. Ohnivý mravenci jsou velmi nebezpeční, proto tam vše v tom dílu nechali tak jak to bylo kvůli varování pro lidi a jak Josh sám říká, lidé by si měli sebou nosit antihistaminika které dokážou zachránit život.
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
Josh se „dopoval“ spolu se svým štábem během náročného vysilujícího natáčení a cestování při dokumentární sérii DIGGING FOR THE TRUTH /kde hostoval po tři roky v letech 2005, 2006 a 2007/ např. kofeinem, kvalitním tvrdým alkoholem /v míře/ a hlavně kouřením kvalitních doutníků, které ho naučila kouřit r. 1999 jeho bývalá přítelkyně jménem Nanette.
Josh Bernstein
Přidáno: 7.9.2011
Novinářka Martha Stewart byla pozvaná o víkendu /3.-4.9.2011/ na rodinnou svatbu svého "synovce z manželství" s Lily Snyderovou Joshe Bernsteina /hostující moderátor pořadů DIGGING FOR THE TRUTH a INTO THE UNKNOWN WITH JOSH BERNSTEIN/. Lily Snyderová je dcerou izraelského ředitele muzea v Jeruzalémě Jamese Snydera. Svatba se konala v úctyhodném Rockefellerově muzeu naproti starým městským starověkým hradbám. Nejdříve byli venku u zdí a pak i za zdmi ve starém městě. Joshův svatební ceremoniál se konal dle starého jeruzalémského zvyku venku pod tzv. chuppah /svatební baldachýn/. Martha Stewart řekla, že byla dojatá: ,,Černo-modrá obloha a ten vánek, s chuppah /svatební baldachýn/ a tallit /modlitební šál/ s tmavomodrými pruhy a olivové stromy, na kterých byl připevněn chuppah /svatební baldachýn/. Svatba byla stylová, krásná, elegantní a evokující něco izraelského a něco velmi současného."
Josh se s Lily Snyder zasnoubil o jednom turistickém víkendu v utažském kaňonu /10. - 11.7.2010/.
Josh Bernstein
Přidáno: 8.1.2012
V prosinci roku 2011 uveřejnila americká média, že v prestižním Klubu výzkumníků (Explorers club) v New Yorku vypukla válka kvůli cestovateli, tv hvězdě a hostujícímu moderátorovi Joshovi Bernsteinovi. Josh byl disciplinovaný kvůli údajnému přijetí zadarmo - což vyvolalo odpor od členů, kteří vidí vinu v boji o moc s prezidentkou klubu Lorie Karnathovou. Josh, který moderoval po tři sezóny /r. 2005, r. 2006 a r. 2007/ na History Channel cestopisný pořad DIGGING FOR THE TRUTH /u nás v tv pod názvem Mýty a fakta historie/ a na kanálu Discovery svůj vlastní cestovatelský pořad INTO THE UNKNOWN WITH JOSH BERNSTEIN /r. 2008/ byl odsouzen a byla mu udělena pokuta od historického Upper East Side institution za přijímání vstupenek od sponzorů Rolex s klubovou každoroční jarní večeří /ta se konala v dubnu 2011/. Bernsteinovo právník - Daniel S. Steinberg argumentoval, že Bernstein neporušil žádná pravidla a uvedl v dopise pro klub, že akce "vyústila v neoprávněnou kritiku jeho charakteru a integrity." Sám Bernstein toto nekomentoval. Dr. Ken Kamler, mikro-chirurg a současný ředitel klubu obvinil Lorie Karnathovou: ,,Je to mstivý krok z její strany. Pravdou je, že Josh je skutečný výzkumník a Lorie Karnathová není a proto je ohrožena. Je to možná budoucí prezident tohoto klubu a jí jde o to, aby se udržela u moci. Klub výzkumníků je v troskách. Tento klub se v minulosti honosil členy jakými byli např. Charles Lindbergh, Neil Armstrong, Teddy Roosevelt a Franklin D. Roosevelt. Ředitel Fellow J im Clash dodal: ,,Co se tam děje teď, je opravdu šílené. Sir Edmund Hillary, náš zesnulý čestný prezident se asi převrací v hrobě. " Karnathová to odmítla komentovat, odkázala média do klubu právního spolupředsedy Benjamina H. Hulseyho. Ten řekl: ,,Lorie je nejlepší prezident, kterého jsme kdy měli v posledních letech. Nikdy jsem na ní neviděl nic nevhodného. Ředitelka Anne L. Doubiletová také bránila Karnathovou, řekla:" Přinesla klub do 21. století. Někdy lidé závidí. " Nicméně na stranu Joshe se v této kauze postavila převážná část členů Klubu výzkumníků.
Dirk Bogarde
Přidáno: 15.9.2011
Nebyl jen hercem, ale také velice plodný scénárista a spisovatel.
Dirk Bogarde
Přidáno: 15.9.2011
Byl známý tím, že se hodně angažoval v charitě a jako jeden z prvních bojoval za myšlenku zlegalizovat eutanázii.
Dirk Bogarde
Přidáno: 15.9.2011
V mládí za 2.světové války skládal své vlastní básně a maloval obrazy /s válečnou tematikou/.
Dirk Bogarde
Přidáno: 15.9.2011
Válčil dobrovolně za druhé světové války ve 40.letech v Tichomoří, ač ve Velké Británii už byl divadelním i filmovým hercem a za sebou měl i práci divadelního kulisáka.
Dirk Bogarde
Přidáno: 15.9.2011
Ve své době největší žijící herecká mužská legenda v Evropě.
Dirk Bogarde
Přidáno: 1.11.2011
Britský herec Dirk Bogarde za svou hereckou kariéru získal dohromady 6 cen a 5 nominací:

CENY:

filmová cena BAFTA /r.1966/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film DRAHOUŠEK /Darling, r. 1965/.
filmová cena BAFTA /r. 1964/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film SLUHA /Servant, r. 1963/.
cena Dilys Powell /r.1992/ - ocenění od London Critics Circle Film Awards.
cena Sant Jordi /r. 1976/ - kategorie ,,Nejlepší herecký výkon" , film ZA KRÁLE, ZA VLAST /King & Country, r. 1964/ a film SOUMRAK BOHŮ /The Damned, r. 1969/.
cena Sant Jordi /r. 1968/ - kategorie ,,Nejlepší herecký výkon" , film NEHODA /Accident, r. 1967/ a film SLUHA /Servant, r. 1963/.
cena Best Actor /r. 1990/ - kategorie ,,Nejlepší herec" , film ČAS NOSTALGIE /Daddy Nostalgie, r. 1990/.

NOMINACE:

filmová cena BAFTA /r.1972/ - kategorie ,,Nejlepší herec" , film SMRT V BENÁTKÁCH /Morte a Venezia, r. 1971/.
filmová cena BAFTA /r.1968/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film NEHODA /Accident, r. 1967/ a film OUR MOTHER'S HOUSE /r. 1967/.
filmová cena BAFTA /r.1962/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film OBĚŤ /Victim, r. 1961/.
cena Zlatý glóbus /r.1982/ - kategorie ,,Nejlepší výkon herce v mini-sériích nebo v tv filmech" , tv film PŘÍBĚH PATRICIE NEALOVÉ /The Patricia Neal Story, r. 1981/.
cena Zlatý glóbus /r.1961/ - kategorie ,,Nejlepší herec filmu - hudební / komedie", film SONG WITHOUT END /r. 1960/.
Dirk Bogarde
Přidáno: 6.11.2011
Tento herec byl často obsazován do rolí vojáků a hodně hrál ve válečných filmech. Málokdo možná o něm ví, že během II. světové války byl nasazen Dirk Bogarde, který ztvárnil shodou okolností skutečnou postavu např. genpor. Browninga ve válečném filmu PŘÍLIŠ VZDÁLENÝ MOST /A Bridge Too Far, r. 1977/, v britské zpravodajské službě. Do Arnhemu byl poslán Bernardem L. Montgomerym.
Dirk Bogarde
Přidáno: 19.4.2013
Zajímavost:
Jeho praneteří je britská zpěvačka a pianistka Jasmine van den Bogaerde (nar. 15.5.1996 v Lymingtonu, Hampshire, Anglie, Velká Británie), která vystupuje pod uměleckým pseudonymem BIRDY (v překladu "ptáček" - je to její přezdívka z dětství, kterou jí dali její rodiče, když jí jakou malou krmili). Její matkou je koncertní pianistka. Sama Jasmine (BIRDY) vystupuje taktéž ve skupině NATIVE ROSES, kde zpívá vokály a kde je její bratr bubeníkem.
Susan Boyle
Přidáno: 8.10.2013
Zpěvačka Susan Boyle debutující ve filmu její vedlejší rolí Eleanor Hopewellové v adaptaci THE CHRISTMAS CANDLE (r. 2013) vydala v říjnu 2013 nové CD nazvané HOME FOR CHRISTMAS na kterém je dvanáct vánočních písní mezi nimiž jsou i dvě, které Susan Boyle propůjčila i do tohoto filmu - jedná se o původní píseň "The Christmas Song" a o vánoční píseň nazvanou "Myracle Hymn".
Gerard Butler
Přidáno: 4.9.2018
Je nejmladším ze tří sourozenců – má staršího bratra a sestru.
Památný výrok herce Gerarda Butlera: ,, Pokud nemůžeš udělat ženu šťastnou – nepřekážej jinému...“
Líbal se /i když ''jen'' před kamerou v rámci filmového natáčení/ s oběma skutečnými manželkami jeho hereckého kolegy Brada Pitta a tak srovnávat, která z nich líbá lépe může i on a nejen Brad. Když se ho v jednom zábavném pořadu moderátor v roce 2018 dotazoval, která z těchto dvou hereček líbá tedy dle něj lépe, Gerardovi se do odpovědi sice přímo nechtělo , ale nakonec odpověděl, že podle něj líbá lépe Jennifer Aniston než Angelina Jolie. S Jennifer si vyzkoušel filmový polibek v EXMANŽELKA ZA ODMĚNU (The Bounty Hunter,
r. 2010), s Angelinou ještě o pár let dříve a to v LARA CROFT - TOMB RAIDER: KOLÉBKA ŽIVOTA (Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life, r. 2003). Herec však probírání toho, která z těchto dvou hereček je v líbání lepší sám v pořadu neinicioval, ale byl to Andy Cohen, který se ho na to zeptal a vyzval, aby na tuto otázku odpověděl.
Jez Butterworth
Přidáno: 19.8.2009
Z filmového diáře MOJO, který psal na přelomu let 1996 až 1997 režisér a scénárista Jez Butterworth;
zde je popsán průběh příprav a natáčení televizního filmu "Mojo" (1997), kde hrál hlavní roli zpěváka jménem Silver Johnny skotský herec Hans Matheson........

1.7.1996 - obsadil jsem Hanse Mathesona jako Silvera Johnnyho. Hans byl v hlavní roli v tv show "Christmas" , kterou jsem napsal já a Tom, Hans se kvůli této roli vzdal divadelní školy. Hrál na jevišti také Silvera Johnnyho. Zde není nikdo jiný pro tuto práci a já se nemohu dočkat, až ho uvidím hrát jako zhmotnělou filmovou postavu.

19.9.1996 - choreograf jde pracovat s Hansem, který, jak se ukazuje, je předurčený člověk. Díváme se na dřívější videa Jamese Browna. Po 10 minutách Hans může dělat zasraného Jamese Browna. Je to vzrušující, jak jsem si vždy představoval vizuálně Johnnyho pohyby založené na těchto.

21.10. 1996 - čteme bez přestávky. Dole v divadle v Bray. Ian Hart, Ewen Bremmer, Aidan Gillen, Hans Matheson, Andy Serkis, Harold Pinter, Ricky Tomlinson, Martin Gwynn Jones a já sedíme okolo velkého stolu s ovocem a čteme scénář. Zabere to možná hodinu a já si to opravdu užívám. Díky Bohu, je to z toho důvodu, že mám pravé obsazení. Poté spolu jedeme zpět mikrobusem pro materiál kostýmu. Poslouchám herce, kteří mluví vzadu, jsem šťastný a vzrušený jako jsem ještě nikdy v mém životě nebyl.

10.11.1996 - první den filmového natáčení začínáme s Hansem, jak Silver Johnny a Baby opouští Atlantic Yard. Hans přišel rovnou z nočního natáčení jeho předchozího filmu, beze spánku.

20.11. 1996 - zpět nahoře točíme Hanse a Ezru v jejich první společné scéně. Je to jednoduchá scéna, ale já jsem nervózní. Toto je první scéna, kterou jsem psal a mám silný dojem v mé hlavě, kterou nechci ztratit. Hans a Ricky jsou spolu úžasní, velmi uvolnění ale intenzívní. Ricky pochopí jeho charakter implicitně; nemusím mu nic říkat.

22.11.1996 - pokračujeme scénou s Hansem v jeho spodkách. Hans hraje zde cíleně Johnnyho mazano - naivně.

25.11. 1996 - na konci dne jdu na kari s Aidenem, Martinem, Andym, Hansem a Tomem ve Windsoru a skončíme nakonec v hospodě, kde hrajeme kulečník s hradními vojáky.

26.11. 1996 - více komparsu, 110 lidí, rozšířil jsem natáčecí dny Silvera Johnnyho na jevišti. Toto jsou novinky pro klubovou scénu, tak Hans by měl být lépe dobrý. On je dobrý, dává tomu všechno a dívky z davu na něho skutečně reagují. Po několika více klapkách vidím, že Hans je jako rozlámaný. Štáb mu proto podává energetický nápoj Lucozade a sladké tyčinky Mars Bars a on jich spořádá několik, ale já musím točit přísněji a přísněji i když jeho nohy nebudou fungovat. Kouří, vidíš? Na konci dne jsme natočili jeden z mých oblíbených záběrů ze začátku filmu, kde se otáčí schodiště, Johnny ještě na něm stojí předtím, než vpadne na pódium.

30.11.1996 - Johnny je venku s jablkem před nouzovým východem.

14.12. 1996 - Hans jde za zvuky cinkajících dýk.

2. - 7.9.1997 - benátský filmový festival (Venice Film Festival). Ian, Aiden, Ewen a Hans jsou zde. Film se promítá v tisíci - místném velkém stanu. Na konci je vynikající odezva, herci jsou obklopeni chlapci a dívkami, kteří žádají o podpisy a v Hansově případě o polibky. Já sám se podepíšu nějakému asi tak 40 - letému vousatému Španělovi, který se naštěstí nepotřebuje políbit?
Kevin Costner
Přidáno: 2.10.2013
Úplnou náhodou se před lety postaral o velký comeback filmů s westernovou tématikou v Hollywoodu svým celosvětově úspěšným režijním počinem filmu TANEC S VLKY (Dances with Wolves, r. 1990). V době, kdy film vznikal, už nebyly v Hollywoodu dlouhá léta westerny "in" a prakticky se už ani nenatáčely pro malý zájem. To se změnilo až po úspěchu filmu "Tanec s vlky", kdy poté opět začali filmaři natáčet znova ve velkém westerny a tudíž se zvedla zároveň ze strany hollywoodských tvůrců i poptávka po hercích a herečkách indiánského původu.
Robert Duvall
Přidáno: 2.10.2013
Roku 1994 si málem zahrál v nízkorozpočtovém westernu ČEJENSKÝ BOJOVNÍK (Cheyenne Warrior, r. 1994) roli ovdovělého pana Barkleyho, avšak pro jeho vysoké finanční nároky ohledně jeho honoráře byl nahrazen hercem Danem Haggertym.
Dan Haggerty
Přidáno: 2.10.2013
Roku 1994 nahradil herce Roberta Duvalla v nízkorozpočtovém westernu ČEJENSKÝ BOJOVNÍK (Cheyenne Warrior, r. 1994), kde po něm převzal roli ovdovělého pana Barkleyho. R. Duvall od projektu odstoupil, nýbrž se nepohodl s producenty ohledně výše jeho honoráře (chtěl víc peněz, než mu mohli producenti zaplatit). Pro herce Dana Haggertyho to taktéž byla i jeho první role v životě, ve které byl zabit (v té době mu bylo necelých 53 let) a tak prý v žertu řekl scénáristovi Michaelu B. Druxmanovi po přečtení scénáře k jeho roli památnou větu - ,,Ty hajzle, to je jediný film, ve kterém jsem byl kdy zabit!".
Pato Hoffmann
Přidáno: 21.8.2011
Celým rodným jménem je Erwin Eduardo Hoffmann-Alarcon.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 161092
Osobností: 654185
Fotografií: 619065
Plakátů: 297230
Obsahů a biografií: 147789
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Stockholmský syndrom - 2. díl (2...

Stockholmský syndrom - 2. díl
Z toho, co nám prezentují v   poslední době naše   televize, je tahle miniserie   rozhodně lepší než   průměr a snese srovnání se   zahraniční více >

Autor: Zdenek43 | Hodnocení: 10 / 10

Dolittle (2019)

Dolittle

Dolittle
nejsem kritik ale film jsem si   oblíbyla.Jenom mě mrzí že   film byl předabovaný.Jinak   pohádka jak má být.   Herecké obsazení moc fajn.

Autor: taron | Hodnocení: 9 / 10

Hodinářův učeň (2019)

Hodinářův učeň
Myslela som, ze to bude   napinavejsie....dej celkom   zaujimavy, klasicky   rozprakovy. No ale najlepsia a   najkomickejsia bola postava   Lichoradky, skvely vykon.

Autor: janka29 | Hodnocení: 8 / 10

Les caids (1972)

Les caids
Robert Enrico natočil další   ze svých kriminálních   filmů na klasický motiv   přátelstí, loupeže a   útěku. Příběh postrádá   sice více >

Autor: curil | Hodnocení: 8 / 10

Přes prsty (2019)

Přes prsty
Ako som sa tesila na tento   film, tak ma sklamal...neviem,   nieco mi tam chybalo, ale   netusim, ze co....

Autor: janka29 | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.017/0.006
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz