Cerven
ohodnotit

Příště budeme chytřejší, staroušku!

Žánr:
Rok:
1982
Délka:
84 minut
Premiéra v ČR:
1.12.1982
„Satirická komedie o dvou podvodníčcích, kteří nedokáží odolat pokušení snadného zisku“
Popis / Obsah / Info k filmu Příště budeme chytřejší, staroušku!Dva zlodějíčci - sečtělý a mazaný Makovec a opatrnější Vašátko jsou za dobré chování předčasně propuštěni z vězení, jenže najít si slušné zaměstnání ke velmi těžké. Nejprve jsou jako nepotřební svědci nekalých praktik propuštěni z autoservisu a potom je vyhodí vedoucí stavby, jemuž nevědomky zničili prkna. která chtěl z podniku tajně vyvézt. A když "zfušují" i krádež tržby a místo nadité kabely seberou důchodci tašku s bramborami, tak ač neradi, přijímají nabídku své lakomé známé- hospodské Julinky a provedou "alkoholovou šmelinu", třebaže si hned první den na svobodě řekli, že se budou živit poctivě.

Hospodský švindl za vydatné pomoci známého saniťáka Pidlocha klapne, nicméně lakomá hostinská s manželem je pěkně oškubou. Navíc je navštíví vedoucí skladu s lihovinami Babánek a vydíráním je donutí, aby jeho ženě někde "sehnali" drahý kožich. A tak si vykutálený Makovec se svou těhotnou Kamilou (poťouchlým Vašátkem) odnesou z divadla nádherného norka. Chamtivý Babánek je opět podfoukne, ovšem tentokrát se předvídavý Makovec pojistí - vezme z jejich víkendové chaty, kam kožich doručili, náhradní klíč a svým geniálním nápadem přelstí lakomého majitele i vypočítavou Julču, která touží po víkendové chaloupce. Kamarád Pidloch sehraje majitele Babánkových chaty, který kvůli rozvodu spěchá s prodejem. Nenasytná Julinka se lapí jak moucha na mucholapku a vysolí domnělému majiteli tučnou zálohu. Po odjezdu nadšených hostinských se všichni tři kumpáni spravedlivě rozdělí a Makovec s Vašátkem si "vypůjčeným" chryslerem odjedou na výlet do přírody. Dopřávají si piknik přesně kopírující obraz s odpočívajícími jedlíky, tato idyla však neujde náhodnému podvodníkovi, který opodál chytá ryby a sako, nadité Julčinými penězi jim ukradne. Oba okradení zloději ho pronásledují zcizeným autem a pochopitelně je všechny chytne hlídka VB. A tak se Makovec s Vašátkem opět procházejí po vězeňském svoře a slibují si, že PŘÍŠTĚ BUDEME CHYTŘEJŠÍ ...


Autor: Angelika2808

Popis / Obsah / Info k filmu Příště budeme chytřejší, staroušku!Gustav Makovec a Karel Vašátko jsou dva nerozluční podvodníčci, kteří nedokážou odolat vidině snadného zisku. Mají však smůlu a místo zisku se pokaždé dočkají ztráty. Ztráty svobody, kterou jsou nuceni vyměnit za pobyt v nápravném zařízení. Brány věznice po čase opouštějí s odhodláním začít nový život. Nastoupí v autodílně podniku Frigotherm, ale jejich předsevzetí živit se poctivě začíná velmi brzy dostávat první trhliny. Vystřídají několik zaměstnání a vymyslí řadu originálních podvůdků a zlodějin. Pokaždé však narazí na podvodníky mnohem drzejší, bezcharakternější a vykutálenější, takže na jejich nápadech vydělá někdo jiný. A když už toho mají plné zuby a chtějí se sokům pomstít, skončí nakonec tam, odkud na začátku vyšli. Za mřížemi.

Zdroj: Nova


Popis / Obsah / Info k filmu Příště budeme chytřejší, staroušku!Posledním titulem ve filmografii režiséra Petra Schulhoffa se stala v roce 1983 komedie o čerstvě propuštěných zlodějích, kteří se marně pokoušejí sekat dobrotu. Schulhoff tak uzavřel dekádu, kterou věnoval převážně právě satirickým příběhům zaměřeným proti různým nešvarům soudobé společnosti. Tento autor obracel svůj zájem především k pošramoceným mezilidským vztahům (komedie zesměšňující počítačovou seznamku Hodíme se k sobě, miláčku…? /1974/, dvojí kritika maloměšťáctví ve filmech Zítra to roztočíme, drahoušku…! /1976/ a Co je doma, to se počítá, pánové… /1980/, satira na misantropii Já už budu hodný, dědečku! /1978/). Zaujaly ho však i podvodné praktiky náborářů do státních podniků (Já to tedy beru, šéfe…! /1977/). Komedie Příště budeme chytřejší, staroušku! se dotýká obou tematických okruhů: jednak sleduje vztah dvou vypečených recidivistů, jednak popisuje špinavé praktiky, jejichž prostřednictvím se obohacovali vykutálení rozkrádači socialistického majetku… Zloději Karel Vašátko a Gustav Makovec se po propuštění z vězení marně pokoušejí začít nový život. Kolem nich je ovšem plno pokušitelů, kteří jejich poctivé snahy maří. Zkušenosti z autodílny a závoznické firmy ve Vašátkovi a Makovcovi probudí novou kreativitu, takž začnou čile okrádat své naivní bližní. Jejich plány jim však nikdy nevyjdou tak, jak by chtěli: jejich podvody a zlodějny se vždy obrátí proti nim. O poctivém přístupu k životu rychle přestanou uvažovat: jde přece jen o to, aby byli příště chytřejší… Prostá anekdota o podvedených zlodějích posloužila Petru Schulhoffovi, jenž se rovněž ujal scénáře, jako základ oddechové lidové komedie. Hlavních role ztvárnili Karel Augusta a František Peterka, který patřil k režisérovým oblíbeným hercům a objevil se ve většině jeho děl. Také další party Schulhoff svěřil osvědčeným domácím komediálním hercům – Heleně Růžičkové, Janu Skopečkovi a Vladimíru Hlavatému.

Zdroj: NFA


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910
Reklama

TV Program

ČT1 - Komisařka Florence (2015) [TV ...

20:10 - 21:45

78 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

ČT2 - Krásné země z výšky

21:00 - 21:55

28 minut již uběhlo
27 minut zbývá do konce

NOVA - Výměna manželek (2004) [TV poř...

20:20 - 21:35

68 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

Prima - Polda (2016) [TV seriál]

20:15 - 21:30

73 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

Reklama