reklama

FDb.cz - filmová databáze

Dnes je 24.2.2017 a svátek má Matěj. Tip: Nej půjčka >>

Rozšířené vyhledáváníPostrádáte zde něco?

 
 
ohodnotit

Hra

The Game

Rok:
1997
Délka:
129 minut
Premiéra v ČR:
5.3.1998
„Dárek pro milionáře, který se nečekaně změnil v boj o život s nepolapitelným nepřítelem. Nebo ne?“
Popis / Obsah / Info k filmu Hra
Investiční bankéř a multimilionář Nicholas Van Orten žije ve velkém luxusním domě osamělým životem. Může si dovolit cokoli, o nic však nemá zájem. Ani o svého bratra Conrada, který se objeví, aby mu popřál k osmačtyřicátým narozeninám. Jako dárek mu předá poukázku na Hru společnosti CRS. O smyslu hry mu však odmítne cokoli prozradit. Bankéř se náhodou ocitne při pracovním jednání v sídle CRS, kde s nechutí projde řadou náročných fyzických i psychických testů. Sotva podepíše smlouvu, začíná se roztáčet soukolí, které hrozí rozdrtit jeho kariéru, bohatství, postavení, svobodu a nakonec i život. Před jeho domem se objeví pohozená figurína, která mu připomene otcovu sebevraždu a z televize na něj promluví komentátor, který ho uvítá do hry. Další den se Nicholas ocitne ve víru podivných a znepokojujících náhod. Vzápětí se v jeho domě objeví zoufalý Conrad. Tvrdí, že se společnosti nedokáže zbavit a je proti své vůli nucen pokračovat ve Hře. Když ho Hra málem připraví o život v taxíku, který se zřítí do vody, požádá o zásah policii. Společně s ní vtrhne do sídla CRS, zjistí však, že firma zmizela. Podaří se mu najít Christinu, a když jsou napadeni zabijáky pracujícími pro CRS, podaří se jim uniknout a ukrýt se na Nicholasově chatě v horách. Dívka tvrdí, že firma, pro kterou pracuje, se specializuje na okrádání bohatých zákazníků. Příliš pozdě si Nicholas všimne, že mu dívka namíchala do čaje omamnou látku. Probere se v hrobce zapadlého hřbitova kdesi v Mexiku bez peněz, bez dokladů, jen ve špinavém obleku. Nehodlá se jen tak vzdát a rozhodne se vybojovat si svůj život zpátky.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hra
Nicholas Van Orton, velmi movitý a úspěšný sanfranciský bankéř, je tak osamělý, že i své narozeniny slaví sám. Když dosáhne 48 let (věku, v němž jeho otec spáchal sebevraždu), dostane od svého bratra Conrada, který před lety odešel a teď se náhle vrátil, neobyčejný dárek – kartičku, která ho opravňuje k tomu, aby se zapojil do neobvyklé hry společnosti Consumer Recreation Services. Celá záležitost vypadá natolik kuriózně, že se Nicholas rozhodne společnost navštívit. Aniž to ví, dává tím impulz, aby se věci daly do pohybu…

Zdroj: FTV Prima


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hra
Držitel Oscara Michael Douglas tentokrát zazářil v roli Nicolase Van Ortona, investičního bankéře ze San Francisca, jenž jde ve stopách svého otce-skrblíka. V den Nicholasových osmačtyřicátých narozenin (v tomto věku spáchal jeho otec sebevraždu) se přiřítí do města jeho mladší svobodomyslný bratr Conrad (Sean Penn) a předá mu speciální dárek (těžké obdarovat muže, který má vše) – vstupenku do CRS aneb Rekreačního zákaznického servisu. Tato společnost vymýšlí a realizuje hry na míru pro své zákazníky, slovy obchodníka CRS Jima Feingolda (James Rebhorn): „ať už jim chybí cokoli“. A tak se začne měnit Nicholasův až dosud bezpečný život – experti z CRS pro něj připravují nejprve neškodné žertíky, které se ale rychle stanou zákeřnými a životu nebezpečnými. Nicholas zůstává odříznutý od finančních zdrojů a přesvědčený, že nemůže věřit vůbec nikomu. Začíná dokonce uvažovat nad tím, jestli hra CRS není jen zástěrka pro tajnou operaci ve snaze ukrást jeho jmění a odstranit jeho osobu. A tak se vydá sám do boje, pronikne do CRS s cílem „vytáhnout oponu a setkat se s kouzelníkem“.

Zdroj: HBO Europe


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hra
Multimilionář, bankéř Nicholas Van Orton (Michael Douglas), znuděn životem, poznamenaný zážitkem z dětství, kdy byl svědkem smrti svého osmačtyřicetiletého otce, slaví stejné narozeniny. Od svého zhýralého, zavrhovaného mladšího bratra Conrada (Sean Penn) dostává dárek. Hru. Ďábelskou, nebezpečnou, nezastavitelnou, která naruší jeho soukromí, hru, na jejímž konci je možná i smrt. Nicholas chce hru zastavit. Ale už nemůže...


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hra
Úspěšný obchodník Nicholas Van Ortona (Michael Douglas) není návštěvou svého bratra (Sean Penn) nijak nadšen. Je totiž velice těžké potěšit darem, byť narozeninovým, muže, který má všechno (a co nemá si může koupiti. Povahou tohoto daru je
ale natolik zaujat, že po krátkém váhání přijímá pozvání do tajemné hry. Že v této hře nejde o zábavu ani o peníze, ale o život, zjišťuje Van Orton až ve chvíli, kdy už není cesty zpět, kdy není návratu ani úniku. Děsivý thriller s výborným Michaelem Douglasem (Wall Street, Základní instinkt) a neméně přesvědčivým Seanem Pennem v hlavní roli má na svědomí na temné barvy a tísnivé pocity odborník z nejpovolanějších David Fincher.

Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributora


V připravovaném projektu režiséra filmů Vetřelec 3 a Sedm představuje Michael Douglas vysoce postaveného byznysmana, který příliš zaneprázdněn svou prací a kariérou, se již dlouhou dobu nezajímá o život své dcery (Jodie Fosterová). Ta se mu po letech ozve a věnuje mu zvláštní dárek - pozvánku do tajemné Hry, která má jediné pravidlo: Nejsou žádná pravidla! Až příliš pozdě si uvědomí, že je do Hry vtažen natolik, že už není cesty zpět.

Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributora


Thriller spekuluje s celkem jednoduchým nápadem, který rozehrává do I poměrně složité partie. Samotářský milionář Nicholas dostane od svého bratra Conrada poukázku na jakousi Hru, již provozuje tajemná firma CRS. Muž podepíše smlouvu a od toho okamžiku se dostává do drtivého soukolí okolností, jež nakonec zcela změní jeho osud. David Fincher zde znovu dokazuje vytříbený smysl pro atmosféru, filmový obraz a rafinované budování napětí.
Program ART

Autor/Zdroj: /


Multimilionář a bankéř Nicholas Voň Orton, poznamenaný zážitkem i dětství, kdy byl svědkem smrti svého osmačtyřicetiletého otce, slaví stejné narozeniny. Od svého zhýralého, zavrhovaného mladšího bratra Conrada dostává dárek. Hru. Ďábelskou, nebezpečnou, nezastavitelnou, která naruší jeho soukromí, hru, na jejímž konci je možná i smrt. Nicholas chce hru zastavit. Ale nemůže...

Autor/Zdroj: /Febiofest


Popis / Obsah / Info k filmu Hra
Samotářský milionář Nicholas Van Orton dostane k osmačtyřicátým narozeninám od svého bratra Conrada poukázku na jakousi Hry, již provozuje tajemná firma CRS. Muž podepíše smlouvu a od toho okamžiku se dostává do drtivého soukolí událostí, jež změní jeho osud.Je neustále pod anonymní kontrolou, musí čelit narůstajícím nebezpečím a nakonec bojuje o holý život. Rozhodující je pro něho setkání s fatální ženou Christinou, která je zaměstnankyní CRS. Uštvaný bankéř nakonec v domnění, že zabil bratra, skočí z vysoké budovy. Bezpečně však dopadne do vzduchového polštáře. I to bylo totiž součástí Hry, jež splnila svůj účel, když proměnila hrdinův postoj k okolnímu světu.

Autor/Zdroj: /Cinema


Michael Douglas v rozporuplném thrilleru Davida Finchera

Na kontě má 600 milionů dolarů, patří mu administrativní budova v centru San Franciska a větší "menší zámek" za městem. Přesto večeří sám u ekonomického televizního zpravodajství. Jeho osobní život v podstatě přestal existovat. Přežívá. K čemu jsou všechny peníze světa, bez žízně po životě? Manželka ho opustila i s dítětem už před lety a jeho mladší bratr se ozve nanejvýš jednou za rok. Nicholas Van Orton (Michael Douglas) nemá v den svých osmačtyřicátých narozenin daleko k sebevraždě, kterou ve stejném věku a ze stejných důvodů spáchal jeho otec. Je nesnesitelně opuštěný. Je sám.

Conrad Van Orton (Sean Penn) ví, že za bratrovými problémy se skrývá nemoc duše, uondané jednotvárným vegetováním nechutně bohatého investičního bankéře. K narozeninám mu proto věnuje výjimečný dárek. Malá kartička s nápisem Centrání Rekreační Služba není nic jiného než předem zaplacený voucher na HRU. Pravidla neexistují a co je jejím cílem, musí objevit každý z hráčů sám. Jen jediná věc je předem stoprocentně zaručená - při HŘE se Nicholas rozhodně nebude nudit a jeho dosavadní život se od základu změní.

Po krátkém váhání a několika nepřímých doporučeních od náhodných známých navštíví Nicholas sídlo firmy a podrobí se několikahodinovým přijímacím testům. Mučil jste jako dítě malá zvířátka? Máte při masturbaci pocit viny? Jaké jsou vaše finanční poměry? Zvídavost dotazníků předčí snad jen důkladnost zdravotní prohlídky. Opakovaná vyšetření EEG a EKG dávají tušit, že HRA bude fyzicky o mnoho náročnější než partie domina nebo přátelské utkání v tenisovém čtyřhře.

Krátce po vstupní prohlídce zazvoní Nicholasův mobil a příjemný ženský hlas mu sdělí, že náročnými testy neprošel. Bohužel vás budeme muset odmítnou. Nicholas by se určitě naštval o hodně víc, kdyby neměl starosti se svým obchodním partnerem v New Yorku. Během služební cesty na východní pobřeží se ale začnou dít nevysvětlitelné věci - jako by odmítnutí CRS bylo jen součástí plánu. Zpátky v San Francisku pak nabere HRA skutečné obrátky. Usedlý Nicholas musí vynaložit veškerou obratnost a inteligenci, aby sebe a svou novou známou Christinu provedl pečlivě zrežírovanými nástrahami. Relativně nevinné hříčky přitom rychle gradují do riskantních situací, v nichž jde bez přehánění o život. Tohle už přece nemůže být jenom nějaká HRA!

Když Nicholas náhodou zjistí, že jednou z účinkujících je i Christina, položí jí způsobem, který nelze odmítnou, několik zvídavých otázek. "Nicholasi, copak si to ještě nepochopil? Žádná pravidla neexistují a cíl HRY je neuvěřitelně prostý - připravit tě o tvých 600 milionů dolarů. A pak i o život."

Vypadá to slibně, co říkáte? Problém filmu Hra je ale v tom, že po slibném začátku nenabídne navnaděnému divákovi nic než kombinaci spikleneckých béčkových klišé, sympatického Douglase a mnohamiliónového rozpočtu. Po velmi pečlivě a zvolna budované expozici s pochmurnou a tajemnou atmosférou - Nicholasova osamělost uprostřed rozlehlého luxusu, nejednoznačný vztah s bratrem, skvěle použitý motiv otcovy sebevraždy - je vlastní HRA nepříjemným zklamáním. Série více či méně dramatických historek postrádá hlubší dramaturgický klíč než jakým je prostá snaha a jakous takous logickou návaznost. Jakoby scenáristé jednoduše sestavili náhodilé bludiště dokonale zrežírovaných nástrah bez výraznějších omezení. Všichni lidé pracují pro společnost, všechno je dopředu dokonale připravené a díky obsáhlým testům se dopředu počítá s každou maličkostí, s každým záchvěvem Nicholasovy mysli.

Nakonec už divák jenom hádá, ne jestli je to HRA nebo skutečnost, ale kterou z těchto dvou možností tvůrci použijí jako rozuzelení. Tak schválně, co myslíte? Dovolí si Fincher zdecimovat po Bradu Pittovi (Sedm) i Michaela Douglase? Ano, uhodli jste. Velké finále s "hollywoodským koncem" degraduje předchozí hodinu "nečekaných" zvratů na podvodně vykalkulovanou slátaninu.

Nic proti typicky hollywoodským koncům, ovšem pokud jim předchází standardní produkt filmového průmyslu. Fincher začal po svém a oportunisticky skončil na straně studiového establishmentu. Představte si, že Hamlet po pečlivém vykreslení značně psychotické atmosféry překvapivě vrcholí veselou svatbou hlavního hrdiny a Ofélie. Nebo, že Bílý Bim, Černé ucho se na konci stejnojmenného filmu šťastně shledá s páníčkem Tichonovem. Ano, fuj! Zkrátka, při určité vědomé stavbě příběhu a záměrném budování atmosféry lze použít jen jedinou účinnou katarzi.

Jaký vliv měl na celkové vyznění filmu Michael Douglas se můžeme jen dohadovat. Jisté je, že hereckou práci odvedl na výbornou. Jeho Nicholas je zpočátku jakousi emotivně vyhořelou obdobou mocného finančníka Gekka z Wall Streetu, za kterého získal Douglas Oscara. Když pak musí Van Orton s vypětím sil vzdorovat nástrahám HRY, začne se Douglas pohybovat v intencích svého brilantního výkonu v roli štvaného antihrdiny z Volného pádu. Překvapivé je obsazení Seana Penna do nenáročné role Nicholosova bratra a minimální využití jeho mimořádného talentu. Naopak Deborah Ungerová v roli Christine ze všeho nejvíc připomíná archetyp starší upracované sestry a hrdinovo milostné vzplanutí nelze chápat jinak, než jako částečné pomatení smyslů a pudů v důsledku přestálých nástrah HRY. Pokud vám sex appelal Ungerové v Cronenbergově uchylárně Crash připadal neodolatelný, budete nejspíš, stejně jako já, její bezradností zklamáni.

I když Hra vlastně vznikla v nezávislé produkci a má velmi slibnou expozici, je nakonec pohříchu hollywoodským filmem, který se navíc dlouho snaží tvářit "jinak". Režisér David Fincher má štěstí, že mu jeho předchozí film Sedm propůjčil auru kultovního tvůrce a "jeho" diváci ho protentokrát určitě podrží.

Autor/Zdroj: Hoffman Tomáš/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

82.6 %
6   - argenson
4   - SvoKar
9   - cicis
8   - Erkul
8   - curil
8   - jarda53
8   - clara.bow
8   - efCZa
8   - Veronika42
8   - Justik66
8   - pataamat
7   - FLA
8   - M.A.G.
8   - Agostino
8   - Lienocka22
4   - Duri86
8   - LenC2
6   - Kuvik
9   - enejčel
7   - Bara.40

TV Program

ČT1 - Silvestrovský koktejl

22:50 - 23:45

2 minut již uběhlo
53 minut zbývá do konce

ČT2 - Sbohem buď, lásko má (1944)

22:05 - 23:40

47 minut již uběhlo
48 minut zbývá do konce

NOVA - Osamělý jezdec (2013)

20:20 - 23:10

152 minut již uběhlo
18 minut zbývá do konce

Prima - Divočina (2014)

21:40 - 00:10

72 minut již uběhlo
78 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 141536
Osobností: 606247
Fotografií: 526433
Plakátů: 253912
Obsahů a biografií: 130295

Poslední komentáře

Sully: Zázrak na řece Hudson (20...

Sully: Zázrak na řece Hudson
Hrdinský počin pilota nebo   prostě naučná rutina s   chladnou ? Sully dokáže, že   počítačová simulace nemá   lidský faktor.

Autor: wena | Hodnocení: 8 / 10

Texaský masakr motorovou pilou 3...

7/10

Texaský masakr motorovou pilou 3D
Ano film se mi líbil nemá   sice moc dobré efekty ale   film se mi líbil dobrý   příběh a zajímavý konec   za to shlédnutí to stojí.

Autor: Filip.Rakos | Hodnocení: 7 / 10

Texaský masakr motorovou pilou: ...

10/10

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek
Jo tohle se   povedlo..zajímavý příběh   a krvavá akce doufám že   leatherface(2017-2018) bude   stejně dobrý jako tento.

Autor: Filip.Rakos | Hodnocení: 10 / 10

Texaský masakr motorovou pilou (...

5/10

Texaský masakr motorovou pilou
Nic moc....po většinu filmu   se skoro nic nedělo nevim co   více říci průměr....Ale   rozhodně stojí za   shlédnutí pokud ste   fanoušky série

Autor: Filip.Rakos | Hodnocení: 5 / 10

31 (2016)

10/10

31
Asi se mi film líbil hodně   protože moc takovyhlech   filmů nevidím a opravdu sem   si to užil po celý film akce   moc se mi líbil.

Autor: Filip.Rakos | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.074/0.056