Cerven
ohodnotit

Beránek s pěti nohama

Le mouton à cinq pattes

Žánr:
Země:
Rok:
1954
Délka:
90 minut
Popis / Obsah / Info k filmu Beránek s pěti nohama
Malé městečko se chystá na oslavu, kdy přijede i sám prezident Francie a radní se domluví, že by bylo hezké pozvat na oslavy i bratry, paterčata, Forgetovi. Jsou to synové Édouarda Saint – Forgeta, který po smrti své ženy na jejich výchovu zůstal sám a kteří se mu v mládí rozprchli po světě a dvacet pět let si na svého otce ani nevzpomněli. Ten má na ně políčenou flintu, která visí na zdi a je stále připravená v pohotovostním režimu. Na jejich kmotra připadl nevděčný úkol - najít bratry a předat jim pozvání.

Alanovi patří kosmetické impérium a stal se z něj bohatý podnikatel a vedle jeho osoby, jeho bratru Désiré, i když má početnou rodinu, se nedaří, je jenom myčem prodejních výloh a žije nuzným životem. Když zemře na infarkt Pilate, majitel pohřebního ústavu, tak si pomůže podvodem a začne se i jeho rodině se čtyřmi děvčátky dařit.

Z Etiena se stal majitel a kapitán lodi, která pluje po všech mořích, ale dost často propadá hráčské vášni, kdy hraje o obrovské peníze a hraje i vážně o svou loď. Zatím všichni přislíbili, že oslavy města nemohou probíhat bez nich. Bernard pracuje v novinách a má na starost rubriku on a ona. Když mu zemře v kanceláři čtenář, který si našel díky novinám svojí nevěstu, jde dívce oznámit, že jí ženich zemřel a pomůže jí i v rozhodování jejích rodičů o jejím nápadníku, který se jí již nějaký čas dvoří.

Poslední Forget, Charles, je farář a ten má problémy se svými ovečkami, které si z něj dělají legraci, protože je hodně podobný jednomu filmovému komikovi, a proto se stal terčem posměchu. Táta se po mnoha letech setká se svými syny, slavnosti začínají, blíží se kolona aut pana prezidenta a policie přijde zatknout Désire na podkladě zatykače pro podvody. Jediný, kdo nežije oslavou, je manželka od Désiré, na kterou přijdou porodní bolesti a narodí se jí šesterčata...

Hlavní roli hraje slavný komik Fernandel, který hraje své role jak ryba ve vodě, dokonce šest rolí a každá je jiná. V jedné roli, majitele pohřebního ústavu, hraje herec, který si ještě nějaký čas na hlavní role musel počkat a to Louis de Funés...


Autor: jarda53

Popis / Obsah / Info k filmu Beránek s pěti nohama
POZOR SPOILER!

Ve městečku Trezignan se pořádá divadelní festival. Při venkovním a nočním představení je herec přerušen chrápáním jednoho starce na vozíku. Jmenuje se Édouard de Saint-Forget. Ten je pak odvezen.

Protože chtějí místní pánové se starostou oživit zdejší nudu a následující oslavy výročí, rozhodnou se pozvat paterčata na oslavu. Potíž je v tom, že jejich otec s tím nechce mít nic společného a s akcí nesouhlasí. A ten otec je právě Édouard.
Městu je to však jedno. Vysílá jejich kmotra, doktora Bolléna, aby je našel a přivedl. Ten nejprve nalézá syna Allaina, který vlastní salón krásy a je velmi bohatý, na rozdíl od bratra Desiréa, který peníze nemá. Takže bere i práci umývání výkladních skříní. Například u pana Pilata, který vlastní pohřební službu (Louis de Funès). Ten ho přemluví k tomu, aby napsal poslední vůli a v ní žádal bratra o pohřeb v té nejvyšší kvality. A Desiré to podepíše. Pak se mu stále zdá, že jej čeká smrt a skončí to opravdu smrtí.

Doktor nalézá dalšího z bratrů. To je lodní kapitán a zrovna maže karty o obrovské peníze a už prohrál náklad. Nyní vsází loď. Po hře také přislíbí účast na oslavě v Trezignanu. Následuje syn Bernard, který pracuje v redakci časopisu. Trošku podvádí, vydává se za tetu a uděluje rady. Ale má dobré srdce, protože se rozhodne pomoci dívce, které přišel sdělit zprávu o smrti jejího nápadníka. Toho trefil šlak přímo u něj v kanceláři. Poslední syn je Charles. Když jej doktor hledá, všichni obyvatelé se smějí. On je kněz a tak to doktor nechápe, ale pochopí to až když mu Charles řekne, že se podobá slavnému komikovi. Nu, všichni bratři byli tedy doktorem a jejich kmotrem navštíveni. Oslava v Trezignanu začíná...


Autor: Pitryx

Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910
Reklama

TV Program

ČT1 - Události v regionech (2007) [T...

18:00 - 18:25

11 minut již uběhlo
14 minut zbývá do konce

ČT2 - Fotbal: EURO 2024 Německo

17:50 - 20:00

21 minut již uběhlo
109 minut zbývá do konce

NOVA - Na lovu (2021) [TV pořad]

17:40 - 18:50

31 minut již uběhlo
39 minut zbývá do konce

Prima - Prostřeno! (2010) [TV pořad]

17:55 - 18:52

16 minut již uběhlo
41 minut zbývá do konce

Reklama