reklama
 
ohodnotit

Agent v sukni

Big Momma's House

Žánr:
Rok:
2000
Délka:
98 minut
Premiéra v ČR:
17.8.2000
„V boji proti zločinu přinesl nejvyšší oběť - přestrojil se za starou tlustou černošku.“
Popis / Obsah / Info k filmu Agent v sukni
Malcolm Turner patří s parťákem Johnem ke špičkovým agentům CIA. Je pověřen případem zločince Lestera Vesca, který se před dvěma lety během brutální loupeže zmocnil dvou milionů dolarů a nyní uprchl z vězení. Vedení FBI předpokládá, že o penězích by mohla vědět jeho tehdejší přítelkyně Sherry, a pověří Malcolma jejím sledováním. Po odvysílání zprávy o Lesterově útěku sebrala syna Trenta a opustila byt. Agenti odjedou do malého jižanského městečka, v němž žije její jediná příbuzná, babička Hattie. Rázná žena jim zkřížila plány, protože odjela na několik dnů za nemocnou přítelkyní. Malcolm si však ví rady a rozhodne se za ni vydávat. Sotva na sebe natáhne komplikovaný převlek, objeví se u dveří Sherry. Úspěšně se s vnučkou i Trentem přivítá, poté však musí čelit řadě komplikaci. Tou první je neodbytný nápadník Ben, druhou skutečnost, že je Hattie vyhlášená porodní bába, a třetí je samotná Sherry. Malcolm se totiž do ní zamiluje. Dlouho se mu daří balamutit Sherry i celé městečko, jenže pak se objeví Lester. A zároveň dorazí skutečná Hattie. Jak jen může tohle všechno Malcolm zvládnout?

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Agent v sukni
Agent FBI Malcol Turner (Martin Lawrence) je pověřen důležitým úkolem. Dopadnout federální policií hledaného zloděje a vraha, který by mohl motat kolem svého malého synka a své ženy Sherry (Nia Longová). Jenže ta netuší, že je sledována právě Malcolmem, který střeží její bezpečí. Sherry se ze strachu chce ukrýt v domě své matky (Big Momma) a telefonicky se domluví, že přijede. Jenže stará paní nečekaně odjíždí dřív, než dcera dorazí a to je příležitost pro Malcolma nahradit "Big Momma". Převlek je dokonalý, že Sherry, pravda dlouho matku neviděla, vůbec nepoznává, že to není ona. Jenže Malcolm musí také plnit profesní úkoly agenta nejen v převleku, ale i civilu, a tak se Sherry setkává s Malcolmem nejen "v sukni", ale i v civilu. A Malcolm je zatraceně pohledným agentem. A tak láska na sebe nenechá dlouho čekat, jenže Sherry nic netuší až do příjezdu své matky.

Režisér Raja Gosnell (Sám doma 3, Nepolíbená) natočil skvělou komedii se skvělým Martinem Lawrencem. Původně "dvorní" střihač režiséra Chrise Columbuse (Sám doma, Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, Mrs. Doubtfire: Táta v sukni, Dva v tom) se spojil na tomto projektu s Gregem Cannomem, který získal Oscara za make up ve filmu Mrs. Doubtfire: Táta v sukni. Ten vytvořil postavu "Big Momma", protože "Greg je protetický génius a je jedním z gigantů na poli speciálního make upu" jak sám režisér dodává.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Agent v sukni
Příběh: Z vězení uprchne brutální lupič a vrah, který má ještě někde ulité peníze z přepadení banky. Jeho žena Sherry se uchýlí pod ochranu své matky, ovšem ta musí nečekaně odjet pryč. Agent FBI Malcolm Turner, který dostal případ na starost, dostává šílený nápad. V dokonalém převleku za Sherryinu matku by se přece mohl dozvědět ledacos zajímavého.
Černošského komika Martina Lawrence si možná ještě pamatujete z akční komedie Mizerové, kde si zahrál po boku Willa Smithe. Lawrence proslul v Americe jako uznávaný televizní bavič a jeho účast v nenáročných komediích typu Není co ztratit nebo Modrý blesk je zárukou jistého, i když ne příliš bombastického úspěchu. To ostatně potvrzuje i tento snímek, jenž byl v amerických kinech přijat docela dobře. Přiznám na rovinu, že tuto skutečnost nechápu.
Že jsou humor Martina Lawrence a jeho předlouhé, sebestředné kreace evidentně přizpůsobeny stylu afroamerického publika, není zase až tolik na závadu. Ne každý se dokáže od srdce zasmát peprným italským komediím nebo ocenit bezpointální gagy Monty Pythonů. Vedle Agenta v sukni ale působí i ten nejpřiblblejší film Paola Villaggia jako mistrovské dílo plné elegance a vytříbené vtipnosti.
Úvodní scéna z nelegální arény, byť ne moc dobře natočená, navozuje pocit, že tvůrci nám naservírují říznou komediální kriminálku na způsob Policajta v Beverly Hills. Jakmile ale na scénu vpluje metráková nevraživá tchyně a Martin Lawrence rozjede svoje exhibice naplno, začne se divákovo radostné očekávání věcí příštích rychle měnit v chmurnou obavu z téhož. A už v první čtvrthodině mu při záchodové scéně s nahou starou dámou dojde, že ho čeká komediální skvost zábavný asi jako zátiší s týden mrtvou kočkou. A taky že jo.
Humorná situace, kdy se chlápek převleče za starou tlustou ženu, ještě celkem dobře fungovala v Tátovi v sukních. Tady ale ne. Lawrence zkrátka není Robin Williams a režisér Raja Gosnell (Nepolíbená, Sám doma 3) není Chris Columbus. Zkažené jadérko je pak obaleno plytkým slaďákem o tom, kterak agent coby Velká máma získá srdce všech včetně krásné Sherry a zdárně vyřeší případ. Všichni na plátně jsou nechutně šťastní, všichni v sále nadmíru znechucení.
Leoš Flodr Total Film 2000/7/93

Autor/Zdroj: Flodr Leoš/Total Film


Popis / Obsah / Info k filmu Agent v sukni
Po Eddiem Murphym se další oblíbený černošský komik Martin Lawrence pustil do převlekové komedie. Ve filmu Raji Gosnella Agent v sukni představuje špičkového příslušníka FBI Malcolma, který se při pátrání po ztracených milionech a uprchlém zločinci musí proměnit v mohutnou starou černošku Velkou mámu a vydávat se tak za babičku podezřelé zločincovy přítelkyně. Mladá Sherry se synkem Trentem totiž hledá úkryt před nebezpečným bývalým milencem u své příbuzné v zapadlém jižanském městečku. Žena však netuší, že babička na pár dnů odjela a že místo ní se o ně stará převlečený agent. Ten se však do půvabné vnučky zamiluje, a proto před ní navíc vystupuje ještě pod vlastním jménem jako zdejší údržbář. Nakonec vše samozřejmě dopadne tak, jak to má ve správné komedii být. Právě tak standardní jsou zdroje komických situací a různých gagů, těžících především z obezity rázovité babičky, z idylické atmosféry jižanského maloměsta, z černošského temperamentu a ze zápletek, způsobených komplikovanými záměnami. Vše stojí samozřejmé také na dokonalosti maskérských efektů zkušeného odborníka Grega Cannoma. Na rozdíl od jiných převlekových filmů si tvůrci zkomplikovali situaci konfrontací skutečné babičky (v podání zpěvačky a divadelní herečky Elly Mitchellové) a její maskované „dvojnice ". Jinak však v ničem nevybočují z obvyklých mezí. - Režisér Raj Gosnell pracoval dlouhá léta jako střihač, mj. i na úspěšné převlekové komedii Mrs. Doubtfire - táta v sukni (1993) a na dvou dílech série Sám doma přičemž další díl Sám doma 3 režíroval.
Tomáš Bartošek, Filmový přehled 2000/7/3,

Autor/Zdroj: Bartošek Tomáš/Filmový přehled


Zkušenému agentovi FBI, mistrovi převleků Malcolmovi (Martin Lawrence), se naskytne jedinečná šance: Důležitá (a krásná) svědkyně Sherry jede se svým synkem na návštěvu ke své babičce, miláčkovi všech sousedů, familiárně všemi přezdívané „mamina". „Mamina" ovšem nečekaně musí pryč z domova, Sherry o tom neví a svou babičku několik let neviděla. Malcolm po chvíli přemýšlení dostane ďábelský nápad: Přestrojit se za „maminu" a vydávat se za ni v naději, že ze Sherry vypumpuje potřebné informace. Může to fungovat? Může, je to komedie.
Ano, musíte si to při sledování filmu v duchu opakovat znovu a znovu: Je to komedie, takže by vám nemělo vadit, že celá zápletka je značně přitažená za vlasy, převlečený Malcolm není „mamině" dvakrát podobný a všichni kolem jsou natvrdlí a nepojmou ani nejmenší podezření.
A když píšu „může to fungovat", neznamená to ještě, že to funguje. V Agentovi v sukni najdete všechny scény, které od něj očekáváte: Malcolm jako „mamina" hraje basket. Malcolm se jako „mamina" zúčastní kurzu sebeobrany a přepere instruktora. Malcolm jako „mamina" je nucen dělat porodní bábu. Malcolmovi občas uklouznou slova jako „shit" nebo „ass". A tak podobně... Většina těchto scének je poměrně legrační, ale žádný záchvat smíchu vám při nich nehrozí. Řekněme, že dopadly „v rámci očekávání". Bohužel, mnoho dalších podobných scén, na které se těšíte, ve filmu prostě není. Když se posléze seznámí se Sherry i „civilní" Malcolm (vydávající se za elektrikáře), dala by se očekávat nutnost rychlých převleků z elektrikáře na „maminu", legrační zápletka ve chvíli, kdy se nečekaně vrátí skutečná „mamina", a vůbec se nabízí spousta dalších nápadů, které známe z desítek úspěšných komedií o dvojnících a o mužích převlečených za ženy. Místo toho ale musíme sledovat, jak se Malcolm jako elektrikář zamilovává do Sherry a sbližuje se s jejím synem, Což je podáváno naprosto seriózně a máto zřejmě v divákovi vyvolávat sympatie k hlavnímu hrdinovi. Ve frašce, přeplněné tím nejhrubším humorem, působí ovšem podobně dojemné momenty neskonale trapně a hlavní hrdina pro diváky nadále zůstane pouze pitvořícím se Martinem Lawrencem. Celý Agent v sukni ze všeho nejvíc připomíná delší a dražší epizodu „Saturday Night Live" (v lepším případě) nebo „Tele Tele" (v horším případě). Na Mrs. Doubtfire - Tátu v sukni nemá ani náhodou.
František Fuka Cinema 2000/8/90

Autor/Zdroj: Fuka František/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

 Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)
Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn n
Big Mommas: Like Father, Like Son
Žánr: krimi / komedie
Země: Spojené státy americké
Režie: John Whitesell

(pokračování)

Agent v sukni 2 (2006)

 Agent v sukni 2 (2006)
Agent v sukni 2 n
Big Momma's House 2
Žánr: akční / komedie / thriller
Země: Spojené státy americké
Režie: John Whitesell

(pokračování)

Hodnocení filmu

67.3 %
1   - SvoKar
6   - curil
6   - Erkul
7   - veverka-zr
3   - hledasenik
8   - Justik66
5   - pataamat
2   - M.A.G.
8   - ajaajena
5   - Prasoid
6   - Agostino
5   - Lienocka22
7   - Duri86
7   - LenC2
3   - Kuvik
6   - Serpentina
6   - PORTER
5   - Lynette
7   - Pecik
6   - vojtam

TV Program

ČT1 - Kde bydlely princezny (2010) [...

05:00 - 05:30

10 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

ČT2 - Malí mistři

05:05 - 05:35

5 minut již uběhlo
25 minut zbývá do konce

NOVA - Novashopping

04:55 - 05:55

15 minut již uběhlo
45 minut zbývá do konce

Prima - nevysílá se

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146743
Osobností: 622425
Fotografií: 554838
Plakátů: 263400
Obsahů a biografií: 134583

Poslední komentáře

Zdrojový kód (2011)

Skvělé!

Zdrojový kód
Vynikající, pomalu se   rozjíždějící biják se   skvělou myšlenkou, která je   dále rozvíjena s možnými   rovinami. Těší mě ta   nepřímočarost více >

Autor: Worech | Hodnocení: 8 / 10

Blade Runner 2 (2017)

Těžké zklamání...

Blade Runner 2
Kdo viděl původní   snímek-buď si užijte   vizuál a pomalé scény,   jinak NE. Nic. Z tohoto   snímku opravdu nic. Miluji   původní film a na více >

Autor: Worech | Hodnocení: 3 / 10

Co jsme komu udělali? (2014) [2k...

Skvělá komedie pro všechny

Co jsme komu udělali?
Tak u tohoto jsem se bavil   nejen já, ale i rodina.   Komedie multi-kulti bez   politické korektnosti, proto   náramně parádní. Arab,   Žid, více >

Autor: Worech | Hodnocení: 9 / 10

Paranormal Activity (2007)

NIc

Paranormal Activity
Totální blbost. Žádný   děj, zápletka, nic. Jo,   trochu mrazení, ale z   ničeho. Kamera stejná jako z   Blair Witch, ale... Ztráta   času.

Autor: Worech | Hodnocení: 2 / 10

Hellboy II: Zlatá armáda (2008)

Hellboy II: Zlatá armáda
Asi jsem mimoň, ale co tohle   je za chujovinu? Samá divná   obluda, děj nulový, zábava   žádná. Mě to nebaví.

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 1 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.235/0.202