Duben

Komentáře uživatele Milicent

Milicent

Milicent zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 116
2Bobule
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 14.11.2011
..
Přiznám se, že jsem k filmu   přistupovala s velkou   nedůvěrou, humor českých   komedií poslední roky je   přinejmenším velice   zvláštní..Nakonec jsme se   docela pobavila, není to   zrovna k popukání, ale na   malý úsměv a hezké   podívání po krásné   krajině to je..a skvělá   T.Voříšková,Hádek..pro   mě neznámý Lukáš   Langmajer (neustále se mi   vybavoval J.Carey)..a snad   poprvé v životě mi nevadil   Jiří Krampol..a   "role" Jiřího   Korna byla skutečně   netradiční, ale příjemně   překvapil..Prostě se budu   snažit Bobule 1..věřím,   že jsou lepší.. :o))
Africká královna (The African Queen)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.12.2008
Tenhle film miluju a vždycky   mi zaručeně dodá dobrou   náladu.. Není tak okázalý   jako současné hollywoodské   monstrtrháky a jsem   přesvědčená, že je tam   něco navíc, taková   lidskost, i když třeba i ta   byla vypočítaná, v tom   případě ale skvěle..mám   ráda staré americké   filmy..není tak   vykalkulovaný a Bogart je   skvělej a Hepburnová   úžasná, i když v jejím   případě je velká zásluha   paní Adamové-její dabing je   skvostný!
Ach, ty vraždy!
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 1.11.2010
..
Miniseriál napsaný pro paní   Bohdalovou, asi že už   delší čas neměla větší   roli..Čekala jsme jestli i   druhý díl bude tak   nudný..Bohužel byl a ještě   víc než první. Díky za   vedlejší role, pan Preiss   byl úžasný..Myslím, že   třetí dil s "babičkou   a jejím vnoučkem"..si   odpustím..Někdy je epší si   vzít nějakou   knihu..jakoukoliv..
Akce Bororo
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.7.2009
skvělé
Pro tenhle film mám velkou   slabost od jeho prvního   shlídnutí..má NĚCO, čím   mě pokaždé upoutá..V   české kinematografii má   ojedinělé místo. S prací s   určitými fakty např. s   osobností Alberta Vojtěcha   Friče působí úžasně   "součkovsky",   jeslti to můžu říct až   takhle (jako milovnice   knížek Ludvíka Součka)..
Anakonda (Anaconda)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.11.2009
Musím se zastat svého   oblíbeného filmu, vždycky   mě ohromně pobaví..a   tvrdím, že stejně jako pro   život je nutný kýč - že i   ten sádrový trpaslík má   svou nezastupitelnou fuknci, i   podobné filmy mají svůj   smysl.. kdysi jsem četla na   toho téma kritiku (v   souvislosti s filmem Osobní   stražce)..
Andělé Slunce (Anjos do Sol)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.10.2011
..
Nízké hodnocení jen   dokazuje, jak zavádějící   je hodnocení některých   "hodnotitelů" a   při bližším pohledu je to   docela zvláštní..jeden z   nich třeba dává jen 1 nebo   10, asi jak to zrovna   vyjde..ale k filmu..Pořádně   na mě zapůsobil hlavně   vědomím, že TO JE realita v   zemi, kterou jsem já   považovala za docela   pokrokovou..Naprostá   bezvýchodnost pro Marii a   desetitisíce jí podobných   dětí.
Bandolero!
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 10.12.2008
..zápletka možná klišé   je, al i klišé má své   kouzlo :o)) hlavně ho   úžasné exteriéry, herecké   výkony. Je to prostě   klasika. Jimmy Stewart může   jen tak koukat do kamery a   bude to zážitek..
Bohem zapomenuté děti (Children of a Lesser God)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.5.2010
skvělý film..
Film jakých je málo, na   které nezapomenete a bude se   vám pořád v nějaké formě   vrace..Příběh lásky   neslyšící dívky a jejího   učitele..Připomíná nejen   potřebu mít někoho   blízkého u sebe, někoho,   kdo nám pomůže nést naše   maléry, průšvihy, jizvy na   srdci i na těle..Jako jeden z   prvních vypráví příběh   někoho, kdo se narodil   "Bohem méně   milovaný", narozený   snějakým postižením,   vadou...
Cesta kolem světa za 80 dní (Around the World in 80 Days)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.6.2010
svělé..
Ikdyž tvůrci přistoupili k   předloze s velkou dávkou   nadsázky, je to velmi   zdařilá adaptace, na rozdíl   od té nedávné..Skvělý je   i herecký výkon Pierce   Brosnana- Výborné   odpočinkové pokouknutí..
Cestující v dešti (Le Passager de la pluie)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.9.2010
..
Tak tomu se říká BIJÁK!!   Skvělý film se skvostnou   Marlen Jobertovou, té by   člověk fakt odpustil i   vraždz :o))..a úžasný   Charles Bronson, to prostě   nemá chybu...marně už roky   čekám na nové uvedení v   televizi nebo na DVD..ale   děsím se, že bude s novým   dabingem...
Cesty (Wege übers Land)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.1.2012
..
Německý seriál, sice   určitě dost poplatný době,   kdy vznikl..ale velmi ráda na   něj vzpomínám..zvlášť na   první díly..odehrávající   se za války, život hlavní   hrdinky, motiv zachráněného   židovského děvčátka   apod.. Konec - poválečné   dějiny Něměcka , to už   bylo moc...Byl to jeden z   těch lepších seriálů NDR,   určitě i díky obsazení..
Comeback
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.3.2009
no konečně!!
Comeback je unikát, je to   zážitek pokaždé-i když se   scény opakují, stejné   grimasy, řechtám se stejně   nahlas jak   dement..Neskutečně očistný   zážitek po dnu plných   "hodnotných"   intelektuálních zážitků v   zaměstnání.. Nikdy jse se   nedokázala bavit u podobných   amerických seriálů (až na   pár vyjímek), ale za   Comeback bych dala velkýho   čskýho lva..nemusel by být   zlatý..aspoň   čokoládový..ale   ooobrovský!!!
Cyklotoulky
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.9.2012
..
..a co Rudla????? Zlatý hřeb   už skvělého pořadu.. :o))   Výborný nápad, líbí se   mi, že se tvůrci   nezajímají jen o přírodní   krásy, ale přidávají i   další typy kde se dobře   najíst, ubytovat apod..
Discopříběh
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.10.2009
...
..v době svého vzniku..to mi   šel příšerně na nervy,   nelíbila se mi ani zápletka   ani písničky. Dneska se na   něj s chutí znova a znova   podívám, dost věrně mi to   připomene určitou dobu,   atmosféru docela dobře   okouknutou mezi námi   "tehdejšími   mladými"..a i ty   písničky se mi docela   líbí...není to zasvěcená   kritika, prostě jen mi   připomene mládí, ale i to   je od filmu docela docela   velké plus, ne každému se   to povede...A ještě víc se   mi tak líbí Diskopříběh   II, příběh stárnoucího   tatíka,a který by ještě   pořád chtěl od života   kousek štěstí..Já tomuhle   filmu prostě musím jednu   hvězdu přidat...
Dlouhý polibek na dobrou noc (The Long Kiss Goodnight)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.3.2009
parodie?
Já mám tenhle film moc ráda   a nedokážu ho brát jinak   než jako perfektní parodii   na akční filmy..neříkám,   že třeba nežiju v omylu ale   já se u něj prostě skvěle   bavím a Geena je nádherná   baba..Každopádně mě tenhle   film potěšil opět a to je   to nejdůležitekší ne..Je   ale fakt že to moc neříkám   svým kamarádům, protože   jsme kdysi řvala smíchy u   Slepé zuřivosti s Rutgerem   Hauerem a jeden kamarád se   mnou málem nemluvil..Asi my   baby máme jiný pohled na   akčáky.. :o))
Dopisy pro Julii (Letters to Juliet)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.2.2011
..relax..
Celkem odpočinkový film,   který si nehraje na velké   umění. Nádkerné   exteriéry, krásná   Verona...Romantický   příběh..a vtipek s   dávnými expartnery   V.Redgrave a Frankem Nerem s   e mi zdál jako docela dobrý   fórek..Kdo na podobný   žáner není, ať si pustí   nějaký krvák..všechno má   svůj čas...:o))
Flashdance
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.2.2009
..čas všechno prověří
Před cca 20 lety mi tenhle   film připadal příšerný..   Časem jsem došla k domu, že   si užívám skvělou muziku,   krásnou svářečku a je to   maximální pohoda! Zvlášť   hudební část - vedle trochu   naivní zápletky - je   skvělá.
Gándhí (Gandhi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.6.2008
Úžasný film
Úžasný film, úžasný   zážitek..viděla jsem už   před několika lety ale ten   dojem se   nezapomíná..Strašně bych   si ho přála na DVD, ale   ještě jsem ho nikde   neviděla v nabídce!
Griffin a Phoenixová (Griffin and Phoenix: A Love Story)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.9.2009
..
Je to vážně jeden z filmů,   na které nejde zapomenout ani   po létech...Je to asi i   kouzlo osobnosti a hereckým   mistrovstvím hlavních   představitelů, které v   nové "aktuální"   verzi naprosto   chybělo...Tenhle původní   film jsem neviděla spoustu   let a přesto mám určité   momenty před očima   pořád..Nebyl ubrečený,   lacině sentimentální, i   když byl o umírání..
Grindhouse: Auto zabiják (Death Proof)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 3.8.2009
ne..
Přiznám se, že na Tarantina   až tak velký fanda nejsem, i   když jeho první filmy byly   skvělý..Když je krvák   nudný, tak to už teda   ne..Přišlo mi že sám   velký pan Tarantino   nevěděl, co s tím..proboha   proč tak neskutečně nudný   dialogy? No, není pořád   posvícení aneb i mistr   tesař...
Harvey
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.4.2011
..
Elwooda najde jeho velký   bílý králík v době, kdy   se vrátil z války a je mu s   ním dobře..Herecký koncert   Jamese Stewarta a úžasný   film.. každy někdy   potřebujeme svého velkého   bílého králíka, aby se   nám naše životní trable   lépe dařilo zvládat, ale   bohužel.. tak bych si aspoň   znova vidět tenhle film, ale   zatím to nevypadá..Tenhle   film rozhodně patří k tomu   nejlepšímu   "bijáku"..
Hasiči
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 24.10.2011
...
Zřejmě první díl   zamýšleného seriálu o   statečné hasičce a   udatných hasičích, který   byl dál   nerealizovaný..Požárnící-   to je povolání, před   kterým hluboce smekám a je   mi líto, že se seriál   nenatočil, určitě bych se   na něj - na rozdílod   většiny nekonečných   seriálů - dívala..
Hory mají oči (The Hills Have Eyes)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 12.5.2010
....
Přiznám se, že nejsem   zrovna horový fanda, mě   stačí , když mě děsí   televizní zpravodajtví,   miluju detektivky   thrilery..ale u podobných   čuňárem jsme zaskočená a   představuju si lidi, kteří   byli schopní toho vymyslet,   natočit..mají třeba dvě   hlavy, tři ruce..Nějak si   nedovedu představit, že jsou   i vzhledem zcela normální   :o)) ale je fakt, že totéž   platí i u sadistů, co   vážou psy v lese a nechají   je tam umírat, postaví   batole do hrnce s vařicí   vodou nebo proplesknou   babičku..taky vypadají   naprosto standartně.A to taky   nechápu!!!!
Hrabě Monte Christo (Le comte de Monte Cristo)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 25.11.2010
..
Hrabě Monte Cristo je od   dětství jedna z mých   nejoblíbenějších knížek,   četla jsme jí mockrát..asi   i proto jsem háklivá na   filmové verze, mně osobně   vyhovuje nejvíc ta stará s   Jeanem Marais..a když se chci   odvázat tak si pustím   Písničky pro Richarda III na   motivy a to nemá chybu :o))   Mám ráda Gérard Dépardieu,   ale jako Hrabě Monte Cristo   mi prostě nesedne, tady mu   nevěřím.. Filmu chybí ta   správná atmosféra, je jen   jako hezká barvená   ilustrace..
Hranice smrti (Bordertown)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.3.2010
Skvělý..
Film jsem viděla před   nedávnem, velice se mi vryl   do paměti, je to jeden z   těch filmů, které se   dostanou pod kůži,   pořádně s vámi zamává,   pokud ovšem nejste už z   dnešní reality tak úplně   otrlý..Někdy bych takovou   přála být..
Hranice zlomu (Beyond Borders)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.11.2009
..
Skvěle natočené, skvělé   zahrané, výborné typy,   úžasné exteriéry..\Tomuhle   se říká   "biják"..přišlo   mi to jako návrat ke starým   hollywoodským filmům v tom   ještě kladném smyslu   slova..Jinak si na   hollywoodské monstrspektákly   moc nepotrpím. Velice   působivý příběh a poklona   všem humanitárním   pracovníkům , kteří   dělají pro ty chudé z   nejchudších co mohou, což   my, co považujeme za trauma,   když nám ujede autobus nebo   hodinu nejde elektřina, nikdy   nemůžeme pochopit...Měl by   oslovit hlavně tím-potřebou   a nutností pomáhat, i když   příběh je jistě   strhující..Jsme sobecká   civilizace...
Indiana Jones a Království křišťálové lebky (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.2.2009
velkolepá pohádka
Musím říct, že Indiana   Jones je moje dlouholetá   láska a dost jsem se tohohle   pokračování obávala..ale   ohromně jsem se   bavila..skvěle napsaný,   skvěle zahraný, dělá i   srandu sám ze sebe i s filmu   podobného námětu (myslím   tim ruskou agentku, ta je   jako malovaná..). Prostě   fantastická pohádka pro nás   dospěláky!
Invaze (The Invasion)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 25.5.2010
..
...souhlasím, kromě výkonu   Nicol Kidman ničím   zajímavý film, standartní   záplatka, ničím nezaujme   ani rozuzlení...spíš se   člověk podiví, jaký to byl   kalup...Film, u kterého až v   půlce zjistítek, že jste ho   vlastně už viděli a že by   nebyla žádná škoda   nevidět ho vůbec...
Jedovaté pero (Les petits meurtres d'Agatha Christie: La plume empoisonnée)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 26.4.2010
Proboha!!!
Jako vášnivá čtenářka a   fanynka Agathy Christie jsem   zděšená a zhnusená...Proč   si vezmou Francouzi své   předlohy? Napsal toho snad   třeb G. Simenoin málo??   Takhle zmordovat knihy, byť   jsou to "jen"   detektivky..to by mělo být   trestné :o((
Jseš mrtvej, tak nebreč!
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.10.2011
...
neříkám, že se mi   zpracováné líbilo až tak   moc..zvláště vzhledem ke   skvělým jménům tvůrců..I   obsazení bylo zajímavé,   místy netradiční..Někde   sestala chyba, děj se   táhnul, místy   zmatený..Literární   předloha je určitě lepší.   Ale vzhledem k tomu všemu,   čím nás zásobují ostatní   české televizní programy   to byl určitě nadprůměr.   Zvláště sobotní večery na   České televizi jsou večery   zoufalců..tak aspoň jedna   nedělní nadprůměrná   změna.

TV Program

ČT1 - Otec Brown (2013) [TV seriál]

09:00 - 09:45

24 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

ČT2 - Bílí lvi - zrozeni v divočině

09:20 - 10:20

4 minut již uběhlo
56 minut zbývá do konce

NOVA - Ulice (2005) [TV seriál]

08:30 - 09:30

54 minut již uběhlo
6 minut zbývá do konce

Prima - Vytoč mého agenta (2022) [TV s...

09:20 - 10:35

4 minut již uběhlo
71 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190451
Osobností: 697699
Fotografií: 763640
Plakátů: 376190
Obsahů a biografií: 178145
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Ohnivý máj (1974) [TV inscenace]

Ohnivý máj
Jedna ze série hodně   povedených televizních   inscenací z naší dávné   historie, které vznikly v   roce 1974. Tentokrát   církevní koncil v více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Šťastné a krvavé (2023)

Šťastné a krvavé
O tom, že existují skřítci   Elfové pro země, které o   vánočních svátcích   vyznávají reklamní postavu   Santa Clause společnosti   Coca-Cola, více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

AKA (2023) [TV film]

AKA
Docela dobrej říz krimi a   thrilleru a ani příběh,   není špatnej. Na druhou   stranu film nenabízí nic moc   kvůli čemu by stálo za to   se více >

Autor: FLA | Hodnocení: 6 / 10

Kadeř královny Bereniké (1993) [...

Kadeř královny Bereniké
Autorské historické   inscenace Oldřicha Daňka   mám opravdu rád, protože   asi nikdo jiný u nás neuměl   (a dodnes neumí) citlivě   naroubovat více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Kouzelná romance (2007)

Kouzelná romance
Slátanina, která měla podle   mě celkem potenciál, který   ale bohužel nevyužila. Konec   byl asi napsán hodně horkou   jehličkou, protože byl dost více >

Autor: Máša13 | Hodnocení: 4 / 10