NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Todd Haynes

Národnost:
Věk:
59
Narození:
2.1. 1961, Los Angeles, Kalifornie, USA
 

 
Životopis (biografie) / Informace:
Todd Haynes vystudoval umění na Browne University v Providence na Rhode Islandu. Založil organizací na podporu nezávislého filmu Apparatus Production. Upozornil na sebe už svou prvotinou, krátkým filmem Superstar. The Karen Carpenter Story (1987), který získal řadu ocenění stejně jako jeho další originální díla: příběh tří lidí, kteří se vydělují ze společnosti, Poison (1991, Velká cena poroty na festivalu v Sundance), podobenství o hospodyňce, jíž zničí život alergie na čisticí přípravky, Safe (1995) a fiktivní příběh z éry, kdy Anglii vládl glam-rock, Velvet Goldmine (Sametová extáze, 1997, Cena za umělecký přínos na MFF v Cannes). Film Daleko do nebe získal čtyři Independent Spirit Award. Na MFF v Benátkách získala ocenění Julianne Moorová (Volpiho pohár, Cena diváků), kameraman Edward Lachman a sám režisér Todd Haynes (SIGNIS Award).
38. MFF Karlovy Vary

Životopis (biografie) / Informace:
narodil v roce 1961 v Los Angeles, USA.
Vystudoval na Brownově Univerzitě v Providence na Rhode Islandu umění a sémiotiku. V New Yorku založil neziskovou organizaci na podporu nezávislého filmu. Po absolutoriu natočil několik krátkých filmů na Super 8mm a 16mm kameru. Zaujal hned svojí prvotinou Superhvězda: Příběh Karen Carpenterové, v níž místo živých herců použil panenky-barbíny. Stal se výlučným reprezentantem americké nezávislé tvorby a za své další snímky získal řadu ocenění.

Životopis (biografie) / Informace:
TODD HAYNES (nar. 2.1.1961, Los Angeles) vystudoval um_ní na Brownov_ univerzit_ (1985) v Providence v Rhode Islandu. V New Yorku zalo_il neziskovou organizaci na podporu nezávislého filmu Apparatus Productions. Zaujal hned svojí prvotinou Superhv_zda: P_íb_h Karen Carpenterové (Cena za nejlepší experimentální krátký film na Filmovém festivalu USA), v ní_ místo _ivých p_edstavitel_ pou_il panenky-barbíny. Stal se výlu_ným reprezentantem americké nezávislé tvorby a za své další snímky získal _adu ocen_ní - Jed (Velká cena poroty na festivalu Sundance, Zvláštní cena poroty na MFF v Sitges, nominace na Independent Spirit Award), Bezpe_í (nominace na Independent Spirit Award za scéná_ i re_ii), Sametová extáze (Cena za um_lecký p_ínos na MFF v Cannes, nominace na Independent Spirit Award). Je _lenem aktivistické skupiny ACT UP (AIDS Coalition to Unleash Power). Filmografie: kontroverzní st_m. drama o tragickém osudu populární zp_va_ky Superstar: The Karen Carpenter Story (1987, Superhv_zda: P_íb_h Karen Carpenterové; spol. sc., re_ie, spol. prod.), kr. f. He Was Once (1989, Byl jednou; r. Mary Hestandová; spol. prod.), t_i propojené p_íb_hy o lidech, kte_í se svými rysy nebo _iny vyd_lují ze spole_nosti, Poison (1991, Jed; sc., re_ie, spol. st_ih), inspirované dílem Jeana Genęta, rekonstrukce p_ípadu notoricky známých vrah_ Leopolda a Loeba, nazvaná Swoon (1992, Extáze; r. Tom Kalin; herec), st_m. f. o malém chlapci, posedlém dív_ím TV seriálem, Dottie Gets Spanked (TV-1993, Dottie dostane na zadek; sc., re_ie), alegorický p_íb_h los--angeleské hospody_ky, její_ _ivot zni_í alergie na _istící p_ípravky, Safe (1995, Bezpe_í; sc., re_ie), Sametová extáze (1998, FP 5/99; spol. nám_t, sc., re_ie).

Autor/Zdroj: /Filmovy prehled


51b) TODD HAYNES
se narodil
Studoval na Brown University umění a sémiotiku. Po absolutoriu
natočil několik krátkých filmů na Super 8mm a 16mm kameru.

Filmy - 1991: Poison (Jed), formálně neuvěřitelně vytříbený debut
je složen ze tří samostatných povídek velice odlišného obsahu
a stylu. Povídka Hero (Hrdina) připomíná TV dokument a je
o sedmiletém chlapci, který záhadně zmizí poté, co zabije svého
otce. Druhá povídka Horror (Hrůza) je natočena ve stylu béčkových
melodramat 60. let a vypráví o vědci, který objeví hormon
vzbuzující sexuální touhu. Třetí povídka Homo (Homouš) se
"odehrává ve věznici ve 40. letech; 1994-95: Safe (bez rizika),
"příběh jedné ženy; 1998: Sametová extáze (Velvet Goldmine, uv.),
hudební snímek.

Bibliografie: Biograph č. 5 - 1998, s. 8-9 (zmínka - miniprofil)

Autor/Zdroj: /Sber

Nový publicista: :
Nelíbí se vám tento životopis? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište.


 
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168680
Osobností: 665576
Fotografií: 662374
Plakátů: 318136
Obsahů a biografií: 155465
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Hovory s TGM (2018)

Hovory s TGM
Obsahově a po stránce   zpracování je to hodně   povedená a svým způsobem i   docela originální práce ale   jinak veskrze příznivý   dojem mi více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Šašek a královna (1985) [TV insc...

Šašek a královna
Jak jsem viděl při   hodnocení tohoto folmu jenom   pršely 10 tedy maxima a tak   zas jednou půjdu proti   proudu. Já na filmy tohoto   druhu více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 5 / 10

Star Wars: Epizoda II - Klony út...

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí
Tak mladý Skywalker se nám   zamiluje a mezi tím přijde o   matku a ruku. Další   vesmírná honička proti   vznikající temnotě s pozice   dobra.

Autor: wena | Hodnocení: 8 / 10

Buldoci a třešně (1981)

Buldoci a třešně
Řada hodnotících se tu o   tomhle filmu vyjadřuje dost   nepříznivě ale mně to tak   špatné nikdy nepřišlo.   Tahle mafiánská parodie sice   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Rapl (2016) [TV seriál]

Rapl
Naprostá tragedie. Jak už   bývá zvykem v dnešní době   je seriál velmi ubohoučký a   hlavně laciný a to po všech   stránkách. Je až k   nevíře, že za něco tak   ubohého někdo dostal   honorář.

Autor: Jarda.ftr | Hodnocení: 1 / 10

Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Todd Haynes

Haynes Todd

Naposled navštívené:
Todd Haynes

Haynes Todd

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení