reklama
 
ohodnotit

Rychle a zběsile: Tokijská jízda

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Další název:
Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda; The Fast and the Furious 3
Žánr:
Rok:
2006
Délka:
104 minut
Premiéra v ČR:
20.7.2006
„V rychlosti je krása.“
Popis / Obsah / Info k filmu Rychle a zběsile: Tokijská jízda
Frustrovaný teenager z rozvrácené rodiny Sean Boswell je outsiderem, který se rád a úspěšně účastní pouličních závodů v autech. Když je jednou Sean zadržen policií při své vysokorychlostní jízdě, dostane na vybranou – strávit nějaký čas za mřížemi, nebo se ostěhovat do zámoří za otcem, který momentálně slouží u armády v Tokyu. Výrostek neváhá a začne balit. V této zemi byly totiž pouhé pouliční závody nahrazeny gravitaci popírajícími driftovými jízdami. Při své první jízdě porazí Sean nevědomky driftového krále, který je napojen na Jakuzu – japonskou mafii. Jediným způsobem, jak může Sean splatit svůj dluh, je zaplést se do dobrodružství v Tokyjském podsvětí.

Zdroj: HBO Europe
Vysílání: dabing


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Rychle a zběsile: Tokijská jízda
Mladý a zkušený jezdec Sean se nechá vyprovokovat k automobilovému závodu kapitánem fotbalového družstva Clayem. Seanův starší, zato ale bytelný americký vůz se bez problémů dokáže vyrovnat jeho nablýskanému Viperu. Vítěz navíc bude moci odejít s Clayovou přitažlivou přítelkyní. Nelegální závod v rozestavěné čtvrti je nerozhodný až do samého konce. Sean volí alternativní cesty a projede rozestavěným domem, Clay agresivně útočí pokaždé, když má k tomu příležitost. Nakonec se oba vybourají...

Na policejní stanici chtějí proti nim vznést obvinění. Clay s přítelkyní mají vlivné rodiče, Sean je ale jen obyčejný pobuda. Jediná možnost jak se vyhnout vězení je odletět do dalekého Japonska, kde bydlí jeho otec. Sean dostane snad ten nejmenší pokoj v již tak dost skromném bytě a otec mu přikáže, aby chodil jen do školy a domů. Žádná auta, žádné závodění, tohle je jeho poslední šance vést normální život. Ve škole Sean skoro ničemu nerozumí, japonsky se ještě pořádně nenaučil. Hned si ale všimne svůdné spolužačky, která očividně nemá japonské kořeny. U oběda se k němu přidá Afroameričan Twinkie a nabízí mu k prodeji různé věci. Seana však zaujme jen luxusní volant v jeho batohu a chce vidět auto, do kterého patří. Twinkie ho zaveze do garáže, kde Sean zahlédne i novou spolužačku, tak se jí vydá pozdravit. Jmenuje se Neela a Sean jí je evidentně sympatický. To se ale nelíbí jejímu příteli DK Takashimu. Hned se do Seana obuje a japonsky ho uráží. Twinkie Seanovi radí, aby ho nechal na pokoji. Jeho strýc je totiž členem mafiánského spolku yakuza. Sean se ale nenechá odbýt a vyzve DK na závod. Jeho rozhodnutí vyvolá vlnu úsměvů, DK totiž znamená „dritf king“ a Sean je jen klasickým rychlostním závodníkem. Auto mu půjčí jeden z místních – Han, který chce vidět, co v Seanovi je. Sean však doopravdy ještě nikdy nedriftoval, a tak tenhle závod skončí naprosto tragicky. DK odjede standardní závod v nejlepším čase a Sean se doplouží s vrakem o hodně později…

Seanův otec pozná, že jeho syn hned první den porušil domluvu a závodil. Chce ihned volat domů, nakonec se ale nechá přemluvit a dá Seanovi druhou šanci. Další den ho vyzvedne Han. Sean mu slibuje, že peníze na opravu auta sežene co nejdříve. Han ho vezme do veřejných lázní, kde má od jistého člověka získat peníze, které muž Hanovi dluží. Sean jde kurážně na věc, než zjistí, že tím dlužníkem je zápasník sumo. Ten Seana vyhodí z domu ven, ale Hanovi dlužnou částku zaplatí. Han si dělá z celé situace legraci. Sean mu splatí dluh tak, že pro něj začne pracovat jako poslíček. Musí být neustále na příjmu. Odpoledne jedou navštívit Takashiho, který spolu se svým pobočníkem Morimotem hraje v nedaleké herně. Han s ním musí probrat obchodní záležitosti. Zatímco Sean čeká venku, zahlédne Neelu, s níž prohodí pár slov. Podle ní by se měl tomuhle světu raději vyhnout...

Sean se při odjezdu ptá Hana na věci ohledně jeho obchodu, proč se paktuje s Takashim. Han mu vysvětlí zdejší politiku – Takashi ho drží od svého mafiánského strýce Kamata, a i když ho to stojí dost peněz z výdělku, je to lepší než dostat se do rukou Yakuze. S DK nikdy nezávodil, nestojí mu to za to. V Seanovi ale vidí Takashiho kryptonit, proto se o něj tak zajímá. Odvede ho do klubu, jehož zadním vchodem projdou až do prostorné dílny. V ní má Han všechny svoje vytuněné káry a bydlí tam s několika přáteli. Aby mohl Sean trénovat a naučit se driftovat, dá mu Han červené Mitsubishi Evo. Seanovy první pokusy jsou však stejně žalostné jako jeho první závod…

Zdroj: FTV Prima


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Rychle a zběsile: Tokijská jízda
Do kin se vrací asi nejrychlejší akční série současnosti. V první kapitole jsme poznali odvrácenou tvář Los Angeles a zběsilé honičky v jeho nočních ulicích, ve druhém díle jsme se seznámili se šílenými jezdci z floridského Miami a teď se Rychle a zběsile přesuneme do japonské metropole Tokia, kde se naučíme driftovat – rozpálit auto na co nejvyšší rychlost, v pravý okamžik dupnout na brzdu a nádherně se „smeknout“.
Absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálních automobilových závodech jediný způsob jako utéct před tíživou realitou světa sešněrovaného konvencemi a nesmyslnými zákazy. Tím si ovšem proti sobě poštve řadu oficiálních autorit, které ho po jednom velmi nepříjemném karambolu chtějí poslat do vězení. Aby se Sean této nepříjemnosti vyhnul, odjíždí do Tokia žít ke svému příbuznému. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu cbybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko.
„Když se v kinech objevil první díl, studoval jsem filmovou školu a pamatuju se, jak ho vyprodané kino prožívalo a jak se sálem šířila ta energie. Tohle jsem chtěl napodobit a přitom vytvořit úplně nový příběh, který si fanoušci akce a rychlosti znovu užijí,“ říká režisér Justin Lin.
Kvůli tomu zlikvidovali tvůrci desítky vyšperkovaných tunningových aut a obsadili film mladými hvězdičkami, z nichž energie přímo sálá. Všichni navíc museli absolvovat náročný trénink za volantem. „Jsem závislý na adrenalinu, a když mi dali klíče k „Zetku“ (ultramoderní model Nissanu) a řekli mi, abych zničil tolik pneumatik, kolik jen dokážu, byl jsem ve svém živlu. Museli mě z tratě vyhánět,“ vzpomíná na přípravu před natáčením herec Zachery Ty Bryan.
V českých kinech vidělo oba předchozí díly bezmála 300.000 diváků.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Rychle a zběsile: Tokijská jízda
Třetí část úspěšné volné série o adrenalinovém automobilovém závodění Rychle a zběsile: Tokijská jízda se vskutku odehrává v Japonsku. S novými postavami a s novým režisérem Justinem Linem, pocházejícím z Tchajwanu, se tentokrát zaměřuje na závody v driftingu, jež pocházejí právě z japonských ostrovů a jež spočívají v řízených smycích. Protagonistou je ani ne osmnáctiletý Sean, který kvůli problémům s rychlou jízdou musí odjet z USA za otcem do Tokia. Tady se dostane do prostředí vyznavačů driftingu. Najde nové přátele i dívku, ale zaplete se s jakuzou. Ze závodění pro radost se tak stane závodění o život. - Tvůrci dodržují schéma předcházejících dílů Rychle a zběsile (FP 8/2001) a Rychle a zběsile 2 (FP 7/2003) a spojují akční závodnické scény s prvky kriminálního filmu. Soustřeďují se na atmosféru, již navozuje i odpovídající soundtrack.
Tomáš Bartošek, Filmový přehled 2006/8


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Rychle a zběsile 8 (2017)

 Rychle a zběsile 8 (2017)
Rychle a zběsile 8 n
Fast 8
Žánr: akční / krimi / thriller
Země: Spojené státy americké / Francie / Kanada / Japonsko
Režie: Gary F. Gray

(pokračování)

Rychle a zběsile 7 (2015)

 Rychle a zběsile 7 (2015)
Rychle a zběsile 7 n
Fast & Furious 7
Žánr: akční
Země: Spojené státy americké
Režie: James Wan

(pokračování)

Rychle a zběsile 6 (2013) [2k digital]

 Rychle a zběsile 6 (2013) [2k digital]
Rychle a zběsile 6 n
Fast & Furious 6
Žánr: akční / krimi / thriller
Země: Spojené státy americké / Japonsko
Režie: Justin Lin

(pokračování)

Rychle a zběsile 5 (2011)

 Rychle a zběsile 5 (2011)
Rychle a zběsile 5 n
Fast Five
Žánr: akční / thriller / krimi
Země: Spojené státy americké
Režie: Justin Lin

(pokračování)

Rychlí a zběsilí (2009)

 Rychlí a zběsilí (2009)
Rychlí a zběsilí n
Fast & Furious
Žánr: akční / krimi
Země: Spojené státy americké
Režie: Justin Lin

(pokračování)

Los Bandoleros (2009)

 Los Bandoleros (2009)
Los Bandoleros n
 
Žánr: akční / drama
Země: Spojené státy americké
Režie: Vin Diesel

(spin-off)

Rychle a zběsile 2 (2003)

 Rychle a zběsile 2 (2003)
Rychle a zběsile 2 n
2 Fast 2 Furious
Žánr: akční / krimi / thriller
Země: Spojené státy americké / Spolková republika Německo
Režie: John Singleton

(pokračování)

Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious (2003) [...

 Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious (2003) [Video]
Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious n
 
Žánr: akční
Země: Spojené státy americké
Režie: Philip G. Atwell

(spin-off)

Rychle a zběsile (2001)

 Rychle a zběsile (2001)
Rychle a zběsile n
The Fast and the Furious
Žánr: akční / krimi / thriller
Země: Spojené státy americké
Režie: Rob Cohen

(pokračování)

Hodnocení filmu

70.6 %
5   - curil
6   - clara.bow
5   - hledasenik
7   - Justik66
6   - M.A.G.
7   - martin.stu
8   - ajaajena
6   - Agostino
3   - Lienocka22
8   - georginaa
7   - LenC2
7   - ignac1
8   - BinLADIN
9   - Langley
6   - Chrustyn
2   - PORTER
6   - thejduk
1   - mat.ilda
6   - Karius
8   - Pecik

TV Program

ČT1 - Po stopách hvězd (2008) [TV po...

01:20 - 01:55

20 minut již uběhlo
15 minut zbývá do konce

ČT2 - Z očí do očí

01:25 - 01:55

15 minut již uběhlo
15 minut zbývá do konce

NOVA - Dr. House (2004) [TV seriál]

01:15 - 02:00

25 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

Prima - Komisař Rex (1994) [TV seriál]

00:55 - 01:55

45 minut již uběhlo
15 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146720
Osobností: 622369
Fotografií: 554779
Plakátů: 263349
Obsahů a biografií: 134569

Poslední komentáře

Josef Zíma pohledem Roberta Sedl...

minulost

Josef Zíma pohledem Roberta Sedláčka
Mělo by tu býn napsáno, že   josef Zíma 20.10.1959,   téměř připravil o život   Juditu Čeřovskou !!   Pamětníci ještě nevymřeli   !!!!!!!!!

Autor: veryold3

Dny zrady I., II. (1973)

Chyba v obsazení

Dny zrady I., II.
V obsazení chybí jméno   herečky Jaroslavy   Tiché,představitelky paní   Horákové, matky Jiřího,   Karla a Standy Horákových

Autor: Gruberova | Hodnocení: 10 / 10

Chatrč (2016)

Chatrč
Tak tato reklama na   křesťanství u mne   nezabrala. Připouštím, že   v některých názorech byla   spousta pravdy, ale to mohli   natočit do více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Silnější než já (1990)

Silnější než já
Po roce 89´ se naskytli i pro   filmový průmysl nové   možnosti a tak se toho   tvůrci chopili s vervou sobě   vlastní a vrhli se na snímky   v více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 3 / 10

Mezek (1985)

Mezek
Strasti a slasti vychovatele   na internátě hornického   učiliště. Že právě   hornického snad už   nepřekvapí. V hlavní roli   se blýsknul Jiří více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.075/0.032