reklama
 
ohodnotit

Nevěsta na útěku

Runaway Bride

Další název:
Nevesta na úteku (SK)
Žánr:
Rok:
1999
Délka:
116 minut
Premiéra v ČR:
21.10.1999
„Chyť ji, když to dokážeš!“
Popis / Obsah / Info k filmu Nevěsta na útěku
Mimořádný divácký ohlas moderní romantické pohádky Pretty Woman (1990) po devíti letech znovu svedl dohromady oba hlavní protagonisty filmu Julii Robertsovou a Richarda Gerea s jeho režisérem Garrym Marshallem. Plány na natočení druhého dílu Pretty Woman kolovaly Hollywoodem už od počátku devadesátých let, ale nikdo se nemohl shodnout na tom, o čem by vlastně pokračování mělo vyprávět. Proto nakonec Nevěstu na útěku (1999) s Pretty Woman spojují pouze ona tři zmíněná jména a žánr romantické komedie. Jejími hrdiny jsou poněkud splašená nevěsta Maggie Carpenterová a newyorský sloupkař Ike Graham. Maggiina historie několikanásobných útěků od oltáře zaujme novináře natolik, že o ní napíše článek. Neověří si však všechna fakta a hrozba soudní žaloby ho stojí místo (šéfovou mu nedělá nikdo jiný, než jeho bývalá žena). Je nabíledni, že následné „ověřování faktů“ oba protagonisty natolik sblíží, že nakonec dojde k další svatbě, která se snad už obejde bez nevěstina útěku. Anebo ne?

Snímek se odehrává v marylandském městě Berlin, kde se také natáčel. Ve vedlejších rolích se objevují další známí herečtí představitelé Joan Cusacková (kadeřnice Peggy), oblíbený Marshallův herec Hector Elizondo (fotograf Fisher) a manželka Toma Hankse Rita Wilsonová (Ikeova exmanželka Ellie). Režisér Garry Marshall se ve filmu mihne, jak je jeho zvykem, při zápase na baseballovém hřišti, stejně jako se v nejrůznějších epizodkách představí členové jeho rozvětvené rodiny.

Zdroj: ČT


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Nevěsta na útěku
Romantická a velmi vtipná komedie od tvůrců „Pretty Woman" . Julia třikrát uteče svým ženichům od oltáře - a z jejího příběhu se stane novinový hit. Čtvrtým ženichem je reportér z novin, které za zveřejnění svého soukromí žaluje. Chystá se čtvrtá svatba a následuje další útěk. Ale ten čtvrtý ženich byl ten pravý…

Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributora


Popis / Obsah / Info k filmu Nevěsta na útěku
Od chvíle, kdy Julia Robertsová natočila Pretty Woman, těšili se všichno milovníci tohoto kultovního kýče na další podobnou lahůdku. A doškali se až nyní - ne že by Robertsová dosud odmítala, ale dlouho nemohla najít odpovídající scénář - až teď. Nevěsta na útěku navazuje na Pretty Woman v tom smyslu, že jde rovněž o vtipnou romantickou komedii, že ji znovu režíroval Garry Marshall, že je tu opět jejím partnerem Richard Gere ( a že se tu v menší roli opět objevuje neodolatelný Hector Elizondo). A příběh? Robertsová vytvořila postavu Maggie, dívky, která tolikrát v poslední chvíli zdrhla od oltáře, že to přilákalo pozornost novin a reportér jménem Ike (Gere) je pověřen, aby o této úchylce napsal šťavnatou story. Nechci urážet vaší inteligenci úvahami na téma, jak to asi může skončit.

Autor/Zdroj: /Cinema


Až devět let po obrovském úspěchu pohádkového příběhu pro dospělé Pretty Woman (1990) se sešli Julia Robertsová, Richard Gere a režisér Garry Marshall na natáčení další romantické komedíe s názvem Nevěsta na útěku. - Známý newyorsky novinář Ike Graham, který se rád jedovatě otírá o ženské pohlaví, napíše podle vyprávění jednoho hosta z baru sloupek o splašené nevěstě, která již několikrát utekla od oltáře. Maggie Carpenterová z malého venkovského města ho však chce žalovat a žurnalista dostane vý-pověď; neboť si neověřil fakta. Vypraví se sám do Hale, aby poznal skutečnost, a rychle se sblíží s Maggiinými přibuznými a známými, včetné jejího čtvrtého ženicha Boba. Nakonec se samozřejmě nejvíce sblíží s Maggií a nastoupí u oltáře na Bobovo místo. Jenže nevěsta opět podlehne své fobii a uteče. Pak však pochopí, že Ike je skutečně ten pravý, a vydá se za ním, aby ho požádala o ruku. Popáté se tak svatba konečně podaří. - Tvůrci se věnují drobnokresbě postav i maloměstského prostředí a poněkud zdlouhavě rozvíjejí předem snadno čitelný příběh. Nijak nezastíraji, že v tomto případě jsou nejdůležitější představitelé hlavních postav, zejména Julia Robertsová; která dostává větší prostor než gentlemanský a uhlazený světák Richard Gere. Filmu ovšem schá-zejí nápadité komické situace a původní charisma ve spojení slavných hvězd, což byly důvody úspěchu zmíněné Pretty Woman. - Upozorňujeme, že v rocc 1930 natočil Donald Crisp film se stejným názvem, ovšem s odlišným obsahem.

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Kdo to dokáže, ať ji chytí – Julia Robertsová a Richard Gere v hlavních rolích milostné komedie

Země duní pod koňskými kopyty, bělostný závoj vlaje ve větru a kdesi da-leko zůstal kněz s neodbytnou otázkou na rtech.... Maggie zase jednou zdrhla. Zase jednou? Potřetí!
Anebo posedmé, jak se žalem a uraženou ješitností zpitomělý opilec svěřuje v newyor-ském baru každému, kdo je ochoten poslou-chat? A to Ike byl, protože uzávěrka nebyla za dveřmi, ale ve dveřích a tématu pro jeho pravidelný, mužsko-šovinistický sloupek se nedostávalo. A tu ho máme. "Pojídačka mu-žů" kdesi v Marylandu, sbírající a odhazující ženichy se samozřejmou bezohledností. Ike prodal jak koupil, ani se neobtěžoval ověřit si základní fakta - a zápletka nové milostné ko-medie Garryho Marshallaje na světě. Protože dotčená Maggie napsala do redakce USA To-day dopis, znějící ozvěnou tučných šeků, pro-placených za prokázanou pomluvu - a Ikea vyhodili. Až potud je celá situace v pořádku, protože za něco podobného by na vteřinu le-těl každý novinář (mé chlapce v Cinemě ne-vyjímaje), na půdu důvěrně známého žánru ovšem vstupujeme ve chvíli, kdy Ike dostane novou šanci - napsat skutečný a pravdivý pří-běh "nevěsty na útěku", a vyráží do malebně zapadlého městečka - vstříc svému osudu...
Zásadní otázkou, před níž stojí každá milostná romance, nezní co, ale jak. Neboť ono co je pře-dem dané a jasné jako den. Těžko mě někdo může v tomto případě nařknout, že zcela ne-vhodně prozrazuji pointu, když řeknu, že Ike a Maggie nakonec stanou před oltářem. To je předpoklad. Problém je, jak se k němu dostanou.
Jak? Logicky - tou nejběžnější cestou, oi nepřátelství k lásce. Na startovní čáře stojí je den naštvaný reportér, pod maskou licoměrné vstřícnosti usilující vyhrabat kdejakou hanebnost, aby dosáhl zadostiučinění, a na štvaná krasavice, jíž si tahle krysa v novinář ké podobě dovolí přijít až domů, slídí po bývalých snoubencích, příbuzných a přátelích a s ironickým nadhledem sleduje přípravy k její čtvrté svatbě. Cesty, po kterých z této výchozí pozice oba pokračují, vedou přesně tam, kam mají - čím více Ike o Maggii ví, tím je pro něj obtížnější cítit k ní odpor, čím víc on měkne, tím intenzivněji na ni působí jeho kouzlo...
To vše provázeno barvitým koloritem až pohlednicově idylického maloměsta, v němž každý vidí každému až do dní knížky, se svéráznými vedlejšími postavami - bodrým otcem opilcem, který se smyslem pro sport hradí dceřiny svatby a nahrává si je na video, nejlepší kamarádkou, výstřední kadeřnicí Peggy a konečně babičkou, pevně přesvědčenou, že se Maggie ne-bojí svatby, ale svatební noci.
Teoreticky to všechno funguje. Teoreticky. Praxe ale vypadá malinko jinak. Stručně řečeno nebýt Julie Robertsové a Richarda Gereho, -šlo by jen o málo vzrušující průměr, který sice svědomitě pracuje se všemi ověřenými klišé, poctivě se snaží o odlehčující humor a nutné ponaučení, jemuž ovšem scenáristky nedokázaly dát onu "božskou jiskru" - tedy šarm, švih a tempo. Tedy ono charisma, které před devíti lety uči-nilo v podstatě naprosto nepravděpodobnou, manipulativní a lacinou Pretty Woman kul-tovní záležitostí. Až na jednu či dvě výjimky tu nenarazíte na skutečně brilantně vypointo-vanou situaci, chybí tu ony přesně typově zvo-lené a scenáristicky dokonale zkratkovitě vy-kreslené vedlejší postavy - a konečně, ač mi přitom slzy tečou proudem, příliš nefunguje ani spojení Gere-Robertsová. Oba sice mají kouzlo, které by svou intenzitou bez potíží za-stavilo městskou dopravu, ovšem tentokrát fungují spíše vedle sebe než spolu. Není to ani tak vina jejich, každý zvlášť jsou výborní
(ne snad že by šlo o charakterní herectví, jde jen a pouze o charisma, pro daný žánr neoce-nitelné), jen scénář neobsahuje mnoho situ-ací, kde by se ono elektrizující spojení mohlo navázat. Jednou z mála je scéna, kdy čtvrtý snoubenec (trenér Bob) nutí Maggii na sva-tební zkoušce, aby si obřad vizualizovala a jako figuranta nastrčí do pozice ženicha právě Ikea. To se potom kostel otřásá v zá-kladech, ale - žádný strach - zůstane stát, ne-boť se jedná spíše o výjimku než pravidlo.
Po pravdě řečeno, být role Ikea a Maggie obsazeny jinak, nebylo by vůbec o čem psát. Další vráskou na recenzentově oroseném čele jsou Rita Wilsonová jako Ikeova šéfredak-torka a bývalá manželka a Hector Elizondo jako její současný manžel. Jejich postavy po-strádají jak komický tak dramatický význam, což je zvlášť smutné u Elizonda - při vzpo-mínce na jeho dokonalého ředitele hotelu v Pretty Woman. Otázka, proč se tu objevuje v miniaturní a veskrze bezvýznamné roli, do-chází odpovědi při pohledu na jeho filmogra-fii. Hector Elizondo je totiž cosi jako Mars-hallův maskot - jeho jméno najdeme celkem v jedenácti režisérových snímcích.
Obávám se, že každý recenzent při hodno-cení Nevěsty na útěku nakonec skončí u kon-frontace s Pretty Woman a nebude to zdaleka jen dílem laciné novinářské touhy po srovnání. Sami tvůrci se totiž po úspěchu svého prvního společného snímku netajili touhou sejít se ve stejném žánru znovu. A ona devítiletá odmlka údajně byla dána tím, že čekali na ten pravý scénář. Tváří v tvář dané skutečnosti nezbývá než lakonicky glosovat - mohli ještě počkat. Nevěsta na útěku sice není špatná, ale od tvůrců Pretty Woman by člověk čekal víc.

Autor/Zdroj: Hejlíčková Iva/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

63.9 %
4   - argenson
6   - cicis
6   - curil
7   - Erkul
5   - jarda53
9   - clara.bow
6   - green-tea
8   - veverka-zr
8   - Veronika42
8   - hledasenik
2   - M.A.G.
8   - ajaajena
6   - Prasoid
5   - Agostino
6   - Lienocka22
5   - salte
7   - georginaa
7   - LenC2
6   - ignac1
5   - Bara.40

TV Program

ČT1 - To je vražda, napsala (1984) [...

15:55 - 16:45

47 minut již uběhlo
3 minut zbývá do konce

ČT2 - Wellington

16:15 - 17:15

27 minut již uběhlo
33 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Miami (2002) [TV se...

15:55 - 16:57

47 minut již uběhlo
15 minut zbývá do konce

Prima - Odpolední zprávy

16:35 - 16:50

7 minut již uběhlo
8 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 147884
Osobností: 626365
Fotografií: 561927
Plakátů: 266501
Obsahů a biografií: 135755

Poslední komentáře

Cirkus Bukowsky 2. díl (2013) [T...

Cirkus Bukowsky 2. díl
Cirkus nabírá na   obrátkách, velmi slušný a   napínavý díl, výborná   hudba a jsem zvědavej jak se   vražda Edity bude vyvíjet a   nejen to.

Autor: FLA | Hodnocení: 8 / 10

Vzteklina (2/6) (2018) [TV epizo...

Vzteklina (2/6)
Tak napětí se rozrůstá,   druhý díl sice moc neodkryl   karty, ale uvidíme dál,   atmosféra slušná, herci   také, myslím že se to   jeětě rozjede víc.

Autor: FLA | Hodnocení: 7 / 10

Hrdina Max (2015)

Slavíková :(

Hrdina Max
Možná to není špatnej   film, ale bohužel jakmile   Lauren promluvila hlasem tý   dyliny Slavíkový málem jsem   se poblil a musel přepnout.   více >

Autor: dreamerCZ

Botostroj (1954)

...PRAVDA PRAVDIVÁ...

Botostroj
...TAK TAKHLE TO   CHODILO,CHODÍ A BUDE   CHODIT...CHCEŠ PRÁCI BUDEŠ   MAKAT ZA PÁR DROBNÝCH,POKUD   NÉÉÉ,MÁŠ SMŮLU,VENKU   JICH ČEKÁ NA PRÁCI více >

Autor: trampnettulakfb | Hodnocení: 10 / 10

Kdybych byla kluk (2017)

Kdybych byla kluk
I když jde o stokrát   obehraný námět, film mě   velice pobavil. Asi ve   francouzském frivolním   podání má příběh jiné   grády. Už jen to více >

Autor: curil | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.046/0.015