reklama
 
ohodnotit

Kruté radosti

Další název:
Cruel Joys
Žánr:
Rok:
2002
Délka:
99 minut
Premiéra v ČR:
13.2.2003
„Vzrušující příběh o pokušení, tajemství a bezradnosti v hledání lásky.“
Popis / Obsah / Info k filmu Kruté radosti
Film plný debutů – tak lze také nazvat film, jež uvádí na scénu filmového umění hned několik nových jmen. V první řadě jde o prvotinu režisérskou, i když nejde o úplně první dílo Juraje Nvoty, jež dříve působil jako režisér divadelní, ale také sám působil jako herec a dokumentarista. Dalším objevem se stala taky scenáristka filmu, která se tak nenápadně po vystudování vysoké školy prostrčila do podvědomí ostatních tvůrců.
Ale jen o nové tváře se film opírat nemohl, proto na scénu nastupuje také spousta skvělých českých a slovenských herců (tak např. Ondřej Vetchý, Anna Šišková, Milan Mikulčic nebo také Julius Satinský).

Příběh zasazený do roku 1933 se začíná příjezdem sedmnáctileté Valentiny (Tatiana Pauhofová), jež po smrti své matky spadá do opatrovnictví svého otce. Nic však není jak by Valentina předpokládala. Otec Karel (Ondřej Vetchý) ze strachu ztráty svého vysokého postavení utají svou příslušnost k ní a požádá svého přítele Martina (Milan Mikulčík), aby se o dívku postaral, než ji umístí do školy. Po těžkém rozhodování Martin souhlasí a vydává Valentinu za svou neteř.

Valentina překvapená počínáním svého otce je zprvu rozhodnuta nenávidět ho, ale nakonec se zachová velice překvapivě a vnese do přátelství tří mužů chaos a zmatek. Vzhledem k prvotní domluvě Karla a Martina navíc vzniká spousta nesprávných spekulací, jež dodávají ději dramatický nádech a dokáží i tak těžké vztahy ve vsi zamotat.

Ať už jde o Helenu (Anna Šišková), Gabriela (Vladimír Hajdu) či Lajoše (Csongor Kassai) všichni mají v příběhu své pevně stanovené místo a také poslání.
Příběh o znovunalezení otcovské lásky, sebepoznání hlavní hrdinky i dalších všedních i nevšedních problémech se odvíjí celkem svižným tempem kupředu. Hlavním nedostatkem se jeví hlavně přílišná dramatičnost každé scény, jež je jistě způsobena dřívějším působením režiséra Nvoty.


Autor: Fox

Popis / Obsah / Info k filmu Kruté radosti
Křehký příběh o pokušení, tajemství a bezradnosti při hledání lásky začíná na podzim raku 1933, kdy poklidnou hladinu vztahů v idylickém slovenském maloměstě zčeří příchod zamlklé dívky Valentiny. Ta je pozapomenutou nemanželskou dcerou světáckého notáře Karla, ke kterému se má po matčině smrti uchýlit jako ke svému jedinému příbuznému. Sobecký muž si však odmítá komplikovat staromládenecký život, zpestřený poměrem s emancipovanou Helenou, a tak požádá svého přítele, ředitele místní chlapecké školy Martina, aby se o nechtěnou dceru postaral. Ten opuštěné děvče ze soucitu ubytuje u sebe jako svou neteř. Martin, Karel ani jejich přítel, lékař Gabriel, však netuší, jak radikálně tato plachá, hubená osubka na prahu ženství změní jejich životy. Zatímco si každý z trojice řeší, zda ve vztahu k Valentině má zachovat otcovský, či milenecky obdivný postoj, dívka se pod jejich vlivem mění v půvabnou mladou ženu, která rychle poznává, co chce a co nechce.
38. MFF Karlovy Vary


Popis / Obsah / Info k filmu Kruté radosti
Komorní příběh, ve kterém složitý a tragický vztah dospívající dívky a jejího ambiciózního otce dramaticky poznamená, a snad i trochu změní mikrokosmos lokálního společenství na slovenském maloměstě na začátku dvacátého století.
V působivém prostoru idylické krajiny, zdánlivě odříznuté od světa vyvolá příchod mladé dívky nejprve skryté, později potlačované a potom kruté drama. Objeví se vášně, pokusy o hledání vlastní identity, projevy lásky a nenávisti.


Popis / Obsah / Info k filmu Kruté radosti
Příběh o lásce zabývající se složitým vztahem dospívající dívky a jejího ambiciózního otce. Zároveň jde o příběh tří přátel, které kromě tohoto přátelství spojuje láska k jedné ženě.
*****
Příběh o lásce zabývající se složitým vztahem dospívající dívky a jejího ambiciózního otce. Zároveň jde o příběh tří přátel, které kromě tohoto přátelství spojuje láska k jedné ženě. Do vančurovské atmosféry na konci léta přichází - po smrti své matky – sedmnáctiletá nemanželská dcera jednoho z mužů. Nepřipravený a novou skutečností šokovaný otec se rozhodne ze strachu o své postavení a ze zbabělosti otcovství zatajit. Je neschopný čelit nové situaci a být za ni plně zodpovědný. Navíc do hry vstupuje žárlivost a pochybné právo k manipulaci s životem jiného člověka. Jeho dcera se však zachová nečekaně... Cesta od jednoho k druhému a naopak není jednoduchá. Zvlášť když v sobě každý z nich skrývá svá osobní tabu. Kruté radosti jsou příběhem o lásce a zodpovědnosti, o boji dobra a zla v nás. Odehrává se ve velmi jednoduchém a působivém prostředí malebné, ba dokonce idylické slovenské krajiny - jakoby odříznuté od světa, od jakéhokoli dějinného, politického, či společenského dění. Je to slovensko-český film. Vzrušující příběh o nejintimnějších motivech nejdůležitějších životních rozhodnutí s vynikajícími slovenskými a českými herci.
28. Letní filmová škola

Autor/Zdroj: /Letní filmová škola


Film Kruté radosti vznikl podle scénáře nedávné absolventky VŠMU Scarlett Čanákyovej.
Jde o komorní příběh, v kterém složitý a tragický vztah dospívající dívky (Táňa Pauhofová) a jejího ambiciózního otce (Ondřej Vetchý) dramaticky poznamená, a snad i trochu změní mikrokosmos lokálního společenství na slovenském maloměstě na začátku dvacátého století.
V působivém prostoru idylické krajiny, zdánlivě odřezané od světa, od jakýchkoli významných dějinných, politických nebo společenských událostí, vyvolá příchod půvabné a mladé dívky nejprve skryté, později potlačované a potom kruté drama. Objeví se vášně, potlačené a ukrývané emoce, pokusy o hledání vlastní identity, projevy lásky i nenávisti.
Celovečerním filmem debutující režisér – Juraj Nvota je významným slovenským divadelním a televizním režisérem.
Film je jazykově autentický. Slovenští i čeští herci mluví jazykem své národnosti.

Autor/Zdroj: reklamní materiály distributora/


Film "Kruté radosti" vznikl podle scénáře nedávné absolventky VŠMU Scarlett Čanákyovej. Jde o komorní příběh, ve kterém složitý a tragický vztah dospívající dívky (Táňa Pauhofová) a jejího ambiciózního otce (Ondřej Vetchý) dramaticky poznamená, a snad i trochu změní, mikrokosmos lokálního společenství na slovenském maloměstě na začátku dvacátého století. V působivém prostoru idylické krajiny, zdánlivě odřezané od světa, od jakýchkoli významných dějinných, politických nebo společenských událostí, vyvolá příchod půvabné a mladé dívky nejprve skryté, později potlačované a potom kruté drama. Objeví se vášně, potlačené a ukrývané emoce, pokusy o hledání vlastní identity, projevy lásky i nenávisti. Celovečerním filmem debutující režisér - Juraj Novota je významným slovenským divadelním a televizním režisérem. Film je jazykově autentický. Slovenští i čeští herci mluví jazykem své národnosti.

Autor/Zdroj: /mraveniště


Popis / Obsah / Info k filmu Kruté radosti
Koprodukční poetický retrofilm Kruté radosti je debutem slovenského tvůrce Juraje Nvoty, který je známý především jako divadelní režisér, ale také jako herec a dokumentarista. Komorní příběh o dospělých mužích a dospívající dívce se odehrává v roce 1933 v prostředí slovenského maloměsta. Zvolená lokace a doba ve filmu plní zejména náladotvornou funkci. Vyprávění je ryze intimní, opírá se jen o několik postav a o jejich vzájemné vztahy. Ústředním tématem filmu je vlastně hledání smyslu života ať už v lásce nebo v rodičovství. - Český notář Karel si spokojeně užívá, dokud do městečka nepřijede jeho šestnáctiletá dcera Valentína, s níž se nikdy neviděl. Kvůli zdejší společnosti přemluví svého kamaráda, ředitele školy Martina, aby dívku vydával za svou neteř. Postupně však pochopí, že dcera jeho zájem a lásku velmi potřebuje a že také on potřebuje ji. Kromě rodinných vztahů hrají ve filmu důležitou roli i vztahy milostné. V jejich středu jsou kromě obou přátel také jejich další kamarád, místní lékař Gabriel, dále emancipovaná Helena, stárnoucí bohatá Ilona a nakonec i Valentína. - Soubor pečlivých portrétů a zvláštní venkovská atmosféra může připomínat ruskou klasickou literaturu. Ve filmu však najdeme odkazy např. na Obchod na korze (postava staré židovské prodavačky) nebo na některá díla Dušana Hanáka (v nichž ostatně Juraj Nvota hrál). Za pozornost bezpochyby stojí hudba Ĺubici Salamon-Čekovské a obrazová kvalita filmu. Kamera Jana Malíře je nepřehlédnutelná, nikoli však vtíravě artistní. Juraj Nvota spolu s rovněž debutující mladou scenáristkou Scarlett Čanakyovou často stylizují Kruté radosti až do polohy smutné komedie. – Vedle Ondřeje Vetchého a slovenských či maďarských herců ve filmu vytvořil svou poslední roli moudrého pozorovatele Július Satinský.
-pp- Filmový přehled 2003/2

Autor/Zdroj: -pp-/Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

63 %
7   - pataamat
7   - ignac1
4   - Bara.40
4   - Mlapiska
5   - satyr
7   - Ferry76
7   - Klapka
7   - xebece
9   - sakro
6   - rosta12
7   - spirek.tom
5   - Area
6   - kmara
7   - martas.s
6   - P4LOO
7   - Angelo.Fer
5   - norweg
7   - SaraPDG
6   - Fox
7   - VLV

TV Program

ČT1 - Události (1993) [TV pořad]

19:00 - 19:45

28 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

ČT2 - Zrezivělá krása (2011) [TV ser...

19:05 - 19:30

23 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

NOVA - Volby 2017

13:00 - 19:30

388 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

Prima - Zprávy TV Prima (1997) [TV poř...

18:55 - 19:40

33 minut již uběhlo
12 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146739
Osobností: 622412
Fotografií: 554829
Plakátů: 263390
Obsahů a biografií: 134582

Poslední komentáře

Oči pro pláč (1983)

Oči pro pláč
Námět tohoto snímku je   údajně zpracovaný z   ´Bakalářské´ povídky a   tak je tím vysvětleno, proč   je ten příběh v   celovečerní stopáži tak více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 3 / 10

Faunovo velmi pozdní odpoledne (...

Faunovo velmi pozdní odpoledne
Věra Chytilová a její   adaptace povídky Jiřího   Brdečky o chlípníkovi   středního věku a jeho   erotické touze. Rukopis této   jedinečné více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 9 / 10

DDR (2010) [TV film]

DDR
Nejvydařenější díl z   celého seriálu, kterého   jsem zatím viděl dvě   třetiny. Do tohoto   pokračování v tom   nejlepším zasáhla otravná více >

Autor: curil | Hodnocení: 10 / 10

The Bad Batch (2016)

The Bad Batch
Který vůl napsal, že je to   romantický film? No, to je   jedno. V každém případě   je těch mých čtyřicet jen   za začátek filmu a hlavní   více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Polda na melouchu (1995) [Video]

Polda na melouchu
Podprůměrná americká   kriminálka zahalená do   erotického hávu. Chris je   poměrně sympatický maník,   hezounek, který podlehne   černošce více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.045/0.015