reklama
 
ohodnotit

Highlander II - Síla kouzla

Highlander II - The Quickening

Další název:
Highlander 2, Highlander II: The Renegade Version
Žánr:
Rok:
1991
Délka:
91 minut, 109 min. (režisérský sestřih)
Premiéra v ČR:
15.8.1991
„Christopher Lambert v titulní roli amerického fantastického filmu o dalších dobrodružstvích nesmrtelného horara.“
Popis / Obsah / Info k filmu Highlander II - Síla kouzla
Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat a potom se všichni vydají zničit už nepotřebnou ochranu před ničivým kosmickým zářením. Ramirez obětuje svůj život, aby přátelům pomohl a MacLeodovi se podaří setnout hlavu Katanovi, který se osobně dostavil, aby svého dávného soka zničil. Štít je odstraněn a na Zemi, po dlouhé době opět dopadají blahodárné sluneční paprsky.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Highlander II - Síla kouzla
Komerčně úspěšný snímek režiséra Russella Mulcahyho Highlander (1986) by1 u nás uveden pouze na videu. Zachycoval dobrodružství středověkého skotského horala, Connora MacLeoda, který se stal jedním ze skupiny nesmrtelných. Musel svému údělu mnohé obětovat a v boji proti věčnému Zlu musel nasadit všechny své síly. Romantická podívaná, mísící prvky nejrůznějších žánrů, má své pokračování ve filmu Highlander II. Režisér i hrdina zůstali stejní, zápletka je pochopitelně odlišná.. Nesmrtelný MacLeod bojuje tentokrát přímo o záchranu lidstva, o krásnou planetu Zemi. Děj se odehrává v roce 2024; po zmizení ozónové vrstvy žijí lidé už čtvrt století pod umělým Štítem, vytvořeným právě Connorem. Jenže podle nových zjištění, utajovaných prosperující Společností pro správu ,Štítu, je atmosféra nad planetou už normální. MacLeod ve spolupráci s milenkou Louisou a se svým nesmrtelným učitelem Ramirezem nakonec zlomí sílu Zla. Země je zase jednou zachráněna . . - Tvůrci si nelámou příliš hlavu s logikou, a1e o to více sázejí na postmodernistické dekorace, vizuální a pyrotechnické efekty. Na své si přijdou rovněž kaskadéři. - Jak už to tak bývá, Highlander II je sice efektní podívanou, ale rozhodně nedosahuje úrovně prvního dílu. A to navzdory snahám Christophera Lamberta, Seana Connerryho, Virginie Madsenové a Michaela Ironsidea.

Autor/Zdroj: Bartošek Tomáš/Filmový přehled


Lidstvo je znovu v nebezpečí a horal musí uchopit svůj meč. Ožívá jeho nadpřirozená sila, vrací se mu mládí. Spolu s ním se opět vydáme do boje proti bezpráví, násilí, brutalitě a snaze ovládnout lidský rod. A ostři jeho meče i tentokrát zasahuje s neúprosnou přesností svůj cíl.

Procházet staletími, nepoznat, co znamená stárnout, vidět kolem sebe plynout dějiny, ale také ztrácet navždy své známé, přátele a lásky. Takový je úděl skotského horala Connora MacLeoda ve filmu režiséra Russella Mulcahyho s názvem Highlander. Jeden z největších filmových hitů roku 1986 je u nás bohužel k vidění jen na videokazetách. Škoda, protože spektakulárnost, dynamičnost, výborná práce kameramana Gerryho Fishera a střihače Petera Honesse a především nádherné záběry z exteriérů skotských hor - to vše chce pro úplný divácký zážitek velké filmové plátno. Ale i u televizní obrazovky lze při sledováni Horalova příběhu zapomenout na okolní realitu a nechat se unést pádícím tempem filmu a společně s MacLeodem a jeho přítelem Ramirezem bojovat proti krutému zlu, zosobněnému zuřivým válečníkem Kurganem. Za heroické zvukové kulisy, tvořené skladbami populární rockové skupiny Queen, se míhají meče, padají setnuté hlavy, až nakonec v grandiózním finále, jak u pohádek bývá dobrým zvykem, dobro vítězí a dřímající láska dochází naplnění.
Pobavit a upoutat diváka - nic víc a nic míň. Tenhle záměr se režisérovi Russellovi Mulcahymu v Highlanderovi rozhodně zdařil. Již předtím si získal věhlas jak videoklipy se skupinou The Tubes, B. Joelem nebo E. Johnem, tak i „prasečím" horrorem Razorback. Highlander mu pomohl zařadit se mezi filmařskou (komerční) elitu a přinesl mu mimo jiné nabídku „zaručeného úspěchu" v podobě režie filmu Rambo III. Ovšem producenti na poslední chvíli nahradili Mulcahyho jiným režisérem a snímek sám byl nakonec přinejmenším diskutabilní.
Podobně jako v případě režiséra, byl Highlander přelomem i ve filmové kariéře hlavního představitele - Christophera Lamberta. I tato rodící se hvězda však dalším filmem propásla svou Šanci. The Sicilian (Sicilan) byl velký propadák, a to nejen pro režiséra Michaela Cimina.
Znamení nezdaru však Mulcahymu ani Lambertovi nezabránilo realizovat pokračování příběhu Connora MacLeoda s názvem Highlander II. Naopak, film měl zřejmě oběma pomoci opět nahoru.
Jestliže u prvního snímku děj letí mnoha staletími, nyní je čas přesně dán. Píše se rok 2034 a obyvatelstvo Země žije pod mohutným ochranným štítem, který namísto rozpadlé ozónové vrstvy chrání Zemi před spalujícími slunečními paprsky. Zestárlý MacLeod se s pomocí ekologické teroristky Louisy Marcusové dává do boje se Společností, která řídí provoz ochranného štítu, a jak se ukazuje, v zájmu vlastní moci podvádí celé lidstvo. Do věci je zapleten i MacLeodův dávný protivník z planety Zeist generál Katana, jehož zásluhou tráví MacLeod své vyhnanství na Zemi. Horalovy nadpřirozené schopnosti znovu ožívají, na pomoc je přivolán jeho mrtvý přítel Ramirez a společně se vydávají do boje proti Společnosti i samotnému Katanovi. I tentokrát je v závěrečném souboji setnuta ta správná hlava a lidstvo je zachráněno.
Síla prvního dílu spočívala kromě obrazové působivosti především v jasné a přímočaré dějové osnově. To se však nedá
stoprocentně říci o 2. dílu. Kombinací mnoha motivů - ekologické katastrofy, sci-fi v podobě Katanových vesmírných bojovníků, sentimentální story o přátelství a lásce - dochází ke značné dějové roztříštěnosti. Mozaika se skládá opravdu ze střípků, navíc absentuje jednotící dějový prvek. To někdy vede ke ztrátě orientace, kontinuity, gradace napětí. Ani výkony Christophera Lamberta a Virginie Madsenové nejsou nijak oslnivé, takže po této stránce zachraňuje snímek pouze brilantní herectví Seana Conneryho. Nicméně milovníci drsných soubojů, mystických nadpřirozených sil i krásných a statečných mužů a žen, jakož i speciálních triků a efektů a dramatických situací, v nichž hrdinové ze sebe musejí vydat doslova všechno, ti si i tentokrát přijdou dozajista na své. Zvláště když vše umocňuje dravá filmová hudba bývalého člena rockové skupiny The Police Stewarta Copelanda, která patří k nejhodnotnějšfm stránkám Mulcahyho filmu. Ani tentokrát nejde o nic víc než o zábavu, i když ve srovnání s prvním dílem posunutou trochu jinam.
jik Cinema 1991/5/11

Autor/Zdroj: jik/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Highlander 5 (2007)

 Highlander 5 (2007)
Highlander 5 n
Highlander: The Source
Žánr: akční / sci-fi / dobrodružný / fantasy
Země: Spojené státy americké
Režie: Brett Leonard

(pokračování)

Highlander: The Search for Vengeance (2007) [Video...

 Highlander: The Search for Vengeance (2007) [Video]
Highlander: The Search for Vengeance n
 
Žánr: sci-fi / fantasy / akční / animovaný
Země: Spojené státy americké
Režie: Yoshiaki Kawajiri, Takuji Endo

(spin-off)

Highlander: Zúčtování (2000)

 Highlander: Zúčtování (2000)
Highlander: Zúčtování n
Highlander: Endgame
Žánr: sci-fi / akční
Země: Spojené státy americké
Režie: Douglas Aarniokoski

(pokračování)

Highlander: Havran (1998) [TV seriál]

 Highlander: Havran (1998) [TV seriál]
Highlander: Havran n
Highlander: The Raven
Žánr: akční / dobrodružný / sci-fi
Země: Francie / Kanada
Režie: René Bonnière, Dennis Berry, Brian Grant

(spin-off)

Highlander III (1994)

 Highlander III (1994)
Highlander III n
Highlander III - The Final Dimension
Žánr: akční / fantasy / horor
Země: Kanada / Francie / Velká Británie
Režie: Andy Morahan

(pokračování)

Highlander: The Animated Series (1994) [TV seriál]

 Highlander: The Animated Series (1994) [TV seriál]
Highlander: The Animated Series n
 
Žánr: animovaný / dobrodružný / rodinný
Země: Francie


(spin-off)

Highlander (1992) [TV seriál]

 Highlander (1992) [TV seriál]
Highlander n
 
Žánr: akční / dobrodružný / fantasy / mysteriozní / sci-fi
Země: Kanada / Francie
Režie: Dennis Berry, Adrian Paul, Richard Martin

(spin-off)

Highlander II - Síla kouzla (1991)

 Highlander II - Síla kouzla (1991)
Highlander II - Síla kouzla n
Highlander II - The Quickening
Žánr: akční / sci-fi / fantasy
Země: Argentina / Francie / Velká Británie
Režie: Russell Mulcahy

(pokračování)

Highlander (1986)

 Highlander (1986)
Highlander n
 
Žánr: akční / fantasy
Země: Velká Británie / Spojené státy americké
Režie: Russell Mulcahy

(pokračování)

Hodnocení filmu

65.7 %
7   - curil
8   - clara.bow
7   - pataamat
5   - Frolíček
7   - Edward52
2   - Hugin
5   - M.A.G.
5   - martin.stu
5   - Agostino
6   - Lienocka22
8   - georginaa
8   - LenC2
7   - ignac1
9   - BinLADIN
3   - Langley
8   - roox
6   - rankinfitc
6   - vojtam
7   - FrankieOnd
7   - emons

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 149629
Osobností: 631524
Fotografií: 571460
Plakátů: 271191
Obsahů a biografií: 137537

Poslední komentáře

Z mého života (1955)

Z mého života
Nemám rád životopisné   filmy a jsem hudební   analfabet. Prakticky   nerozeznám hornu od kombajnu.   V tomto snímku se jen   blábolilo, nebo více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Staré pověsti české (1952)

Staré pověsti české
Už na začátku jsem jako   malý od televize utíkal.   Nyní jsem to sice vydržel   až do konce, ale… Ten   začátek s tou podivnou   hudbou je více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Nikdy nejsme sami (2015)

Nikdy nejsme sami
Skvěle natočeno, jen škoda,   že některý z příběhů   nebyl vlastně ukončen.   Alespoň z mého pohledu. Nebo   to chtělo lepší   vypointování? Určitě mrknu   podruhé. Někdy.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 7 / 10

Hogo fogo Homolka (1970)

Perfektní

Hogo fogo Homolka
Další super mistrovské   dílo,další zábava.Kam se   hrabou Americké   taháky.Takový je echt život   České rodiny."Život je   krásnej.I když stojí za   h...o".????

Autor: Nokas | Hodnocení: 10 / 10

Ecce Homo Homolka (1969)

Super

Ecce Homo Homolka
Další famózní   komedie.Nezapomenutelná   rodina Homolkovic a další   bláznivé   dobrodružství.Tohle jsou   prostě perly v České   kinematografii

Autor: Nokas | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.066/0.023