Cerven
ohodnotit

Geliebte weiße Maus

Další název:
Beloved White Mouse; The Small White Mouse; Dear White Mouse
Země:
Rok:
1964
Délka:
76 minut

Popis / Obsah / Info k filmu Geliebte weiße Maus

Obsah se zatím připravuje.
Pokud se chcete stát publicistou anebo napsat krátký obsah k filmu můžete zde.
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

VlastaP
Hodnocení:
Přidáno: 4.1.2020
Dívka se zamiluje do dopravního policisty a   schválně spáchá dopravní přestupek.
  (Die) Weisse Maues je německé slangové   označení pro dopravního policistu, česky   mlíkař. Důvodem je bílá, nebo velký podíl   bílé barvy služebního stejnokroje. Tvrdilo se,   že policista tak bude lépe vidět. Bohužel   tvůrcům tohoto nařízení unikly zkoušky   britské admirality z let 1713 až 1721, kdy byly   za skutečného provozu testovány světelné   signály v noci a mlze. Nejlépe byl za špatných   povětrnostních podmínek viditelný modrý, po   něm červený.
V tu dobu se modré sklo   špatně vyrábělo, bylo drahé a Bůh ví, co   ještě. Třeba měl někdo vlivný manufakturu na   výrobu červeného skla, takže červený signál   stůj pronikl do lodní dopravy, aby jej britové   použili znovu v železniční dopravě a odsud   byl jen krůček ke známému červenému   panáčku na semaforu. Nejhůře viditelný byl   bílý signál, (před ním zelený).
  Mimochodem, když se blížíte k železničnímu   přejezdu, narazíte před ním na tři výstrahy,   s jedním, dvěma a třemi červenými zkosenými   pruhy. Jedná se o čtyři století starou značku   označující v přístavech u mola tzv.   "lodní délku", 100 yardů. Proč se v   Evropě umisťuje po 80 m, je již jiná   otázka.
Němci se filmem inspirovali a   stejnou scénu (ale obrácená pohlaví ) použili   ještě v seriálu Fridolin. Viz.   https://www.youtube.com/watch?v=37iy1MB1Wh8


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama