reklama
 
ohodnotit

Dr. T a jeho ženy

Dr. T. and the Women

Další název:
Doktor T a jeho ženy
Žánr:
Rok:
2000
Délka:
121 minut
Premiéra v ČR:
19.7.2001
„Nelehký úděl pohledného gynekologa“
Popis / Obsah / Info k filmu Dr. T a jeho ženy
Dr. Sullivan Travis, přezdívaný dr. T, je úspěšný gynekolog se zavedenou praxí v Dallasu. Od rána do večera je doma i v práci obklopen ženami. Ať už jsou to jeho početné pacientky nejrůznějšího věku i povah, nebo jeho rodina, kterou tvoří milovaná manželka Kate, dcery Dee Dee a Connie, švagrová Peggy a její tři malé dcery. Zdá se, že jediným únikem ze světa typicky ženských problémů, je pro něj zdánlivě čistě mužská záležitost - golf. Ani tady však Travisovi není dopřáno klidu. Nejenže jeho přátelé neustále mluví o svých manželkách, které jsou pochopitelně většinou jeho pacientkami, ale navíc se tu objeví nová atraktivní asistentka Bree. Situace se poněkud zkomplikuje poté, co se musí Travis dostavit na policii pro svou ženu Kate. Ta se už od rána chovala divně. Nejprve na zahradě postavila stan a pak se během procházení luxusních obchodů začala postupně svlékat, aby se nakonec začala nahá koupat ve fontáně. Doma pak není schopna své jednání vysvětlit. Na luxusní psychiatrické klinice se Travis od doktorky Harperové dozví, že Kate trpí tzv. hestiovským komplexem. Zřídka se vyskytující psychickou poruchou postihující bohaté a milované ženy zahrnuté takovou přemírou štěstí, že se z toho zhroutí a retardují na úroveň dítěte. Kate musí zůstat hospitalizována. A zatímco se Travis sbližuje na golfu s Bree, která se nakonec stane jeho milenkou, jeho dcera Dee Dee se připravuje na svatbu. Jako družičku si nakonec vybere svou kamarádku Marylin, což se ovšem vůbec nezamlouvá Connie. Není divu, před časem je spolu přistihla v posteli. Všechny zamotané situace nakonec dojdou dramatického vyústění v divoké bouři, která se strhne uprostřed svatební slavnosti.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Dr. T a jeho ženy
Doktor Sully Travis, tedy dr. T, jak mu všichni říkají, je známým dallaským gynekologem a porodníkem s rozsáhlou a vybranou klientelou. V práci je obklopen výhradně ženami a doma, kde má manželku, dvě dospělé dcery, švagrovou a chůvu jejích tří dětí, je na tom stejně. Jediným únikem z ženského světa, naplněného někdy až přes míru štěbetáním o malichernostech, jsou jeho lovecké výlety s třemi kamarády a hodiny strávené v golfovém klubu. A právě tam se objeví nová trenérka. Bree je zcela jiná, než všechny ostatní. Samostatná, nezávislá, bez obdivu v očích k přitažlivému lékaři. Zaujme ho při prvním setkání, ale jejich sblížení urychlí domácí "zemětřesení". Žena se zhroutila a bude dlouhodobě, možná trvale hospitalizována v psychiatrické léčebně. Mladší dcera má před svatbou a ta starší otci svěří, že sňatek má být jen zástěrkou její lesbické orientace, což se v ten slavný den prokáže. Na pomoc přispěchala švagrová, ovšem v doprovodu pomocnice ke třem jejím "slaďoučkým holčičkám" a vrchní sestra, kterou chápal jako profesionálního partnera, se mu svěří, že ho už léta miluje. Sully Travis se rozhodne pro únik. Vede ale zcela jinam, než předpokládal a očekával.

Tvorbu Roberta Altmana (nar. 1925), který je právem považován za nejvýznamnějšího představitele autorského filmu ve Spojených státech a za "otce" všech nezávislých filmařů, jsme dlouho znali jen z doslechu. Scenárista, režisér a řadu let i producent na sebe upozornil černou válečnou komedií MASH a jeho Nashville je označován za jedno z nejlepších amerických děl 70. let. Na plátnech našich kin se představil až počátkem 80. let portrétem jedné rodiny s názvem Svatba a od té doby jsme se s ní setkávali přece jenom častěji (Buffalo Bill a indiáni, Hráč ad.) Dr. T a jeho ženy, s celou plejádou slavných hereckých jmen, svědčí o tom, že ani pětasedmdesátiletý filmař neztratil nic na svém osobitém a sarkastickém pohledu na svět.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Dr. T a jeho ženy
Doktor Sully Trávíš, tedy dr. T, jak mu všichni říkají, je známým dallaským gynekologem a porodníkem s rozsáhlou a vybranou klientelou. V práci je obklopen výhradně ženami a doma, kde má manželku, dvě dospělé dcery, švagrovou a chůvu jejích tří dětí, je na tom stejně. Jediným únikem z ženského světa, naplněného někdy až přes míru štěbetáním o malichernostech, jsou jeho lovecké výlety s třemi kamarády a hodiny strávené v golfovém klubu. A právě tam se objeví nová trenérka. Bree je zcela jiná, než všechny ostatní. Samostatná, nezávislá, bez obdivu v očích k přitažlivému lékaři. Zaujme ho při prvním setkání, ale jejich sblížení urychlí domácí "zemětřesení". Žena se zhroutila a bude dlouhodobě, možná trvale hospitalizována v psychiatrické léčebně. Mladší dcera má před svatbou a ta starší otci svěří, že sňatek má být jen zástěrkou její lesbické orientace, což se v ten slavný den prokáže. Na pomoc přispěchala švagrová, ovšem v doprovodu pomocnice ke třem jejím "slaďoučkým holčičkám" a vrchní sestra, kterou chápal jako profesionálního partnera, se mu svěří, že ho už léta miluje. Sully Trávíš se rozhodne pro únik. Vede ale zcela jinam, než předpokládal a očekával.
Tvorbu Roberta Altmana (nar. 1925), který je právem považován za nejvýznamnějšího představitele autorského filmu ve Spojených státech a za "otce" všech nezávislých filmařů, jsme dlouho znali jen z doslechu. Scenárista, režisér a řadu let i producent na sebe upozornil černou válečnou komedií MASH a jeho Nashvilleje označován zajedno z nejlepších amerických děl 70. let. Na plátnech našich kin se představil až počátkem 80. let portrétem jedné rodiny s názvem Svatba a od té doby jsme se s ní setkávali přece jenom častěji (Buffalo Bili a indiáni. Hráč ad.) Dr. T a jeho ženy, s celou plejádou slavných hereckých jmen, svědčí o tom, že ani pětasedmdesátiletý filmař neztratil nic na svém osobitém a sarkastickém pohledu na svět.

Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributora


Doktor Sully Travis, tedy dr. T, jak mu všichni říkají, je známým dallaským gynekologem a porodníkem s rozsáhlou a vybranou klientelou. V práci je obklopen výhradně ženami a doma, kde má manželku, dvě dospělé dcery, švagrovou a chůvu jejich tří dětí, je na tom stejně. Jediným únikem z ženského světa, naplněného někdy až přes míru štěbetáním o malichernostech, jsou jeho lovecké výlety s třemi kamarády a hodiny strávené v golfovém klubu. A právě tam se objeví nová trenérka. Bree je zcela jiná, než všechny ostatní. Samostatná, nezávislá, bez obdivu v očích k přitažlivému lékaři. Zaujme ho při prvním setkání, ale jejich sblížení urychlí domácí "zemětřesení". Žena se zhroutila a bude dlouhodobě, možná trvale hospitalizována v psychiatrické léčebně. Mladší dcera má před svatbou a ta starší otci svěří, že sňatek má být jen zástěrkou její lesbické orientace, což se v ten slavný den prokáže. Na pomoc přispěchala švagrová, ovšem v doprovodu pomocnice ke třem jejich "slaďoučkým holčičkám" a vrchní sestra, kterou chápal jako profesionálního partnera, se mu svěří, že ho už léta miluje. Sully Travis se rozhodne pro únik. Jeho cesta vede ale zcela jinam, než předpokládal a očekával.

Autor/Zdroj: /mraveniště


Popis / Obsah / Info k filmu Dr. T a jeho ženy
Titulním hrdinou sarkastické komedie režiséra Roberta Altmana Dr. T a jeho ženy je gynekolog, proto se nelze ani příliš divit, že ve filmu hrají prim ženy. Robert Altman je ostatně pověstný schopností vcítit se do komplikovaných stavů ženských postav a pohybovat se v jejich křehkém světě; ve většině jeho děl dominují silné ženské charaktery. - Dobře situovaný dallaský gynekolog Sullivan Travis, známý široko daleko pod zkratkou Dr. T, je obklopen ženami od rána do večera a ze všech stran. Dokonce i kamarádi, s nimiž tráví volný čas, jsou manželé jeho pacientek a neustále mluví jen o nich. Lékař se tak ocitá v bezvýchodném zajetí ryze ženských problémů. Citlivý přístup, který aplikuje k pacientkám i ke své početné rodině, tvořené samozřejmě pouze ženami, je jemný snad až příliš. Potvrzuje to osud jeho milované manželky Kate, jež je zahrnuta takovou přemírou štěstí, až propadne vzácné psychické poruše. Přetížený muž logicky nachází dočasný klid v nevěře s instruktorkou golfu Bree, jež se mu zdá úplně jistá, než všechny ostatní. Neméně logicky je to v tomto vztahu právě on, kdo je zraňován; je submisivnější a vlastně ženštější než jeho milenka. Epizodicky stavěné vyprávění se točí kolem chystané svatby jedné z lékařových dcer. Samotný obřad je však tentokrát (na rozdíl od ceremonií v jiných Altmanových filmech) jen krátkým vyústěním dějových zvratů. - Ženy všech typů a povah, jimiž je snímek zaplněn, rozhodně nejsou nijak glorifikovány; jejich "živočichopis " je podán s notnou dávkou sarkasmu, provázeného ovšem jistou ohleduplností a smířlivostí. I tak však může film provokovat feministicky naladěné publikum. Početné hrdinky, převážně z vyšší střední vrstvy, zde zcela vážně řeší naprosto banální problémy a jejich starosti jsou malicherné, avšak zároveň neztrácejí originalitu a jakousi věčnou záhadu ženství, před níž se tak pokorně a téměř až rezignovaně sklání nejen doktor T, ale i sám režisér Altman. Tvůrce poskytl výjimečnou příležitost zejména Richarda Gereovi, ale také řadě hereček, jež hrají své role se zjevnou chutí (za zmínku stojí zejména nezvykle obsazená Farah Fawcettová jako Kate nebo altmanovská herečka Shelley Longová v postavě doktorovy zamilované asistentky Carolyn).
Jpo Filmový přehled 2001/6/9,

Autor/Zdroj: jpo/Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

58.9 %
4   - curil
7   - Erkul
1   - hledasenik
6   - pataamat
7   - Prasoid
6   - Agostino
6   - LenC2
6   - ignac1
5   - Bara.40
6   - Serpentina
2   - mat.ilda
5   - jitush.b
6   - vojtam
4   - Mlapiska
6   - FrankieOnd
5   - REKBRIT
7   - Tom_Hardy
7   - Faye
7   - Akana
7   - davidek

TV Program

ČT1 - To je vražda, napsala (1984) [...

09:00 - 09:45

10 minut již uběhlo
35 minut zbývá do konce

ČT2 - Vůně Athén s Miroslavem Donuti...

09:00 - 09:30

10 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

NOVA - Ulice (2005) [TV seriál]

08:45 - 09:45

25 minut již uběhlo
35 minut zbývá do konce

Prima - Siska (1998) [TV seriál]

08:45 - 10:00

25 minut již uběhlo
50 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146267
Osobností: 621288
Fotografií: 550406
Plakátů: 262185
Obsahů a biografií: 134121

Poslední komentáře

Dokonalá partie (2005)

Dokonalá partie
Tentokrát ani můj smysl pro   humor, ani moje romantická   duše nemají důvod ke   spokojenosti.Film, který jsem   si už na druhý den   nepamatovala a nic po něm   nezůstalo.Proč jsem se   vůbec dívala?

Autor: collen | Hodnocení: 5 / 10

Neznámý v domě (1992)

Neznámý v domě
Naprosto atypická role pro   Bebela! Věčně nalitý   advokát obhajuje mladého   přítele své dcery,   obviněného z vraždy ve   svém vlastním více >

Autor: K882 | Hodnocení: 8 / 10

Šest výstřelů (2012)

Šest výstřelů
Vcelku solidní snímek, kde   Jean-Claude nehraje vyloženě   drsňáka, jak má stále ve   zvyku Steven Seagal, byť je   jeho charakter jasný. Za   více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

To (2017)

...kdo se bojí, nesmí do kina...

To
Výborně natočená směs   čiré hrůzy, proložených   velmi vtipnými   dialogy...takže v jedné   chvíli se fakt nenuceně   smějete, a o chvíli více >

Autor: tatkasnecek | Hodnocení: 10 / 10

Delta Force 3 (1991)

Delta Force 3
S ohledem na předchozí   snímky série se jedná o   naprostou filmovou katastrofu.   První film měl duo Chuck   Norris a Lee Marvin. Ve dvojce   více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 1 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.052/0.016