Cerven
ohodnotit

Co se šeptá

Další název:
Gossips
Žánr:
Rok:
1938
Délka:
86 minut
Premiéra v ČR:
27.9.1938
„Melodrama o skutečné lásce a neobvyklém manželském trojúhelníku“
Popis / Obsah / Info k filmu Co se šeptá
POZOR, SPOILER

Je krásné počasí, a tak lidé vysedávají venku na lavičkách. Sedí zde starší pán, ale hlavně dvě klepny. Nu a ta jedna šeptá druhé velké tajemství o mladém panu Gregorovi, a o tom, že jeho otec není jeho otec…

Ocitáme se v minulosti, kde zpívá Helena Horáková a všem se to líbí. A ona se zase líbí mladému Vilému Gregorovi, který jest synem bohatého otce, co má výrobnu šněrovaček. Tedy, ona se Helena líbí i Rudovi Martinovi, který má jet do Paříže. A ten s ní stráví večer.

Ruda pak vyhledá Viléma a prosí jej o půjčku, aby mohl do Paříže odjet ihned a nemusel čekat. Viktor peníze rád zapůjčí. Po delší době navštíví jej právě Helena a vyzvídá vše o Rudovi. Viktor lže jako najatý, ale tyto lži po Helenině mdlobě ona sama odhalí. Vzápětí poté sezná Viktor, že je Helena v těžké situaci a nabídne jí sňatek. Ta samozřejmě musí přijmout.

Po letech je Helenino dítě řádně vychováváno. Rodinka je spokojená a všichni září štěstím. Jenže když po letech Viktor odemkne klavír, je zde touha vidět bývalé kamarády. Ti rádi přijímají a jen čirou náhodou zjeví se zde i Ruda. Dítě staví se k němu velmi odmítavě a on obletuje Helenu, kde může.

Časem se oba mužové setkají se zbraněmi v ruce, ale je to spíše věcí náhody nežli nějakého rozporu. Ruda slíbí, že odjede, ale moc se mu do toho nechce. Znovu to opakuje i Heleně, ale při tom jí vyzná lásku a chce, aby odjela s ním. Ta má nyní před sebou nejtěžší životní rozhodnutí.


Autor: Pitryx

Popis / Obsah / Info k filmu Co se šeptá
Na lavičce v parku vypráví jedna klepna druhé příběh mladého muže, který právě prošel okolo. Jeho matka Helena byla před lety krásnou a nadanou studentkou zpěvu. Platonicky ji miloval spolužák Vilém, syn obchodníka se šněrovačkami. Po absolventském večírku konzervatoře svedl Helenu lehkomyslný Martin. Druhý den odjel do Paříže a nepodával o sobě zprávy. Dívka s hrůzou zjistila, že je těhotná. Přivítala proto spásnou nabídku k sňatku od věrného Viléma. Uplynulo osm let. Vilém zvelebil závod, zamiloval si syna Ivana jako vlastního a i Helena měla svého muže ráda. Pak však přijel Martin a znovu zatoužil po Heleně. Tušil, že je Ivan jeho synem. Žena Martinovu dvoření odolávala a Ivan „strýčka“ instinktivně nenáviděl. Večer před Martinovým odjezdem popíjeli šampaňské. Když si šel Vilém lehnout, opilý Martin Helenu objal. Náhodný svědek Ivan to prozradil Vilémovi. Ten nabídl své ženě velkoryse volnost. Helena však odmítla, protože svého muže milovala. Klepny uroní slzu nad dojemným příběhem. Penzista na vedlejší lavičce konstatuje, že „vše pomíjí, jen klepy jsou věčné.“

Zdroj: NFA


Popis / Obsah / Info k filmu Co se šeptá
Romantický příběh je vyprávěn dvojicí všeznalých klepen. Helena, krásná a nadaná studentka hudby, podlehne lehkomyslnému kolegovi Rudovi. Ten však záhy odjede do Paříže. Po čase Helena zjistí, že je těhotná, Rudolf se ale neozývá. Již dříve byl dívce velkou oporou přítel Vilém, který ji tajně miluje. Nabídne dívce manželství, chce jí být dobrým manželem a milujícím otcem dítěte. Helena pod láskyplnou péčí Viléma prožívá klidné dny v bohatství a přepychu, spolu se pečlivě starají o syna Ivana. Po letech se ale nečekaně vrátí Rudolf, který se stal druhým kapelníkem v pařížské Opeře...


Popis / Obsah / Info k filmu Co se šeptá
Melodramatický příběh neobvyklého manželského trojúhelníku se odehrává někdy na přelomu století a je vyprávěn dvojicí všeznalých klepen. Vkusně a pečlivě realizovaný snímek.

Autor/Zdroj:
Březina Václav/Lexikon českého filmu


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910
Reklama

TV Program

ČT1 - Schůzka se smrtí (2008) [TV ep...

16:45 - 18:25

9 minut již uběhlo
91 minut zbývá do konce

ČT2 - Železná maska (1962)

15:30 - 17:35

84 minut již uběhlo
41 minut zbývá do konce

NOVA - Zkus mě rozesmát (2011)

16:30 - 18:50

24 minut již uběhlo
116 minut zbývá do konce

Prima - Karel a já (1942)

16:40 - 18:52

14 minut již uběhlo
118 minut zbývá do konce

Reklama