Cerven
ohodnotit

Beetlejuice

Beetle Juice

Další název:
Beetlejuice
Žánr:
Rok:
1988
Délka:
89 minut
„Co dělat, když jste mrtví a do domu se vám nastěhuje někdo cizí... Začněte strašit!“
Popis / Obsah / Info k filmu Beetlejuice
Americký režisér Tim Burton dokazuje svými snímky zálibu v pohádkově hororových i bizarních příbězích, fantazii, nadsázce a humoru. V jeho příběhu novomanželé Barbara a Adam Maitlandovi nepřežijí autonehodu a ke svému překvapení se stanou duchy. Barbařina příbuzná Jane pronajme jejich dům extravagantní rodině newyorského byznysmena Charlesa Deetze. Dvojice duchů je šokována jejich vpádem a snaží se je strašením z domu vystrnadit. Do děje vstupuje bývalý asistent z úřadu pro zesnulé Betelgeus, který však zvlčil a chce se zbavit všech živých. Duchům Adamovi a Barbaře se podaří udělat přítrž jeho řádění a také rozmluví Lydii, dceři Deetze, její úmysl spáchat sebevraždu. Poměry v domě se uklidní a Adam s Barbarou se stanou laskavými přáteli Lydie. Film, k němuž napsal hudbu Danny Elfman, byl v roce 1989 oceněn Oscarem za masky (Ve Neill, Steve LaPorte, Robert Short).

Zdroj: ČT


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Beetlejuice
Mladí manželé Adam a Barbara zahynou při autonehodě a uvíznou ve svém domě. Nikdo je nevidí ani neslyší a dům je časem prodán. Bohužel rodině, která má nejen radikální záměry s jeho úpravou, ale navíc velmi rušivě zasahuje do poklidného posmrtného života Adama a Barbary.

Ti se je proto rozhodnou z domu vystrnadit. Jejich pokusy o strašení však nemají kýžený efekt a rady z Příručky pro nebožtíky příliš nepomáhají stejně jako přidělená sociální pracovnice. A tak se rozhodnou zavolat ducha vymítače, vyhánějícího lidi z domů, kde jsou strašidlům na obtíž. Ten však nadělá víc škody než užitku.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Beetlejuice
POZOR SPOILER

Adam Maitland zrovna chytá pavouka u svého modelu zdejší krajiny. Jeho manželka Barbara mu donese dárek a pak sem přichází Jane. Maitlandovi ji moc rádi nemají, protože ona chce jejich velký dům.  
Pak jedou spolu do města a cestou zpět mají autohavárii.
Po návratu domů zjistí zajímavé skutečnosti. Nejsou vidět v zrcadle, a navíc najdou příručku pro zesnulé. Dojdou k závěru, že jsou mrtví. 
Jejich dům je prodán a stěhuje se sem nová rodina. Je to otec Charles s manželkou Delií a dcerou Lyduou. A tak Maitlandovi začnou strašit, aby je vypudili. Nezabírá to. Delie se po domě prochází se svým známým Otou a plánují, jak ho přestaví. Ale Charles je proti tomu. Chce mít dům takový jaký je.  
Neuspěje a začíná velká přestavba. Při ní oba mrtvé spatří Lydua. A oni se dostanou až do říše mrtvých, aby se tam poradili. Nazpět se vrátí až za tři měsíce. Dům je již kompletně přestavěn. Nu, ti dva alespoň poznali svou sociální pracovnici, která je varuje před Beetlejuicem. To je bio exorcista, který by je zbavil lidí. Jenže ti dva mrtví to chtějí zkusit sani. Ale jejich prostěradla se setkávají s neúspěchem.
Tak se alespoň seznámí s Lyduou. A hned poté i s Beeteljuicem. A když strašení těch dvou u slavnostní večeře navede lidi jiným směrem, Beeteljuice zasáhne. A on opravdu děsit umí.  
Proto oba mrví znovu vyhledají svou sociální pracovnici.  
Mezitím Lydudya touží po smrti. Setká e Beetlejuicem, který chce, aby jej dostala do jejich světa a ona zase chce pravý opak. A její otec zase přemýšlí, jak vydělat peníze na strašidlech. Už přišli pozvaní lidí é a pořádá se seance.
Na té se jim podaří vyvolat manžele Maitlandovy a ti se začnou pomalu ztrácet. To nechce Lyudya připustit, a tak běží za Beetlejuicem. Ten je ochoten pomoci, když si jej Lyduya vezme za muže. Takže je skoro svatba, kterou se snaží Adam i Barbara zrušit. Jenže Beetlejuice je příliš silný soupeř. 
 
 


Autor: Pitryx

Popis / Obsah / Info k filmu Beetlejuice
Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout “bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. V režii Tima Burtona je “Beetlejuice Michaela Keatona jedním z největších a nejhorších vlků, které kdy duchařský film vypustil” (Village Voice). Výkon v tomto filmu a ve snímku Čistý a střízlivý vynesl Michaelu Keatonovi cenu Národního sdružení filmových kritiků za nejlepší herecký výkon roku 1988. Herecké vavříny spolu s ním sdílejí Winona Ryder, Catherine O'Hara, Jeffrey Jones a Sylvia Sidney, ocenění se dočkala i fantastická výprava, hudba Harryho Belafonta a oscarové® masky.

Magicbox DVD


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Beetlejuice
Díky Warner Home Video si můžete půjčit na kazetě Vymítače Ďábla nebo další jedinečný horor Poltergeist, kde se lidé snaží zbavit přízraků, které je děsí. Ale i duchové mají své exorcisty, aby z jejich domu vypudili lidi, kteří se v něm najednou objeví.
Mladý pár se dočká právě takovéto návštěvy. Neznámá rodina, která přijela bez pozvání, se chová nechutně majetnicky, jako kdyby v domě nikdo jiný nebyl. Nezbývá, než přivolat toho, kdo si s lidmi poradí. Beetlejuice zná totiž ďábelské kousky, které by měli na nové "majitele" platit.Autor/Zdroj: /reklamní materiály videodistributora


Popis / Obsah / Info k filmu Beetlejuice
Americký režisér Tim Burton ještě před známými Batmanem a Střihorukým Edwardem natočil snímek Beetlejuice. Díky němu se dostal do povědomí zámořského publika jako tvůrce s bláznivým smyslem pro humor. - Film je postaven na nápadu natočit duchařskou komedii v laskavém duchu, opepřeném ovšem množstvím bizarních maskérských a zvláštních efektů a drastických "comicsových" vtípků značně různorodé úrovně. Výchozí situace je naruby obrácených schematem "vymítačských" filmů: klid dvojice novopečených duchů-novomanželů drsně naruší noví hluční majitelé domu, a tak jim nezbývá, než se uchýlit k vymítání lidí. Situaci jim zkomplikuje samozvaný zdivočelý vymítač lidí Betelgeuse, který se snaží zlikvidovat všechny živé. Záhrobním milencům však začne jít o to, aby neublížil smutné dívce Lydii, která je jediným sympatickým členem vetřelecké rodiny: - V zásadě je Burtonův film nevyrovnanou podívanou, v níž jsou nápady různé úrovně řetězeny často jen velmi volně; svému účelu pobavit diváka však dozajista dostojí. - Snímek dostal Oscara za nejlepší masky (Ve Neill, Steve La Porte, Robert Short).Autor/Zdroj: Prokopová Alena/Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910
Reklama

TV Program

ČT1 - Předpověď počasí, Sportovní zp...

12:20 - 12:30

3 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

ČT2 - Dopisy od Karla Čapka

12:10 - 13:05

13 minut již uběhlo
42 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě (200...

12:20 - 13:35

3 minut již uběhlo
72 minut zbývá do konce

Prima - Policie Hamburk (2007) [TV ser...

11:35 - 12:35

48 minut již uběhlo
12 minut zbývá do konce

Reklama