Ach, Karle! (1985)

Ach, Karle! (Och, Karol)
45.4 %
 
 

Och, Karol

Další název: Oh, Charles!

    Žánr: komedie
    Země: Polsko
    Délka: 94 min.
„Komedie o trampotách muže neodolatelného šarmu.“
Mladý architekt Karol Górski je šťatný muž - má postavení, o kterém se průměrnému Polákovi ani nezdá a ani na přízeň žen si nemůže stěžovat - jenže právě to je kámen úrazu. Kromě manželky Marie je obklopen ještě třemi dalšími ženami - Irena netrpělivě čeká na jeho rozvod, Paula je s ním těhotná a Wanda by ráda viděla,kdyby jí dopomohl k výhodnému pracovnímu místu. Karol, který už neví kudy kam se snaží uniknout jejich pozornostem,ale to se mu nepovede. Ženy se spojí a jednoho dne je nachází ve svém bytě všechny čtyři. Pečují o něho tak svědomitě a láskyplně,že se to už nedá snést - a navíc se stále objevují další zájemkyně o jeho přízeň. Naprosto zničený Karol se znovu pokouší o útěk,ale má smůlu, jeho ženy si jej dobře hlídají...  Autor: green-tea

režie:
Roman Załuski
 
 
hraje:
Jan Piechocinski (Karol Górski), Dorota Kamińska (Wanda), Marta Klubowicz (Paulina), Danuta Kowalska (Maria Górska), Jolanta Nowak (Irena), Urszula Kasprzak (Jola), Zofia Czerwińska (Karolova matka), Alina Janowska (Karolova matka-in-Law), Irena Laskowska (teta), Elżbieta Panas (Basia), Alicja Albrecht (Zosia), Agata Rzeszewska (sekretářka Eva), Ewa Sałacka (Katarzyna Lesiak), Halina Skoczynska (Hanka), Bronisław Pawlik (Karolův otec-in-Law), Franciszek Trzeciak (ředitel), Zdzisław Wardejn (Roman Dolny), Tadeusz Borowski (Tadek), Zenon Dadajewski (Andrzej), Ryszard Kotys (průvodčí), Helena Kowalczykowa (NEUVEDENA - Miss Helena)
 
 
scénář:
Ilona Łepkowska
 
 
kamera:
Stanislaw Moszuk
 
 
kostýmy:
Alicja Wasilewska
 
 
střih:
Roman Kolski
 
 
titulky-česká verze:
Věra Barešová (české dialogy), Zdenek Sirový (režie české verze)
 
 
dabing:
Marie Drahokoupilová (Wanda), Daniela Pokorná (Paulina), Gabriela Osvaldová (Marie Górska), Simona Stašová (Irena), Eva Kubíková (Jola)
 
 
výprava:
Wojciech Majda
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.