Seriál
Sladká Laura
Žánr: drama, romantický
Země/rok: Spolková republika Německo/2005
Rok vydání: 2005
Počet sérií: 22
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
Hodnocení seriálu započítává do svého hodnocení i hodnocení jednotlivých sérií. Zobrazené hodnocení může být složeno čistě z hodnocení sérií i když seriál sám o sobě hodnocen nebyl.
veverka-zrzka
(68298 )uživatel hodnotil: 5/10
Sladká Laura je něco jako telenovela jen s tím rozdílem, že není tolik přeslazená. Ikdyž o zápletky tu taky není nouze. Celá "telenovela" pojednává o lásce Laury a Alexandra nebo Mika?
gabikazavacka
(25679 )uživatel hodnotil: 7/10
sladká laura je už prežitý názov, ved na stv už beží 707 diel. Je to celkom dobrá telenovela prispôsobená na naše pomery. veľa prihôd a náhôd je tu nereálnych. ale je to príjemná podivaná, prírodné scenérie sú tu nádherné. A najväčšmi sa mi tu páči 4. séria, kde v hlávnej role je Felix Tarrasch a Emma Schtroublová. Táto séria na rozdiel od ostatných, kde obaja chodili spolu, rozvadili sa. našli si iných partnérov, s ktorými sa tesne pred svadbou opäť rozišli. 4. sérii Felix a Emma zo začiatku nie sú pár. Tu len Emma je zamilovaná do Felixa. Nanešťastie Felix ju berie len ako kamarátku. Začne žiť s Emminou sestrou Rosalie. Prvý bozk medzi Felixom a Emmou padne až 885 diely, teda okolo 30 dielov pred koncom. Felix sa s Rosalie rozíde pre jej zlý charakter. Snád by tu ešte bolo zaujímavejšie, keby rola Felixa prijal Steven Waddington. Obaja sú blondáci, vysoký. Pravdaže Steven Waddington je hollywoddska kapacita, kým Martin Gruber je menšia kapacita. Ale podľa mna by to aj bolo možné. Tiež známy hollywoodsky herec Caspien van Dien hral v americkej telenovele Osobný strážca. A neviem, kto za Vás sleduje teraz na STV už 780 časť. Nepáči sa mi, ako z tej Karli boháčky, čo chodila so Xavierom, urobili hotovú podliačku. Ved Xavierovi odpustila podvod. Mohli tam dodať, že sa rozišli aspoň v dobrom.
Kuvik
(9643 )uživatel hodnotil: 1/10
má to údajne byť romantická telenovela, ale prívlastok rozprávka pre dospelých je oveľa výstižnejší, pretože tento "nekonečný" seriál má skutočne ďaleko od reálneho života a tak je to vlastne len útek do života, kde vždy nakoniec zvíťazí dobro nad zlom, tak ako v rozprávkach. Všetko sa stále točí okolo rovnakého scénara, keď je dopredu známe, ktoré páry nakoniec šťastne skončia spolu, nehladiac na to či ublížia a citovo rania ostatných, ktorý sa im pripletú do cesty. Ak toto sa má považovať za romantiku tak "ďakujem pekne za takýto spôsob". V každej sérii sa nájde spústa trápnosti a nereálnych nezmyslov, ak by som tu mal uvádzať všetko tak by mi nestačila ani maximálna dlžka komentára. Preto uvediem snáď len niekoľko príkladov, napr. z druhej série : 1.miestny hotelový lekár Gregor Bergmeister je zároveň aj "odborníkom" na transplantácie pečene, resp. na oblasť neurológie- vskutku pozoruhodné, 2.Taktiež pôsobí trápne aj dočasná zámena "snúbenice" záhradníka Johann Grubera za ženu z Ugandy a divadielko pred ostatnými občanmi ... Teda čo povedať - nezmyselný, trápny a nereálny scénar, resp. samotný dej, ktorý je umelo predlžovaný, bez ohľadu na nejakú zmysluplnú podstatu deja. Podpriemerné až slabé herecké výkony viacerých hercov - tomu sa nemožno ani diviť, keď sa všetko robí na kvantitu za minimálne financie. Snáď jedinou svetlou výnimkou je tu herec Philipp Sonntag, kt. stvárnil postavu Aloisa Pachmeyera.
MaKy92z
(2351 )uživatel hodnotil: 1/10
V prvom rade by som chcel upozorniť na jeden predošlý komentár, že sa určité nejedná o reálnu tele-novelu. Všetko je tu vykreslené s veľkými dávkami fantázie, ktorá v tomto seriáli nemá žiadne hranice, a uniká niekam až do nekonečná. U nás tento seriál beží už od septembra 2005, vysielajú ho až do teraz, vysielajú ho ráno, potom beží zase niekedy poobede, a nakoniec ho ešte opakujú po polnoci. Čo už na to ozaj povedať, že z toho stáva len jedná "nočná mora". Faktom je, že už začína liezť pekné na nervy. Najhoršie je na tom, že jeho sledovanie niekedy musím vyslovené strpieť, najmä vtedy keď si ho u nás doma chce niekto pozrieť. Od úvodných dielov sa tu vystriedalo veľké množstvo hocijakých hercov, ale niektorý tu zase účinkujú od samého začiatku ako napr. Werner Saalfeld (Dirk Galuba) a Alfons Sonnbichler (Sepp Schauer). Neviem síce, kto píše námet pre tento seriál, ale jednú vec viem určité že je príliš trápny, nehovoriac o scenári, ktorý je zase úbohý. Navyše dej je naivný a primitívny. Veľmi rýchlo tu prebiehajú zložité situácie, ktoré sú v reálnom živote neriešiteľné, ale v tomto seriáli sa vyriešia samé , a to ešte v najlepšom svetle. Všetko sa skončí perfektné, predsa keby tomu tak bolo v skutočnom živote, ale bohužiaľ realita je celkom iná. Asi najväčšou zábavou je keď sa tu začnú rozprávať dve osoby medzi sebou, konkrétne o niekom inom, a za rohom stojí niekto iný, ktorý ich celý rozhovor počuje. A už za začínajú omieľať klebety po celom hoteli, kto s kým, kde ako, čo a prečo, ten je taký, čo za čo.