Přeskočit na obsah
Hlavní náhledový obrázek

Seriál

Neznámé dějiny Spojených států.

Hodnocení

Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".

Hodnocení seriálu započítává do svého hodnocení i hodnocení jednotlivých sérií. Zobrazené hodnocení může být složeno čistě z hodnocení sérií i když seriál sám o sobě hodnocen nebyl.

Avatar

Máša13

(7574 )
0

uživatel hodnotil: 7/10

zajímavý dokument,který nám ukáže USA z jiné stránky,než je nám prezentováno.Leč jak jsem skeptický k přílišnému jásání,tak jsem takový i k tak jednostranně vedenému filmu.Jen to potvrzuje můj obecný názor,že nic není černobílé.Rozhodně stojí za shlédnutí.

Avatar

karlosphonic

(5005 )
0

uživatel hodnotil: 10/10

Parádní desetidílný seriál o Spojených státech od druhé světové války po současnost od režiséra Olivera Stonea.Režisér nám ukazuje dobyvačnost,agresi,lhaní,zastrašování,vraždění,mučení,manipulaci s davy,ovlivňování sdělovácích prostředků a další fakta mocných po chamtivosti současného impéria,kterému dochází ekonomický dech.Poslední dva díly jsou stále aktuální vzhledem k aktuálnosti polopravd na Ukrajině a v oblasti Iráku. Nutnost vidět jako protipól propagandy pravdoláskařů napojených na Bilderberg.

Avatar

MildaX

(4904 )
0

uživatel hodnotil: 8/10

To, že Oliver Stone není zrovna typický americký vlastenec je známé dávno, takže nepřekvapí, že svoji frustraci z politiky jeho vlastní země přetavil do dlouhého a velmi kritického dokumentu. K dokumentu je třeba přistupovat stejně kriticky jako k jiným agitkám a místo hlasitého jásání "Jo, já věděl, že jsou USA svině!" spíš tiše přemýšlet a dohledat si i jiné zdroje. Ani velmoc jako USA neřídí nadlidé, ale lidé všeho druhu. :-) Velmi zajímavý dokument.

Avatar

Prorok_Mysterionu

(3869 )
0

uživatel hodnotil: 9/10

Při sledování seriálu se mi zvedal žaludek. 80 let historie není moc a přesto za tu dobu SSA stihli povraždit několik miliónů lidí a zpustošit řadu zemí na celé planetě. A proč? Protože vyznávají nacistickou doktrínu permanentní války a nadřazenosti. Pokud jde o samotný provedení seriálu, tak mě iritovaly všechny ty ořezaný a roztažený/rozmazaný starý filmový materiály. Pokud je drtivá většina materiálu ve formátu 4:3, tak měl být v tomhle formátu celej seriál. Poselství je ale tak silný a naléhavý, že technický nedostatky se dají odpustit. Jsem rád, že má aspoň někdo koule a řekne nahlas jaká je realita. Doufám že po tomhle seriálu už se nenajde žádnej blb, kterej by tady chtěl postavit jejich základnu a nebo ho aspoň hned zavřou do blázince.