Herec
Jaroslav Sypal
Věk: 67
Datum narození: 29. 8. 1958
Národnost: česká
- Fanklub:
Popis a galerie
Jaroslav Sypal se narodil 29.8.1958 v Českých Budějovicích. Vyrůstal v městečku Kaplice. Jeho otec psal divadelní hry pro děti a matka do nich komponovala hudbu. Oba stáli u zrodu mimořádně úspěšného dětského divadelního souboru Racek, ve kterém začínal s herectvím. To posléze vystudoval na JAMU v Brně.
Před kamerou se poprvé objevil v roce 1980 v televizním seriálu KONEC DĚTSKÝCH LÁSEK a prvním filmem byl v roce 1982 snímek PÁSLA KONE NA BETONE. Jeho nejslavnějšími rolemi jsou bezesporu poručík a později kapitán René Hrubec v trilogii BYL JEDNOU JEDEN POLDA (1995+1997+1999) a agent tajné služby Vašek Hruška v parodii JAK UKRÁST DAGMARU (2001). V televizi na sebe nejvíce upozornil jako kolaborant Hauske v krimiseriálu PŘÍPADY DETEKTIVNÍ KANCELÁŘE OSTROZRAK.
V současnosti má vlastní divadlo, píše pro něj hry a je pedagogem na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Z bývalého vztahu má syna Jana, který je redaktorem prestižního časopisu Epocha. V roce 2014 se po 10 letech společného života oženil s mladší sestrou Adriana Sobotová Michaelou a stal se tak švagrem herce Luděk Sobota.
Dodatečné informace
Nejlepší z filmografie
Herec
9,0!
Dabing
Režie českého znění
8,3!
Herec
8,0!
Herec
7,8
Herec
7,8
Herec
7,7!
Herec
7,4!
Herec
7,2
Herec
7,1