Herec
Jonathan Montenegro
Věk: 48
Datum narození: 11. 5. 1978
Národnost: venezuelská
- Fanklub:
Popis a galerie
Jonathan Montenegro se narodil 11. května 1978 v Caracasu ve Venezuele.
Jonathan se na televizních obrazovkách objevil už ve svých 6ti letech a to ve filmech El Analisis (1984) a Ghost Town (1984). Oba napsal známý venezuelský spisovatel a politik Romulo Gallegos.
V roce 1985 Jonathan hrál ve třech divadelních hrách a debutoval ve filmu. Mimo to si poprvé zahrál v telenovele s názvem Rebeca (1985). Jonathan také získal druhé místo na prestižním Dětském festivalu.
Od roku 1986 se začal Jonathan věnovat také modelingu. Objevil se v reklamách, katalozích a časopisech. Během modelování stíhal ještě natáčet telenovely De mujer mujer (1986) a La Dama de rosa (1986).
Od roku 1987 začal zpívat a byl dokonce obsazen do tří muzikálů. Mimo jiné se stal členem chlapecké skupiny Menudo. Dále se účastnil kampaně proti mozkové mrtvici.
Rok 1988 byl pro Jonathana zlomový. Debutoval se svou radio talk show s názvem Trendy Fantasia. Ještě tentýž rok si zahrál v televizní komedii, soutěžní show, minisérii a telenovele Alma mía (1988). Krátce nato ho oslovil Edgardo Diaz. Tehdy jedenáctiletý Jonathan dostal šanci si zahrát si ve skupině Menudo. Skupina vydala několik alb.
V roce 1990 si Jonathan zahrál po boku Antonia Banderase ve filmu Terranova (1991). Dne 10. prosince 1990 podepsal Jonathan se skupinou Menudo smlouvu a stal se tak prvním jihoamerickým členem skupiny.
Ani ne po roce Jonathan opustil skupiny kvůli skandálu s drogami a pohlavním zneužíváním. Nikdy však neudal žádný konkrétní důvod, proč ze skupiny odešel. Míní se, že jedním z důvodů mohla být sláva Jonathana a s tím související jeho cesta po Latinské Americe a Španělsku, spojenou s autogramiádou.
Dva roky strávil ve Venezuele, kdy natočil další čtyři telenovely. V roce 1993 si zahrál v telenovele Dulce Ilusion. Mezi léty 1994 a 1995 odešel Jonathan ze showbusinessu, aby se věnoval škole. Čekala ho maturita na střední škole a zkoušky z angličtiny.
V roce 1996 se vrací do showbusinessu. Netrvalo dlouho a hned tentýž rok byl obsazen do telenovely Sol de tentacion (1996). Pro společnost Venevision Jonathan natočil pár dalších telenovel jako Samantha (1998), kde hrál Alexándera závislého na drogách. Za tuto roli si vysloužil ocenění " Nejlepší mladý venezuelský televizní herec".
V roce 1999 se stal producentem v rádiu. Založil show Tu generación, která se zaměřovala na posluchače heavy metalové hudby. Ještě tentýž rok byla puštěna do éteru.
O rok později se Jonathan opět objevil v televizi. Tentokrát v telenovele Mis 3 hermanas (Moje tři sestry) 2000. Jonathan se ale do podvědomí českých diváků a divaček dostal hlavně díky roli Davida, muže pracujícího v časopisu, jenž ochrne.
Jonathan se krátce po roce 2006 dal na sólovou dráhu zpěvu.
Dodatečné informace
Nejlepší z filmografie
Herec
10!
Herec
10!
Herec
6,3!
Herec
6,1
Herec
?!