reklama
 
ohodnotit

Milada

Rok:
2017
Délka:
126 minut
Premiéra v ČR:
2.11.2017
„Bojovala za svobodu své země, za cenu svého vlastního života.“

Obsah filmu Milada

 
Koupit film na Blu-ray a DVD
 
Ambiciózní dílo sleduje osudy jedné z největších tuzemských postav 20. století. Politička Milada Horáková patří mezi osobnosti, jež se postavily nacismu i komunismu a zaplatily za to nejvyšší oběť. Dramatizace poslední dekády jejího života ukazuje, jakým peklem si musela statečná žena projít.

Doktorka práv Milada Horáková patří mezi nejinspirativnější ženy minulého století. Ne nadarmo bývá obdivována za svou odvahu v době, která takovému chování z mnoha důvodů nepřála. Není třeba důsledně znát československé dějiny poloviny 20. století, stačí vědět jen základní reálie. Po skončení druhé světové války se k moci postupně...
 
Související odkaz
 
Recenze: Milada

Ambiciózní český film, který je k vidění i v kině Lucerna, které jako jedno z mála nabízí... číst dál

 
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
trailer
Oficiální stránka:
www.miladafilm.com/
 
 
Distributor v ČR:
Bohemia MP
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Formát:
1:1,85
 
 
Jazykové verze:
česká, anglická
 
 
Přístupno:
pro všechny
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Milada >
reklama

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

MildaX
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 5.7.2018
Důležitý příběh naší historie ve kterém   lze stále nalézt nové i méně známé části,   takže se každý něco nového dozví, když už   všichni víme jak to nakonec dopadne.
Dobře,   že to konečně někdo natočil. Dobře, že   herci hráli dobře a někteří mi i zůstanou v   paměti, konkrétně Javorský, Mihulová a   Medvecká, protože byli   uvěřitelní.
Izrealská herečka v hlavní roli   nezklamala.
Ale to je asi tak všechno   dobré.
Nevím, čím to je, ale film nějak   nedrží pohromadě. Možná proto, že 3   scénáristé jsou trochu moc.
Má to být   český film, nebo ne? Chápu, že produkovat film   je těžká řehole a i přesto musím vytknout   nejen to, že v něm je tolik zahraničních   herců, ale hlavně to, že dialogy nebyly točeny   v češtině a herci museli dabovat sami sebe. To   působí strašně rušivě. Takže to vlastně   český film tak moc není. To by vysvětlovaly i   napínavé scény ze zatčení, jak toho   německého tak hlavně ta "telefonní"   scéna se státní bezpečností. Pro české   diváky to napínavé není, když víme, že   Milada prostě neuteče.
Ale nezapomeňme, že   je to režisérský debut a ten je třeba hodnotit   kladně.
monokl
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 24.4.2018
Politická fraška
Tento film mi připadá jako politický proces   který se v něm odehrává,zkreslený výklad   minulosti! A už vůbec nechápu proč nepoužili   více českých herců.
martin.stusak.9
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 14.2.2018
Snímek o Miladě Horákové tu bezpochyby   rozhodně chyběl a tak sláva za odvážný tým,   který se do toho s vervou sobě vlastní pustil.   Vzal si na bedra velmi těžké břímě a vydal   se cestou vskutku nelehkou. Snímek je tady a tak   co s ním. Námět je postaven dobře. Začíná   se činnostmi za války a tak se neznalý divák   dozví, že Milada udělala pro republiku v   podstatě to samé, co letci RAF, kteří za   komunismu skončili úplně stejně jako ona.   Dozví se, že se po válce angažovala ve   vládě, kde zašedlá atmosféra připomíná   mimo jiné např. snímek ´Ucho´. Stačí   setsakramentsky málo aby vznikl problém. A že   se problém skutečně objevil již víme. Pak už   se film zajímá hlavně vězněním, výslechy a   soudem. Ano, námětově je příběh vystavěn   dobře, ale bohužel scenáristicky je sepsaný   ledabyle. Chybí tomu prostě ta správná   filmová nit. Celkově to totiž vypadá jako   sestřih seriálu. Snaha o plynulost sice je, ale   k zaujetí diváka nějakou pevnou dějovou linkou   a dramatem je tu bohapustě pramálo. Na takový   film je i ostudou značně malý rozpočet. Ona   doba se ve snímku prostě uvěřit nedá. ÚPP ve   světových blockbusterových snímcích dělá   divy a v českém filmu nic? Na film určený do   kin je i ostudou použití dobových filmových   záběrů, stejně jako to udělali tvůrci u TV   snímku ´Monstrum´. Sice se dá pochopit snaha   ušetřit, ale film měl být odkazem doby a   současného mladého diváka šokovat a ne   vytvořit nic neříkající polodokumentární   cosi. Alespoň tu komunisté nejsou zvýrazněni   jako schizofrenní jedinci, jak je poslední dobou   zvykem, opět viz. ´Monstrum´. Scény s   výslechy jsou chabé a soud jako takový opět   naprosto nic neříkající. Nic neděsí, nic   nešokuje, nic nevyvolává odpor k danému   režimu a soudnímu systému 50. let. Ne, tohle se   opět nepovedlo. Měl vzniknout film vzdávající   Miladě Horákové poctu a ne jen jednoduchá   ledabylá převyprávěnka o jejím osudu.
stanley52
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.2.2018
anglicky dabink
ANO NA FILM JSEM SE TESIL ALE BOHUZEL DALSI   HISTORICKY JAKO MASARYK V ANGLICKE RECI JE TO   VELMI SMUTNE KDE BY MEL BYT CESKE DEJINY BYT V   CESTINE NEKDY SI MYSLIM ZE V CECHACH SE MLUVI   POUZE NEMECKA A ANGLICKY TAKE FILM LIBUSE TAKZE   SKOCL FILM V KOSI
argenson
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 5.11.2017
Ještě větší průser než Lída Baarová. I   tady máme před sebou k dispozici kulervoucí a   silnej příběh ženy, kterou semlely dějiny.   Ale styl podání je tak zoufalej, že se to nedá   pozřít. Plus naprosto nulová práce se   střihem, to zatmívání začne srát už tak po   čtvrthodině. Některé scény jsou až   trestuhodně doslovné (třeba když si lidi, co   se roky pohybujou ve veřejné sféře, musej   říkat, jakou funkci zastává Jan Masaryk). Z   dalších drobných nelogičností bych vypíchnul   scénu s koláčem po návratu z koncentráku.   Obávaná státní bezpečnost je tady shrnuta do   karikatury primitivní svoloči, která obchcává   kapličky a žere svačiny z papírovýho   pytlíku. Proměna společnosti směrem k víře v   komunismus je tady směšně personifikována do   karikatury Anežky Hodinové-Spurné. Chybí tomu   širší spektrum a souvislosti, protože všichni   víme, jak to dopadne, ale nějak vůbec nedává   smysl, proč se to stalo. A že žádné z postav   se nedá věřit ani slovo, za to může úplně   tragickej českej dabing, kterej zničil většinu   filmu.
Vinz.Clortho
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.11.2017
Dlouho připravovaný životopisný snímek Milada   skokově popisuje úseky života naší političky   první poloviny dvacátého století. Podobně   jako v příběhu o jiné popravené ženě - Olze   Hepnarové - filmaři zcela nevyužili nabízený   materiál a i děj tohoto filmu vlastně vychází   pouze ze zlomových událostí o této postavě,   které jsou již uvedeny na webové stránce   Wikipedie, bližší sonda do duše hl. postavy   svým způsobem chybí. Větší délka snímku je   dána také množstvím zdlouhavých pasáží,   které jsou spíše ke škodě. Namátkou uvedu   třeba několik výletů autem do přírody, nic   neřešící záběry na dceru Janu ve škole atd.   - tyto události nemají hlubší dějovou   zápletku a působí tak rušivým dojmem, neboť   příběh spíše rozsekávají a nejsou pojítkem   k jednotlivým následným stěžejním   událostem. Naproti tomu zde chybí bližší   popsání rodinných vztahů - vztah Milady a   sestry, vztahy mezi matkou a dcerou. Příběh tak   mnohdy působí jako slepenec navzájem   nesouvisejících událostí - např. ať již jde   o návrat Klementa Gottwalda z hradu nebo o smrt   Jana Masaryka, depeše zpráv zasílaných do   Washingtonu, případně posun v chování   komunistického pohlavára Gottwalda ve vztahu k   Miladě. Vůdce komunistů jednou řekne   spolustraníkům, že by bylo lépe ji mít na   své straně a za pár okamžiků později   Vyorálkova postava zcela ignoruje jakékoli   žádosti o její omilostnění. Trochu   nelogické. Téměř vůbec není ani vysvětleno   kdo je manžel Miladiny sestry Věry, naproti tomu   zde nechybí dobový dokumentární záběr na   Václava Havla... Divák, který tyto historické   souvislosti nezná, může být v ději ztracen a   z neustálých změn popisovaných ve filmu   dokonale zmaten. Místo nezajímavých pasáží   příběhu zde chybí hlubší profil hlavní   hrdinky. Ta mj. neváhá vystavit rodinu - i malou   dcerku - hrozícímu nebezpečí - viz např.   papírek se seznamem "nepohodlných"   osob vhozený při prohlídce gestapem matkou do   pytlíku bonbónů, který drží malá Jana v   ruce. Nepatřičným dojmem působí také řada   rekvizit, které se spíše neshodují s   popisovanou dobou (viz značení a jízda po   silnici, doplňky některých oděvů, např. lak   na nehty na rukou sestry Věry, StBačky Marty -   přičemž třeba v době II. světové války   byla výroba laku na nehty spíše omezována -   neboť materiál byl potřeba pro vojenství,...).   Podobných rozporů je zde více. Také samotné   finále je dle mého soudu odfláknuté a   nevymazlené. Soudní proces byl značně   zkrácen, také zcela nekoresponduje s realitou   postup, způsob a délka popravy...
Tvůrci u tak   dlouho připravovaného filmu si také, kromě   děje a spojování jednotlivých událostí,   mohli více pohrát i s dabingem a zejména s   maskováním jednotlivých postav. Např. dcera   Jana vypadala stále stejně. Také   představitelku hlavní role, i sestru Věru,   mohli tvůrci více namaskovat. V době procesu   vypadala představitelka Milady Horákové   přesně tak, jak o 17 let dříve - přičemž v   této "válečné" době vypadaly osoby   podstatně starší, než byl jejich skutečný   věk. S výjimkou T. Medvecké (skutečná pí.   Kánská vypadala v té době, tj. v r. 1990,   úplně jinak) byl casting vcelku povedený.  
Film i přes zmíněnou kritiku hodnotím   nadprůměrně. Je jen škoda, že divákovi   nenabídl i něco navíc, než co si může   zjistit na internetu, také proto nedávám plný   počet bodů...

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih4665minih4665Brontosaurus (1979) 
Brontosaurus n
minih5096minih5096Cesty mužů (1972) 
Cesty mužů n
minih38660minih38660Příšerná tchýně (2005) 
Monster-in-Law n
minih64524minih64524Cemetery Junction (2010) 
Cemetery Junction n
minih115336minih115336Soudce (2014) [2k digital] 
The Judge n
minih15111minih15111Ostrov pokladů (1982) [TV film] 
Остров сокровищ n
minih152765minih152765Modlitba lovce (2017) 
The Hunters Prayer n
minih10427minih10427Komando Leopard (1985) 
Kommando Leopard n
minih25505minih25505Ztraceni ve vesmíru (1998) 
Lost in Space n
minih41400minih41400Twister se vrací (1998) [TV film] 
Storm Chasers: Revenge of the Twister n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

66.4 % (33)
2   - argenson
3   - martin.stu
7   - Zimmy871
6   - MildaX
7   - stanko
7   - Kycky
8   - Scifista
1   - stanley52
6   - kudrna6
7   - LucyStar
7   - ASPHALT
2   - anubis1234
6   - PavellH
2   - Jelinek1
7   - soccer.pla
7   - gonto
8   - Bartson
8   - Luky49
8   - Tera84
9   - irm
Milada (2017)Milada (2017)Milada (2017)Milada (2017)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 152370
Osobností: 636550
Fotografií: 578448
Plakátů: 275681
Obsahů a biografií: 139841

Poslední komentáře

Válečník oceánu (2016) [TV seriá...

Whale Wars 2

Válečník oceánu
Nepochopiteľne prehliadané   pokračovanie seriálu Whale   Wars. Sledujeme akcie troch   lodí flotily Sea Shepherd a   jednej lode Greenpeace,   více >

Autor: whack | Hodnocení: 10 / 10

Amazing Spider-Man 2 (2014) [2k ...

Amazing Spider-Man 2
Nový trend je, zdá se,   obsadit co   nejnesympatičtější hrdiny   a když se jedná o   superhrdinu, tak musí   zachránit co nejvíc   více >

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 1 / 10

Slzy slunce (2003)

Slzy slunce
Afričani brečí, když je   amíci zanechají doma v   Africe. Proč nechtějí   zůstat doma? Střílení je   baví a klidně to můžou   praktikovat na svých   bližních.

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 3 / 10

Cop Car (2015)

Cop Car
║Rozpočet   $-miliónov║Tržby USA   $134,552║Tržby Celosvetovo   $143,000▐ Taká haluška.   Soplaví chalani sa dostanú k   opustenému policajnému autu   a ich dobrodružstvo sa môže   začať. /55%/

Autor: T2 | Hodnocení: 5 / 10

Prokletý klaun (2014)

Prokletý klaun
║Rozpočet   $1,5milióna║Tržby USA   $55,007 ║Tržby Celosvetovo   $4,379,000▐ Dosť dobrá   práca na také polo Béčko.   Je vidieť že režisér Jon více >

Autor: T2 | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.065/0.02