Čas pomsty (1993)

Čas pomsty (Joshua Tree)
69.2 %
 
 

Joshua Tree

    Žánr: akční / thriller
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 29.10.1993        
    Délka: 95 min.
„Když v poušti neplatí zákon, nutno hledat spravedlnost.“
Hrdinou napínavého příběhu, odehrávajícího se převážně pod žhavým sluncem mojavské pouště, je řidič kamionu Santee, který se stane jednou z obětí přestřelky, při níž zahyne jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill, kteří zavraždili policistu a zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska.

Zdroj: Nova

režie:
Vic Armstrong
 
 
hraje:
Dolph Lundgren (Wellman Santee), George Segal (Severance), Kristian Alfonso (Rita Merricková), Geoffrey Lewis (šerif Cepeda), Beau Starr (detektiv Jack Rudisil), Michelle Phillips (Esther Severance), Bert Remsen (Woody Engstrom), Michael Paul Chan (Jimmy Shoeshine), Matt Battaglia (Michael Agnos), Khandi Alexander (Maralena Turner), Ken Foree (Eddie Turner), Nick Chinlund (zástupce šerifa Tomay), Rondi Reed (detektiv Chelsey), Al Goto, Marcus Brown (E. G. Turner), Jason Ross-Azkiwe (policista Macher), Will Leong
 
 
scénář:
Steven Pressfield
 
 
kamera:
Dan Turrett
 
 
hudba:
Joel Goldsmith
 
 
výprava-architekt:
John Jay Moore
 
 
kostýmy:
Richard La Motte
 
 
střih:
Amy Morton
 
 
zvuk:
Jeff Courtie, Joseph A. Mayer
 
 
vedoucí produkce:
Yoram Barzilai
 
 
produkce:
Illana Diamant, Andy Armstrong
 
 
titulky-česká verze:
Lucie Paulová (české dialogy), Miroslav Kubišta (režie české verze)
 
 
dabing:
Pavel Soukup (Wellman Santee), Ladislav Frej (Severance), Petra Hanžlíková-Tišnovská (Rita Merricková), Dalimil Klapka (šerif Cepeda), Lucie Musílková (dramaturg dabingu)
 
 
koordinátor kaskadérů:
Jeff Jensen
 
 
kaskadér:
Nick Brett, Pee Wee Piemonte
 
 
casting:
Debra Zane
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.