Film
Pygmejovia – deti džungle
Žánr: dokument
Země/rok: Slovenská republika/2011
Délka: 52 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
jmenuji.se.libor
(16805 )uživatel hodnotil: 10/10
Parádní film o výpravě za "dětmi džungle" Pygmeji. Hlas vypravěče výborně a zajímavě doprovází film a přiměje k zamyšlení o civiliaci o člověku a o jeho místě v životě. Výborná je kamera i celkové vyznění filmu - kdo je šťastnější - primitivní trpaslíci v pralese, kteří nemusí platit složenky, žít ve stresu civilizace, nadávat na zkorumpovanéé politiky...,a nebo my, civilizovaní lidé, kteří neustále musíme podporovat trvale udržitelný růst národních ekonomik, aby bohatší byly bohatší a chudší chudší. Nejstrašnější ve filmu bylo, když učastník expedice a vyprávěl jak místní černoši loví pygmeje, protože si o nich myslí, že to nejsou lidi ale zvířata a dokonce ti černoši jedí jejich maso, aby do nich dle jejich pověry přešly dovednosti "těch opic z pralesa". Je to hrozné, ti černoči jsou sami negramotní a jediné co umí, je nosit samopal. Nevím, kdo z nich je víc zvíře, jestli černoch, který vraždí pygmeje a neumí číst, nebo pygmej, který umí poznat a využít 3000 rostlin pralesa pro svoji obživu či uzdravení. Položme si i my otázku, kdo z nás "bělochů" umí poznat 3000 rostlin??? Kdo z nás žije opravdovější čistší život - pygmej, který radostně tancuje s rodinou u své chatrče, nebo my kteří ve střední evropě žijeme "civilizovaný život" a na zdi nám visí hodiny, které nám určují kdy můžem a musíme...
curil
(285513 )uživatel hodnotil: 7/10
cerfik
(4202 )uživatel hodnotil: 10/10
Manučao
(2540 )uživatel hodnotil: 7/10